Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Świąteczny spokój

USA: Świąteczny spokój

Money.pl / 2008-03-20 16:42
Komentarze do wiadomości: USA: Świąteczny spokój .
Wyświetlaj:
Jeck / 2008-03-20 21:12 / "Poławiacz perełek"
Witam Wszystkich.

Idą Święta i Tomok mnie wyzwał....;-), więc jestem zobligowany. Komu jeszcze zostały
jakieś pln-y...
Ogłoszam!!!: zbieramy na wyjazd dziecka/ci nad polskije morje.
Z poprzedniej akcji zostało nam 540 zł. Nasz forumowy Kolega daje pokój w swoim domu
gościnnym w Dźiwnowie. Nam pozostało opłacić przejazd i wyżywienie dla Marzyciela oraz
jego opiekuna.

Prosze o deklaracje wpłat na Fundację Mam Marzenie na priva: 50pln i wielokrotność. Ci co
brali udział w poprzedniej akcji wiedzą o co chodzi, kto nie brał -proszę o maila,albo na
forum. W najbliższych dniach mam dostać informacje z fundacji o konkretnej osobie- wtedy
podam szczegóły. deklaracje zbieramy do 25 kwietnia. Osoby zdeklarowane dostaną info na
maila: co, komu, gdzie, adresy stron, etc.

Mam nadzieję, że Forumowicze znów się spiszą na medal !!! ;-)))
Pozdrawiam all

Ps. Fundacja składa wszystkim forumowiczom życzenia Wesołych Świąt i dziękuje na
poprzednią zbiórkę i pamięć
modliszka / 2008-03-20 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pytanie z serii głupich...
Jankesi wracają do gry w poniedziałek, czy wtorek ?
max303 / 2008-03-20 21:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
poniedziałek
modliszka / 2008-03-20 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Super. Mogli by tak w poniedziałek podciagnąc, do 12500 aby naszym "genialnym" inwestorom troszkę gula pobujac :-))))
A2 / 2008-03-20 21:16 / Spekulantka
Apropo "genialnych" to osobiscie poznalam takiego inwestora , ktory juz dwa razy zbankrutowal)))bo mu sie wydawalo , ze wie wszystko .Nie wiedzial tylko , ze "rynek " ma inne plany.

Znam tez takich co na "smieciowych" zarobili krocie .
modliszka / 2008-03-20 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy czytałaś artykuł w dzisiejszym PB, ale niektórzy zieją ogniem za to co dzisiaj zrobiono na dogrywce :-)))) Będzie rewanż w przyszły tygodniu, jak się patrzy :-))))))
A2 / 2008-03-20 21:14 / Spekulantka
Wysiadlas z rakiety? Ja sprzedalam i odkupilam nizej)))
modliszka / 2008-03-20 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprzedałam przedwczoraj, dzisiaj chciałam odkupic przy 12000 na futkach DJ, ale nie wyszło/max xeszli do 12060/...częściowo dokupiłam, ale bez wielkiego biznesu....

Zobaczymy, co będzie po świętach A2 :-)
a nóż wyczekiwane solidne odbicie, czego wszystkim życzę :-)
needle / 2008-03-20 21:05 / Bez rangi
albo jeszcze w niedzielę na wieczór;-))
modliszka / 2008-03-20 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to niewykonalne :-))))
flavio25 / 2008-03-20 20:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Licytacja na temat dalszego rozwuju sytuacji trwa.
A ja mam pytania z innej beki, ilu z Was:
-ma jakas strategie,
-analizuje czynniki fundamentalne,
-w znacznym stopniu opiera sie na aktualnych trendach,
-na biezaco monitoruje stan swoich portfelow,
-przerzuca aktywa pomiedzy roznymi instrumentami(nie koncentruje sie tylko na akcjach)
-widzi swoje błedy i przyznaje sie do nich,
Jesli macie ochote to skrobnijcie pare slow(czasami ma sie wrazenie ze co niektore osoby robia cos bez ladu i skladu, stad pytania)
flavio25 / 2008-03-20 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
dziekuje za posty, szacuneczek.
tak jak myslalem, odpisali kierowcy z czolowych pol startowych
jeszcze raz dzieki
Jazgar / 2008-03-20 22:20 / Bywalec forum
Co do Optopolu to na razie jest niezbyt dużo informacji ( niedawny debiutant) więc tylko tyle w zasadzie ile sami podali :
http://optopol.com/o-firmie/pozostale/optopol-ma-15-lat.html
tam jest m. in. prospekt i raporty,
wydaje się mieć potencjal ta spółka , produkują sprzęt do badań optycznych i medycznych , ostatnio uzyskali certyfikat amerykaski na tomograf do badań oka ,
o ile wiem jest to jedna z kilku czy kilkunastu najwyżej firm liczących się na świecie produkujących takie właśnie urządzenia . .
kasę z emisji przeznaczają na rozwój i przejęcia , a jeśli chodzi o kurs to od wystrzału w dniu debiutu powoli zjeżdża, z 30 zł na 24, ale tez zainterresowanie jest mikre , jednak myślę że przyjdzie na nią dobry czas.
flavio25 / 2008-03-20 22:51 / portfel / Tysiącznik na forum
mozna zakupy zrobic w okolicach 23,30 23,40 zł
ciekawa spolka
needle / 2008-03-20 21:10 / Bez rangi
1.strategia...trzymać do następnego szczytu i zredukować portfele do jednego, a kapitał do połowy
2.fundament...podstawa
3.kiedyś grałem na warrantach (mało kto tu pewnie wie co to jest;-), później na kontraktach na akcje, oczywiście na w20 również
4
widzi swoje błedy i przyznaje sie do nich,

chyba już nieraz słyszeliście...nawet dziś opisałem swoją historię...
...wystarczy mnie kliknać
slaw / 2008-03-20 21:14 / Uznany Gracz Giełdowy
ja po porannych lekturach forum moge nawet napisać kto jest nieomylny )))))))
brydzia / 2008-03-20 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
przywale Ci jak myślisz o mnie , mylę się jak wszyscy, najgorsze że bardzo często siebie nie słucham

nie piszę o błędach bo tutaj na forum wszyscy tylko zarabiają i mało kto przed faktem coś napisze , po okazuje się że się obkupili i zarobili , ja niestety tak szybko nie reaguje

ja analizuje czynniki fundamentalne , nigdy nie kupuję śmieci , nie wiem dlaczego ale się ich boję i patrzę na wzrosty na nich bez żadnego żalu

błędów mam mnóstwo , ale powiem ci szczerze że im dłużej się w tym siedzi tym staje się to łatwiejsze do zrozumienia , ale jest za mało czasu na forum żeby wszystko pisać , ja kiedyś nie mogłam zrozumieć żeby kupować na mocnych spadkach , teraz tylko na nie czekam żeby zrobić zakupy ,
needle / 2008-03-20 21:17 / Bez rangi
ja wiem...czytałem Twój post:-)))
Jaronero / 2008-03-20 21:08 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
- strategię dopiero buduje i staram się udoskonalać
- mam zamiar (bo "jestem" to za duże słowo na dziś) być traderem, więc AF mnie nie interesuje
- trendy... taa... mam zamiar się na nich opierać :)
- monitoruje codziennie, analizuję błędy
- akcje, kontrakt, opcje (teraz opcje)
- błedy opisane w portfelu i kiedyś rachunek sumienia u IGły ;)
z_brzeszczot / 2008-03-20 21:02 / Leszcz uliczny
chyba tak - tak - nie - tak - nie - tak

W zasadzie buduję portfel. Na razie jestem w nim pewien jednej spółki.
Pozostałe "wejścia" mają tymczasem charakter krótkoterminowy, często spekulacyjny.
Docelowo zamierzam skonstruować portfel na trzech - czterech papierach (za 80%) i pozostawić troszkę na granie krótkoterminowe (jakieś max 20%)
z_brzeszczot / 2008-03-20 21:05 / Leszcz uliczny

przerzuca aktywa pomiedzy roznymi instrumentami(nie koncentruje sie tylko na akcjach)


no właśnie - zamierzam przerzucić pozostałości z funduszy w akcje, których będę pewien. Mam swoją listę spółek obserwowanych i z w20 są na niej aż dwie, jakby co :)
max303 / 2008-03-20 21:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
z tego jedna to Lotos,a druga?
z_brzeszczot / 2008-03-20 21:25 / Leszcz uliczny
pudło:)

Mimo trójmiejskich korzeni jakoś mam wątpliwości co do Lotosu
uważnie obserwuję GTC i PXM i być może którąś wezmę na dłużej, ale niepreko to nastąpi. Dopóki nie uspokoi się sytuacja na rynkach - w20 nie ruszam
slaw / 2008-03-20 21:00 / Uznany Gracz Giełdowy
1,. strategi a.. nie przedaje ze strata i nie spredaje spolek ktore sie rowijaja pomimo ze rynek nagla sie odwraca i mody sie mieniaja ... np: kupilem elstar oils i zarobie .... pzeczekalem zamieszanie zwiaznae z bioapliwem
2. kazda polka to fundamenty .... nie kupie hawe nie kupie elkopa nie kupie fona nigdy chyba ze na 20 minut
3. spradam portfel i iadomosci o spolkach codziennie
4. akcje, fundusze - zrownowazone ,obligacji, pieniezne, akcji , od lat stabilnie w odpowiednich proporcjach ... teraz oszly lokaty
5. blad ... nie przedanie ganta chwile temu nie przedanie iedys amiki i oddanie potem ze strata , sprzedanie kiedys stalexportu a potem nie sprzedanie stlexportu rok temu tylko pozniej .... a powinieenm wywalic zaraz po pewnym niezwykle madrym i rozsadnym poscie kolezanki A2 napisanym w idealnym momencie .... glupi bylem
anonim_03 / 2008-03-20 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak
tak
nie
nie/rożnie
nie
tak

==
moja strategia to kupowanie spółek z których można być dumnym ...
niezależnie od fluktuacji kursu.
Jazgar / 2008-03-20 21:43 / Bywalec forum
Strategia , to jeszcze za duże słowo dla mnie, na razie staram się nie tracić (albo tracić jak najmniej) czasem zarabiam.
Fundamenty - zwracam teraz znacznie więcej uwagi na nie niż na początku
na razie ograniczam sie do akcji, za mało jeszcze wiem , na razie pochodne nie dla mnie .
Błędów dużo , ale staram się nie powtarzać
Portfel : PKO BP, Polimexms , OPtopol, Kopex , Famur, CP Energia , był jeszcze Polnord ale sprzedany ze stratą bo nie mogłem odpuścić żeby nie dokupić Pko bp po 39,45.
Największy błąd ale chyba i trochę zaleta to nadmiar optymizmu.
najbliższy cel : utłuc trochę gotówki na daytrayding
flavio25 / 2008-03-20 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
temat jeszcze nie zamkniety:)
swobodnie mozna pisac na szczycie
ladne spoleczki (tylko optopolu nie znam)
ABOR / 2008-03-20 20:44 / Tysiącznik na forum
witam - nie wiem - dziwne, dolar najdroższy w histori - w parze USD/ZAR
max303 / 2008-03-20 20:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://ft.onet.pl/xelion.blog.onet.pl,303730261,blog.html

coś w tym jest,no i ten rozbrajający uśmiech
flavio25 / 2008-03-20 20:46 / portfel / Tysiącznik na forum
ładny ten Dawid:)
a tekst po łepkach
flavio25 / 2008-03-20 20:47 / portfel / Tysiącznik na forum
oczywiscie łebkach :(
slaw / 2008-03-20 20:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Needle co do PBG .... to ja plan mam taki: kupe forsy mimo wszystko w funduszach spojnosci i w RPO na ochrone srodowiska, przetarg na LMG prawie wygrany, przetarg na LNG w Swinoujsciu tez sadze ze wygrany - prace wykonane dla PGNIG w przeszlosci daj przewage konkurencyjną, droko ... jak nizej napisaleś , kopalnie grandiorytu - eksploatacjaod nastepnego roku, mozliwy do wygraia przetarg na nowa nitke Metra .... po to kupuje hydrobudowa ta spolke z Warszawy tez metro sie zwąca, ........... uwazam ze stabilny rozwoj na lata .. w inwestycjach ktore nie sa zwiazane z koniunkturą gospodarczą.... one po prostu musza byc wykonane .... koniec kropka .... moze sie myle ... moze nie


aha i szczerzez polecam zwroc uwage na Action .... to wedlug mnie nieowartosciowany barzo powaznie brylant ... obecne c/z 10 a prognoza zostaniepodniesiona i przekroczona ,.... jedyny minus to mala plynnosc papier dla cierpliwych
kamilkaze / 2008-03-20 23:56 / portfel / Bywalec forum
Witam! Spółce Action przypatruje sie od ok. 6 miesięcy. Spółka bardzo ciekawa, mają duży magazyn oddany do użytkowania bodajże pod koniec 2007 r., prężnie rozwijającą się sieć sklepów Sferis, niewielką sieć sklepów na Ukrainie i jeszcze kilka rodzynków....Z kupna ABC Daty pewnie skończyło się na szczerych chęciach (MCI tanio skóry nie sprzeda), ale są jeszcze inne firmy o dużym potencjale (Czechy, Słowacja). Przy takim zarządzie i dobrej koniunkturze na rynku firma w ciągu kilku lat powinna znaleść się liderem na rynku dystrybucji sprzętu IT w regionie środkowo-wschodniej Europy.
brydzia / 2008-03-20 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław o tym action to myśle identycznie jak Ty i słuchałam prezesa , naprawdę warto i wyniki świetne
needle / 2008-03-20 20:35 / Bez rangi
ciekawe jest to co piszesz, szkoda, że rzadko w tym klimacie:-(
mam coś w tych sprawach do napisania i ja
zaczekaj chwilę ja dopiszę wkrótce o nich
needle / 2008-03-20 20:46 / Bez rangi
1. PBG - olbrzym się rozrósł i wykres musi odpoczać (tak jak MCI czy Fasing)
ale ogrom wiadomości, które przytaczasz pozwalają sądzić, że utrzymany będzie ciąg w kierunku podobnych wzrostów zysków (gółwnie obrotowych) w dalszych latach
przygotowałeś naprawdę pokażny pakiet
ja zarabiałem 3 x na Polimexie, z tym,że zaczałem jak był taki tani na początku hossy
ale czasami -jak wiesz- bywa tak, że dobre wiadomości nie przekładają się na zysk od razu
spójrz na rzeczone WASKO i jej kwartalny bilans...
...prawda...?

2. Action - dobrze że zwracasz uwagę na takie papiery i ja chętnie się im przyjrzę
obecnie na 8 spółek które mam ABG i WASKO są z branży, zatem nie będę się spieszył
nie dalej ja wczoraj udałem się na masaż i mi tak podali firmę, która dostarcza zakupy do domu... [a.pl]
...zobacz do kogo należy
http://www.a.pl/OA_HTML/_mtxText.jsp?f=onas
slaw / 2008-03-20 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem wiem ..... do tego sferis i pare fajnych innych rzeczy .. szkoda naprawde gdydy Prezes Krawiec poszedl do KGHM od nich ... ale koro ostatnio uchalono program opcji specjalnie dla niego to mam nadzieje ze wiaze sie z firmą bardziej .....

co do pbg jeszcze .... ostatnio malo przetargow wygrywaja ale to chyba zwiazane z tym ze spolka matka idzie w najwieksze a reszta ma zarywac mniejsze .... tam jest jeszcze spolak zalezna ktoraw tamtym roku w 80% sprzedai Rotshildom ... ta spolka ma podniesc kapital znaczoca i w warunkach transakcji jest ze pbg ma wykonyac robory przy rozbudowie magazynow na gaz ... kontrakty tez na okolo miliord zlotych w zasiegu reki ..prezesem jest tam nadal gosc zwiazany z pbg i wisniewskim, do tego infra przejmie chyba podlodzki wiertmar - spolke ktora w kilku przetargach wystepowala razem z pbg i wspolnie wykonuja roboty .... coz ... rentownosc aby itrzymali i bedzie barzo fajnie ... zobaczymy
needle / 2008-03-20 21:04 / Bez rangi
zgodnie z zasadą, że mamy sobie pomagać i się wspierać wzajemnie napiszę jeszcze, że pan Krawiec (nie jest to przypadkowa zbieżność) był prezesem IMPEXMETALU
nie pamiętam zbyt dobrze, ale rozstał się jakoś nie do końca naturalnie z nią
mógłbym postarać się dowiedzieć o co tam chodziło, gdybyś chciał
max303 / 2008-03-20 20:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
mało przetargów wygrywają bo w tej chwili jest mało przetargów.W drugiej połowie roku będzie ich bardzo dużo to sobie perełki powybierają i dobrze zarobią
max303 / 2008-03-20 20:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wskaźniki PBG nie za wysokie?
slaw / 2008-03-20 20:38 / Uznany Gracz Giełdowy
wysokie jak cholera .... ale wydaje mi sie ze beda sie szybko schladzać .... ze wzgldu na wzrost zyskow ( prognozy nie ma ale maysle ze okolo 150-160 milionow netto w tym roku jest do zrobienia) do tego caly czas przejmowanie rentownych biznesow powiekszajacych zysk bez rozwadniania kapitalu ..... aha gdyby tylko przeszacowali hydrobudowe to zysk ... okolo pol miliarda zlotych netto ekstra .... na szczescie tego nie robia a rynek o tym pamieta
needle / 2008-03-20 20:14 / Bez rangi
Osłabienie na świecie nie szkodzi polskim firmom
W I kwartale PKB większy o 6 procent

Lepsze od prognoz wyniki przemysłu w lutym oddalają obawy, że polska gospodarka spowolni w wyniku pogorszenia koniunktury na świecie
Krzych / 2008-03-20 20:53 / Płoteczka na forum
dodam
Rosnące płace i silny złoty nie zaszkodziły. W zeszłym roku przychody polskich firm wzrosły o jedną siódmą, a zyski o ponad jedną czwartą.
Ponad 106 mld zł - tyle zarobiły w ubiegłym roku firmy zatrudniające przynajmniej 50 osób. Po opodatkowaniu na czysto zostało im 88 mld zł - podał wczoraj GUS. To rekordowy wynik, aż o 26 proc. większy niż w 2006 roku.
Dzięki temu że koszty rosły wolniej niż przychody (odpowiednio o 14,1 i 14,6 proc.) firmom udało się poprawić swoje wyniki finansowe. Najszybszy wzrost przychodów zanotowano w budownictwie - o 30 proc., ochronie zdrowia - 25,6 proc., obsłudze nieruchomości i firm - 23,4 proc., handlu i naprawach - 15,8 proc., a w największej gałęzi naszej gospodarki - przetwórstwie przemysłowym - "jedynie" o 15 proc.
więcej gospodarka.gazeta

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak przewiduje, że bezrobocie pod koniec roku będzie niższe niż 10 procent. Tym samym zaplanowany przez rząd wskaźnik bezrobocia na ten rok zostanie utrzymany - podkreśla minister Fedak. Dodała, że już w lutym można było zaobserwować lekki spadek bezrobocia, co w miesiącach zimowych jest rzadkością.
needle / 2008-03-20 20:16 / Bez rangi
.Jedni idą za głosem Brydzi, Oseska, Kenobiego, Nawigare'a, za tymi którzy pisali, ale już nie piszą czekając na krach i masą niezalogowanych troli
.Inni za Anonimem, Slawem, Needlem, Bigiem, Gabrikiem, Marboru, Flugo
.Niektorzy niewiedomo gdzie idą (ostatnio Longterm)
.Jeszcze inni słuchają tylko siebie (Amigo:-)
.Wielu stoi z boku (Azja, Rotux)

zobaczymy za rok kto miał rację;-))
brydzia / 2008-03-20 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Needle uwierz mi że mam strategie i wcale nie czekam na krach , ale nie piszę wszystkiego co myślę , bo mi się nie chce a naprawdę miałabym się czym pochwalić , bo jakoś tak dziwnie trafnie przewiduję co może się stać

może zaczne pisać , uważam że jest bardzo dużo dobrych i tanich spółek ale TFI rozwaliły rynek swoim debilizmem i wystraszyły ludzi ,
modliszka / 2008-03-20 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A TY Needlu? :-)))
Jesteś w ? Stoisz obok ? Czekasz na krach ? :-)
Pytam, bo szczerze nie wiem ....
needle / 2008-03-20 20:29 / Bez rangi
przeczytaj tekst pod którym piszesz, Modliszko;-)
modliszka / 2008-03-20 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ach ...już wiem :-)
Gapa ze mnie :-)))
needle / 2008-03-20 20:47 / Bez rangi
ale jaka urocza:-)))
anonim_03 / 2008-03-20 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przeczytaj jeszcze raz.
sreberko ty moje ;-))
modliszka / 2008-03-20 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poszłeś Anonimku teraz potaniości :-))))
anonim_03 / 2008-03-20 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niedługo "mój ty dolarku" przestanie być obraźliwe ...
modliszka / 2008-03-20 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2008-03-19 19:43:38 | *.*.*.* | modliszka
Re: GPW: Bykom zabrakło odwagi
No i pojechali ostrzej Jankesi....
tak sobie luźno myślę i ........mam nieodparte wrażenie, że nadchodzi czas skupowania
dolara....pomimo dalszych zapowiedzi cięcia stóp procentowych....

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wczoraj o tym pisałam...:-)))
akslow / 2008-03-20 20:19 / Tysiącznik na forum
ja bym siebie zaliczyl do niepoprawnych optymistow ;)
amigo2 / 2008-03-20 20:19 / Regulamin forum!
o i to jest dobre tylko siebie
Krzych / 2008-03-20 20:31 / Płoteczka na forum
tylko siebie , dziś dobrałem FAM-u 5.90 można było taniej ale zawsze można dokupić...
Krzych / 2008-03-20 20:45 / Płoteczka na forum
spojrzałem w Twój portfel , wszystkie akcje wysypałeś?
needle / 2008-03-20 20:48 / Bez rangi
Krzych, to do mnie?
Krzych / 2008-03-20 20:51 / Płoteczka na forum
gospodarza wątku:))
needle / 2008-03-20 21:14 / Bez rangi
akurat dziś również ja Twój portfel odwiadzałem...
...skoro tak się zbiegło...
...w portfelu zaraz będzie skład mojego zestawu:-)
radca p / 87.99.33.* / 2008-03-20 20:07
po dzisiejszej sesji nasza gielda przedstawia
taka oto sytuację :

http://tnij.org/axfk
modliszka / 2008-03-20 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnie, jeśli w następnym tygodniu sytuacja za oceanem się utrzyma, Ci co sprzedawali u nas, będą odkupywac....

A swoją drogą współczuję tej lasce, nie ma prostego zajęcia :-)
radca p / 87.99.33.* / 2008-03-20 20:26
ale mine dobra do zlej gry ;)
a ten glos byl arbitrazysty
slaw / 2008-03-20 20:06 / Uznany Gracz Giełdowy
coz zadam pytanie jak ty mi Ken po poludniu ..... dlaczego Rośnie????? wiem wiem dystrybuuja bo jest źle ..... amerykanie pobieraja sie szybciej niz wam sie wszystkim wydaje
needle / 2008-03-20 20:18 / Bez rangi
Aprivia, czyli drogowa marka PBG

PBG powołało nową spółkę, która docelowo przejmie wszystkie firmy zajmujące się budownictwem drogowym wchodzące w skład wielkopolskiej grupy. W tym roku mają one osiągnąć co najmniej 130 mln zł przychodów. W przyszłym - podwoić ten rezultat
Myszacz / 2008-03-20 20:17 / Bywalec forum
cześć slaw
ken pisze zazwyczaj jak indeksy spadaja
wtedy ma wielka pożywkę
needle / 2008-03-20 20:37 / Bez rangi
raczej przed wzrostami...
...piszę z racji ponad rocznego przypatrywania się jego fenomenowi;-)
Myszacz / 2008-03-20 20:46 / Bywalec forum
o to mi chodziło...
kurka_wolna / 83.6.229.* / 2008-03-20 20:01
wniosek: im słabsze dane tym lepiej a przynajmniej na gieldzie nowojorskiej
Jazgar / 2008-03-20 20:11 / Bywalec forum
no i fajnie, nam to absolutnie nie szkodzi, a może choć trochę pomoże
kurka_wolna / 83.6.229.* / 2008-03-20 20:06
nawiedzony się wypowiedział że to koniec kłopotów na rynku finansowym..kupujcie akcje banków bo to ostatnia wasza szansa że tak tanio...sic!
a bezrobocie wzrosło mój drogi anonimie a przynajmniej wzrosła liczba bezrobotnych
anonim_03 / 2008-03-20 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
The advance unadjusted number for persons claiming UI benefits in state programs totaled 3,285,678, a decrease of 54,754 from the preceding week.
===
sprawdz na www.dol.gov
bezrobocie spada -- co prawda wolniej niż zwykle o tej porzeroku ale spada.
anonim_03 / 2008-03-20 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bezrobocie spadło ...
boerghor / 2008-03-20 19:48 / Tysiącznik na forum
dji wkrótce 13k ;)
needle / 2008-03-20 19:56 / Bez rangi
ja obserwuję indeks S&P i widzę wzrosty na podwyższonych obrotach
na styczniowym dołku też były większe obroty
max303 / 2008-03-20 20:10 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
gdzie obserwujesz?
needle / 2008-03-20 20:12 / Bez rangi
http://stooq.com/q/?s=s%26p500&c=5m&t=l&a=lg&b=0
max303 / 2008-03-20 20:15 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dzięki
needle / 2008-03-20 20:50 / Bez rangi
bo widzisz...
l&a=lg&b

z czym (kim) Ci się to kojarzy
boerghor / 2008-03-20 19:52 / Tysiącznik na forum
a u nas w20 na 2k... :))
pawlikas / 2008-03-20 19:45 / Klasyczny leszcz giełdowy
Czy dzisiaj w Stanach też wygasaja kontrakty i mają dzień trzech wiedźm jak w Polsce ?
Czy może jutro?
Longterm / 2008-03-20 19:46 / Mostek Zwyciężymy!
tak dzisiaj i mało tego bo mają o jedną wiedźmę więcej;)
pawlikas / 2008-03-20 19:48 / Klasyczny leszcz giełdowy
Dzieki, a swoją drogą to ciekawe czy u nich też będzie pion w dół w ostatnich minutach.
brydzia / 2008-03-20 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
seria była rozliczana do 16 10 więc ten zjazd dla kontraktów nie miał znaczenia , rozliczenie z 15 10 -16 10
najcz / 2008-03-20 20:11 / Tysiącznik na forum
a może to była wycieczka po stopy.
max303 / 2008-03-20 19:54 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ta czwarta nie pozwala(:-)
boerghor / 2008-03-20 19:50 / Tysiącznik na forum
tak to tylko na gpw...
Longterm / 2008-03-20 19:50 / Mostek Zwyciężymy!
sprzedawali żeby u siebie kupować to moze we wtorek odkupią u nas? :)
semeo / 2008-03-20 19:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ktoś może wie, kiedy jest następne posiedzenie FED?
yayurek / 2008-03-20 19:49 / Kompulsywny looser na forum
a jakie to ma już teraz znaczenie, toć w Wielką Sobotę się mogą spotkać, w normalną sobotę i w każdym innym terminie, na decyzję FEDu, rynek też reaguje nieprzewidywalnie
gdzieś taki dowcip słyszałem, ale pewnie inni też słyszeli:
Na parapecie wysokościowca koło Wall Streeta, stoi facet i chce skoczyć, a na to tłum gapiów
- nie skacz, daj spokój, Bernanke za pół godziny będzie przemawiał
a na to facet
- przecież to ja jestem Bernanke...
z_brzeszczot / 2008-03-20 20:37 / Leszcz uliczny

toć w Wielką Sobotę się mogą spotkać, w normalną
sobotę


w niedzielę to na pewno, ale czy w sobotę - śmiem wątpić ;-)
max303 / 2008-03-20 19:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
(:-))))))
Longterm / 2008-03-20 19:38 / Mostek Zwyciężymy!
osesek przeczytałem Twoją odpowiedź z porannego wątku i nie rozumiem Cie. Ja piszę Ci szczerze że uważam że problemy USA są na tyle poważne i nie tylko moim zdaniem największe od czasów wielkeigo kryzysu a Ty myślisz że ja sobie jaja robie? Takie jest naprawdę moje najprawdziwsze zdanie. Skoro ostatnia bessa trwała 3 lata i spowodowana była bańką internetową głównie i później atakiem terrorystycznym to teraz problemy myślę że są o wiele poważniejsze fundamentalnie. Wycofanie wjsk z Iraku jesli wygra Obama (jest to już możliwe) będzie gwoździem do trumny dla konającej gospodarki. Przynajmniej skrócą sobie agonię. Ja wciąż uważam że to wszystko jest super scenariuszem dla Polski. Oni będą się kurczyć a my rozwijać bo jesteśmy zdrowi a oni chorzy. Nie mamy problemów subprime bo u nas chciwość związana z nieruchomociami się dopiero zaczynała na szczęście. Będziemy mieli też recesje to nie ulega kwestii ale bardzo łagodną...moze nawet miękkie lądowanie? Ale USA robią coś co przedłuży im cierpienie później..powtórka z Japonii jest bardzo pradopodobna (do dzisiaj w bessie która zaczęla sie na poczatku lat 90tych). 18 lat Japonia nie może wyjść z tego ale jakoś funkcjonuje. Pytanie kiedy reszta świata się uniezależni od USA? Twierdze że nie stanie się to wcześniej niż za kilka lat kiedy nowe potęgi jak Chiny, Rosja, Indie, Brazylia, Polska udowodnią swoją pozycję. Wielką hosse jakiej nie widzieliśmy przewiduje gdzieś w roku 2013 a może raczej jej apogeum:)
fraben / 85.89.170.* / 2008-03-20 19:51
Polska potęgą?
boerghor / 2008-03-20 19:46 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, że się wtrącę, ale według mnie wielu zbyt wcześnie i pochopnie wydało już wyrok śmierci na imperialistów amerykańskich...

dużo jeszcze czasu upłynie, zanim to imperium padnie z hukiem...

oni wychodzili z większych opresji... i tym razem im się uda... pomimo oczekiwań, a nawet wręcz pewności, że to zmierzch imperium...
Longterm / 2008-03-20 19:47 / Mostek Zwyciężymy!
a czy Rosja upadła po 1989 roku? ma się cudwownie teraz...
boerghor / 2008-03-20 19:49 / Tysiącznik na forum
tak, a szczegołnie tacy jak Chodorkowski ;)
Longterm / 2008-03-20 19:42 / Mostek Zwyciężymy!
PS: skończ z dyskryminacją wiekową bo to w USA jest karalne:)
topol2 / 2008-03-20 19:34 / Tysiącznik na forum
Do Amigo:
Spróbuj myśleć logicznie. Bytom ma wskaźniki C/Wks=2,67, c/z=23,34. Jednak wskaźnik c/z jest nie do utrzymania na tym poziomie. Zyski Bytomia będą spadać. Bytom można kupować dopiero, gdy cena spadnie poniżej 0,3 zł. Zauważ, że kurs nawet nie chce odreagować w okresie rynku wzrostowego. Tylko ty naganiasz na Bytom. Podejrzewam, że coś jednak zażywasz, bo nikt by sobie nie pozwolił na tak beznadziejne naganianie. Sprzedaj i kup coś, co ma cokolwiek wzrostowego w charakterze.
needle / 2008-03-20 19:53 / Bez rangi
do poziomu 0,3 nie spadnie, ale wsparcia 2,4 nie byłbym pewny
każdy papier ma swoje 5 min...dla niektórych (np. spółek) są to całe lata
musimy też pamiętać, że różni forumowi pisarze mają swoje pomysły na życie i różne zlecenia do wykonania
niektórzy mają za to zlecenie sprcjalne wynagrodzenie, a niektórzy robią tak w ramach służbowych obowiązków
uczciwie pisząc, gdybym się kierował wyłącznie tekstem to wolałbym kupić krótkie (za namową Kenobiego) niż akcje Bytomia zgodnie z sugestią Amigo
bollullos / 2008-03-20 19:38 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tu podają c/z =16.
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/wskznapl.html

nie uwzględniają nowej emisji czy o co chodzi?
amigo2 / 2008-03-20 19:44 / Regulamin forum!
to juz z intermoda
amigo2 / 2008-03-20 19:37 / Regulamin forum!
nieprzejmuj sie tak c/z,c/w
i zapomnij o zejsciu kursu ponizej 2.4
yayurek / 2008-03-20 19:45 / Kompulsywny looser na forum
każda firma z C/Z powyżej 10 i z C/WK powyżej 1, to droga w tych czasach firma.... gdzie maksymalne niedowartościowanie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy