Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Inflacja pędzi, ale rynek trzyma się trendu

USA: Inflacja pędzi, ale rynek trzyma się trendu

Wyświetlaj:
Kenobi / 2008-08-15 18:00 / Uznany malkontent giełdowy
Autostrada A4 całkowicie zablokowana - trąba powietrzna przewróciła 4 TIR-y i kilkanaście samochodów osobowych.
Kenobi / 2008-08-15 17:35 / Uznany malkontent giełdowy
No to surowce dziś się zdrowo sypnęły. Znów trwa przekładanie coraz mniejszej ilości pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Dobrze musieli o tym wiedzieć ci, co wyciągnęli w czwartek KGHM pod zrobienie dystrybucji.
BHP spadł o -3,48%, Rio Tinto o 4,18%, Anglo American aż o 7,01%.
Krzych / 2008-08-15 17:44 / Płoteczka na forum
Ken powiem krótko pieprzysz - znasz strategię która będzie dopiero w poniedziałek dyskutowana bo ja się tylko doczytałem o
do strategii zasygnalizowano projekt zintegrowania kopalń i hut w dwa podmioty, w celu obniżki kosztów
Obecnie KGHM Polska Miedź posiada trzy kopalnie: Zakłady Górnicze Lubin, ZG Polkowice-Sieroszowice oraz ZG Rudna. W grupie funkcjonują także trzy huty: Huta Miedzi Legnica, HM Głogów i HM Cedynia. Rozmówca PAP potwierdza, iż w założeniach do strategii zaproponowano poszukiwanie nowych złóż, a także wejście w energetykę jądrową.
wejście w energetykę jądrową rozumie giełda może dyskontować takie wieści
pozd.
Kenobi / 2008-08-15 18:08 / Uznany malkontent giełdowy
Nie będę silił się na ocenianie Twoich wypocin. Na fakty jak zwykle masz swoje bajki dla dzieci.
flugo / 2008-08-15 16:00 / portfel / Dziecko hossy
Spowiedź działacza rangi okręgowej z ambicjami

- Mam 64 lata i od 40 lat robię w sporcie. Muszę powiedzieć, że nie jest łatwo wiązać koniec z końcem. Kokosów nie mam. Żeby przetrwać, trzeba się trzymać zasad. Pierwsza zasada, sztama z kumplami. Jestem z zapasów, więc powiem jak to jest u nas. Pierwsze, trzeba dobrze obcykać zjazd. Na przykład kumpel z okręgowego związku po prostu zwołał go wcześniej. W mazowieckim namówiliśmy się z kolegami i powybieraliśmy się do zarządu, tak że nikt się nie zorientował.

Potem mogą pisać do ministra ile chcą, przecież nie będzie wnikał w wybory na szczeblu okręgowym, tak czy nie?

W Polskim Związku Bokserskim dwóch pięściarzy wysłali do Aten, boksu w Polsce nie ma, a oni wybrali 20-osobowy zarząd. To majstersztyk.

U mnie w okręgu jak się już jest w środku, w organizacji, to też można wybrać znajomka do centrali. W centrali zawsze można wyjechać za granicę, diety lecą - 40 euro dziennie przez trzy tygodnie - a zawsze przecież w hotelu jest śniadanie, organizatorzy za wszystko płacą... Tu, w Pekinie dziennie 20 osób takich jak ja przychodzi do olimpijskiej misji. Jedna korzyść, że te gryzipiórki-szakale dziennikarze już się nie mieszczą, bo jest limit na każdy komitet olimpijski.
A ilu do Pekinu naszych wyjechało! Samych prezesów związków jest tu 21 z chińskimi komórkami, które dostali od PKOl. Jak jakiś prezes przyjechał jako misja PKOl, to wskakuje za niego wiceprezes. Żeby nie było strat. Jak w kolarstwie. Walkiewicz przyjechał jako PKOl, Kita jako związek. Każdy po dniówce z 40 euro, trzy tygodnie wakacji z darmowym żarciem i spaniem... W Londynie może moja będzie kolej. Żyć, nie umierać.

Ale i w okręgu jest co robić.Można dać diety swojemu sędziemu, którego nie było na zawodach. Jak to zrobiłem jak zawody dostał WOSiR na Rozbrat. No, bo turnieje na Rozbrat w Warszawie to dobry strzał. Niby w Piasecznie, albo gdzieś indziej gdzie jest lokalny klub byłoby trzy razy taniej, startowałoby dwa razy więcej sportowców, przyszli by ludzie, rodziny. Ale jak dam kumplowi na Rozbrat turniej, no to chyba będzie wdzięczny i jeszcze mi coś skapnie, tak czy nie? No i nie trzeba będzie jechać do jakiegoś Wygwizdowa.

Widzicie, żadne frukty, niestety. A i trzeba uważać, bo te szakale-gryzipiórki węszą. Są też jakieś oszołomy, jak ten staruszek Głowacki. Ja byłem dzieckiem, jak on już był trenerem i jeszcze się nie nauczył, o co tutaj chodzi. Ja w mig załapałem i żyję, nie skarżę się. Inteligentny jestem. A ten skarży o sędzim, skarży o przewałach z turniejami. Człowiek nie ma spokoju. Czy on nie rozumie, że ze sportu naprawdę trudno się utrzymać. Inni się lepiej urządzili. I bezpieczniej. Nie muszą tak cały czas kombinować. Na przykład w Siedlcach, ci od sztangistek. Od 1996 roku Soćkowie tam prowadzą ośrodek. Moi idole. Wyników coraz mniej, ale Dorota jest kierownikiem, Rysiek trenerem, znajomek finansowym. Trzeba tylko żeby i sportowcy zrozumieli, to będzie lepiej. Niektórzy już kumają. Mają stypendium, nie wychylają się, piąte, szóste, siódme miejsce im wystarczy i szlus. Się kręci. Latami się kręci.

Wysłuchałbym go i uwierzył.

Bo rzeczywiście jest trener Głowacki w KS Piaseczno, który faktycznie pisze pisma do ministra Drzewieckiego bez odpowiedzi. Faktycznie jest sędzia który wziął pieniądze za sędziowanie, choć go nie było na turnieju. Cała reszta też się zgadza. W PZB 20 ludzi w zarządzie i komisji rewizyjnej, prawda.
Państwo Soćkowie rzeczywiście od 1996 roku prowadzą ośrodek w Siedlcach, działacze rzeczywiście są tutaj na koszt PKOl-u w dobrym hotelu i dostają diety. Faktycznie oprócz prezesa PZKol Walkiewicza jest wiceprezes Kita.
Amigo11 / 2008-08-15 17:57 / SAMA PRAWDA
Zlikwidować ministerstwo sportu, działacze niech se radzą i żyją sami.
Sport zawodowy nie powinien leżeć w gestii państwa, włączając to przechowalnię komuchów czyli PKOL niech se sami znajdują sponsorów.
najcz / 2008-08-15 17:38 / Tysiącznik na forum
zawsze tak było,kiedyś nawet więcej i działaczy ,
i biuroracji,i kombinowania.
Kenobi / 2008-08-15 16:20 / Uznany malkontent giełdowy
Bo mamy teraz taki wyśniony system, w którym najlepiej mają się działacze i urzędnicy, po co komu do tego jacyś sportowcy. To samo te wspaniałe systemy kontroli i dopłat w rolnictwie - ilu ludzi ma dodatkowe zatrudnienie w produkcji ton papierków ich szczegółowym badaniu, kontroli, więc w końcu po co komu jeszcze ten rolnik i to rolnictwo, dopłaci się im za odłogowanie alba za zalesianie, żeby znów paru nawiedzonych miało na co wleźć i protestować. Nie widać, żeby protestowali jak likwidowało się gospodarkę, nie przykuwali się pod ziemią w likwidowanych kopalniach, przez co importujemy teraz węgiel, czy statki, a broń Boże nie wolno państwu wspomóc swojego przemysłu, bo to zagrozi czyimś interesom.
gyamtso / 2008-08-15 18:02 / Om mani padme hung :)
:)jak mawia moj staruszek,nigdzie na swiecie nie ma tak jak w polsce,zeby 95%bankow znajdowalo sie w obcych rekach,zeby media w takiej skali znajdowaly sie w obcych rekach...nigdzie nie ma takiej hipokryzji demokracji,takiego chorego systemu administracji gdzie urzednik ktory jest pracownikiem spoleczenstwa,tym spoleczenstwem rzadzil i pomiatal jakby bylo na odwrot:)oczywiscie z tym calym swiatem to sie ne zgodze,ale jesli chodzi o ue to to spostrzezenia bliskie prawdy;)
flugo / 2008-08-15 16:25 / portfel / Dziecko hossy

żeby znów paru nawiedzonych miało na co wleźć i protestować

hasłem nawiedzeni, oszołomy nazywano tych, którzy własnie protestowali przeciwko rozkradaniu majatku narodowego itd.

zobacz jak to łatwo nazwać nawiedzonym myślącego inaczej
Kenobi / 2008-08-15 16:37 / Uznany malkontent giełdowy
Tu się z Tobą zgadzam, jak coś sam napiszę, to mnie też tak traktują niektórzy. Pozdrawiam.
kisiel2 / 2008-08-15 16:39
Kenobi,

bo jestes wyjatkowym pesymista. Niemniej jednak widac ze uzywasz tego miedzy uszami i warto czytac :-)

Pzdr.
Kenobi / 2008-08-15 17:09 / Uznany malkontent giełdowy
Co do tego, to się nie zgadzam - zawsze byłem optymistą. Powiem raczej, że staram się być realistą, a widząc często przesadę w różnych komentarzach pozwalam sobie czasem przedstawić swój punkt widzenia dla równowagi. Co oczywiście ma służyć tylko poszerzeniu palety poglądów, pobudzając innych do własnych analiz. Pozdrawiam.
Kenobi / 2008-08-15 15:59 / Uznany malkontent giełdowy
Nastroje konsumentów nieco poprawiły się 61,7 (prognozowano 62,0, poprzednio 61,2), ale nadal pozostają na wyjątkowo niskim poziomie.
Kenobi / 2008-08-15 16:03 / Uznany malkontent giełdowy
Jeśli to nie zaszkodzi (bo przecież niżej od prognoz), to z pewnością rynkowi nie pomoże.
Kenobi / 2008-08-15 15:56 / Uznany malkontent giełdowy
Produkcja przemysłowa nieznacznie wzrosła w Stanach o 0,2% (prognozowano że będzie bez zmian). Są to dane zupełnie bez znaczenia. udział produkcji w PKB to ok. 10%, po drugie produkcję trzeba jeszcze sprzedać, a jak już widzieliśmy w ostatnich danych - zapasy w przedsiębiorstwach rosną. Po trzecie wzrost pewnie spowodowany wzrostem cen, które mocno przyspieszyły ostatnio. Zamiast więc się cieszyć, powinni raczej martwić się, że poniosą straty. Przeliczyli sie co do pakietu stymulacyjnego, bo ludzie znacznie ograniczyli wydatki, a spodziewali się, że będą nadal głupi i zaraz poleca wydać, co im sie dodatkowo w kieszeniach pojawiło. Widzę, że ja już tutaj lepiej potrafię przewidywać...
Kenobi / 2008-08-15 15:05 / Uznany malkontent giełdowy
Napływ kapitału netto niestety, ale spadł, do 53,4 mld. $. Dlatego Stany muszą teraz ściągać własny kapitał ze świata, bo trwa likwidacja lewarów na balonach i umorzenia w funduszach, które sobie stworzyli utrzymując zbyt niskie stopy procentowe. Dopóki ich nie podniosą nikt nie będzie dokładał do tych strat.
eprach / 2008-08-15 15:28 / portfel / Onedaytrader
no wiedziałem że jak złe dane podadzą to Ken wklei... :-)
Kenobi / 2008-08-15 15:36 / Uznany malkontent giełdowy
Podaję dane kiedy mam na to czas, do tego przedstawiam swój punkt widzenia, bo często różni się on od innych komentarzy, które najczęściej mają za zadanie robienie "dobrego wrażenia", bez sięgania do sedna rzeczy. Dzięki temu macie więcej materiału do własnych przemyśleń. Pozdrawiam Epraszku.
Kenobi / 2008-08-15 15:43 / Uznany malkontent giełdowy
Poza tym dane danymi, a życie życiem. Jak poczyta się alternatywne statystyki do oficjalnych, to włos się jeży na głowie...Więc raczej danymi nikt na dłużej się nie przejmuje, szczególnie jak wyglądają - wbrew temu co się dzieje - na troszkę lepsze, bo nie tu leży sedno problemu, o czym każdy szanujący się inwestor wiedzieć powinien.
needle / 2008-08-15 14:17 / Bez rangi
Insiderzy powoli kupują coraz tańsze papiery

Menedżerowie wierzą w fundamenty spółek i mimo kiepskiej koniunktury inwestują w akcje. Fundusze rzadko handlowały
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
Więcej informacji o firmach z NewConnect

GPW chce, aby spółki notowane na NewConnect publikowały raporty kwartalne. Dla części firm z tego rynku będzie to oznaczało wzrost kosztów
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Najlepsze za nami. Najgorsze chyba też

Rozpoczynający się okres spowolnienia gospodarczego pozwoli zapewne zrównoważyć gospodarkę. Powinny przyhamować nieco popyt konsumpcyjny oraz tempo wzrostu płac, a przede wszystkim odwrócić się kierunek zmian inflacji
flugo / 2008-08-15 14:20 / portfel / Dziecko hossy

GPW chce, aby spółki notowane na NewConnect publikowały raporty kwartalne.

bardzo słusznie
najcz / 2008-08-15 13:31 / Tysiącznik na forum
a co tam w Londynie się dzieje i na dax.
szymon / 2008-08-15 12:59 / Uznany Gracz Giełdowy
cos jest na rzeczy, widze zdecydowana poprawe w stanach, $ umacnia sie bardzo gwaltownie, eurusd juz 1,47, gieldy rosna a wiec dodatkowy zysk tez na wzroscie $. Wcale sie nie zdziwie ze za jakis czas oglosza ze juz po kryzysie, inflacjia w normie, a domy zaczna drozec.
pzdr i milego weekendu
Kenobi / 2008-08-15 14:53 / Uznany malkontent giełdowy
Kolejna faza kryzysu - kapitał wraca do Stanów ze wszystkich rynków łatać dziury u siebie, bo widzi, że recesja dotarła już do Japonii strefy euro, Wlk. Brytanii i na rynki wschodzące. Widać po kursie złotego.
gVarek / 2008-08-15 14:58 / "zGÓRnikt"
pisał pan o takiej spółce Rio Tinto
chciałbym wiedzieć czym ona się zajmuje, czy dalej spada i gdzie można notowania jej zobaczyć?
Kenobi / 2008-08-15 15:13 / Uznany malkontent giełdowy
Jest to typowa spółka surowcowa (podobnie jak BHP Billiton) o szerszym profilu niż nasz KGHM Kursy obu spadają teraz - BHP o 3,1%, Rio Tinto -2,38%. Trzecia to Anglo American (-4,45%). Wyskok jednodniowy na surowcach poprzez przejechanie się po posiadaczach krótkich pozycji nie znalazł kontynuacji, bo w recesji popyt na surowce spada, ale pomogło to wyjść z inwestycji w KGHM po słabych wynikach w dniu wczorajszym na odbiciu.
gVarek / 2008-08-15 15:21 / "zGÓRnikt"
czyli, rozumiem, obecnie nie jest godna polecenia?!?
Kenobi / 2008-08-15 16:35 / Uznany malkontent giełdowy
Każdy musi sobie sam badać w co inwestuje. Ja przedstawiam tylko swój punkt widzenia na pewne zjawiska, co można wykorzystać tylko jaki dodatkowy element do własnych analiz. Spodziewam się pęknięcia balona cen surowców, które rosły ostatnio z czysto spekulacyjnych powodów, kiedy od szeregu miesięcy gospodarka światowa wykazuje wyraźne oznaki spowolnienia, a jej niektóre rejony są w recesji.
szymon / 2008-08-15 14:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, spada wszystko, dzis nawet deszcz. Masakra jakas.
Kenobi / 2008-08-15 14:59 / Uznany malkontent giełdowy
Robiąc sobie żarty wykazujesz sie typową niewiedzą, więc pozwól, że nie odniosę sie do tych bzdur. Dyskusję na takim poziomie możesz prowadzić z podobnymi sobie.
szymon / 2008-08-15 15:10 / Uznany Gracz Giełdowy
wyluzuj, dzis nikogo nie nagonisz na spadki. I przestan popisywac sie swoja wiedza, zapewne ja posiadasz, ale nie twierdz ze jestes najlepszy, pokory troche. To ze ktos pisze czasem glupoty nie oznacza ze jest glupi.
pzdr
bez odbioru
Krzych / 2008-08-15 11:51 / Płoteczka na forum
USA: A jednak na zielono!

PAL
14.08.2008 22:13
Czytaj komentarze(14)
Zobacz na forum ({PostCount})

Początek sesji w Ameryce zapowiadał spadki. Nie najlepsze dane makro – m.in. dot. inflacji najwyższej od 17 lat – zrobiły na inwestorach wrażenie tak silne, że zdominowały początek handlu i usunęły w cień lepsze od oczekiwań wyniki sieci handlowej Wal-Mart. Dzieła dopełniła informacja o liczbie nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych. Mimo tego kiepskiego początku po pierwszych godzinach handlu na wykresach spółek pojawiła się zieleń.
Okazało się, że Fannie Mae i Freddie Mac, dwie olbrzymie firmy udzielające pożyczek hipotecznych, będą mogły zamienić największe pożyczki na obligacje hipoteczne. Fannie Mae zyskiwała ponad 6 proc., a Freddie Mac 7 proc. Rosły również banki: BoA, JPMorgan oraz Citigroup. - Myślę, że w ciągu dwóch najbliższych lat sytuacja na rynkach finansowych poprawi się radykalnie – powiedział dla telewizji Bloomberg Fritz Meyer, starszy specjalista w Invesco Aim zarządzającym funduszami o wartości 162 mld USD.
Notowaniom spółek budowlanych z kolei dopomógł Alan Greenspan, który w wypowiedzi dla prasy stwierdził, że rynek nieruchomości może podźwignąć się z zapaści w 2009 r. „Ceny domów w USA zaczynają się stabilizować. Powrotu koniunktury można spodziewać się już w I połowie przyszłego roku” – powiedział Greenspan, a jego wypowiedź odbiła się echem wśród kupujących spragnionych dobrych wieści. Indeks spółek budowlanych zyskał ponad 5 proc.
Ceny ropy spadły o niemal 2 proc., do 113,80 USD za baryłkę. Zniżkowały akcje Exxon Mobil (do 77,47 USD). Duże wzrosty notowały za to walory największego producenta samochodów w USA, General Motors. Spółka poinformowała, że przyspieszy cięcie kosztów, które zapowiedziała już w ubiegłym miesiącu. Zyskał również Ford – jego akcje podrożały w czwartek o ponad 6 proc.

Estee Lauder zyskiwał najwięcej od stycznia 2007 – ponad 11 proc. Spółka będąca właścicielem marek Clinique oraz mniej znanej w Polsce Bobbi Brown zakończyła czwarty kwartał zyskiem wyższym niż spodziewali się analitycy dzięki dobrej sprzedaży mleczka do ciała oraz szminek.
Choć kontrakty na akcje oraz początek sesji zapowiadały co innego, zakończenie notowań w USA napawa optymizmem: Dow Jones zyskał w czwartek 0,72 proc., a Nasdaq 1,03 proc.
a Ken mi napisał /Stale jesteś w tyle, a na giełdzie trzeba wyprzedzać wydarzenia. Jest coraz gorzej,
nawet jak lepiej od "prognoz" co ma służyć poprawieniu samopoczucia takich jak Ty.,/
ciekawe kto się myli:)
styropian / 2008-08-15 12:26 / Tysiącznik na forum
Prawda Krzychu jest taka, że z tego typu działaniami/pakietami stymulującymi jak teraz z Fannie Mae i Freddie Mac, mieliśmy już do czynienia - jak z pewnością sam pamietasz - wielokrotnie wcześniej. Dla mnie to jest mydlenie oczu. Przysłonili kiepskie dane nową plotą, informacją. Moim skromnym zdaniem Stany są w ewidentnej stagflacji, którą spotęgują nieuchronnymi podwyżkami stóp.
Krzych / 2008-08-15 14:56 / Płoteczka na forum
a więc powtórzę - przyznałeś rację Kenowi
Akcje Wal-Mart, największej sieci handlowej na świecie zyskały 0,3% po tym, jak spółka podwyższyła prognozę zysku na ten rok..........................
General Motors. Spółka poinformowała, że chce przyspieszyć realizację planu restrukturyzacji ogłoszonego w ubiegłym miesiącu. Prezes GM Rick Wagoner zapowiedział, że może to zaowocować większymi oszczędnościami już w tym roku. Notowania General Motors rosły dziś o 10,6%.
Niemal 50% zyskał kurs akcji PMI Group, drugiego największego w USA ubezpieczyciela nieruchomości po informacji, że sprzeda on swoje australijskie i azjatyckie spółki na rzecz QBE Insurance Group za kwotę 896 mln dolarów. MGIC Investment Corp., największy konkurent PMI zyskuje dziś 10,3%.
niektórzy analitycy zwracali jednak uwagę, że dane o inflacji bazowej, na którą FED zwraca większą uwagę, nie są już tak niekorzystne. Obawy inflacyjne zostały nieco zduszona zniżką cen ropy, której cena spadła dziś o 0,9% do poziomu 114,97 dolarów za baryłkę.
nie liczył bym w tym roku na podwyżkę stóp % , liczę w następnych komunikatach spadku inflacji i spadku bezrobotnych.
needle / 2008-08-15 11:41 / Bez rangi
(z priv) Witajcie
nie ma mnie - z kilku powodów;
wrócę za kilka miesięcy - gdzieś na wiosnę 2009
i na koniec {tekst zawiera ostre treści p***e; całość przeznaczona jedynie dla osób pełnoletnich o silnych nerwach i otwartych umysłach...}
...dla tych co naprawdę się zdecydowali podaję dostęp...
NIE, NAPRAWDĘ CHCECIE???
no dobra...
ALE SIĘ JESZCZE ZASTANÓWCIE, TO OSTATNIE SZANSA, ABY SIĘ UCHRONIĆ!!!
zatem:
http://tnij.com/U9Km

Do zobaczenia w przyszłym roku. Mam nadzieję, że wszyscy w zdrowiu dotrwamy do 2009 roku, w którym Gruzja dalej będzie wolna, Tusk dalej będzie premierem [piszę poważnie], a reprezentacja Polski jedną nogą w finałach MŚ 2010
Samuraj Jack
needle / 2008-08-15 16:19 / Bez rangi
myślałem, że pozdrowienia od inwestora Samuraja jakoś bardziej Was zainspirują ...pomimo podwójnego święta
również jego przemyślenia pozagiełdowe wklejone we Własnym Wątku pozostają bez Waszego komentarza...
...no cóż...
flugo / 2008-08-15 10:41 / portfel / Dziecko hossy
jutrzenka- raport zadowalający, zwiększyli przychody, idziemy na 30:((

POLITIK KILLS
Amigo11 / 2008-08-15 11:18 / SAMA PRAWDA
Wykress JTZ to coś niesamowitego - schodki;
pozioma linia i j**, potem pozioma linia i znowu j**
tomtay / 2008-08-15 11:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bedziesz usrednial czy nie robisz zadnych ruchow na Jutrzni?
flugo / 2008-08-15 11:21 / portfel / Dziecko hossy
dokywalem ostatnio po 72-75
mam srednia aktualnie 90(pierwszy zakup 145)
chyba dokupie znow
wskazniki ma obecnie niesamowite- szczegolnie c/wk
flugo / 2008-08-15 11:23 / portfel / Dziecko hossy
o przepraszam- pierwszy zakup 165:((
Amigo11 / 2008-08-15 11:22 / SAMA PRAWDA
Zamień całą jutrzenkę na BYTOM.
flugo / 2008-08-15 11:24 / portfel / Dziecko hossy
a myślisz,że skąd to wziąłem

idziemy na 30

:))
kenio / 93.176.220.* / 2008-08-15 10:39
Witam,
czy mógłby mnie ktoś "oświecić"
Dlaczego na naszym rodzimym parkiecie są spadki po danych z USA a u Nich wzrosty?
Strasznie mnie to zastanawia,obserwuje parkiet bo mam lokate w funduszach.
Nie znam reguł rządzących parkietem, ale czy My przypadkiem za bardzo nie spekulujemy(nawet więcej od samych Amerykanów)?
Strasznie chciałbym poznać przynajmniej odrobinę schematów działań GPW.
dziękuje za odp.
Pozdrawiam
molibden / 2008-08-15 12:19 / Bywalec forum
Amerykanie wolno myślą i potrzebują jednego dnia więcej na reakcję.
kisiel2 / 2008-08-15 10:49
Schematy dzialania na GPW wygladaja mniej wiecej tak:

foo

Dołączył : 27 Paź 2007
Posty : 403


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:46
tarzan napisał:
foo napisał:
(...)

No


Co masz na mysli?
_________________
Przestałem już się łudzić, że można przewidzieć przyszłość na jakimkolwiek rynku. Wciąż mam jednak nadzieję, że mogę chociaż otworzyć czy zamknąć pozycję w takich momentach, aby rynek szybko zweryfikował czy miałem rację.
Powrót do góry Go down

OpCjoNeR
KorboPadaka Speaker
KorboPadaka Speaker

Age : 28
Dołączył : 30 Sie 2007
Posty : 4467
Location : N52,E13


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:47
strasznie spałowany ten zaciąg dzisiaj
pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie pałowanie

niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi niedobrze mi
_________________
Nigdy nie wiadomo w danym momencie kiedy się zaczyna trend ani kiedy się kończy, wiadomo jedynie kiedy już lub jeszcze trwa i to wystarczy gdyż najbardziej zyskowny jest etap trwania trendu a nie jego początek ani koniec.
Powrót do góry Go down

dd

Dołączył : 02 Sie 2008
Posty : 11


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:50
olaf napisał:

szkoda
jeśli mozna wiedzieć co to jest konkretnie za praca?


Jest to firma ADVA, znajdziesz w internecie Smile

Stanowisk jest dużo:

programista C, java
tester oprogramowania
tester sprzętu
projektant sieci światłowodowych

tnijcie prosze cytaty, zwlaszcza w postach nie na temat. chudy mis
Powrót do góry Go down

paw

Dołączył : 31 Sie 2007
Posty : 193


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:53
Jones napisał:
re foo

wczoraj się wyzerowałem mur a teraz to nie wiem co robić scratch

witam wszystkich


Szkoda, ze Cie rano nie bylo, moglbys odnowic spokojnie po 76.
Powrót do góry Go down

OpCjoNeR
KorboPadaka Speaker
KorboPadaka Speaker

Age : 28
Dołączył : 30 Sie 2007
Posty : 4467
Location : N52,E13


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:54
A ja właśnie zamierzam robić doqmentację projektową swojego nowego mieszkanka (bo tak urząd miasta nakazał). Zawołałem architekta, przyszedł oblookał i wiecie ile mi zaśpiewał????
6000pln za ok 44m2 chałupy! affraid affraid affraid affraid affraid
Za wyrysowanie rzutów, określenie założeń, zrobienie projektu elektryki i wod-kan, pieczątkę sanepidu itp.
Qrwa za same rysunki tyle kasy!!! mur mur mur mur
_________________
Nigdy nie wiadomo w danym momencie kiedy się zaczyna trend ani kiedy się kończy, wiadomo jedynie kiedy już lub jeszcze trwa i to wystarczy gdyż najbardziej zyskowny jest etap trwania trendu a nie jego początek ani koniec.
Powrót do góry Go down

Dennis

Dołączył : 27 Gru 2007
Posty : 1219


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:55
jutro dxzień bez sesji więc dzisiaj handelek do d..., ale z pewnością ruszymy się od wtorku
_________________
gra pod prąd to wielki błąd
Powrót do góry Go down

dafnia

Age : 36
Dołączył : 30 Sie 2007
Posty : 1553
Location : Wa


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:55
Za długo to trwa - popyt stracił przewagę braku spadku po wzroście. 50/50 a może znowu małe eS...
_________________
Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było. ...
Powrót do góry Go down

Palant62

Age : 45
Dołączył : 21 Lis 2007
Posty : 2023
Location : wiocha


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:55
olaf napisał:
dd napisał:
olaf napisał:
kuśwa nudy....szukam pracy ma ktoś jakąś stałą


A co byś chciał robić (oprócz pieniędzy Basketball )


jestem absolwentem finansów i bankowości ale mogę pracować też fizycznie

Palant dobra rada Laughing

Jeżeli masz wolną gotówkę - około 50k - ewentualny rabat za dobre sprawowanie scratch to polecam :

- wiecej sportu i zakup super system od Micha cheers . Siedzisz tylko d--ą na kanapie a kasiora sama spływa na konto scratch
Powrót do góry Go down

olaf

Age : 23
Dołączył : 30 Sie 2007
Posty : 3578


PisanieTemat: Re: UFO - 14.08.2008 Yesterday at 11:58
Palant62 napisał:
olaf napisał:
dd napisał:
olaf napisał:
kuśwa nudy....szukam pracy ma ktoś jakąś stałą


A co byś chciał robić (oprócz pieniędzy Basketball )


jestem absolwentem finansów i bankowości ale mogę pracować też fizycznie

Palant dobra rada Laughing

Jeżeli masz wolną gotówkę - około 50k - ewentualny rabat za dobre sprawowanie scratch to polecam :

- wiecej sportu i zakup super system od Micha cheers . Siedzisz tylko d--ą na kanapie a kasiora sama spływa na konto scratch

i co mam 50 kilo zapłacicc za ten system? a jesli bedzie wtopa to pojde z torbami i zostanie mi tylko most albo lina
_________________
ATOM NA RUSKÓW !!!
Powrót
kisiel2 / 2008-08-15 10:50
i zeby nie bylo - uwazam, ze to powyzej jest to b. dobre forum
amigo2 / 2008-08-15 09:25 / Regulamin forum!
Potężna burza z gradobiciem na Śląsku

O godz. 7 rano w Czeladzi spadł grad jak piłki tenisowe, fot. Remik /INTERIA.PL21 minut temu

Potężna burza z gradobiciem przeszła nad stolicą Śląska. Słuchacze RMF FM od rana piszą maile na ten temat. - Około godziny 7 zaczął nad Czeladzią padać grad wielkości piłeczek golfowych i mniejszych jajek. Niestety są duże straty - donosi pan Paweł.
Słuchaczka RMF, Kasia z Katowic pisze o białych kulkach z nieba wielkości piłek tenisowych w rejonie osiedla Tysiąclecia i Załęża. Grad był tak silny, że powybijał szyby w samochodach.
fot. Remik /INTERIA.PLUżytkownicy portalu INTERIA.PL również nadsyłają zdjęcia z gradobica na Śląsku
rozali / 77.223.195.* / 2008-08-15 10:16
Nestety zniszczyło nam samochód. a nie mamy AC, jestem właśnie w Czeladzi u siostry. Na całym samochodzie wgniecenia.
amigo2 / 2008-08-15 11:07 / Regulamin forum!
nio to wspołczuje,ale co tam hossanna nadejdzie kupisz sobie nowiutkie autko
rozali / 77.223.195.* / 2008-08-15 13:22
Mąż kupuje ten mi daje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy