Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Inflacja pędzi, ale rynek trzyma się trendu

USA: Inflacja pędzi, ale rynek trzyma się trendu

Wyświetlaj:
amigo2 / 2008-08-15 09:09 / Regulamin forum!
Pekin: mamy pierwszy medal! Złoty albo srebrny!

Drużyna polskich szpadzistów: Tomasz Motyka, Adam Wiercioch i Radosław Zawrotniak wywalczyła pierwszy medal dla naszej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W półfinale rywalizacji nasi zawodnicy wygrali z gospodarzami imprezy Chińczykami 45:44.
amigo2 / 2008-08-15 09:03 / Regulamin forum!
Rosyjskie wojska kierują się ku drugiemu co do wielkości miastu Gruzji





Około 130 rosyjskich wozów opancerzonych opuściło Zugdidi i kieruje się ku Kutaisi, drugiemu co do wielkości miastu Gruzji - powiedział rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili.
Jak dodał, "w tej chwili wozy są na wysokości Chobi", leżącego 20 km na południe od Zugdidi i w pobliżu Abchazji.
amigo2 / 2008-08-15 09:20 / Regulamin forum!
Rosja wygraża Polakom za tarczę
amigo2 / 2008-08-15 09:37 / Regulamin forum!
Ukraina: Antygruzińska manifestacja
10 minut temu

Około 800 osób wzięło dzisiaj udział w manifestacji w ukraińskim mieście Sewastopol, gdzie znajduje się baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, wyrażając poparcie dla Rosji i potępienie dla Gruzji - poinformowała w piątek agencja AFP.

Protestujący skandowali "Hańba Juszczence!" i "Hańba Saakaszwilemu!". Wśród demonstrujących byli głównie młodzi ludzie, zgromadzeni na wezwanie prorosyjskich sił wrogich prezydentom Ukrainy i Gruzji Wiktorowi Juszczence i Micheilowi Saakaszwilemu.

Na transparentach można było przeczytać hasło "Juszczenko i Saakaszwili są agresorami".
Zebrani przyjęli rezolucję potępiającą "gruzińskich agresorów", którzy 7 sierpnia rozpoczęli ofensywę w Osetii Południowej. Potępili też Kijów, który stanął po stronie Gruzji, zaostrzając zasady przekraczania granicy Ukrainy przez stacjonujące na Krymie okręty i samoloty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zażądali od Ukrainy "wstrzymania wszelkich działań skierowanych przeciwko Flocie Czarnomorskiej".
Zaapelowali też do Moskwy o uznanie niepodległości Osetii Południowej i Abchazji.
Półwysep krymski, przyłączony do Ukrainy w 1954 r. przez sowieckiego przywódcę Nikitę Chruszczowa, jest zamieszkany niemal wyłącznie przez ludność prorosyjską.
tomtay / 2008-08-15 10:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i najlepszych zolnierzy, nikt przed nami i nikt po nas nie tanczyl w Moskwie i tego nam nigdy Rosjanie nie wybacza, bo historia co lubi robic? :)
gyamtso / 2008-08-15 10:48 / Om mani padme hung :)
zapomniales o mongolach w XIIIw,dodatkowo do Moskwy wkroczyly tez wojska Napoleona,ale jej nie zdobyly,poniewaz zastaly opuszczone i spalone miasto, zgodnie z ruska taktyka spalonej ziemi...!
amigo2 / 2008-08-15 08:17 / Regulamin forum!
przywitał
Pijany prokurator jeździł po Zakopanem
Zakopiańska policja zatrzymała prokuratora, który najprawdopodobniej kierował samochodem po pijanemu - podało radio RMF FM.
Jak ustalili reporterzy RMF FM, po doprowadzeniu mężczyzny do szpitala na pobranie krwi do badań, ten zniknął. Po godzinie policjanci odnaleźli go ukrywającego się pod schodami.

Zakopiańska policja nie chce ujawniać szczegółów zdarzenia - potwierdza jedynie, że taki incydent miał miejsce. Jak podaje RMF FM, chodzi o znanego prokuratora z Katowic.

schował sie jak szczur!!!!!!!!!!
adrianoo / 2008-08-15 08:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja raczej bym zwrocil uwage na nasze organy prewencji... ale kto co widzi to jego...
Mieczyslaw / 2008-08-15 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie - to wciaz aktualne
adrianoo / 2008-08-15 08:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
zawsze i wszedzie niestety
amigo2 / 2008-08-15 08:42 / Regulamin forum!
co do prewencyjnych szkoda słow-:)
Kenobi / 2008-08-14 22:35 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś ropa spadła poniżej 115 $, jutro wygasanie opcji, najwięcej jest na 100 $, Amerykanie jeżdżą coraz mniej, Chiny zmniejszają import, bańka na surowcach powinna w końcu pęknąć.
tomtay / 2008-08-14 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kenobi kiedy byles ostatnio na wakacjach? :)
Kenobi / 2008-08-14 23:32 / Uznany malkontent giełdowy
Ja mam wakacje non stop.
Zielarz / 2008-08-14 23:21 / Uparty Gracz Giełdowy
nie czas na wakacje kiedy trzeba budowac schron przeciwatomowy ... czeka nas zaglada a beton sam sie nie wyleje ... i zapasy gromadzic trzeba ;) echhh ... nie ma lekko ...
wolisz / 2008-08-14 23:43
sam beton nie wystarczy,. potrzebny także będzie ołów, a to zapotrzebowanie może znowu rokręci ceny surowców:)
pchelek / 2008-08-14 23:20 / Tysiącznik na forum
nie ma czasu - czeka na bańkę z surowcami - zaczyna byc monotematyczny - niestety i nudny
tomtay / 2008-08-14 23:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale ja tak pytam z czystej zyczliwosci tym bardziej, ze sam bawie na wakacjach, a kazdemu nalezy sie troszku pofolgowac :)
Kenobi / 2008-08-14 23:24 / Uznany malkontent giełdowy
To zamiast to czytać, zajmuj się łapaniem swoich pchel.
pchelek / 2008-08-15 12:15 / Tysiącznik na forum
kenie - moje pchly - moj problem. Nie nadawaj jednak tak katastroficznie bo sie noz sam otwiera w kieszeni. Fakt ze sie robi nedznie. jednak ludzka chytrosc jest wieksza nic bryndza w USA. Tak na marginesie - dzieki tym Twoim katastroficznym infom ja nie mam strat - bo sie nie ladowalem tam gdzie nie trzeba bylo. Ale pofolguj troche z tym czarnym proroctwem.
Krzych / 2008-08-14 22:27 / Płoteczka na forum
14.08.2008 17:51 czwartek
WYDARZENIE DNIA - Emil Szweda
Wprawdzie PKB Niemiec w II kwartale spadł o 0,5 proc. w porównaniu do I kwartału, ale spodziewano się spadku o 0,8 proc. Rok do roku PKB wzrósł o 3,1 proc. (oczekiwano 1,6 proc.).
Wzrost gospodarczy w eurolandzie spełnił oczekiwania ekonomistów i w porównaniu do II kwartału 2007 wyniósł 1,5 proc. (spadł jednak o 0,2 proc. w porównaniu do I kwartału). W całej gospodarce unijnej wzrost wyniósł 1,7 proc. Lepsze dane dotyczyły inflacji - ta mierzona przez eurostat spadła w lipcu o 0,2 proc. w porównaniu do czerwca (oczekiwano spadku o 0,1 proc.), a rok do roku wyniosła 4,0 proc. (oczekiwano 4,1 proc.).

GIEŁDY W EUROPIE - Łukasz Wróbel
Za granicą bogaty kalendarz publikacji makroekonomicznych zwiastował interesującą sesję, ale giełdowi inwestorzy wypatrujący powrotu hossy zdają się ignorować słabe komunikaty z gospodarek. Być może oznacza to, że negatywne scenariusze mówiące o lekkim spowolnieniu najważniejszych gospodarek i recesji w innych zostały już uwzględnione w cenach akcji i droga w górę jest otwarta. W czwartek dowiedzieliśmy się, że zarówno Niemcy jak i reszta strefy euro w drugim kwartale nie rozwijały się w okresie od kwietnia do czerwca - ich PKB spadło odpowiednio do 1,3 proc. r/r (z poziomu 1,8 proc. w I kw.) i 1,5 proc. r/r (z 2,1 proc.).
Kenobi / 2008-08-14 22:58 / Uznany malkontent giełdowy
Stale jesteś w tyle, a na giełdzie trzeba wyprzedzać wydarzenia. Jest coraz gorzej, nawet jak lepiej od "prognoz" co ma służyć poprawieniu samopoczucia takich jak Ty., żebyś od razu poleciał na tą drogę, co to ma być niby otwarta... Dowiedz się lepiej jak będzie w tym kwartale, co jest ważniejsze od historycznych danych. Powiedz jak duży jest rynek papierów, których oprocentowanie ustalane jest na aukcjach i ile odpisów czeka jeszcze banki i brokerów z tytułu ich wykupu. Jak długo i o ile będą jeszcze spadać ceny domów w Stanach i jak to wpłynie na sytuację na giełdzie. Poszperaj też co się dzieje z funduszami hedge. Co będzie z bańką derywatów? Co stanie się z kredytami hipotecznymi kupionymi/ubezpieczanymi przez Fannie Mae i Freddie Mac i kto za to zapłaci?
Zielarz / 2008-08-14 22:06 / Uparty Gracz Giełdowy
zastanawia mnie taka kwstia ... znajomosc "kresek" :) Kiedys ktos na forum wyrazil opinie ze wiekszosc inwestujacych na gieldzie nie zna zupelnie AT. Trudno mi to sobie wyobrazic ... Jak zaczynalem zabawe w tracenie pieniedzy na geldzie ;) to od poczatku wiedzialem ze jest cos takiego jak AT. Nie znaczy to ze umialem ja stosowac ale wiedzialem ze jest. Aktualenie powaznie watpie w skutecznosc wielu podstawowych wskaznikow ale wydaje mi sie ze ich nieskutecznosc wynika z ich powszechnej znajomosci ... macie jakas opinie w tej sprawie ? znacie kogos kto kompletnie nie zna AT i inwestuje i "co gorsze" inwestuje z powodzeniem ?
N70 / 2008-08-14 22:28 / portfel / Forex trejder
To wszystko zalezy od horyzontu czasowego inwestycji. Nie wyobrazam sobie braku znajomosci at w inwestycjach krotkoterminowych gdzie trend, wsparcia, opory, formacje, itd to najwazniejsze czynniki. W dluzszej perspektywie licza sie fundamenty choc i tu at ma duzy potencjal. Wiekszosc ludzi uwaza at za trendy, formacje, etc. za cala at, a zwroc uwage na techniki ganna, formacje harmoniczne, fibo gdzie to jest prawdziwa potega i nie uwazam iz powszechna znajomosc powoduje nieskutecznosc... Rynki maja wiele wspolnego z teoria harmonicznosci, i za pomoca bardziej wyspecjalizowanych technik jestes osiagnac olbrzymie zyski....
Kenobi / 2008-08-14 23:10 / Uznany malkontent giełdowy
Czytałem wczoraj list do inwestorów jednego z lewarowancyh funduszy, który z przykrościa oświadczył, że nie są w stanie wypłacić inwestorom wpłaconych przez nich środków, nie mówiąc juz o zyskach. Z pewnością znają te wszystkie najwymyślniejsze techniki inwestowania, wsparcia i opory, Fibo, Ganny i inne harmonie. A nie jest to odosobniony przypadek, kiedy Ci wszyscy super specjaliści moczą nie swoje pieniądze, bo żadna analiza przeszłości nie pozwoli dać gwarancji zarabiania tylko na tej podstawie w przyszłości. Teraz dzieją się rzeczy, których jeszcze nie ma w żadnych podręcznikach, a żadne analizy nie zapobiegną bessie i zawsze ktoś musi stracić, bo ten co go ogra wie jakie metody on stosuje i mu po prostu zagląda w karty, nie dając zajrzeć w swoje. Tak jak i do grupki naszych speców.
Amigo11 / 2008-08-14 22:36 / SAMA PRAWDA
Fibo jest niesamowite. Po przeczytaniu dinapolego dopiero dostrzegłem jego moc.
Zielarz / 2008-08-14 22:47 / Uparty Gracz Giełdowy
o fibo czytalem, o Gannie tez. Narazie nie stosowaleam ale jako inzynier mam z tym problem. Rozumiem ze zloty podzial itd pojawia sie w przyrodzie i ze gielde mozna zakwalifikowac do zjawisk przyrodniczych. Mimo to stosowanie tego podobnie jak kwadratu ganna itd ociera sie dla mnie o magie. Nie jest dla mnie problemem ze to moze dzialac ale jest problemem ze nie wiem dlaczego dokladnie to dziala i generalnie chyba nikt nie moze tego racjonalnie wyjasnic.
Poza tym im metody bardziej skomplikowane tym stosowanie mniej powszechne ...
Kenobi / 2008-08-14 23:23 / Uznany malkontent giełdowy
Wszystkie metody biorą w łeb, kiedy gruby kapitał postanowi przelecieć się po kontraktach, tak jak wczoraj na surowcach, bez żadnego logicznego powodu (poza absurdalnym tłumaczeniem, że muszą rosnąć ceny wszystkich surowców jednocześnie, bo zmniejszyły się zapasy benzyny, zupełnie pomijając fakt, że właśnie z powodu zbyt wysokich cen spadł na nią popyt i po prostu nie opłaca się produkowanie benzyny przy obecnym poziomie cen, więc zaczęli zużywać nagromadzone zapasy).
Zielarz / 2008-08-14 23:30 / Uparty Gracz Giełdowy
wszystkie poza b_u_y and hold ?
Zielarz / 2008-08-14 23:30 / Uparty Gracz Giełdowy
qlva slowo kupowac w ingliszu jest cenzurowane ??
Zielarz / 2008-08-14 22:19 / Uparty Gracz Giełdowy
masz na mysli zarzadzajacych tymi fundami ? to troche co innego ... z takimi pieniedzmi mozna "wymalowac" sobie dowolna formacje jaka sie zamarzy ... chodzi mi o zwyklych ludzi inwestujacych "zwykle" i wlasne pieniadze.
najcz / 2008-08-14 22:30 / Tysiącznik na forum
dużo jest takich osób,ale one inwestują pośrednio przez fundusze akcyjne,na giełdzie jak ja zaczynałem to od at,początkowo człowiek nie wierzy,trzeba czasu aby przekonać się ,że to działa,Ludzie do końca widzieli w tamtym roku dwa szczyty na wig20 ,ale nie wierzyli w realizację,tłumaczyli ,że to nie to .
Zielarz / 2008-08-14 21:23 / Uparty Gracz Giełdowy
sorry za offtopic (nie ja pierwszy i nie ostatni ;) ) ale fotka jest piekna - taki oto poziom wyluzowania marzy mi sie w moich inwestycjach gieldowych
http://www.voila.pl/223/v7a4g/index.php?get=1&f=1
milego wieczoru.
akslow / 2008-08-14 20:54 / Tysiącznik na forum
czy ja dobrze zrozumialem ... jesli usa zostanie zaatakowane to zobowiazalismy sie im pomagac zbrojnie ?? Myslalem ze polski nikt szybko nie zaatakuje ale jesli mamy teraz walczyc tez za ameryke to mozemy byc o wiele szybciej w stanie wojny :)
dodge / 2008-08-14 21:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A czym się przejmujesz? - dolecieć nie dolecimy do Stanów - bo nie ma czym, dopłynąć też nie dopłyniemy - bo nie ma czym. Wyślemy kilka not protestacyjnych ... Zimna wojna co raz bliżej. Nakręci to gospodarkę że hoho - lata hossy się zbliżają przy takim rozwoju technologii w dobie zimnej wojny :)
akslow / 2008-08-14 21:23 / Tysiącznik na forum
chyba ze wypowiedza komus wojne :P
flugo / 2008-08-14 20:46 / portfel / Dziecko hossy
przystojniaczek z naszego Kena:))
http://www.youtube.com/watch?v=7arl-cYDRn0
Krzych / 2008-08-14 20:34 / Płoteczka na forum
2008-08-14 12:39:41
Lubawa: Namioty za milion
fot: Money.pl/Tomasz BrankiewiczLubawa S.A. podpisała umowę na dostawę sprzętu dla Wojska Polskiego. Kontrakt, opiewający na kwotę 1 120 000 zł, dotyczy zakupu kompletnych technicznych namiotów pneumatycznych.
kiedyś napewno ruszy a co do KPX raport niezły a perspektywy ogromne , kwestia czasu
warto od czasu do czasu zerknąć
http://www.wnp.pl/szukaj.html?q=kopex
piciu / 2008-08-14 20:26 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
- Prawda to, że minuta śmiechu wydłuża życie o 5 minut?
- Zależy, z kogo się śmiejemy.

- Często pijesz?
- Od czasu do czasu...
- To znaczy?
- Od czasu jak knajpę otworzą, do czasu jak ją zamkną

Kłótnia małżeńska:
- A z kim będę miała twoje dzieci, to jest moja osobista sprawa!

Na pustyni wyczerpany turysta pyta Beduina:
- Jak dojść do Kairu?
- Cały czas prosto, a w czwartek w prawo.

Dziadek opowiada wnuczkowi:
- A wiesz wnusiu, że kiedyś to w sklepach był tylko ocet?
- Jak to dziadku? W caaaałym Carrefourze?!
Zigzag / 83.6.36.* / 2008-08-14 20:57
Dlaczego austryjackie kobiety są jak wyśmienite wino?
Bo dojrzewają w piwnicy....
Amigo11 / 2008-08-14 20:30 / SAMA PRAWDA
Majster do czeladnika:
- Tu jest zawór. O 20.00 go odkręcasz, a o 6.00 zakręcasz, kapujesz?
- Nie.
- Kuźwa. To zawór. O 20.00 - odkręcasz, a o 6.00 zakręcasz, rozumiesz?
- Nie.
- Żesz w mordę kopany... To jest zawór. O 20.00 go odkręcasz, a o 6.00
zakręcasz, pojmujesz?
- Panie majster, czy pan jesteś debilem?! Trzeci raz mówię, że NIE ROZUMIEM!
Amigo11 / 2008-08-14 20:33 / SAMA PRAWDA
Prezes spółki giełdowej wzywa sekretarkę:
- Pani Halinko, jedziemy na weekend do Czech. Proszę się pakować.
Sekretarka po przyjściu do domu przekazuje nowinę mężowi:
- Kryspin, jadę z szefem w delegację. Biedactwo, będziesz
musiał sobie jakoś poradzić sam.
Facio dzwoni do kochanki:
- Waleria, jest dobrze. Stara wyjeżdża na weekend, zabawimy się nieco.
Kochanka, nauczycielka matematyki w gimnazjum męskim dzwoni do
swego
ucznia:
- Kamilek, będę zajęta w weekend. Korepetycje odwołane.
Zadowolony uczniak dzwoni do dziadka:
- Dziadziu, nie mam korków. Mogę do ciebie wpaść na weekend.
Dziadek, prezes spółki giełdowej dzwoni do sekretarki:
- Pani Halinko, wyjazd odwołany. Pojedziemy za tydzień.
Sekretarka dzwoni do męża:
- Kryspin, szef odwołał wyjazd.
Facet do kochanki:
- Waleria, niestety . Stara zostaje w chacie.
Kochanka-nauczycielka do ucznia:
- Kamil, korepetycje o 10.00 rano w sobotę.
Uczeń do dziadka:
- Dziadziu, lekcje jednak będą. Nie mogę wpaśc do ciebie.
Dziadek-prezes do sekretarki:
- Pani Halinko, jednak w ten weekend wyjeżdżamy....
Zigzag / 83.6.36.* / 2008-08-14 21:07
Prezes do sekretarki:
- Pani Basiu, jaki dzień dzisiej mamy?
- Niepłodny Panie Prezesie, niepłodny...
Zigzag / 83.6.36.* / 2008-08-14 21:09
Panie Prezesie, e-mail do Pana przyszedł.
Niech usiądzie i poczeka chwilę, jestem zajęty...
najcz / 2008-08-14 20:06 / Tysiącznik na forum
z tych co patrzyłem to dobre ma fam,csg,nfi08, ale czekam na comarch bo posiadam,
bogol / 2008-08-14 20:11
właśnie zerknołem na Budopol .. to jest raport !
jacekk_85 / 2008-08-14 19:36 / Bywalec forum
jaka mina? przecież raport całkiem dobry
pawciomerc / 2008-08-14 19:41 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
porównaj dane z zeszłego roku a z tego
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy