Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Ben, mamy problem

USA: Ben, mamy problem

Money.pl / 2008-02-26 17:00
Komentarze do wiadomości: USA: Ben, mamy problem.
Wyświetlaj:
K. Kowalski / 77.253.127.* / 2008-02-26 19:52
Taka ciekawostka która być może wyjaśnia dzisiejszy optymizm USA.

Rynek kredytów i spowolnienie gospodarcze większym zagrożeniem niż inflacja- Fed

26.2.Wilmington (PAP/Bloomberg) - Zawirowania na rynku kredytów oraz możliwość większego spowolnienia gospodarczego w USA stanowi "większe zagrożenie" niż inflacja - powiedział wiceszef banku centralnego USA (Fed), Donald Kohn.

Wypowiedź Donalda Kohna miała miejsce podczas spotkania na Uniwersytecie North Carolina w
Wilmington.

"Nie oczekuję by obecne, wysokie poziomy inflacji utrzymały się. Niesprzyjający rozwój sytuacji na
rynkach finansowych i w gospodarce stanowią większe zagrożenie dla dobra USA" - powiedział Kohn.

Według wiceszefa Fed, bank będzie w najbliższych miesiącach bardzo dokładnie analizował, czy
podjęte wcześniej decyzje umożliwiły złagodzenie, ochronę gospodarki USA przeciwko "bardzo szkodliwym negatywnym efektom".

"Mamy narzędzia, zrobimy co będzie trzeba" - dodał Kohn. (PAP)
osesek / 2008-02-26 19:55 / Pan Tysiącznik
No, wybór stary jak świat. Mniejsze zło.
Kenobi / 2008-02-26 20:12 / Uznany malkontent giełdowy
Pozornie, bo łatwo sie mówi, gorzej z realizacją. Kraj ogromnie zadłużony, jak obniży stopy, to staje się nieatrakcyjny dla zagranicznych inwestorów, a bez tego kto sfinansuje oba deficyty? Mozna oczywiście zadłużać przyszłe pokolenia, ale i tak w pewnym momencie obsługa długu przekroczy możliwości jego spłaty.
modliszka / 2008-02-26 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy


2008-02-26 19:39:04 | *.*.*.* | barakuda [ Uznany Gracz Giełdowy ]
witaj Slaw...żeby nie wj.ebać się w jakąś depresję czytam coraz rzadziej , ale natura
ciągnie wilka...



Barakudo, skoro już mam Cię " na lini", to poproszę o krótką wizję przyszłości :-)
Cobyśmy się wszyscy w deprechę nie władowali ;-)
barakuda / 2008-02-26 20:25 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Witaj sympatyczna dziewczyno...
nie mogę niestety spełnić Twojej prośby... nie mam szklanej kuli , nie jestem też Pytią jak poniektórzy. Poza moim podstawowym , prozaicznym zajęciem zajmuję się hobbystycznie grą na giełdzie... od 1993-go, z różnym skutkiem ,różnymi metodami , ale nigdy nachalnie nie wciskałem nikomu swoich wizji ....tym bardziej czarnych.
Z racji swojego wykształcenia wiem, jaki skutek na psychikę ludzką ma chroniczne (permanentne,stałe,uporczywe) bombardowanie złymi wiadomościami. Częstym efektem są straty ,wśród których ekonomiczne nie są najistotniejsze...
Moją zasadą jest : primum non nocere....zaś Kenobiemu dedykuję do wbicia na pamięć prawo Webstera:
Każda sprawa ma dwie strony, z wyjątkiem sytuacji , gdy rozważający jest osobiście zaangażowany. W takim przypadku istnieje tylko jedna strona.
modliszka / 2008-02-26 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ech Książę :-) Toc ja wiem, że Twoja wiedza i kunszt, nie od wczoraj nabyte :-)
ale, o zarys perspektyw pytałam, nawet tych najciemniejszych :-)

A od siebie powiem, że dopóki Jankesi walczą usilnie będą, co uważam ża rzecz naturalną, nam nic nie grozi.....;-)

Pozdrawiam ciemne moce :-)
osesek / 2008-02-26 19:46 / Pan Tysiącznik
W ramach utrzymania równowagi pomiędzy pesymistami i optymistami obwieszczam :
BĘDZIE ROSŁO !!!!!!!!!!!!!
Kenobi / 2008-02-26 20:02 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, wiemy - inflacja, ilość niesprzedanych domów, wypowiedzenia niespłacanych kredytów i td.. Mamy to na co dzień...Jutro kolejna porcja...Myślę, że nie chcą spadać, bo liczą, że kiedyś dozekają się lepszych danych... A tu im nagle wyskakuje ktoś jak wczoraj i zaniża prognozy dla banków, albo jak dziś, kiedy Merrill Lynch obniżył prognozę 2,31 dol. na akcję z prognozowanych 3,97 w I kwartale dla Goldman Sachsa. Ciągle jakieś coraz gorsze dane, przedtem próbowali zaniżać prognozy, a teraz nawet i od tego wychodzi niżej, więc boją się, żeby znów za mocno nie zaniżać, żeby nie wystraszyć prognozami. Co to się porobiło...
osesek / 2008-02-26 20:10 / Pan Tysiącznik
Dziękuję za dozę optymizmu. (:
brydzia / 2008-02-26 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
a jak urośnie to spadnie i tak w kółko , przecież to takie proste
szymon / 2008-02-26 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
ale nigdy nie spadnie wiecej niz uroslo :)))
modliszka / 2008-02-26 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bład....zawsze może spasc więcej, niż urosło...
piciu / 2008-02-26 19:56 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zera nie przebije :)
szymon / 2008-02-26 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy
czy indeksy moga przyjmowac wartosc ujemna...?
modliszka / 2008-02-26 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
indeksy raczej nie.....ale spółki i owszem....nawet jeśli spółka ma wartosc akcji 0,01 sprzedawana w pakietach może zejsc poniżej tej wartosci...i też można stracic...
szymon / 2008-02-26 20:08 / Uznany Gracz Giełdowy
tak czy inaczej nie schodza ponizej zera, nawet jak miliard akcji sprzedawane jest po 0,01 :))

ale gadka bez sensu.
Pozdrawiam serdecznie
modliszka / 2008-02-26 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę się zasupłaliśmy, fakt :-))))
pozdrawiam równiez
osesek / 2008-02-26 19:49 / Pan Tysiącznik
Brydziu, więcej optymizmu ! No proszę (:
brydzia / 2008-02-26 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak ja będę optymistka to lepiej sprzedać wszystko PKCem
osesek / 2008-02-26 19:57 / Pan Tysiącznik
Brydziu, dlaczego pastwisz się nad innymi ?
Wspomóż wątpiących nadzieją (:
Powtórz za mną:
BĘDZIE ROSŁO
Kenobi / 2008-02-26 19:38 / Uznany malkontent giełdowy
Eropa też ucieka - euro już 1,4946.
Longterm / 2008-02-26 19:36 / Mostek Zwyciężymy!
Intel i IBM nowymi generałami kontrataku - solidarnie po +4,4% no i Citi +2,35% ... kolejna ciekawa końcówka...szkoda ze konkursu dziennego nie ma
slaw / 2008-02-26 19:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Kenobi ...a TPSE to co ma do tych 6 miliardow dlugow ..... musze przzync ze tak kasandrycznego miejsca jak nasze forum to chyba w necie nie ma ........ ludzie dobrze bedzie chociaz nwet Ken tego nie chce
brydzia / 2008-02-26 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław jak kasandrycznie to będzie rosło , gorzej jak sami optymiści to kto ma kupować
slaw / 2008-02-26 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy
atrach sie odzewac Kenobi nie pozwala wiec nic juz nie pisze
pchelek / 2008-02-26 20:15 / Tysiącznik na forum
Kenobi jak indianski szaman i wojownik odczynia gieldy calego swiata. Tak te zle wiesci przedstawia i wypluwa wprost z siebie ze az sie one nakladaja na siebie, placza i mieszaja, zapetlaja, ginia jedna za druga. Powtarza jak mantre ze jest tragicznie -
I dobrze - niech tak czyni - po pewnym czasie liczba zlych wiesci i i ich waga nie robia juz zadnego wrazenia - lud na nie obojetnieje i sie przywyczaja. Tak wiec jak nawet bedzie rozpad USA [co juz Lenin wieszczyl] to na gieldach nie zrobi to zadnego wrazenia.
Lud chce kasy, lud chce gieldy, ludowi zaczyna wisiec zla sytuacja gospodarcza - jak w kasynie - ruletka sie kreci, swiat szaleje a Tytanic tonie.
brydzia / 2008-02-26 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ken to Troll ale niech pisze , co mi tam ja jestem tolerancyjna
modliszka / 2008-02-26 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu, ale miły, nienachalny, argumentujacy...wiec prosze o zachowanie szacunku dla piszącego Kena :-)
barakuda / 2008-02-26 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
witaj Slaw...żeby nie wj.ebać się w jakąś depresję czytam coraz rzadziej , ale natura ciągnie wilka...
brydzia / 2008-02-26 19:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
To piszcie ze Sławem coś optymistycznego , chętnie poczytam
Kenobi / 2008-02-26 19:37 / Uznany malkontent giełdowy
Przeczytaj sobie sąsiedni artykuł i nie zanudzaj.
slaw / 2008-02-26 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
przepraszam bardzo ........ toz tomiejsce tylko dla czarnowidzow i zaklinaczy rynkow????
Kenobi / 2008-02-26 19:47 / Uznany malkontent giełdowy
Jak ludzi nie stać na opłaty za rachunki, to dotyczy to też telefonów. A kto znów zabrania Ci pisać swoje?
brydzia / 2008-02-26 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
nawet Hirsz sprzedał KGHM , to naganiacz jeden na spadki w telewizji , a fu , Rudy Cię dorwie jutro
anna. / 2008-02-26 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Na intradziennym wykresie FW 20 widać formację klina zwyżkującego. Z klinów zwyżkujących wybicie jednak częściej następuje dołem, no zobaczymy jak to się wybijemy jutro hm..
Hirsz chyba zna się na TA he he
needle / 2008-02-26 20:08 / Bez rangi
Z klinów to rano by mi się przydał, ale, że nie był zwyżkujący - dałem mu żyć...
anna. / 2008-02-26 19:37 / Uznany Gracz Giełdowy
miało być zna się na AT
slaw / 2008-02-26 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia napisz mi tu szybko dlczego nasza gield powinna spadać ..... bardzo cie prosze .... tylko inne argumenty niz recesja w stanach
Navigare----- / 2008-02-26 19:46 / Uznany Gracz Giełdowy
"...Dlaczego Niemcy, Anglicy, a zwłaszcza Japończycy obawiają się kryzysu w Ameryce? Jest kilka powodów. Primo, ponieważ w tych krajach istnieją podobne mechanizmy monetarne, secundo – i to jest chyba powód zasadniczy– ponieważ amerykańska gospodarka to dla produktów z Niemiec, Francji, Japonii jeden z głównych rynków eksportowych. Spadek zakupów w Chicago, Nowym Jorku czy Los Angeles wywoła zahamowanie produkcji i bezrobocie w Osace, Manchesterze czy w Düsseldorfie, a z Düsseldorfu do Warszawy to już tylko rzut beretem. Kryzys amerykański rozleje się na świat, dosięgając niemal każdego. Co nam ze zdrowych fundamentów gospodarki polskiej, o czym zapewniał niedawno premier Waldemar Pawlak, jeśli ci, którzy od nas produkty i usługi kupują sami nie będą mieć fundamentów zdrowych? Spadnie nam eksport, zmniejszy się produkcja, wzrośnie bezrobocie. Mamy ponadto naturalną afiliację w stosunku do USA, liczną tam diasporę, duże zasoby waluty amerykańskiej, w której Polacy wciąż tezauryzują swoje oszczędności. To nie przypadek, że nasi analitycy, eksperci i guru oceniają stan polskiego rynku papierów wartościowych po tym, co dzieje się w Stanach..."
needle / 2008-02-26 20:16 / Bez rangi
to jest ciekawy wpis:-)
brydzia / 2008-02-26 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie twierdzę że powinna spadać , wydaje mi się że pieniądze z giełdy odeszły na lokaty ,

ponieważ stopy % rosną giełda powinna spadać , przynajmniej tak mi się kiedyś wydawało dopóki BEN nie zrobił rewolucji w finansach
modliszka / 2008-02-26 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niunia, jesteś niemożliwa ! :-))))))))
Kenobi / 2008-02-26 19:30 / Uznany malkontent giełdowy
Ale jen teraz poleciał do góry! Zrealizowali zyski i w nogi.
osesek / 2008-02-26 19:31 / Pan Tysiącznik
wróci, wróci (:
Kenobi / 2008-02-26 19:36 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś już prawie o jednego jena mniej i coraz mocniej, więc molże pożyczą znów na moment przed końcem, żeby zrobić dobre wrażenie, ale tego, co stracili nie odrobią. A Azja słabym dolarem na pewno się nie ucieszy.
osesek / 2008-02-26 19:43 / Pan Tysiącznik
Tu już nie chodzi o radość Azji. Tu chodzi o utrzymanie wartości aktywów tak długo jak to możliwe. Komunikaty o zamiarze kupowania akcji za dziesiatki miliardów ( kto przytomny podbija ceny przed skupem akcji ? ), projekty fuzji, przejęć, ratingi na wyrost, optymistyczne prognozy, to wszystko ma powstrzymać spadek wartości akcji, które są aktywami także banków i funduszy inwestycyjnych.
Gospodarka sobie a giełdy sobie. Ale do czasu.
osesek / 2008-02-26 19:25 / Pan Tysiącznik
Hehehe, lubię to forum.
TOMOK / 2008-02-26 19:31 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mam znów pozytywny nius
0,33 zostało :-)
Pozdrawiam
osesek / 2008-02-26 19:34 / Pan Tysiącznik
No i popatrz, DJIA w górę ! Sapuś z Nasdaczkiem też !
Pijesz- rośnie, nie pijesz- spada (:
TOMOK / 2008-02-26 19:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
eee ciągle piję a tu nic a nic w górę nie chce :-)
kurcze...może to przestać trzeba...to wtedy się odmieni? :-)
ale jak to zrobić...jak?
Pozdrawiam
d_pawel / 2008-02-26 19:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uwazaj bo od nadmiaru picia impotentem zostaniesz ;)
TOMOK / 2008-02-26 19:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
muszę pić bo to forum na trzeźwo jest nie do przyjęcia :-)
Pozdrawiam
Mieczyslaw / 2008-02-26 19:22 / Uznany Gracz Giełdowy
cale czescie ze dzis opuscilem gielde po 12 ej i nie ogladalem tego calego cyrku, przynajmniej popoludnie bylo udane

jak to w koncu jest: to u tych jankesow jest recesja czy w Polsce ?

bo wydaje mi sie ze u nas
modliszka / 2008-02-26 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest bardzo wązne pytanie.
Przeczytałam dzisiaj artykuł o długach Polaków i marzy mi się, aby Donald też codziennie do nas przemawiał, uspokajał i dawał kase na spłatę kredytów....nie obrażę się równeż, na cięcia stóp procentowych :-))))

"Długi Polaków wciąż rosną


fot: PAP/Zdzisław Lenkiewicz Blisko 1,2 mln Polaków zalega z płatnościami powyżej 60 dni - wynika z raportu biur: Informacji Gospodarczej i Informacji Kredytowej.

W porównaniu z pierwszą edycją raportu z listopada 2007 roku, łączna suma zaległych płatności wzrosła o ponad 1,2 mld zł.

Liczba klientów czasowo niewywiązujących się ze zobowiązań wyniosła 1,19 mln na koniec lutego. A liczba rekordów z informacjami gospodarczymi sięgnęła 2,12 mln, co oznacza, że niektórzy klienci mają więcej niż jeden wpis w bazach: InfoMonitora (BIG), BIK i Związku Banków Polskich. "
rpp / 2008-02-26 19:38 / Tysiącznik na forum
wiesz - polacy są zadłużeni przeciętnie na 20% swoich rocznych dochodów ... amerykanie na 100% a brytyjczycy na 200%

więc spokojnie, nie bój żaby
Longterm / 2008-02-26 19:25 / Mostek Zwyciężymy!
Mietku wydaje mi się właśnie że w USA się zaczęła w IV kwartale i skończy się gdzieś na początku przyszłego roku...natomiast u nas recesja się dopiero zacznie w wakcje i skończy oczywiście później niż u jankesów...niestety taki jest los piesków...
wyspiarzDK / 2008-02-26 19:25 / Leszcz na dnie
pochwal się lepiej co złapałeś...może leszcza?:))
Mieczyslaw / 2008-02-26 19:27 / Uznany Gracz Giełdowy
nedza, nawet nie bylo zadnego podbica :)))
wyspiarzDK / 2008-02-26 19:30 / Leszcz na dnie
dlatego podczas takich wypraw zawsze asekuruję się żywcami...
wyspiarzDK / 2008-02-26 19:30 / Leszcz na dnie
...w butelkach
brydzia / 2008-02-26 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
patrze na parkiet challange , najlepszych dzisiaj też przeciągneli
Longterm / 2008-02-26 19:22 / Mostek Zwyciężymy!
kwiecień ich zarżnie...ciekawe czy ktoś będzie nad kreską...
Longterm / 2008-02-26 19:14 / Mostek Zwyciężymy!
No to czekamy na info w końcówce o którym plotka poszła w Piątek...czy będzie sell on good news? ja stawiam na no news is a good news;)
Longterm / 2008-02-26 19:23 / Mostek Zwyciężymy!
gabrik ale Ty to zarobiłeś dzisiaj na Skach jak diabli. Graty
Kenobi / 2008-02-26 19:13 / Uznany malkontent giełdowy
Bovespa tylko +0,23%, nie daja się nabrać na kolejne plotki...Ważniejsze są trwade fakty, a te każdy widzi...
Mieczyslaw / 2008-02-26 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy
przeanalizuj poprzednie sesje w Brazyli
rpp / 2008-02-26 19:14 / Tysiącznik na forum
dziś na wig20 powstała czwarta czarna świeca z rzędu
rpp / 2008-02-26 19:16 / Tysiącznik na forum
i kolejna sesja na której zmienność to ponad 100 pktów
bufon warren / 2008-02-26 19:08 / Tysiącznik na forum
"CPI jak i PPI rosną i to mocniej od przewidywań, władze monetarne USA muszą się zastanowić nad ewentualnymi podwyżkami stóp"
banda amerykańskich idiotów myślała, że tak sobie można bezkarnie ciąć stopy, dodrukowywać pieniądze i wręczać czeki obywatelom, inflacja to dopiero skoczy w połowie roku, będzie z tego niezły czad :)))
podobno FED podpisał kontrakt z Paris Hilton, która ma zachęcać do inwestowania w recesyjną gospodarkę ułesa zagranicznych i krajowych frajerów, a jej głównym zadaniem będzie odwrócenie uwagi od kłamliwych mżonek i popelin bezradnego już bena z bernanke,
ciekawe ile wynosi kontrakt, hehe :)
wyspiarzDK / 2008-02-26 19:16 / Leszcz na dnie
to może jeszcze reanimują jej przyjaciółkę Silikonową Britney S...mogła by śpiewać najgorsze psychozy już za nami...i potrząsać silikonami
brydzia / 2008-02-26 19:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chcę Cię martwić , ale Gabrik wszystkich co piszą co chcą zamierza razem z rudym Ludwiczkiem wyrzucić z forum , giełdy i z kraju ,

nie będzie każdy pisał sobie co chce ,
ale on chyba zapomniał jak napisał , za darmo nikomu nic nie doradzę , a że u niego na portfelu marazm to wpada tutaj nam rządzić co mamy pisać ,
TOMOK / 2008-02-26 19:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone

Nie chcę Cię martwić , ale Gabrik wszystkich co piszą co chcą zamierza razem z
rudym Ludwiczkiem wyrzucić z forum , giełdy i z kraju ,


hmm...
Pozdrawiam
gabrik / 2008-02-26 19:24 / portfel / Wierny Forumowicz
tak daj upust na gabriku sobie daj :-)
bufon warren / 2008-02-26 19:23 / Tysiącznik na forum
dzięki za info, jak co to uciekam do izraela :)
bufon warren / 2008-02-26 19:19 / Tysiącznik na forum
dzięki Brydzia za ostrzeżenie, jak co to uciekam do izraela :)
barakuda / 2008-02-26 19:01 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Poczytałem sobie dziś na przedpołudniowym wątku obszerne fragmenty libretta do opery p.t."Koniec świata w opłotkach" w wykonaniu chóru żałobników pod batutą dyr. Kenobiego.
Doszedłem do wniosku , że nie mogę się wyłamywać , jak wszyscy to wszyscy - babcia też....
Luuuuuuuuuuuuudzie spie....lajta wszystkie gdzie pieprz rośnie... nadchodzi koniec świata poprzedzany przez watahy korników , nietoperzy , myszy i kto się tam czego boi....
uciekajta z tej szulerni bo zostanieta bez majtek, czyha na was cała zgraja zakamuflowanych "onych" co z was krew serdeczną wyssą i pusty skórzany worek a czerep goły ostawią...zapomnijta o giełdzie , kapitalistach , imperialistach z wrażego zachodu i ...wracajta do tego co pewne : na przypiecek w zaścianku....
Tako rzecze wasz guru Kenobi i nie ważta się myśleć inaczej....
pozdro...dla wszystkich , którzy jeszcze mają własny rozum..
szprotek / 83.10.87.* / 2008-02-26 19:07
hmm, "rozum"... ciekawe czy da się pod toto jakiś kredyt dostać? ;)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-26 19:04
"gdy rozum śpi budzą się upiory"
witaj potworze z głębin!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy