Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Sprzedaż zawiodła, ale technika jest po stronie byków

USA: Sprzedaż zawiodła, ale technika jest po stronie byków

Wyświetlaj:
Krzych / 2008-08-13 20:52 / Płoteczka na forum
Inflacja będzie spadać
Środa, 13 sierpnia (17:50)
Główny Urząd Statystyczny poinformował dziś, że inflacja od lipca 2007 do lipca 2008 osiągnęła poziom 4,8 proc. W porównaniu z czerwcem 2008 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych nie zmieniły się.
Szczegółowe statystki wskazują, że głównymi czynnikami wzrostu inflacji w lipcu 2008
w stosunku do lipca 2007 był wzrost cen żywności (7,4 proc.) oraz te obszary, gdzie odczuwalny był wzrost cen nośników energii na rynkach światowych, a w ślad za tym i w Polsce. Wzrosły nam więc koszty utrzymania mieszkań (7,8 proc. ) i transportu (5,0 proc.). Z kolei pochodną wzrostu cen żywności i paliw są wyższe ceny jakie płacimy w hotelach i restauracjach (6,6 proc. ). Natomiast ?inne towary i usługi? podrożały w skali roku jedynie o 1,2 proc.
- Przed nadejściem jesieni ceny płodów rolnych spadają, a od kilkunastu dni ceny paliw na rynku światowym zaczęły się także zmniejszać. Jeśli więc te tendencje utrzymają się ? a według niektórych ekspertów cena baryłki ropy naftowej może spaść wkrótce nawet poniżej 100 USD ? to najbliższe miesiące pozwolą z większym optymizmem spojrzeć na perspektywy ograniczenia poziomu inflacji w naszym kraju.
Bowiem poziom inflacji w Polsce wygląda jeszcze bardziej optymistycznie, gdy dokonamy porównań z danymi o inflacji w Wielkiej Brytanii. Tam bowiem inflacja w okresie lipiec 2007 ? lipiec 2008 osiągnęła jedynie nieco niższy poziom ? 4,4 proc. , na co złożył się wzrost cen paliw (25 proc. ) i żywności (12 proc.). Polska inflacja nie wypada też źle na tle inflacji czeskiej i słowackiej, nie wspominając nawet o Węgrzech, Rumunii czy też wreszcie poziomie inflacji w republikach bałtyckich ? komentuje Janusz Omietański, ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich.
W ocenie KPP, jeśli przyjmiemy optymistyczne założenie, że w okresie bezpośrednio poprzedzającym wybory prezydenckie w USA rynki finansowe nie odnotują znaczących zmian, a rynki paliw i surowców także ustabilizują się przynajmniej na poziomie kilkunastu procent poniżej rekordowego poziomu, to inflacja globalna zacznie spadać. Fundamentalne znaczenie będzie miało odwrócenie obecnych wzrostowych tendencji, nawet jeśli początkowo skala tych zmian będzie niewielka.
- Wtedy Polska znajdzie się w korzystnej sytuacji wyjściowej, nawet lepszej od tej w wielu państwach tzw. ?starej Unii?, gdzie rosnącej inflacji towarzyszy blisko zerowy poziom wzrostu gospodarczego. Wówczas bowiem zmniejszenie poziomu inflacji stanie się impulsem ? najpierw niewielkim ? dla polepszenia się koniunktury w Unii Europejskiej, na czym skorzystać powinni polscy przedsiębiorcy ? eksporterzy na rynki unijne ? mówi Janusz Omietański, ekspert KPP.
Mamy nadzieję, że tak pozytywnego rozwoju wydarzeń w Polsce nie zakłócą żądania wzrostu płac. Wtedy unikniemy sytuacji która ma miejsce na Węgrzech, gdzie inflacja plasuje się nieco poniżej 10 proc, a wzrost gospodarczy wynosi około 1 proc.

zapowiada się że byki tak łatwo nie padną nawet Ken może dalej mieszać ale rynek i tak go nie słucha nie liczy się pojedyńcza potyczka
needle / 2008-08-13 21:16 / Bez rangi
słuchaj Krzych, naprawdę mamy dobrą gospodarkę, a w regionie to czołówka
Krzych / 2008-08-13 21:24 / Płoteczka na forum
Ty wiesz ja wiem ale to za mało - mamy czas i podsumujemy to
dt. pomaga niedzwiedzią i tu może być też wielki problem , dużo słabych rąk jeszcze jest.
Najbardziej mnie denerwuje jak ktoś pisze że przy obrotach 700-800mln. to wzrosty nie potwierdzone obrotami ale jak spada przy mniejszych jest ok.
ale wiemy o co chodzi i na czym stoimy:))
needle / 2008-08-13 21:36 / Bez rangi
w sprawie obrotów to ja nie chcę zadrażniać, bo tu ludzie nie pamiętają historii i nie wiedzą co piszą
obejrzę meczyk i się nie przyglądał co inni piszą
Krzych / 2008-08-13 20:56 / Płoteczka na forum
17:38 13.08.2008
MinGosp: Inflacja w sierpniu wyniesie 5,1%, a w grudniu spadnie do 4,0%
Warszawa, 13.08.2008 (ISB) - Wskaźnik CPI w sierpniu osiągnie maksymalną wartość w tym roku i wyniesie 5,1%, oszacował w środę resort gospodarki. Zdaniem ekspertów ministerstwa inflacja na koniec roku spadnie do 4-proc. poziomu.
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=612183
będzie rajd św. w tym roku:)
max303 / 2008-08-13 20:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
i wór melisy dla naganiaczy na spadki(:-)))))))))))))))))))))))
Amigo11 / 2008-08-13 20:49 / SAMA PRAWDA
Dzisiaj jeden ziomuś do roboty przyniósł takie cuś
http://www.gadgets.pl/shop.php?a=opis_prod&id=832&categorie=2

powiem wam że jak się tym człowiek sztachnie to lepsze niż kawa.
Kenobi / 2008-08-13 20:39 / Uznany malkontent giełdowy
W Stanach wykorzystanie mocy rafinerii spadło o 1,1 pkt. % w stosunku do ubiegłego tygodnia, analitycy oczekiwali spadku o 0,5%. Popyt siada, wiec trzeba zwijać interes...
max303 / 2008-08-13 20:44 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dow
11,571.39 -71.08 (-0.61%)
Nasdaq
2,437.07 +6.46 (0.27%)
S&P 500
1,289.75 +0.16 (0.01%)


(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kenobi / 2008-08-13 20:49 / Uznany malkontent giełdowy
Na głupotę nie ma lekarstwa.
max303 / 2008-08-13 20:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
rynek ma lekarstwo dla ciebie (:-)))))))))))))))))))))))))))
Kenobi / 2008-08-13 21:27 / Uznany malkontent giełdowy
Ucz się, ucz, koniec będzie żałosny....
max303 / 2008-08-13 20:42 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dow
11,553.89 -88.58 (-0.76%)
Nasdaq
2,432.59 +1.98 (0.08%)
S&P 500
1,287.50 -2.09 (-0.16%)

(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
max303 / 2008-08-13 20:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dow
11,547.62 -94.85 (-0.81%)
Nasdaq
2,430.93 +0.32 (0.01%)
S&P 500
1,286.84 -2.75 (-0.21%)

ups (:-)))))))))))))
zbyś / 2008-08-13 20:48 / Tysiącznik na forum
widzę że dlatego tu jesteś aby wklejać notowania co minutę które każdy może sam sobie obserwować
max303 / 2008-08-13 20:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
czep się tramwaju albo Kena
Amigo11 / 2008-08-13 20:37 / SAMA PRAWDA
Kolejny świetny wywiad Kartofla, Tusek pewnie już trzęsie portkami, może dostac po tyłku w wyborach. :)
Tak zdyganego tuska jak na konferencji przed wylotem kaczora to go dawno nie widziałem.
TOMOK / 2008-08-13 20:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
No w końcu dziś było ciepło na forum...a sprawiło to kiku miłych człeków
Uciekam do norki dziękując
Pozdrawiam ciepło
pawciomerc / 2008-08-13 20:30 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
teraz pytanie czy mostek przetestuje 5,8zł w przyszłym tygodniu, jak nie spadnie niżej trzeba kupic jeśli rynek bedzie jeszcze jako tako wzrostowy, no ba potem szybciutko na 6,10-6,20.zobaczym
dodge / 2008-08-13 20:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dlaczego w przyszłym? - to jest możliwe już jutro. Dzisiaj już knoty wąchały poziom poniżej 6,00. Przypuszczam jednak, że może jutro jeszcze 5,89 i do góry. Walka na tym papierze trwa mocna. Dzisiaj byczki padły jednak pod koniec. Odbicie mimo to wg mnie zbliża się ...
amigo2 / 2008-08-13 20:27 / Regulamin forum!
Niemczyk: Co robia kaczynscy na boisku do tenisa ziemnego... prowadzacy mysli pan ze powynnismy...
na to niemczyk.. graja w siatkowke

ps.było to w studio tv2-:)
TOMOK / 2008-08-13 20:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Żeby giełdowo było to opowiem Wam o Orlenie :-)

Przygotowania do przewiezienia do Orlenu gigantycznego 400-tonowego reaktora rozpoczęte - od wtorku będzie zamknięty most nad Brzeźnicą. Miasto protestowało przeciw całej operacji, ale ustąpiło. Nie za darmo
Kilka dni temu do tzw. nabrzeża petrochemii przypłynęła potężna rura. Ale to jeszcze nie reaktor, tylko zbiornik na potrzeby wytwórni wodoru. Waży ponad 50 ton, na teren zakładu miał być przewieziony ostatniej nocy - z poniedziałku na wtorek.
Z zapowiedzi Beaty Karpińskiej z biura prasowego Orlenu wynikało, że mierząca prawie 30 m konstrukcja o godz. 23 miała wyruszyć do koncernu ul. Szpitalną i Dobrzyńską. Specjalną ciężarówkę z bardzo długą dziesięcioosiową przyczepą udostępniła firma ZTE Radom.
To ona za kilka tygodni zajmie się też przewozem do kombinatu ogromnego reaktora.
Ważący 411 ton kolos będzie częścią powstającej w Orlenie instalacji hydroodsiarczania olejów napędowych VII. Jak zgodnie przyznają w koncernie, tak ciężki ładunek jeszcze nigdy przez Płock nie jechał. Wiadomo, że razem z radomską firmą przy transporcie będzie pracowała belgijska firma Mammoet, specjalizująca się w przenoszeniu tak dużych obiektów.
Przygotowany jest plan skomplikowanej operacji - samo przeładowanie reaktora z barki na przyczepę zajmie dobę.
- Taki załadunek wykonuje się metodą ro-ro. Specjalne siłowniki podnoszą zbiornik, ciężarówka wjeżdża na ponton, potem konstrukcję się opuszcza - opowiada Dariusz Piotrowski, kierowca-operator ciężarówki. - Nie ma strachu o drogi, bo dobieramy specjalne wieloosiowe rozmiary przyczep, żeby nacisk był jak najmniejszy.
Uwaga, kierowcy - będą objazdy
Ponieważ nie będzie to zwyczajny transport, całkowicie przebudowywane jest nabrzeże petrochemii, przy którym zacumuje barka z reaktorem. - Musimy je poszerzyć, zrobić odpowiedni najazd, zamontować pachołki cumownicze i wyprofilować kąty do cumowania - tłumaczy Jarosław Żurawski, kierownik działu logistyki w ZTE Radom.
Oprócz tego całe nabrzeże zostanie wzmocnione. Umocnione będzie też dno, o które oprze się wielki ponton.
We wtorek zacznie się remont przeprawy na Brzeźnicy, która łączy ul. Kazimierza Wielkiego i Szpitalną. Za remont, którego zadaniem jest wzmocnienie mostku, płaci Orlen. Z rozpoczęciem robót czekał specjalnie, aż przejedzie po nim zbiornik do wytwórni wodoru.
W planach nie ma modernizacji nawierzchni mostu, wymienione zostaną za to jego łożyska i cokoły, będzie też solidna konserwacja całej konstrukcji. W tym czasie kierowcy pojadą objazdami - m.in. ul. Dobrzyńską i Medyczną. Według informacji przekazanych przez koncern Miejskiemu Zarządowi Dróg, remont potrwa ok. siedmiu tygodni. Niewykluczone jednak, że skończy się szybciej, bo - jak twierdzi Żurawski - reaktor może trafić do Płocka wcześniej, już ok. 10 września.
- My nie znamy jeszcze dokładnej daty. Nie ulega jednak wątpliwości, że warunkiem wydania przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad decyzji administracyjnej o dopuszczeniu przejazdu reaktora jest wykonanie prac remontowych na moście - mówi Małgorzata Witczewska, dyrektor MZD.
Orlen da pieniądze na halę i obwodnicę
Przypomnijmy: rozmowy toczone między Orlenem a miastem na temat przewiezienia wielkiego reaktora zaczęły się wiosną. Obawiając się zniszczenia dróg, samorząd chciał, by Orlen całkowicie wyremontował ulice, po których przetoczy się reaktor. Wiceprezydent Dariusz Zawidzki od koncernu domagał się wręcz wprowadzenia na płockich stacjach paliwowych specjalnej strefy niskich cen dla płocczan.
Tymczasem PKN godził się przygotować drogi do transportu reaktora, ale tylko w takim zakresie, jaki jest niezbędny do jego bezpiecznego przewiezienia. Ostatecznie obie strony doszły do ugody w czerwcu, a ratusz przesłał odpowiednie dokumenty do GDDKiA. Co się stało?
W magistracie milczą, ale nieoficjalnie udało się ustalić, że ratusz ustąpił po negocjacjach, w których uzyskał obietnicę zaangażowania Orlenu w finansowanie budowy hali sportowo-widowiskowej oraz obwodnicy północno-zachodniej, która w przyszłości ma połączyć Słupno i drogę nr 62 do Warszawy z kombinatem. Nikt nie zdradził nam kwot, jakie w tych deklaracjach padły. Ale w ratuszu powoli zaczynają powątpiewać, czy Orlen z obietnic kiedykolwiek się wywiąże.


Ciekawe?
Wiem średnio ciekawe...:-)
ALe ostatnio te największe pochodnie ostro ogniem zieją jak nigdy...
Pojawia się pytanie...dlaczego zieją tak mocno? :-)
Pozdrawiam
piciu / 2008-08-13 20:24 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardzo ciekawe
lubie ogladac na zywo takie "zabawy"
(przenoszenie mostu sw rocha w poznaniu)
max303 / 2008-08-13 20:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to była fajna operacja
flugo / 2008-08-13 20:22 / portfel / Dziecko hossy
Tomok
http://pl.youtube.com/watch?v=2kIZeVoRBuU&feature=user
a wiesz że w 1994 roku byłem na koncercie zespołu którego Offspring był zaledwie supportem?(w Pradze)

do 1994 roku powrócę jeszcze niedługo w zwiazku z ostatnim wyjazdem, ale musze sobie wszystko poukładac.
needle / 2008-08-13 20:16 / Bez rangi
napisz czy ORLEN zdrożeje w ciągu tygodnia;-)
TOMOK / 2008-08-13 20:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Jak pochodnia ostro zieje...to Orlen zdrożeje
Jak pochodnia ledwo płonie...będą spadki...nieuchronnie :-)
Taki inwestorski żarcik
Pozdrawiam
żuczek gnojowy / 2008-08-13 20:09 / ...z małą kuleczką
kontrakty na standard & por"s są już wyżej niż przed publikacją całej prawdy .Wbrew przewidywaniom tutejszej Kasandry jutro końca świata nie będzie
krzyniek / 2008-08-13 20:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Wbrew przewidywaniom tutejszej Kasandry jutro końca świata nie będzie


naprawdę?????
to do dupy z takim życiem!!!!!!!!
Kenobi / 2008-08-13 20:13 / Uznany malkontent giełdowy
Nie pocieszaj się, słomy nie będzie czym dowieźć...
Kenobi / 2008-08-13 20:22 / Uznany malkontent giełdowy
A ja lubię żuczki. Więc dogadaliśmy się. Odwzajemniam pozdrowienia.
max303 / 2008-08-13 20:13 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a co z jego S-ką (:-))))))))))))
Kenobi / 2008-08-13 20:17 / Uznany malkontent giełdowy
Po dużych spadkach wczoraj dziś kolejne, jutro i w piątek tak samo. W poniedziałek będziesz cienko śpiewał...
żuczek gnojowy / 2008-08-13 20:24 / ...z małą kuleczką
nigdy nie zostawiam pozycji na drugi dzień dzięki temu żyję
Kenobi / 2008-08-13 20:29 / Uznany malkontent giełdowy
Langsam, langsam, aber sicher.
Amigo11 / 2008-08-13 20:03 / SAMA PRAWDA
Gruziny zdobyły dzisiaj 2 zlote medale.

SIOK!!!!
needle / 2008-08-13 20:07 / Bez rangi
żebyście wiedzieli jak ja nie cierpię ruskich...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...a największą przyjemność sprawia mi jak przegrają...
z ŁOTWĄ
z MOŁDAWIĄ
z ARMENIĄ
z ESTONIĄ
lub z GRUZJĄ

zakładam, że zapasy dały profit?
needle / 2008-08-13 20:15 / Bez rangi
zapasy to domena ludów od Mongoli po Bułgarię przez Rosję oraz Iran + USA
kiedyś Polska była mocna, ale Judo bym się nie spodziewał, prędzej ciężary


a swoją drogą powinni zdyskwalifikować agresora przycupniętego na Kaukazie(na czas igrzysk zaprzestaje się walk!) i tego przesiadującego na MONEY.pl
jaroslaw74 / 2008-08-13 19:55 / Uwaga! Łamie regulamin forum
2008-08-13 19:32:51 | *.*.*.* | Krzych [ Płoteczka na forum ]
Lotos dwukrotnie lepszy od Orlenu
Program 10+ przed czasem?
Jeszcze w tym roku nowe złoża Lotosu?
_____________________________________________________________________
Tak tak k**** ale ile kosztuje i co z tego???? funadamenty wyniki , k**** cuda niewida, co z tego jak wieśniaki idą umarzac jednostki do TFI bo nie maja pojęcia o długopterminowym inwstowaniu. Wtedy LOTOSy lecą jak siki do klozetu jak ostatnie gówno sory za wyrażenia ale tak wygląda obraz GPW i nie daltego że umoczyłem, poprostu obserwuję to wszystko i wiem że ZA tfi MY MALUCZCY nie nadążymy oni starcą 30-40% my 70 tak jak w pokerze kto kogo , większy może więcej prawda????Pozdr
Krzych / 2008-08-13 20:03 / Płoteczka na forum
prawda , ale nerwy na giełdzie nie są wskazane nie znasz Ty jak i ja kiedy się to zmieni i nie winił bym TFI bardziej od kontraktowców.
Zawsze część gotówki trzymać na okazje tylko kiedy at. też się porypało.
needle / 2008-08-13 20:02 / Bez rangi

co z tego jak wieśniaki idą umarzac jednostki do TFI bo nie maja pojęcia o
długopterminowym inwstowaniu

~
tym zdaniem pokazujesz, że do nich się zaliczasz

bez odbioru
piciu / 2008-08-13 20:26 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bravko
Kenobi / 2008-08-13 19:58 / Uznany malkontent giełdowy
Nie ubliżaj ludziom, którzy mocno już stracili na tych osiągnięciach pożal się Boże fachowców od inwestowania. Uratują resztę gotówki, zanim więcej stracą. Wrócą za parę lat i kupią sobie dwa razy tyle.
max303 / 2008-08-13 19:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tyle samo za dwa razy tyle (:-))))))))))))))
needle / 2008-08-13 19:52 / Bez rangi
nie pytam z ciekawości --- sprawę mam...
needle / 2008-08-13 20:00 / Bez rangi
mecz jest z Barcą, chciałem obejrzeć, ale nawet program TV nie daje szans na odnalezienie
~~czyżby szykując go nie uwzględnili,że Wisła wygra poprzednie spotkanie?
~~czy możesz napisać na krótym programie i o której?
~~czy to dziś???
Amigo11 / 2008-08-13 20:08 / SAMA PRAWDA
Chyba pokażą gdzieś w końcu u nas dużo fanw barcy. Bo chyba wśród kibiców Wisły mało masochistów.
krzyniek / 2008-08-13 20:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
barca to fajny klub z Katalonii
max303 / 2008-08-13 20:03 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
no to już masz (:-)))))))))))
needle / 2008-08-13 20:10 / Bez rangi
thx...
...zaznaczę, że 5:0 z Beitarem (po pierwszej bramce) przewidziałem...
...ale było to raczej roszczeniowe
tak jak oczekiwanie wzrostów rok temu na GPW
TOMOK / 2008-08-13 20:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
też miałem zapytać...w imieniu kolegi i swoim dziękuję...i pizzę już zamówiłem na tę/tą / jaka jest poprawna wersja? / okoliczność
Pozdrawiam
Krzych / 2008-08-13 20:14 / Płoteczka na forum
ale połowiłem na Popradzie - ale ani jednej miarowej /kleniki , brzanki , ukleje , kiełbie i karasie /
pozdrawiam:)
TOMOK / 2008-08-13 20:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wiedziałem, żeś się w krzakach na rybę zasadził...i miałem już pytać gdzie i co...a Ty sam piszesz o tym...telepatia
Pozdrawiam
Krzych / 2008-08-13 20:31 / Płoteczka na forum
z żoną byłem i miała mnie na oku - ładny kawałek rzeki poznałem / piękna rzeka /
dzisiaj miałem jeszcze z dwa dni posiedzieć w Hubach - Dunajec wpada do Czorsztyńskiego J. ale pogoda wystraszyła żonę i kierunek dom.
Panika nie wskazana wszędzie:))
max303 / 2008-08-13 19:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
o co chodzi,dawaj na: max303@vp.pl
Uznany Gracz Giełdowy / 2008-08-13 19:48
Zgubiłem gdzieś dziewczynę, nie było jej to czasem dziś? :(
Zigzag / 83.6.11.* / 2008-08-13 19:56
Dziewczyny to nie pamiętam, ale lekarz pytał mnie na obchodzie, czy stolec był, to powiedziałem, że kręcił się tu jakis, ale sie nie przedstawił....
Kenobi / 2008-08-13 19:54 / Uznany malkontent giełdowy
Była, wszystko sprzedała, i ulotniła się z pieniędzmi, bo zorientowała sie że w łóżku zamiast byka leżał niedźwiedź....
Zigzag / 83.6.11.* / 2008-08-13 19:59
Ty Kenobi tak się nie ciesz, bo A2 powiedziała niedawno że masz u niej plusa. A jak ona nazywa sie Wasserman to co? Jak sie czujesz? Pozdro...
Kenobi / 2008-08-13 20:06 / Uznany malkontent giełdowy
Ja lubię tę Adwusię wcale nie za tego plusa. A dziękuję, że mi o tym napisałeś, bo nawet o tym nie wiedziałem.
Kenobi / 2008-08-13 19:55 / Uznany malkontent giełdowy
(Przebrany za uśmiechniętą babcię)....
żuczek gnojowy / 2008-08-13 19:40 / ...z małą kuleczką
dolar prawie 2,2 PLN a chciałem jesienią kupić z hameryki takie auto jak amerykańscy farmerzy słomę wożą {teraz trendy}i już się nie opłaca
flugo / 2008-08-13 19:41 / portfel / Dziecko hossy
jak się nie opłaca?
przestanie się opłacac jak trzeba będzie te badania robic za kilkanascie tysi- to chyba w przyszłym roku maja wprowadzić
żuczek gnojowy / 2008-08-13 19:44 / ...z małą kuleczką
nie słyszałem daj jakiegoś linka o tych badaniach
flugo / 2008-08-13 19:47 / portfel / Dziecko hossy
http://www.hotmoney.pl/artykul/806/1/planujesz-zakup-auta-z-usa-pospiesz-sie.html
żuczek gnojowy / 2008-08-13 19:14 / ...z małą kuleczką
Warszawa, 13.08.2008 (ISB) - Grupa Lotos spodziewa się, że powróci do dodatniej rentowności w segmencie detalicznym na jesieni 2008 roku, wynika ze środowej wypowiedzi wiceprezesa Lotosu ds. finansowych Mariusza Machajewskiego.

"Na jesieni powinniśmy wyjść na plus w detalu" - powiedział Machajewski dziennikarzom w środę. Dodał, że Lotos zwiększył wolumen sprzedaży detalicznej w pierwszym półroczu o 30,0%.
Krzych / 2008-08-13 19:32 / Płoteczka na forum
Lotos dwukrotnie lepszy od Orlenu
Program 10+ przed czasem?
Jeszcze w tym roku nowe złoża Lotosu?
http://www.wnp.pl/szukaj.html?q=lotos
same super infa.- niemam ale już w obserwacji
needle / 2008-08-13 19:57 / Bez rangi
czytałem, że inwestorzy zachodni z grubymi portfelami dostali reko, aby nie nabywać LOTOSU, bo perspektywy nie takie i mocno zadłużony
ja nigdy nie dopatrzyłem się szykan na tej spółce
wprawdzie zbyt mocno rozczłonkowana, aby wielu wiadomych-znajomych mogło znaleźć wysoko płatną pracę, ale nie wierzę, że nie będzie na niej mocnych wzrostów
moim zdaniem rozwija wg zapowiedzi, a wyższe wydatki poszły na inwestycje w pola roponośne na Bałtyku i nie tylko, na nowe projekty w ramach założeń operacyjnych i nie powinno jej nic dolegać
Krzych / 2008-08-13 20:11 / Płoteczka na forum
zawsze mam obawy przed spółkami surowcowymi ale LTS kusi mnie , kupię trochę i zakopię jeszcze dobiorę KPX tylko jeszcze zerknę na AT i infa. są ok.

Producenci sprzętu górniczego wiedzą, jak zawojować świat
Grupa ZZM-Kopex: nowe kombajny na Mininig Expo
http://tnij.org/bnbn
też się skuszę ale przy sesji /czerwonej/
max303 / 2008-08-13 19:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dziś nabyłem
Krzych / 2008-08-13 19:46 / Płoteczka na forum
wróciłem przed 2-godz. teraz zapoznanie z sytuacją
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy