Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Rynek wszystko już przetrawił?

USA: Rynek wszystko już przetrawił?

Money.pl / 2008-04-10 17:25
Komentarze do wiadomości: USA: Rynek wszystko już przetrawił?.
Wyświetlaj:
Mieczyslaw / 2008-04-10 23:26 / Uznany Gracz Giełdowy
dzis byla korekta , jutro robimy te 3130 lamiemy opor i w gore :) na 3900 :)
dodge / 2008-04-10 23:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie tak szybko, poczekajcie na mnie - w niedzielę mam wyjazd i wracam dopiero w środę na noc do żoneczki i synka. Do czwartku trzymajcie parkiet za pysk i niech czerwienieje, aż oczy bolą.
kuzynx / 2008-04-10 23:28 / Tysiącznik na forum
impuls przyjdzie z zachodu, jak zawsze, dzis nie przyszedl.
yocelyn / 2008-04-10 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ken, ty juz sie stajesz tak nudny, ze az obrzydly !
A moze tak skoczysz na bankiera ? tam bedziesz mial pole do popisu.
yocelyn / 2008-04-10 23:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
amigo, oli kwas i ken - paczka nudziazy.
Amigo11 / 2008-04-10 23:23 / SAMA PRAWDA
BYTOM JUTRO JEDZIEMY CO NAJMNIEJ 45% , tak jak dzisiaj PDA .

POZDRO
needle / 2008-04-10 23:32 / Bez rangi
tak jest !!!
I ZAWSZE PISZ DUŻYMI LITERAMI, bo małymi jest nieważne
kiepski / 2008-04-10 23:21 / portfel / Tysiącznik na forum
widzieliście debiut na NC.... - ponad 20%.. Orzeł ( raczej nielot)
czas NC się konczy , maks społek sie pcha a "głupich" akcjoanriuiszy coraz mniej .. takie debiuty tylko to przyspiesza...
i bedzie mozna wreszsci enormalnie inwestowac... typu
Zarzad ma pomysł kupuje akcje po 1 zł a inwestorom proponuje po 1,4 zl...
a nie jak było teraz Zarzad i starzy akcjonariusze kupowali po 0,2 zł a wciskali innym po 3-4, 5 złotych.
Amigo11 / 2008-04-10 23:20 / SAMA PRAWDA
Co sie dzieje z FLUGO??
needle / 2008-04-10 23:24 / Bez rangi
viva Las Vegas
żegnaliśmy Go to wiem;-)
needle / 2008-04-10 23:49 / Bez rangi
nie wraca...
...no chyba, że straci wszystko co zarobił na Krynickim?
inwestor1975 / 2008-04-10 23:21 / Tysiącznik na forum
cos tam z kryską majstrował :-)
kiepski / 2008-04-10 23:18 / portfel / Tysiącznik na forum
jak oni ( szwaby) to robią..... w ostatniej minucie wydarli awans Getafe....
super mecz.... tylko szkoda ze wynik taki niesprawiedliwy... od 6 minuty Getafe grąło w 10 , kontuzja podstawowego napastniak pozniej.... a i tak walczyli 3:1 wygrywali i w 5 minut szwaby strzelili 2 bramki.. 115 minuta i 120 ...
amigo2 / 2008-04-10 23:22 / Regulamin forum!
bramkarz zawalił
dodge / 2008-04-10 23:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to nie problem bramkarza - Niemcy zawsze cisną do końca - totalna niemiecka lokomotywa. Mam nadzieję, że dożyje dnia, kiedy polskie orzełki wsuną im.
kiepski / 2008-04-10 23:29 / portfel / Tysiącznik na forum
też bym chcial...:-)
kiepski / 2008-04-10 23:24 / portfel / Tysiącznik na forum
no strasznie.... ale mimo wszystk podziwiam Szwabów zawsze to samo....
ostatnia minuta przeciwnicy swietuja a oni graja....
az strach sie bac co bedzie w czerwcu... znowu po pieknym i heroicznym boju przegramy bo strzela nam w 90 minucie
marlowe / 2008-04-10 23:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ABG:
- ładny wzrost dzisiaj
- dywidenda:
*wariant pierwszy 0,32zł na akcję - przy cenie z dzisiejszego zamknięcia to 4,65% (kto nie kupił po 6,75 może jeszcze mieć okazję)
*wariant drugi 0,25zł na akcję - przy cenie z dzisiejszego zamknięcia to 3,63%
- Asseco Poland posiada 42,68% akcji ABG (w wyniku sukcesji uniwersalnej przy połączeniu z Prokomem)
- ABG nie chce się łączyć z Asseco i proponuje ciekawsze rozwiązanie.

Coś jeszcze?
needle / 2008-04-10 23:23 / Bez rangi

ABG nie chce się łączyć z Asseco


ale to nie było nigdy w planach ani jednego, ani drugiego podmiotu!
a tak poza konkursem...starsznie się emocjomujesz tym papierem, a na razie stoi niemal w miejscu
ja już nie czekam na 20 jak pisałem, ale ruch na 11 by mnie uspokoił i podtrzymał moje (pozytywne o nim) mniemanie
natomiast 20 do końca przyszłego roku jest możliwe, choć dziś nikt w to nie wierzy
marlowe / 2008-04-10 23:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
może nie emocjonuję, ale cieszy mnie, że rośnie, że płaci dywidendę (bo to oznacza dobrą sytuację finansową i szacunek do inwestorów - albo wypuszczanie kasy dla Asseco - patrz ile mają akcji), że spółka zarabia i ma niemałe perspektywy.

No i jak się cieszę to się tym dzielę. Pewnie że zadowolenie to też emocja :)
needle / 2008-04-11 00:34 / Bez rangi
dobrze jest...ja w ubiegłym roku też dostałem dywidendę...
i w przyszłym pewnie dostanę:-)
marlowe / 2008-04-10 23:20 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie mówię już o wcześniejszych świetnych raportach i o ciągle korzystnej sytuacji technicznej...
inwestor1975 / 2008-04-10 23:20 / Tysiącznik na forum
kupiłem kupiłem :-)
i mysle czy nie dokupić
marlowe / 2008-04-10 23:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie namawiałem tylko wymieniałem informacje :) Tak na wszelki wypadek mówię... Ale nie powinieneś stracić...
inwestor1975 / 2008-04-10 23:42 / Tysiącznik na forum
szacunek
lecz nie kupiłem po namowach
needle / 2008-04-10 23:07 / Bez rangi
2008-04-10 18:34:19 | *.*.*.* | adrianoo [ Tysiącznik na forum ]
tak to mozna sobie na bankierze...

2008-04-10 18:47:51 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] ale i tam mogą w to nie wejść

2008-04-10 18:53:31 | *.*.*.* | adrianoo [ Tysiącznik na forum ]
tam we wszystko wchodza
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
Brydzia pisała, że MONEY.pl ma się połączyć z tamtym portalem...
...a może nie spojrzałem na datę...może pisała pierwszego? ;-)
amigo2 / 2008-04-10 23:06 / Regulamin forum!
Wstecz

--------------------------------------------------------------------------------
Zostać w funduszach, czy sobie darować?

DI
09.04.2008 22:33
Czytaj komentarze(30)

„Postaw na ogiera, nie chabetę”, „jeśli zainwestowałeś dużo w akcje, licząc na szybki zysk, lepiej się wycofaj” – te i inne rady zebraliśmy pytając zarządzających.
ha obudzili sie hossa wraca
needle / 2008-04-10 23:08 / Bez rangi
tylko Bytom, nie bądż frajer
z_brzeszczot / 2008-04-10 23:03 / Leszcz uliczny
dobranoc Wam...
do-zielonego-jutra

Niech żyją byki !!! Na pochybel niedźwiedziom !!!
well... ?:)
Kenobi / 2008-04-10 23:10 / Uznany malkontent giełdowy
Co Tobie sie stało? Wpakowałeś się na górce, bo dałeś sobie wmowić, że to jeszcze hossa? Nie widzisz danych, jakie dostajemy codziennie? Mimo mocnego spadku dolara zamiast spadku deficytu handlowego, czego oczekiwał rynek (nie wiem zresztą dlaczego, pewnie dali sobie wmówić to co i Ty), nastąpił b. duży wzrost. Zapasy w hurtowniach rosną, czyli nie ma popytu i trzeba ciąć nowe zamówienia, czyli będą straty, zwolnienia, dalsze zmniejszenie popytu. to są realia, a nie jakieś głupie bajki dla jeleni.
skalpel / 217.172.248.* / 2008-04-10 23:30
A tak wygląda jeleń ;-) - http://www.digart.pl/zoom/1740541/jelen.html
dodge / 2008-04-10 23:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
dodge / 2008-04-10 22:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy ktoś z Was przygląda się Variantovi? Po kiepskiej emisji nowych akcji leciał na łeb, na szyję. Dzisiaj zaliczył najniższy kurs w historii. Pojawiają się sygnały wyprzedania.
needle / 2008-04-10 22:59 / Bez rangi
dla mnie i 100% wzrost nie będzie stanowił pełnego zadowolenia...
...cóż pomyliłem się:-(
dodge / 2008-04-10 23:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
needle - źle zrozumiałem, czy dobrze? - miałeś go?
needle / 2008-04-10 23:11 / Bez rangi
jak sprzedałem Qumaka (50% zysku w kilka msc) to miałem gotowizne
znalazłem niedowartościowaną spółkę
kwotowo u mnie zaraz za F...(jego nie da soę przegonić) ale jak spadł, to wart jest znacznie mniej
dostałem za to akcje po 1 PLN
amigo2 / 2008-04-10 22:38 / Regulamin forum!
Pracownicy likwidowanej fabryki telefonów komórkowych koncernu Nokia w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii otrzymają odprawy, których maksymalna wysokość wyniesie 220 tys. euro - podała w czwartek agencja dpa, powołując się na piątkowe wydania niemieckich dzienników.
Na związane z zamknięciem fabryki w Bochum wydatki socjalne przeznaczono 200 mln euro. 185 mln z tej kwoty otrzymają w formie odpraw pracownicy. Oznacza to średnio 80 tys. euro na osobę.
needle / 2008-04-10 22:45 / Bez rangi
mnie by wystarczyło na przeżycie...dożywotnie!
amigo2 / 2008-04-10 22:55 / Regulamin forum!
jak by mnie tak ktos chciał zwolnic i taka odprawke dał
miodzio))
zbig$ / 2008-04-10 22:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
daj spokoj to ok. 270 tys, na 6% netto to tylko nieco wiecej jak 1000 zł na m-c...jak masz gdzie mieszkac, to mozna rzeczywiscie przezyc...
needle / 2008-04-10 22:56 / Bez rangi

220 tys. euro
o tym pisałem!!!
średnia jest dla średnich, nie dla mnie;-)
z_brzeszczot / 2008-04-10 22:46 / Leszcz uliczny
niektórzy są młodsi :-))))
needle / 2008-04-10 22:55 / Bez rangi
ale można zrobić tak:
umieścić
1/3 na lokacie 7%
1/3 na GPW
1/3 na bieżace potrzeby, których sobie odmawialśmy, bo... i na spokojne przeżycie kilku lat

tak na to spójrz
inwestor1975 / 2008-04-10 22:59 / Tysiącznik na forum
no albo całość w fona :-)
needle / 2008-04-10 23:01 / Bez rangi

na spokojne przeżycie kilku lat

to się wyklucza
zresztą pisałem o GPW, a to o czym Ty piszesz to wywalą z giełdy, bo nie ma takiej spółki...
...tylko akcje!
Kenobi / 2008-04-10 22:37 / Uznany malkontent giełdowy
Beznadziejna sesja. Wuniki detalistow beznadziejne, łącznie z handlarzem tandetą Wal Mart, ale ponieważ armia biedakow rośnie w coraz większym tempie, więc przenoszą się do nich, do tego handlują benzyną, która szybko drożeje. Dziś tradycyjnie po kiepskich danych, kiedy większość gra na spadki, fundusze wystraszyły na początku sesji delikwentów, co spowodowało kupowanie dla zamykania krotkich, po czym same przystąpiły do realizacji zysków, więc indeksy oddały połowę sesyjnego wzrostu, zresztą na najgorszych w tym roku obrotach. Pieniędzy coraz mniej, więc przystępują do realizacji zyskow zanim sesja się skończy, bo sami są najmocniej wystraszeni.
amigo2 / 2008-04-10 22:51 / Regulamin forum!
Jeżeli jutrzejsza publikacja wskaźnika optymizmu amerykańskich konsumentów nie wystraszy inwestorów, koniec tygodnia może należeć do byków. Trzeba pamiętać, że wskaźnik Uniwersytetu Michigan jest silnie skorelowany z kierunkiem giełdowych indeksów. Ostatnie wzrosty mogły wpłynąć zatem na poprawę nastrojów, a ponieważ poziom prognozy jest niski – 69 pkt., istnieje spora szansa na pozytywne zaskoczenie.
amigo2 / 2008-04-10 22:53 / Regulamin forum!
Widać wyraźnie, że inwestorzy nadal mają nadzieję, iż publikowane wyniki pokażą dobrą postawę spółek technologicznych w warunkach spowolnienia gospodarki. Umacnia się też szybko dolar i tanieje ropa – znowu plus dla akcji. Jeśli ta zwyżka utrzyma się do końca sesji, jutro rano w Warszawie powinno być bardziej zielono.
Kenobi / 2008-04-10 23:00 / Uznany malkontent giełdowy
Nie ma już żadnych inwestorów, zostały jeszcze ostatnie niedobitki, ktore po wytrzepaniu z pieniędzy skończą na śmietnikach..
needle / 2008-04-10 23:12 / Bez rangi
niedługo nie będziesz już pisał...nie martwi Cię to już dziś?
amigo2 / 2008-04-10 23:02 / Regulamin forum!
jak nie ma a JA to co gwozdz
Kenobi / 2008-04-10 23:14 / Uznany malkontent giełdowy
Ostatni gasi światło.
amigo2 / 2008-04-10 23:23 / Regulamin forum!
kupuj BYTOM
I SSI
amigo2 / 2008-04-10 22:54 / Regulamin forum!
te sa lepsze
tylko BYTOM
polecam SSI
needle / 2008-04-10 22:58 / Bez rangi
tylko Bytom, olać inne, a szczególnie ssi, którego wartość księgowa to tyle co ja noszę w portfelu zanim pobiorę pieniążki z bankomatu
needle / 2008-04-10 22:45 / Bez rangi
beznadziejny komentarz...
...zresztą spytaj Brydzi;-)
Kenobi / 2008-04-10 23:03 / Uznany malkontent giełdowy
Taki sam jak ta Twoja giełda...Nie chce mi sie więcej pisać, żebyś mógł spać, rano dokończę...
zbig$ / 2008-04-10 22:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
musimy zrozumiec jedno, ze recesji przy takim zalewie pieniądzem, jaki jest teraz, nie będzie. recesja i deflacja tudziez boom i inflacja to wg M.Friedmana zjawiska monetarne, zalezne od aktywnosci banków centralnych.
Wyniki banków moga być fatalne, ale no problem, Ben wydrukuje pieniadze da jakiemus bankowi kumpla, a ten kupi tego czy owego bankruta...
Obecnie problem polega na tym, ze sytuacja może nieoczekiwanie wymknac się spod kontroli i nie da się reakcji łancuchowej powstrzymac,, bo wszystko jest przezarte. Ale pok co, nic nie grozi. Pieniadz wirtualny, straty i zyski tak samo wirtualne, a speqlanci i tak wszystkim kręcą...Wszelka AF staciła sens na tamtym rynku, tylko AT...
Kenobi / 2008-04-10 22:53 / Uznany malkontent giełdowy
To, że da jakiemuś bankowi pieniądze, to nic nie znaczy, bo pieniądze musi mieć konsument, żeby wydawać, a nikt mu nie da, bo nie oddał wcześniej pożyczonych. Poza tym wszytko tam było ogromnie lewarowane i teraz na splsatę lewarów potrzeba ogromnych pieniędzy, ktore ni trafiają do gospodarki. Po dfzisiejszych danych o wzroścvie zapasow hurtowych i spadku sprzedaży widać, że nie ma popytu, więc nie będzie produkcji, będą dalszew zwolnienia i jeszcze mniejsza konsumpcja. Drukowanie pustego pieniądza prowadzi do pompowania bakonow powietrzem i nakręca inflację, czego juz Fed się przestraszył i już mówi się, że obniżki stóp sie kończą. Jak pokazują dzisiejsze dane o dużym skoku deficytu handlowego, mimo znacznego osłabienia dolara, kiedy wszyscy spodziewali sie jego spadku, rynek cały czas się mylił wierząc w to, że obnizki stóp pozwolą wzmocnić gospodarkę, stąd i wzrosty indeksów były nieporozumieniem. Do tego ucieka z braku perspektyw w takiej dennej sytuacji kapitał zagraniczny, dzięki ktoremu możliwa był akontynyacja hossy, bo z konsumenta pozostał już tylko cień. Trend wzrostowy na MSCI World Index, trwający od początku 2003, został definitywnie przełamany, co oznacza zakończenie hossy na całym świecie.
molibden / 2008-04-10 22:40 / Bywalec forum
Chyba trzeba się zgodzić. Myślicie, że należy brać na poważnie formację głowy i ramion, która właśnie powstała na WIG20?
Krzych / 2008-04-10 22:36 / Płoteczka na forum
G7 ratuje gospodarkę
Piotr Rudzki 10-04-2008, ostatnia aktualizacja 10-04-2008 20:10
Szczyt ministrów i prezesów banków w Waszyngtonie. Aby zapobiec rozszerzaniu się kryzysu, na instytucje finansowe będą nałożone nowe rygory
Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego
W piątek spotykają się ministrowie finansów i prezesi banków centralnych siedmiu najbogatszych krajów świata: USA, Japonii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Kanady. Pojawią się także prezesi dziesięciu największych banków prywatnych. Tematem narady będzie globalny kryzys finansowy, który doprowadził do strat w wysokości biliona dolarów, szacowanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. – Jesteśmy zdeterminowani, aby posprzątać naszą branżę – powiedział Josef Ackermann, prezes Deutsche Banku.

więcej rzepa , raczej mają to pod kontrolą

Zarządzający światowymi finansami zdecydują o tym, jakie kroki powinny zostać podjęte w reakcji na kryzys. Wzorem będą zalecenia Forum Stabilizacji Finansowe. Wprowadzenie w życie zaleceń FSF oznaczać będzie nałożenie na banki i agencje ratingowe nowych obowiązków. Rządy poszczególnych państw wyznaczą ekipy obserwujące banki działające w skali międzynarodowej. Komisja Bazylejska Nadzoru Bankowego zwiększy wysokość obowiązkowego kapitału rezerwowego banków. Inwestorzy wezmą na siebie odpowiedzialność za drobiazgowe badania dokumentów finansowych (due dilligence) tak, by ratingi kredytowe odzwierciedlały ryzyko inwestycji.
Kenobi / 2008-04-10 23:34 / Uznany malkontent giełdowy
Trzeba będzie wykupić te niespłacane kredyty, te upadające banki, ale na to potrzeba pieniążków, a nie confetti, które pompuje powietrzem kolejne balony powodując inflację, bo pieniądz i tak nie trafia do gospodarki, a wręcz ją dobija (ceny ropy, benzyn i innych surowców). Dopóki nie skończą ze spekulacją, dopoty nic sie nie zmieni, a koszty kryzysu i tak muszą zostać poniesione. Cały czas trwa polowanie w poszukiwaniu dawców kapitału, bo w ostateczności ktoś musi za to wszystko zapłacić. Inaczej się nie da. To co jest dzisiaj, to dalszy ciąg permanentnego kryzysu trwającego już wiele lat, po drodze obejmuący kryzys meksykański, ryblowy, azjatycki, LTCM, bańkę internetową i ostatni kryzys nieruchomości i kredytów, rozlewający się na całą gospodarkę. Po prostu wadliwe narzędzia używane w poprzednich krzyzysach (zamiast zaostrzenia polityki, celem wymuszenia oszczędzania, nadmierne jej rozluźnianie), co oznaczało dolewanie oliwy do ognia przez co nastąpila inflacja aktywow, czemu towarzyszy obecnie brak pieniądza na rynku i związana z tym deflacja cen domów, akcji i innych instrumentów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy