Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: FED nakarmił rynek

USA: FED nakarmił rynek

Money.pl / 2008-02-27 17:19
Komentarze do wiadomości: USA: FED nakarmił rynek.
Wyświetlaj:
NOVA / 2008-02-27 19:40 / Spekulująca emerytka
Przypomijcie mi, czy w zeznaniu podatkowym można odliczyć od dochodu, oprócz opłaty za prowadzenie rachunku również opłaty za przelew gotówki.
needle / 2008-02-27 19:45 / Bez rangi
-dostajesz rozliczenie za rok, jeśli się nie zgadzasz to interweniujesz- to raz
-jeśli wysyłałaś pieniądze z rachunku to jest to uwzgkędnione - to dwa
- jeśli na rachunek to nie bęzie, no bo jak?
- tak samo na dojazd do BM nie odliczysz sobie, ani za prasę fachową
NOVA / 2008-02-27 19:56 / Spekulująca emerytka
Pytałam, bo to takie dziwne, że przekazywanie kasy z rachunku maklerskiego na rozliczeniowy można zaliczyc do kosztow uzyskania dochodu. Wszystko inne jest dla mnie jasne, ale dzięki za info.
needle / 2008-02-27 20:27 / Bez rangi
jeśli masz rachunek w tym samym banku to nie masz kosztów za przekaz
ale zastranów się tak ...ile pieniędzy zapłaciłaś za przekazy (nawet jeśli) rocznie...20 zł? i ile się spodzieasz od tego dostać ...4 zł...
...nie warto analizować takich spraw, bo na giełdzie jest wiele znacznie ważniejszych
Pozdrawiam
IGła
PedroGonzalez / 2008-02-27 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-02-27 18:25:26 | *.*.*.* | yayurek [ Kompulsywny looser na forum ]
Pedros liczyłem, że na przełomie marca i lutego będziemy mieli spadki, a póżniej
gdzieś do połowy kwietnia wzrosty, a tu kurcze spadać nie chce.... to podłe
:((((((((


No wlasnie na to samo liczylem...kase przygotowalem na zakupy...a tu cos dziwnego sie dzieje....dane coraz gorsze a tu "hossa" ;-)) ale cierpliwosc nas wynagrodzi..jeszcze troche :)
Kenobi / 2008-02-27 19:44 / Uznany malkontent giełdowy
Zobaczysz jak dobrze na tym wyjdziesz, że nie dajesz się wciągnąć w pułapkę. Wyobraź sobie, jaki ogromny negatywny potencjał nagromadził się przez ten czas, kiedy sztucznie pompowali rynki, wbrrew całej masie mocno negatywncyh danych, z ktorych każda z osobna kwalifikowała się do mocnej przeceny rynku. Ten balon musi pęknąć. I wcale nie będzie trzeba na to długo czekać.
bollullos / 2008-02-27 19:43 / portfel / Uznany Muł Pancerny

dane coraz gorsze a tu "hossa" ;-))


ale gdzie te gorsze dane? chyba tylko w Stanach? Bo u nas nie widzę jakoś gorszych zysków w spółkach, niektóre trochę spadły, niektóre wzrosły, strat jeszcze nie widziałem jakiś niespodziewanych...
PedroGonzalez / 2008-02-27 19:46 / Uznany Gracz Giełdowy
ale jest tu wielu ktorym ciezko sie pogodzic z tym, ze jak w USA p****** my musimy sie ze smrodem borykac...tak jest i koniec...wiec poki USA sie nie wygrzebie zapomnijmy o wzrostach i BASTA :) po co tu sie ludzic, ze bedzie inaczej..niech i u nas beda przynosic super zyski te spolki..co z tego, ze zyski przynosza ? dziela sie tymi zyskami z inwestorami ? NIE...wiec skoro sie nie dziela to co Mnie czy Tamtego Pana czy Ciebie ma sklaniac do kupowania drozej tych akcji ? no napewno nie spadajace rynki w USA i szal cial na walutach....
Romi / 2008-02-27 19:45 / portfel / Koci Tata
No nazbierało sie kasy , trza bedzie na lokate wepchnąć jak tak dalej pójdzie :))
BORYNA 1 / 213.158.196.* / 2008-02-27 19:34
Ludzie z Lipiec ludzie z Wólki ludzie z City kupujcie KGHM http://www.kitcometals.com/charts/copper.html
Kenobi / 2008-02-27 19:49 / Uznany malkontent giełdowy
Już po zakupach, teraz będzie oddawanie. Tak jak z ropą, po dzisiejszych danych i kolejnym wzroscie jej zapasów. To jest po prostu nie do utrzymania. Powietrze zejdzie bardzo szybko.
macieusz / 212.106.163.* / 2008-02-27 20:19
oni 3ewentualnie 6 miechów temu to widzieli. teraz patrzą wprzyśłość
bollullos / 2008-02-27 19:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny

Funamentaliści, optują za tym, iż w wycenach spółek
amerykańskich - widac juz dno. Ponoc nie mają z czego spadac,
w co osobiscie sama wątpię. Ponoc /nie wiem, bo nie
analizowałam/ wyceny na dzien dzisiejszy sa odrobinę wyższe,
niż te po wielkiej zwale w 2000 roku.....Moje zdanie
oczywiście było nie co inne,

Mo, gdzie jest Twoim zdaniem dno w spółkach USA? a w indeksach Niemcy+UK?
needle / 2008-02-27 19:31 / Bez rangi
...mam takiego gościa w snookerowej grze, że albo muszę się zdrzemnąć, albo napić, albo coś pisać...
...sam nie wiem co gorsze:-/
bolek77 / 2008-02-27 19:36 / portfel / Uparty Osiołek
Tak dobrze gra i nie dopuszca Cie do stołu?
needle / 2008-02-27 19:38 / Bez rangi
prowadzę, a on przysypia...
...nie jest na tyle dobry, aby tak długo utrzymywał się przy kiju na innym stole...
...no chyba, że gra na czterech...
needle / 2008-02-27 19:41 / Bez rangi
Na potwierdzenie:
sam sobie ustawił snookera, nie zrobił ruchu przez 3 min i przegrał
bollullos / 2008-02-27 19:29 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ABG pokazała zysk taki sam jak rok temu. Po połączeniu ze spinem ma o połowę więcej akcji. Oznacza to, że mimo kosztów fuzji, trzyma się nieźle, przy c/wk=koło1,5. Co z kolei oznacza, że za rok-dwa pozytywne efekty fuzji podniosą zysk.
needle / 2008-02-27 19:32 / Bez rangi
nie dłużej...zbierają cały czas,to widać
bollullos / 2008-02-27 19:31 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to znaczy zysk na akcję taki sam jak rok temu co daje c/z=22
Longterm / 2008-02-27 19:23 / Mostek Zwyciężymy!
witam wieczorem, postanowiłem znowu vo poniektórym podokuczać...OK no to zaczynamy...mostek zwyciężymy!
Longterm / 2008-02-27 19:27 / Mostek Zwyciężymy!
W końcówce kiedy leszcz uciekał daleko won
Zbychu uderzył w miedziany dzwon
Wyrośnie wreszcie zasiany plon
Longtrm dokupił...mostek na tron!
piciu / 2008-02-27 19:45 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widze ze jestes fanatykiem mostow - zycze duzych zyskow
do wytrwalych swiat nalezy
rpp / 2008-02-27 19:17 / Tysiącznik na forum
ehhh - "liberalny" minister "liberalnego" rządu mówi, że nie zniesie podatku od zysków kapitałowych, żeby bogaci nie płacili mniejszych podatków ... no jasne, niech nie inwestują w Polsce, niech nie dają firmom emitującym akcje pieniędzy na rozwój, po co nam rozwój gospodarki? ale co ja będę liberalnemu profesorowi, liberalnemu ministrowi, liberalnego rządu tłumaczył
wyspiarzDK / 2008-02-27 19:28 / Leszcz na dnie
leszcze i grubasy wszystkich krajów łączcie się!!! ...powiedział by Waryński gdyby żył...a w obecnych czasach najskuteczniejsze są miasteczka namiotowe pod sejmem i głodówki:))
modliszka / 2008-02-27 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to jest taki minister, jak z koziej dupy trąbka.....nie obrażając koziej dupy...
Kenobi / 2008-02-27 19:23 / Uznany malkontent giełdowy
Dobrze, niech inwestują, ale niech dzielą się i zyskiem. Jak ktos chce inwestować - to nikt mu nie zabrania budować fabryki, a na gieldzie działa głównie krótkoterminowy kapitał spekulacyjny. Szybko chce zarobić i wywozi zyski. W sumie więcej na tym tracimy, niż zarabiamy.
bollullos / 2008-02-27 19:31 / portfel / Uznany Muł Pancerny
hahaha w pensji brutto przeciętnego pracownika 80% to podatki i para-podatki które zapłaci, zapłacił oraz płaci
bollullos / 2008-02-27 19:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a miliony Polaków skuszonych do TFI i na inne p*******?
TOMOK / 2008-02-27 19:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone

no cóż...dałeś się ludziom we znaki przez te miesiące pisania w różnych wątkach i
zakamarkach.sądzę, że w środku jest biały proszek, albo coś jadowitego
...radzę dobrze - nie otwieraj...
...żeby nie było, że nie ostrzegałem!

soory wiem, że śmiecę ale źle odczytałem myśl...
przeczytałem, że to ja jestem ten biały proszek albo coś jadowitego...
zaniepokoiłem się...soory jeszcze raz
Pozdrawiam
macieusz / 212.106.163.* / 2008-02-27 19:30
tomok sory za prt. ale niewydaje ci sie ze amerykanie co mieli spasc to juz spadli. oni teraz licza na jutro.czytam to forum od czasu pko .duzo sie naczy łem
macieusz / 212.106.163.* / 2008-02-27 19:30
tomok sory za prt. ale niewydaje ci sie ze amerykanie co mieli spasc to juz spadli. oni teraz licza na jutro.czytam to forum od czasu pko .duzo sie naczy łem
TOMOK / 2008-02-27 19:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
uwierz mi, że na poważnym giełdowym forum jest też miejsce dla ludzi, którzy na giełdzie nie za bardzo się znają i nie miej urazy, że nie odpowiem bo po prostu nie wiem
Pozdrawiam
maciusz / 212.106.163.* / 2008-02-27 19:43
wezmy pod uwage-ameryka spadała myśmy rośli. wszyscy sie dziwili. tani dolar niskie stopy,do tego inflacja. w co inwestować.surowce górka
TOMOK / 2008-02-27 19:50 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
zlituj się...nie wiem naprawdę
Pozdrawiam
needle / 2008-02-27 19:20 / Bez rangi
e, nie tam...
...po prostu Twój wpis był najciekawszy, dlatego się do niego odniosłem:-))
TOMOK / 2008-02-27 19:31 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale naprawdę...przeczytałem to jakoś opacznie, ża ten proszek to ja albo żmija to ja...
zapominam to już :-)
Pozdrawiam
macieusz / 212.106.163.* / 2008-02-27 19:59
kochany wiem że mnie ignorujecie.ile zarobiłeś.bo ja 140 procent.mnie się wydaje boczniak . do czsu wyjaśnienia sytuacji wusa. wmiędzyczasie zagranica obkupi się wtanie akcje .a potem hossa.
needle / 2008-02-27 19:34 / Bez rangi
coż mogę dorzucić...
...wyrzuć ziele, albo bierz gdy skończysz pisanie;-)
TOMOK / 2008-02-27 19:39 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale ja nie mam nic wspólnego z ziołami...naprawdę...ja tylko pssyt robię nic więcej...i tak od lat :-)
Pozdrawiam
yayurek / 2008-02-27 19:11 / Kompulsywny looser na forum
tak na zdrowy rozum to Coca Cola, czy Johnson i JOhnson, Procter..... i dziesiątki podobnych dają dywidendę większą niż obligacje... ile recesji by nie było to nikt na tym jeszcze nie stracił..... a i z akcjami Coca Coli pod poduszką jakoś rażniej niż z dolarami na koncie w jakimś amerykańskim banku
szprotek / 83.4.129.* / 2008-02-27 19:35
dopóki FED będzie ciął, a dolar leciał na pysk na pewno lepiej. W surowcach pewnie jeszcze lepiej.
Jednak kiedy (a może raczej jeśli) Ben dojdzie do wniosku, że najgorsze minęło i potwór recesji został pokonany zacznie pewnie ostro podwyższać stopy - wtedy rynki akcji i surowców czekać będzie pewnie "spory" wstrząs. Za to potem powinno być już tylko lepiej. Chyba :)
osesek / 2008-02-27 19:06 / Pan Tysiącznik
A dobry wieczór ((

No i wykrakałem (: Amerykańskie indeksy pną się w górę niczym fallus na widok waginy. BĘDZIE DOBRZE !
Nic tylko kupować i trzymać długoterminowo, żadnego DT, żadnego codziennego ślęczenia przed monitorem. Pełny luz optymisty po otrzymaniu porcji niusów pozytywnych.
I nie ma co udawć, że jest źle, że gramy DT dla fasonu bo kasy mamy jak Eskomosi lodu. Kupujemy na full i oddajemy się przyjemnosciom. Bahama, Hawaje, Himalaje,Karaiby, Giza, Wenecja, Amazonka, , Lidl i Biedronka.
Kenobi / 2008-02-27 19:37 / Uznany malkontent giełdowy
Nie zgrywaj sie. Oni bardzo dobrze widzą jakie dane do nich docierają. I nic sie nie martw, że niby sie nimi nie przejmują. Zbierają je w worku na plecach, który przybiewra na wadze i coraz mocnije ich przyciska, aż równiótko polecą razem w prazepaść.
modliszka / 2008-02-27 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osesku - jesteś debeściak ! :-)))

Rozmawiałam dzisiaj ze znajomym z zarządzającym jednym z dużych funduszy / nazwy nie będe zdradzała/. Nasze fundy liczą jeszcze na spadki, ale betonowe dno oceniają na 2500 na wig20. Funamentaliści, optują za tym, iż w wycenach spółek amerykańskich - widac juz dno. Ponoc nie mają z czego spadac, w co osobiscie sama wątpię. Ponoc /nie wiem, bo nie analizowałam/ wyceny na dzien dzisiejszy sa odrobinę wyższe, niż te po wielkiej zwale w 2000 roku.....Moje zdanie oczywiście było nie co inne, wiec sobie podyskutowaliśmy przyjemnie :-))))))
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-27 19:41
Być może nie mają z czego spadać, ale zawsze mogą zbankrutować.
modliszka / 2008-02-27 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś okrutny ! :-)
de havik / 2008-02-27 19:34 / portfel / "Tysiącznik na forum"
pisałem już niżej, a przeczytałem tutaj,

ktoś tu rozsądnie wczoraj zauważył, ze akurat nie akcje byly modne w ostatnich
kwartałach tylko nieruchomości, obligacje komunalne itd
stąd wzrosty na giełdach, przecież akcje US wcale nie są drogie, a już na pewno
nie sa skrajnie przewartościowane
modliszka / 2008-02-27 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I to może byc zagadka, na miarę Sherlocka Holmes'a ! ;-)
Rynek lubi zaskakiwac...;-)
Kenobi / 2008-02-27 19:31 / Uznany malkontent giełdowy
Jakie dno, przecież jeszcze nie liczą tych strat, które dopiero nadchodzą. Kapitał zagraniczny odpływa, a ludzie nie mają już z domów zasilania. Zawsze przechodzi od znacznego przewartościowania, do dużego niedowartościowania. Ten proces dopiero sie zaczyna, a sądząc po danych zmiany są tak szybkie, że potoczy się jak kula śniegowa, która zabierze ze sobą tych co jeszcze będa próbowali pchać ją pod górę.
modliszka / 2008-02-27 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Liczą, że nasz rynek, niżej nie zejdzie....
Tyle jesteśmy w stanie upuścic powietrza i ani deko więcej.
Argumenty powszechnie znane: mocne podstawy, szybki rozwój polskiej gospodarki, EURO2012 i coraz bardziej atrakcyjna wycena naszych spółek - z głównym naciskiem na MiSie. Przy tym poziomie, oczekiwany jest też napływ obcego kapitału, który ma nas wzmocnic.
Zobaczymy....
K. Kowalski / 87.205.163.* / 2008-02-27 19:20
Jak mawiali ruscy: pażywiom uwidim. No niestety cyrlicy u mienia niet. Nie sądzę żeby to się łagodnie skończyło. Wyskoki pod obniżkę mogą być. Ale fundamentalnie jest źle i sądzę że przynajmniej jeszcze jeden przelot w dół zaliczymy. Trzeba tylko cierpliwie poczekać.
Kenobi / 2008-02-27 19:17 / Uznany malkontent giełdowy
Jak zwykle przerysowujesz. Co to za wzrost o 0,4% przy takim spadku dolara? To jest po prostu żałosne. W kółko słowa, przeciwko twardym faktom.
Krzych / 2008-02-27 19:20 / Płoteczka na forum
przy tak słabym dolarze przelicz wartość ich spółek , wystarczy tylko pogłoska o przejęciu tanio się nie sprzedadzą..........
osesek / 2008-02-27 19:36 / Pan Tysiącznik
Sądzę, że patrzysz na problem zezem. Ś wiat ma około 20 bilionów US$, których wartość topnieje w oczach jeżeli przyrównamy je do innych walut. Dolar nie traci wartości - pomijając inflację- jedynie w USA. Tak więc zagraniczni posiadacze dolarów mają do wyboru:
1. albo zamieniać dolary na inne waluty czego jesteśmy świadkami
2. albo kupować na amerykańskim rynku towary lub inwestycje czego też jesteśmy świadkami.
3.lub i pierwsze i drugie czego też jesteśmy świadkami.
Gwałtowne załamanie się wartości dolara nikomu pożytku nie przyniesie.
Gwałtowne załamanie się wartości akcji notowanych na giełdach także nikomu pożytku nie przyniesie.
Tocząca się na naszych oczach gra jest grą o utrzymanie amerykańskich aktywów i amerykańskiej waluty na nieniższym poziomie. Wynik tej gry zależny jest od wagi kryzysu w USA. Jeżeli okaże się, że kryzys swoim rozmiarem przekracza rachuby na których zasadza się gra o utrzymanie wartości aktywów i waluty koniec będzie tragiczny dla wszystkich. Moim zdaniem tak będzie.
bollullos / 2008-02-27 19:24 / portfel / Uznany Muł Pancerny
???
moze gdyby nie tani dolar mieliby straty na eksporcie?
de havik / 2008-02-27 19:10 / portfel / "Tysiącznik na forum"
nie jest dobrze to wiadomo... ale zgodnie z zasadami, kiedy kupować akcje, jak jest źle, czy dobrze?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-27 19:08
prawdziwego Oseska rozpoznajemy nie po tym jak zaczyna posta ale jak kończy:))
Krzych / 2008-02-27 19:02 / Płoteczka na forum
ja dzisiaj trochę dokupiłem FAM i IPX , dudki były blisko i ślicznotka ale nie wpadły.
do końca miesiąca spokojny
modliszka / 2008-02-27 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dane masakryczne a indeksy w górze.
Ben musiał zapusic, jakich "głuchy telefon", bo optymizm ich nie opuszcza...
anonim_03 / 2008-02-27 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mo no ja Cię proszę,
nie odklepuj zasłyszanych sloganów.
lepiej sama przeczytaj raport (orginał)
albo chociaż dwie moje wklejki w poprzednim wątku.
needle / 2008-02-27 19:11 / Bez rangi
PRZYPOMINAM
pisałem kilka tygodni temu, że w USA na wieść o recesji indeksy spadają średnio o 36% (dotyczyło S&P), a jak już ona następi to pozosyają w trendzie bocznym lub rosną...czasem sporo po nawet do 20%
rpp / 2008-02-27 19:07 / Tysiącznik na forum
;)
modliszka / 2008-02-27 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeczytałam relację Kena, jest obszerna i treściwa :-)
anonim_03 / 2008-02-27 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i nijak się ma do faktów ...
modliszka / 2008-02-27 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za raz pogrzebię dalej, dopiero usiadłam do netu...;-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-27 18:54
k****
mam dochód
i to wiekszy niz w 2006
k****
cos zle policzylem pod koniec roku i nie zrealizowalem straty- w/g moich wyliczen powiniem byc blisko zera
de havik / 2008-02-27 19:03 / portfel / "Tysiącznik na forum"
heh,
miałem to samo, choć nie spodziewałem sie zupełnie
to nawet mile, zaskoczenie :)
piciu / 2008-02-27 18:59 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja mam ------------------------------------------- :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-27 19:05
aż takiego?

a ja doszedłem skąd teoretycznych dochód- ze sprzedaży lenia- akcje ne byly po 4,3pln- brane w 2006 a sprzedane w 2007- kwotowo - jak zaczalem tak skonczylem 2007
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-27 19:07
no.. remont zrobiłem
A2 / 2008-02-27 18:48 / Spekulantka
ojej katastrofa...pogonilam miedz ))) .Zastanawiam sie ile czasu potrzebujemy na zdyskontowanie wszystkich beznadziejnych wiadomosci. Dzisiaj przed danymi podali info o Morganie. No niech mi ktos zaprzeczy , ze caly rynek nie jest recznie sterowany.

Mam tak optymistyczne nastawienie , ze strach sie bac.

Kenobi doloz do pieca aby sprowadzic mnie do parteru.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy