Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Urzędnicy skarbówki wyjdą do ludzi." Uciekajmy!

"Urzędnicy skarbówki wyjdą do ludzi." Uciekajmy!

Wyświetlaj:
zapytajnik / 89.229.168.* / 2014-02-01 20:51
A ja chcę powrotu do dawno zapomnianej już DZIESIĘCINY.
W czasie jej obowiązywania było jednak lepiej. (mniej zorientowanych o czym mówię, odsyłam do historii.)Więcej zostanie w mojej kieszeni, a jak zostanie więcej to więcej kupię a jak więcej kupię to dam zarobić wytwórcy zakupionego dobra i sprzedającemu, że o pośredniku nie wspomnę i jeszcze wielu innych osobach "po drodze". Wszyscy ci także zapłacą podatek.A tak to zarobi jeden i to niewiele. Kto podsunął ministrowi taki fatalny pomysł z rozliczaniem PIT-ów przez urzędników, w dobie darmowych programów komputerowych ? Czy możemy poznać tego geniusza?
ACdeusz / 79.189.218.* / 2014-01-31 18:10
"- centralnej ewidencji rachunków bankowych, w której służby mogłyby szybko sprawdzić..."
Podsłuchy, inwigilacja, haki. I jeszcze mają 20% poparcia. Co jeszcze Tusk może dla nich zrobić by oprzytomnieli?
zxc12 / 178.42.85.* / 2014-01-31 14:24

w przyszłym roku PIT-y rozliczali obywatelom urzędnicy skarbówki

automat to będzie rozliczał na podstawie bieżących danych. Lepiej niż po kilku latach dowiedzieć się że w PIT był błąd i trzeba zapłacić karę i należność z odsetkami
Ciekawe tylko czy nie będzie to okazja do zatrudnienia kolejnych nierobów, z rodziny
jakbyti / 77.253.233.* / 2014-01-31 17:15
Jeśli nierób podejmie zatrudnienie to przestanie być nierobem, chyba...
europa2014 / 81.210.106.* / 2014-01-31 11:38
Urzędnicy wykonują tylko polecenia rządu. Trudno coś więcej wymagać od postkomunistycznej koalicji Tuska.Ten skrajnie populistyczny i antyeuropejski rząd cieszy się jednak znaczącym poparciem przede wszystkim ze strony byłego aparatu i członków PZPR.Siły demokratyczne i wolnorynkowe są na razie zbyt słabe żeby przejąć władzę zwłaszcza że media są prawie całkowicie zdominowane przez postkomunistów.
zxc12 / 95.49.218.* / 2014-01-31 08:26
Urzędnicy z zawodu z klapkami na oczach niepotrafiący interpretować zapisów prawa- to pasożyt i szkodnik.
Jaki procent urzędników to pasożyt i szkodnik???
Podatikuskumulatus / 91.215.34.* / 2014-01-31 08:40
Myślę że co najmniej 70 % to pasożyt , być może ie dotyczy to tych w okienkach ale w części z pewnością tak. Główną przyczyna tragedii , mafii urzędniczej jest brak odpowiedzialności, kolesiostwo i korupcja. Każdy idąc do urzędu widzi że mało kto pracuje, z moich obserwacji urzędnik pracuje średnio maksymalnie godzinę dziennie i to w bardzo mało wydajny sposób , reszta to kamuflaż, załatwianie swoich spraw itp.To jest tragedia ! Z drugiej strony urzędnicy skarbowi to roboty jak mu nie każesz to nie zrobi nic. Sam pomnaża szarą strefę kupując i zlecając prace na czarno co wiedzą wszyscy i nikt nic nie robi.Jest łatwy sposób na szarą strefę: zdecydowanie obniżyć podatki, zacząć kontrolować szaraków{ wszyscy wiedzą gdzie są}wtedy tylko mała część typowych złodziei będzie to robić nadal a reszta będzie płacić podatki bo się nie będzie opłacać ryzyko.
W Polsce jest tak wielka szara strefa i każdy wie gdzie jest i nikt nic nie robi z wyjątkiem podnoszenia i wprowadzania nowych podatków a to jest typowy brak odpowiedzialności urzędników i powinni być za to surowo karani.
Jak może być podatnik motywowany do płacenia podatków skoro 75 % obrotu to podatki ? Dopóki nie będzie bardzo dotkliwych kar dla urzędników począwszy do tych najwyższych nic się nie zmieni a będzie coraz gorzej, to pewne.

Najnowsze wpisy