Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA: Postawa Rosji nie do przyjęcia

USA: Postawa Rosji nie do przyjęcia

Money.pl / 2008-08-25 20:37
Komentarze do wiadomości: USA: Postawa Rosji nie do przyjęcia.
Wyświetlaj:
iness16 / 83.28.35.* / 2008-08-28 09:50
prosze niech swiat cos zrobi...! ja nie chce wojny...jak czytam o tym to mam ochote zaplakac sie an smierc..!
buzza / 2008-12-11 11:25 / Bywalec forum
wojna jest nieunikniana.to naturalna selekcja od wieków.
maxymili / 2008-08-26 08:57 / Tysiącznik na forum
Tak na prawdę wycofanie wojsk z Afganistanu było by najsurowszą karą dla Rosji, szczególnie, jeżeli połączone było by z zawarciem zawieszenia broni z talibami, oczywiście ściśle tajnego. Obrona południowej granicy Rosji przez wojska NATO w Afganistanie zbytnio rozzuchwaliły przywódców Rosji, trzeba im dać nauczkę, która ich zaboli.
rezus / 83.7.36.* / 2008-12-10 13:27
popieram taka jest prawda.mało kto pamięta jak wygądał spokój na tej granicy przed 11.10
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-26 10:20
jestem za, wycofać wijska obce z afganistanu

rozczaruję maxymili, nie dojdzie do tego szybko, ale moze to przyspieszyc, blokada przez rosje, wspólpracy z nato, w tym wspólpracy logistycznej,

i jeszcze jedno w którym miejscu rosja graniczy z afganistanem?
maxymili / 2008-08-26 10:41 / Tysiącznik na forum
A od kiedy bojówkarze talibów umieją się poruszać tylko w zakresie bliskiego sąsiedztwa swoich granic? W Czeczeni było ich pełno, ale atak NATO na Afganistan i inwazja USA na Irak skupiły uwagę Talibów na tych arenach wojny. Gdyby nie pomoc NATO talibowie tłukli by Rosję, a ona nie odważyła by się najeżdżać Gruzji.
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-26 11:09
w którym miejscu, rosja graniczy z afganistanem?

w którum miejscu talibowie tłukli by rosję?

ile kilometrów jest od granicy afganistanu do granicy rosji

proponuję spojzeć do atlasu

pozatym obawiam się że , talibowie nie maja pojecia jaką rolę przypisał im maxymili, w tłuczeniu rosji,

obawiam się że sami wybierają tego kogo chcą tłuc, dlatego tam sa wojska państw zachodnich a nie rosji
maxymili / 2008-08-26 13:02 / Tysiącznik na forum
Dlaczego uparcie wmawiasz nam, że talibowie są prostą bojówką i nie potrafią się przemieszczać?
Długa nieszczelna granica Rosji nie stanowiła by najmniejszego problemu nawet dla silnych jednostek terrorystów, gdyby NATO dało im spokój w Afganistanie.
Wadą takiego rozwiązania oczywiście jest to, że Talibowie mogli by się równie dobrze obrócić w nie tę stronę i zaatakować znów inne bazy NATO lub Izrael. Rosja teraz już może nie dać talibom zachęty do wojny, przez interwencję w Afganistanie USA przykleiły do siebie ich uwagę, zmienić to trzeba ale nie wiadomo właściwie jak? Od tego USA ma dyplomatów i armię oraz pieniądze by tego dokonać, myślę,że znalazł by się sposób, na przykład zmiana głównego surowca energetycznego z ropy na biopaliwa mogła by tego dokonać.
Powodowało by to jednoczesne gwałtowne drożenie żywności i spadek dochodów naftowych potentatów. Biedniejące społeczeństwa muzułmańskie mogły by się obrócić przeciw najwygodniejszemu z wrogów. Tu rola dla dyplomatów by nie był to Izrael. Jeżeli więc była by to Rosja która równocześnie straciła by główne źródło dochodu to już sam widzisz, że problem Gruzji stał by się dla Putina i jego marionetek trzeciorzędnym.
absurd / 83.11.10.* / 2008-08-26 15:23
nie odpowiadasz na pytanie

tylko snujesz dywagacje o urodzie talibów, i ich mozliwosciach przemieszczania się

po prostu powiedz ze, mówiąc rosja miałes na mysli sowiecki sojuż, bo ten graniczył z afganistanem

teraz rosje od afganistanu, dzieli wiele państw w tym wielki kazachstan

jak myslisz, czy talibowie byli by mile widziani w tych państwach? pozatym jak sadzisz od granicy rosji do granicy afganistanu sa tysiące czy setki kilometrów?

i jeszcze jedno, wrogiem głownym talibów sa usa i ogólnie rozumiany swiat zachodni, dlatego teraz tam wojuja wojska zachodu,

sowiecki sojuz dostał w dupe od afgańczyków, najazs sowieckiego sojuza na afganistan był poczatkiem końca tego państwa

historia lubi sie powtarzac, ale w tym wypadku, nie zycze wam tego polaki, wszak i wasze wojska , wojuja w afganistanie

jak sadzicie, jak traktuje miejscowa ludnośc , obce wojska , jako wyzwolicieli ? czy jako okupantów? moze jako najeżdźców?
maxymili / 2008-09-09 13:45 / Tysiącznik na forum
W 1997 roku talibowie walczyli z Rosjanami a nie sowietami w Czeczeni. Było ich tam całkiem sporo.
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-13 22:53
nie lubi maxymili przyznac się do błędu, nie lubi:)
proponue, popatrzez w atlas, pomyśleć , i dopiero potem mówić talibom co mają robić
oczywiście jeżeli talibowie, zechca posłuchać maxymili :)
jeżeli tak maxymili lubi towarzystwo ekstremistów, w tym szczególnie ekstermistów muzułmańskich, nic nie stoi na przeszkodzie aby maxymili tam udał się, z wizytacja, radami, ew. rozkazami
może maxymili myli talibów z al kaidą? albo innymi organizacjami muzułmańskich idei dzichadu?

jeżeli skuteczność tych wojowników miałaby byc taka jak w czeczenii , to obawiam się że, maxymili znowu nie wie jaka jest teraz sytuacja w czeczenii, czy talibowie z czeczeni władają jakimś rosyjskim terytorium?
jeżeli tak to prosze o informację, bowiem nic mi o tym nie wiadomo ?
z góry dziekuję :)

ps. wprawdzie absurd z którym rozmawiałes juz wyjechał, ale ze mna tez możesz wymienić poglądy :) przynajmniej mam taką nadzieję
maxymili / 2008-09-19 15:06 / Tysiącznik na forum
A samolot z Rosyjskim generałem, rzeźnikiem Czeczeni gdzie spadł? W Kazachstanie? Afganistanie, czy może w samej Rosji? Oto i odpowiedź na pytanie o mobilność alkaidy ponad granicami państw, o ile to jej ludzie zrobili co można podejrzewać, a czego nigdy nie będziemy wiedzieć na pewno.
maxymili / 2008-09-19 15:07 / Tysiącznik na forum
Sytuacja w Czeczeni jaka jest akurat przypadkiem wiem, nie mówię, że oni z Rosją wygrali tam, a jedynie to, że potrafili brać udz8iał w walkach na tak odległym od ich zaplecza terenie.
Wapniak / 83.28.116.* / 2008-08-25 21:09
..."USA: Postawa Rosji nie do przyjęcia... o ile nie jest w naszym interesie" - koniec cytatu!
andowc / 83.30.93.* / 2008-08-25 20:55
Rosja, ma USA w "dupie".
Handel wyrokami 1 / 83.26.21.* / 2008-08-25 20:37
Departament Stanu bankrutujących USA moze sobie pogadac !

Najnowsze wpisy