Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędy tylko z polskimi produktami. Rząd zachęca, a nie zmusza do patriotyzmu gospodarczego

Urzędy tylko z polskimi produktami. Rząd zachęca, a nie zmusza do patriotyzmu gospodarczego

Wyświetlaj:
Lopatolog / 178.42.250.* / 2016-03-23 19:39
Nastepnym krokiem powinny być zakupy samochodów dla policji czy innych służb tylko i wyłącznie te które są produkowane w Polsce
takidrugi / 89.78.240.* / 2016-03-24 03:01
Zacząć powinien rząd, samochody, samoloty, śmigłowce dla rządu i BOR. Wiem, że to głupio brzmi. Tak jak to śmieszne nawoływanie - zamawiam catering i nie wiem, jakiej produkcji są wyroby i składniki. A co do tego, co podają na stołach w urzędach centralnych, to nie wiem. Do poziomu województwa, wszystko jest prywatne (wygrał ten z układami, albo dający najwyższą cenę wynajmu lokalu). I teraz co? mam pytać czy skwarki do klusek są z polskiej, czy francuskiej świni? Właściciel baru też tego nie wie.
Dora!!! / 151.54.24.* / 2016-03-23 17:42
Nareszcie mamy rząd, który wspiera Polskę o Polaków. Brawo PiS!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qqqq / 83.21.167.* / 2016-03-24 10:22
A w polskich kościołach obrazy tylko polskich świętych.
dgen / 2016-03-23 15:33 / Tysiącznik na forum
pracowałem kiedyś w jednym z oddziałów niemieckiej firmy na południu Polski:
raz w tygodniu przychodziła do biura kurierem paczka - a w niej : kawa, herbata, cukier, papier do xero a nawet tusz do pieczątek - wszystko produkcji oczywiście niemieckiej.
Większość z tych rzeczy można było taniej kupić w sklepie na rogu - no ale niemcy wspieraja siebie.
aaaaa564 / 78.8.40.* / 2016-03-24 07:22
No tak, ale skąd wiedziałeś ile ten zestaw kosztował? Faktura była w paczce? Możliwe, że firma miała rabat na te produkty, poza tym bez marży sklepu.
Rynn@ / 77.115.124.* / 2016-03-23 18:40
Możliwe. Pragnę jednak zauważyć, że żaden urząd nie kupuje pracownikom kawy czy herbaty - te czasy dawno minęły. Urząd kupuje co najwyżej wodę dla pracowników do czego obligują go przepisy prawa pracy (gdy temperatura przekracza 28 stopni). Co bardziej istotne urząd robiąc zakupy "dokonuje wydatków ze środków publicznych" i tu jest zobowiązany do stosowania przepisów ustawy prawo zamówień publicznych. Odpada więc sprawa dowolnego wyboru dostawcy towaru lub usługi (także robót budowlanych). Konkludując, jeśli ta ustawa. pzp, nie zostanie zmieniona tj. podniesione istotnie progi kwotowe wydatków od których przepisy mają zastosowanie to psu na budę takie zachęty i jest to czcze gadanie.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy