Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA nie wyklucza wkroczenia do Syrii

USA nie wyklucza wkroczenia do Syrii

Money.pl / 2012-05-28 22:48
Komentarze do wiadomości: USA nie wyklucza wkroczenia do Syrii.
Wyświetlaj:
jestem za a nawet przeciwko / 95.210.224.* / 2012-05-29 03:15
"... pewne rzeczy, które zrobiliśmy w Libii, mogłyby zostać wykorzystane w scenariuszu w Syrii..."

Pewne RZECZY ?

Ciekawe...
historia kołem się toczy / 95.210.224.* / 2012-05-29 03:20
Dwa miesiące przed atakiem na Libię 04 stycznia 2011, Grupa Robocza ds. okresowych przeglądów przestrzegania praw człowieka działająca przy Zgromadzeniu Ogólnym ONZ przyjęła raport A/HRC/16/15 (pierwotna sygnatura A/HRC/WG.6/9/L.13) , w którym uznano min. "wybitne osiągnięcia" Muammara Kadafiego w budowaniu demokratycznego społeczeństwa w zgodzie z prawem.


Dziś żadna szanująca się organizacja takich opinii o Libii nie wyda, a to dlatego, że obecnie jest to kraj bezprawia, codziennych morderstw, niekontrolowanego handlu bronią, na granicy rozpadu terytorialnego
Venture / 2012-05-29 00:06
Wywiad z 2 marca 2007, Generał Wesley Kanne Clark

"Około 10 dni po ataku 9/11 udałem się do Pentagonu, zobaczyłem Sekretarz Obrony Rumsfelda i Zastępcę sekretarza Paula Wolfowitza. Zszedłem na dół zobaczyć się z ludźmi w Połączonym Sztabie Dowodzenia. Jeden z Generałów podszedł do mnie i powiedział, że muszę z nim porozmawiać.
- Jest Pan zajęty?
- Nie, nie... Właśnie podjęliśmy decyzję o tym, że rozpoczniemy wojnę z Irakiem (To było w okolicach 20 września.) Odpowiedziałem:
- Idziemy na wojnę z Irakiem, dlaczego?
- Nie wiem... może nie wiedzą co mają innego robić
Zapytałem: - Czy znaleziono jakieś nowe powiązania pomiędzy Saddamem i al Kaidą?
- Nie, nie, nic nowego się nie pojawiło w tej kwestii. Po prostu podjęliśmy decyzję o ataku na Irak. Myślę, że nie wiemy co zrobić z terroryzmem ale mamy dobrą armię i możemy przejąć kraje. Jeśli masz w ręku młotek to każdy problem wydaje się być gwoździem.

Parę tygodni później zobaczyłem się z nim ponownie, w tym czasie bombardowaliśmy Afganistan.
Zapytałem: - Czy nadal wchodzimy do Iraku?
Odpowiedział: - O, jest jeszcze gorzej!
Schylił się, wziął coś z biurka i powiedział: - Właśnie dostałem to z góry z sekretariatu Sekretarza Obrony. To jest notatka opisująca fakt, że przejmiemy 7 państw w przeciągu 5 lat. Zaczynając od Iraku przez Syrię, Liban, Libię, Somalię, Sudan kończąc na Iranie..."

http://www.youtube.com/watch?v=FNQiL-TPobM&list=FLwdk3QVhmTSB5h-i7ZYYh0Q&index=35&feature=plpp_video
kopiujirozsylaj / 77.161.48.* / 2012-05-28 23:59
1.Rząd obniżył i uprościł podatki, tak jak obiecywał.
2. PO dobrze wywiązała się z obietnicy zmniejszenia zatrudnienia w administracji publicznej.
3. jestem zadowolony z opieki medycznej i cen leków w RP
4. 1500 zł brutto, to godna pensja, a jej podniesienie to wyłącznie sprawa pracodawców
5.uważam, tak jak rząd, że głównym elementem programu walki z bezrobociem jest otwarcie rynku pracy w Niemczech i całej Unii
6. rząd dobrze zrobił likwidując 50% placówek doraźnej pomocy medycznej, zamiast zlikwidować NFZ, jak obiecywał.
7.ograniczenie programu budowy autostrad uważam za sukces tego rządu.
8.akceptuje najwyższe koszty budowy dróg w Europie.
9.powinniśmy płacić jedne z najwyższych stawek za przejazd autostradą, a nasz rząd powinien pilnować interesów prywatnego jej właściciela. 10.powinniśmy płacić za towary spożywcze więcej niż Niemcy i Anglicy, a zarabiać mniej.
11.min. Rolnictwa nie musi wiedzieć jaką wprowadził stawkę VAT na cukier.
12. mianowanie superagenta PRL na stanowisko ambasadora w celu przygotowania wizyty prezydenta w obcym kraju jest OK.
13.dobrze zrobił nasz Premier zgadzając się na rozdzielenie uroczystości w Katyniu, mimo że wcześniej uzgodniono inaczej.
14 uważam za właściwe że Rosja zdecydowała za nas o sposobie prowadzenia śledztwa [Konwencja Chicagowska], który pozbawił nas jakiejkolwiek kontroli.
15.uważam, że rezygnacja Premiera RP z kierowania pracami Polskiej komisji badającej katastrofę Smoleńską była dobrą decyzją.
16. uważam, że śledztwo w sprawie największej Polskiej katastrofy po II wojnie światowej bylo prowadzone wzorowo.
17.uważam, że Prof. Nałęcz miał racje mówiąc, że dla?? dla zbliżenia z Putinem warto ponieść każdą ofiarę.
19.jest mi obojętne czy czarne skrzynki oraz wrak samolotu trafią do Polski.
20. uważam, tak jak GW i TVN, że kombatanci wojenni są faszystami i nie powinni więcej uczestniczyć w marszu niepodległości.
21.uważam tak jak Premier Putin, S. Niesiołowski, Min. Nowak i Prof. Nałęcz że zbrodnia Katyńska to nie było ludobójstwo.
22.na widok krzyża i zniczy w miejscu publicznym czuje niechęć i agresję.
23.jestem zadowolony z wyników pracy komisji do zbadania afery hazardowej.
24. chcę aby dane wrażliwe moich dzieci i wnuków były zapisywane w centralnej bazie danych, dostępnej dla służb specjalnych, oraz popieram ACTA
25. popieram Ruch Autonomii Śląska i jego postulat â??uzyskanie przez Śląsk pełnej autonomii politycznej, gospodarczej".
26.jestem wdzięczny Pr. Pawlakowi że podpisał 30-letnią umowę na dostawę najdroższego gazu, wiedząc że mamy ogromne złoża gazu łupkowego.
27. uważam, że ten rząd wynegocjował dobrą cenę gazu 400 dol /1000 m3, podczas gdy Niemcy płacą 270 dol/ 1000 m3 a Brytyjczycy 190 dol. 28.myślę tak jak Tusk, że powinniśmy sprzedać Rosjanom, świeżo zmodernizowany, koncern paliwowy Lotos.
29.uważam, że dobrze się stało iż zgodnie z polityką Unii Europejskiej, PO zlikwidowało polskie stocznie a co za tym idzie większość Polskiego przemysłu, a w zamian za to pozwolono nam uprawiać ziemniaki.
30. uważam, że ocieplenie stosunków z Rosją wymagało rezygnacji z tarczy antyrakietowej i ustawienia rakiet Iskander w Kaliningradzie. 31.uważam, że pod dowództwem dok. Klicha mieliśmy silną armię, gdzie na 1 oficera przypada 1 szeregowiec.
32. zgadzam się aby premier obcego państwa decydował o tym jakie statki mogą wpłynąć do gazoportu w Świnoujściu.
33.uważam także, że jest potrzeba stawiać pomniki bolszewickim agresorom z 1920 r.
34.Uważam tak jak premier RP że Polskość to nienormalność i dziki kraj.
35. uważam, że starsi powinni pracować do 67 roku życia.
3gz3kutoR / 89.230.70.* / 2012-05-29 00:26
Ciężki sarkazm, aż się to strasznie czyta.
ertert501 / 83.238.153.* / 2012-05-28 23:09
Się dziwić Syrii... ciekawe co by zrobili amerykance jakby u siebie mieli rebelie zbrojna, czy by sie tak przygladali
bubu -neokomunista / 89.68.180.* / 2012-05-28 23:22
jełop... demokracja; armia nie strzela do cywilów... sic.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-05-29 11:16

armia nie strzela do cywilów

To dlaczego armia amerykanska to robi?
Toster3d / 83.11.135.* / 2012-05-28 23:03
Fajnie by było jakby ktoś powiedział na arenie międzynarodowej "x nie wyklucza wkroczenia do USA".
skoru / 78.131.159.* / 2012-05-28 22:48
Kurczę tylko wyglądać jak Hameryka zacznie stabilizować sytuację w Polsze:)))
bubu -neokomunista / 89.68.180.* / 2012-05-28 23:26
O_o

'Polsza' 'Hameryka' ???

wróć jak ci się poprawi...
NIEMADRY / 178.33.182.* / 2012-05-28 23:54
JA DO TEGO PANA SPOD IP 89.68.180 KTORY LUBI TAKI BYC MADRY. BADZ DALEJ MADRY. WYROZNIASZ SIE TYM BARDZO. MOZE KTOS CIE ZAUWAZY. Z WPLYWOWYCH OCZYWISCIE.

Najnowsze wpisy