Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Trup wyszedł z szafy

USA: Trup wyszedł z szafy

Money.pl / 2008-03-14 16:14
Komentarze do wiadomości: USA: Trup wyszedł z szafy.
Wyświetlaj:
max303 / 2008-03-14 19:10 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-03-14 17:34:52 | *.*.*.* | marboru [ Portfel ] [ "Bankier giełdowy" ]
europa się zamknie i zaczną wyciągać....
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-14 17:36:15 | *.*.*.* | max303 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
obserwuj uważnie(:-)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-14 17:39:47 | *.*.*.* | marboru [ Portfel ] [ "Bankier giełdowy" ]
jak na razie, konsolidują się.



długo jeszcze będą się konsolidować?
teoretyk-praktyk / 2008-03-14 18:58 / portfel / Toddler giełdowy
Takich trupów może być jeszcze parę. Jednym z nich może być ujemny pkb w usa za I lub II kwartał. Ponieważ surowce są drogie, inflacja spada mimo wydawałoby się wzrostu podaży pieniądza, więc może to również oznaczać to, że zgodnie z krzywą Philipsa rośnie stopniowo bezrobocie o czym świadczyć może recesja na rynku usług, w przemyśle i nastroje konsumenckie. Pytanie jest dla ekonometrów takie: czy amerykańska gospodarka jest jeszcze wrażliwa na zmianę stóp procentowych, czy też ten instrument w rękach fed jest bezużyteczny dziś a gospodarka jest mało sterowna. Gdyby tak było, to dolar dalej by tracił do złota i ropy oraz innych towarów, i walut gdyż gospodarka byłaby relatywnie słaba, o czym siwdczy spadek zamówień japońskich towarów do usa. Zatem konsumpcja również spada. Jeśli tak to mamy z wolna osuwającą się gospodarkę w coraz głębszą recesję. Ratunkiem byłyby tanie surowce, na co jednak nie można liczyć bo inni są skłonni jeszcze po takich cenach je kupować, dopiero zaś gwałtowny spadek popytu na nie może stopniowo obniżyć ich ceny, jendka nie dokońca, gotówka z rynku akcji może przenieść się spekulacyjnie na rynki towarowe podbijając sztucznie ceny, któe dobiją gospodarkę. Najbardziej jednak niebezpieczna jest jednak możliwość krachu na rynku obligacji wskutek rosnących rządań płacowych w usa (płace relane spadają, w październiku w zakładach forda miał być strajk ostrzegawczy - pierwszy od ponad 35 lat!), i załamanie się budżetu usa - już mają 9 bln $ długu wewnętrznego + ewentyalnych parę bilionów strat na rynku nieruchomości i hipotecznym z tytułu recesji - ale byłby pasztet - 1 bln $ obligacji rządu Chin poleciałby w jeden dzień z rynku amerykańskiego. Zatem sytuacja społeczna może się zaostrzyć przed wyborami w usa jak nigdy od około 34 lat, od kryzysu paliwowego. Ponadto ze względu na piąte ramię wielkiego hipercyklu technicznie jest możliwe, aby dja zszedł w rejony klikunastu punktów dna bessy z 1932 roku. Wtedy WIG 20 będzie w podobnym rejonie i przez parę lat będzie odrabiał straty. Ale jakie będą zyski :))). Cóż czas pokaże jaki będzie scenariusz zdarzeń i jak zareagują amerykanie na ostry kryzys w gospodarce jaki teraz przeżywają. Zauważmy, że podczas wielkiego kryzysu ceny spadły o połowę, czyli była ogromna deflacja, zatem obecne władze amerykańskie mogą przykręcać kurek z pieniędzmi wypływającymi na rynek poprzez podniesienie rezerw obowiązkowych niezależnie od spadku konsumpcji, co jednak dobiłoby firmy, gdyż kredyt inwesytcyjny byłby bardzo drogi. Zatem inflacja spada, ale bezrobocie może rosnąć co byłoby oznaką recesji a nie wzrostu. Zobaczymy jak będzie. Na razie ropa może zdrożeć do 115 - 120 $ za baryłkę a złoto w okolice 1100 $/oz, EUR/usd około 1,7-1,8.
Kenobi / 2008-03-15 18:06 / Uznany malkontent giełdowy
Surowce nie będą rosnąćw recesji. To co było, to czysto spekulacyjne zagranie pod zapotrzebowanie Chin, związane ze śnieżycami, ale to już przeszłość, bo są wyraźne syganły, że recesja w Stanach spowodowała wyraźne osłabienie eksportu i znaczne ograniczenie popytu na surowce. Dlatego np. miedź w ub. tygodniu spadła już o 2,17%, w mocno taniejących dolarach, bo fizycznego popytu na nią nie ma, co dobitnie pokazują rosnące stale zapasy na giełdzie w Sanghaju, jak i dużo niższe ceny spot, niż na rynku terminowym. Eksperci przestrzegają, że nadchodzi moment gwałtownego spadku szyucznie wywindowanych cen. Po prostu - przetwórcy miedzi nie kupują, bo nie odzyskają zwrotu kosztów przy obecnych cenach, kiedy do tego popyt się kurczy. A inflacja w Stanach rośnie b. mocno, ostatnie dane, że niby nie rośnie, albo są zmanipulowane (wiedzieli już o sprawie Bear Stearns), albo świadczą o czymś jeszcze gorszym - że mimo wzrostu kosztów wsadu surowcowego, nie daje się sprzedać na rynku, co spowoduje teraz straty u producentów, handlowców, zwolnienia pracowników, co pociągnie za sobą dalsze zmniejszenie popytu i tak spirala w dół będzie się rozkręcać. Nie ma najmniejszych szans na utrzymanie się w takiej sytuacji wysokich cen metali przemysłowych, więc spadki już się zaczęły, co powiększa też spadek wartości dolara. W ub. tygodniu poza wspomnainą wyżej miedzią, np. aluminium staniało aż o 4,31%, a nikiel o 2,4%.
zbig$ / 2008-03-14 19:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
dlatego Ben dobrze robi ze obniza te stopy, bo nie ma zadnego zagrozenia inflacja wrecz przeciwnie.inflacja grozi w boomie, jak u nas, deflacja w recesji jak u nich.
Niewyplacalnosc bankow moze spowodowac kolejki i prasy beda musialy drukowac $ki dla ludzi ktorzy beda sie ustawiali w kolejkach...
ale tam kolejek nie bedzie, bo malo kto ma oszczednosci, wszyscy dlugi, cwanie sie przed kolejkami zabezpieczyli...)))
Ameryka jest juz bankrutem 9 bn$ długu oznacza niemozliwosc biezacej obslugi i chocby ben z tego powodu musi stopy obnizac, coby byli w stanie ten dlug obslugiwac..
wielu ludzi twierdzi ze gospodarka z tego ciosu subprime, cdo,siv i innych tp. sie nie podniesie, to co obserwujemy to stopniowa dezintegracja tego systemu, co moze przeniesc sie na caly swiat, nas to moze ominie w wiekszosci, ale cos tam odczujemy (niwelacja naszego długu w $..)))..dlatego nie ma sie co dziwic,z e niektorzy sprzedaja, bo bedzie jeszcze taniej, moze nawet duuuzo taniej jak piszesz...
w20 zakrecil do spadku, wkrotce testujemy dno..
ale paraadkosalnie spolki dzisiaj rosły w wiekszosci...)))
Snooker nie logo / 79.185.56.* / 2008-03-14 19:52
spółki rosły w większości???? chyba sobie jaja robisz. Pół godziny przed fixem? a wcześniej to co??? -75% na spadkach... Echh..
needle / 2008-03-14 20:51 / Bez rangi
lepiej nie trać czasu...
...wejdź na stronę
http://gryonline.wp.pl/gry.online-snooker.html
i tam mnie spotkasz:-))
kuzynx / 2008-03-14 19:15 / Tysiącznik na forum
dobra ranga ;>
Roman K / 2008-03-14 18:52 / Bywalec forum
Pamiętacie jeszcze mnie ??????
Jak pisałem ,że WIG20 dojdzie do 3.891 i tak było na koniec notowań ciągłych.
Jak pisałem, że na koniec 2007 WIG20 dojdzie do 3.320 i tak też się stało na początku stycznia ponieważ wypadło kilka sesji w końcu roku ( święta, sylwester)

A kto z was pamięta jak pisałem 10 listopada 2007 ,że euro/dolar dojdzie do 1.56-1,57 !!!!!!!!!!!!!

Jedynie Kane 123 przyznał mi wtedy rację.

Dla przypomnienia wklejam ten cały tekst z 10.11.2007r. i na samym końcu tekstu widnieje ; 1.56-1.57 !!!!!!!!!!!!!!

2007-11-10 10:39:33 | *.*.*.* | Roman K
Re: GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza [8]
Fundusz pożyczkowy EBC w środę został zmniejszony o 3,9 mld euro co pokazuje,że rynek
międzybankowy nie wrócił do normy po zawirowaniach gdzie na początku sierpnia EBC
wpompowal do systemu bankowego nieoprocentowane pożyczki blisko 100 mld euro.
Nieoprocentowane nie znaczy bezwrotne!!! i bez dalszych konsekwencji, które będą
jeszcze gorsze o czym kiedyś już pisałem.
EBC sam jest sobie winien prowadząc taką nonszalancką politykę.
To właśnie dzieki takiej polityce pieniężnej EBC i pompowania do systemu pieniedzy które
nigdy nie zostaną zwrócone ,a tylko przyczynią się szybko do wzrostu inflacji i innych
gorszych następstw (o których w tym miejscu nie będę pisał) doprowadził do tak silnego
umocnienia euro względem dolara co nie pozostanie bez konsekwencji dla gospodarki strefy
euro , która odda te pieniadze w imporcie ze strefy dolarowej predzej jak myśli
doprowadzając gospodarkę Europy do recesji, a wiele banków i firm do bankructwa ponieważ
te nie będą w stanie zwrócić pożyczonych pieniedzy.
Blisko 2 miesiące temu wbrew wielu opinim napisałem, że kurs ero/dolar zmierza w
kierunku 1,45 i taki tez osiągnąl by nawet pójść dalej do 1,47.
Ostatnia pozyczka 3,9 mld euro udzielona w środę przez EBC pokazuje ,że pójdzie jeszcze
dalej do 1,49.
Pytaniem innym jest do jakiego pułapu może dojść i co wtedy sie stanie???
Powiem, że może dojść do1,56-1,57 , a co wtedy się stanie ?? to napiszę innym razem.
Nadzchodzą ciężkie czasy.

Pozdrawiam Brydzie.
su_up / 2008-03-14 18:57 / _
ja pamiętam, a dziewczyna się obraziła, bo ją porzuciłeś:)
red777 / 83.11.214.* / 2008-03-14 18:56
OK. Napisz teraz co będzie dalej.
max303 / 2008-03-14 18:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dolca znów dołują
amigo2 / 2008-03-14 18:38 / Regulamin forum!
Wirtualnemedia.pl > Wiadomości > Prasa > Świat
Izraelska gazeta opublikowała antypolski komiks
2007-05-10 rozmiar tekstu: A A A Prestiżowy izraelski dziennik "Haarec" opublikował w swoim magazynie komiks poświęcony Holokaustowi. Pochodzący z Polski Żydzi alarmują, że zawiera on antypolskie treści.

Jest rok 1944, Generalna Gubernia. Trzy żydowskie dziewczynki uciekają przez las. Jedna przewraca się na ziemię. - Jest wystarczająco brudna, by wyglądać na Polkę - mówi jej koleżanka. Dziewczynki wsiadają do pociągu, którym Polacy jadą na roboty do Rzeszy. To, co się dzieje w wagonach, przypomina Sodomę i Gomorę. Opuchnięte, zwierzęce twarze obdartych, zarośniętych mężczyzn. Wulgarne, tłuste kobiety. Wódka leje się strumieniami. Dziewczynki zostają szybko zdemaskowane - "Rzeczpospolita".

- Popatrz Władek, jaki brzydki nos! Założę się, że to nie Anna i Maria, tylko Rachela i Estera - mówi jeden z Polaków. - Na następnej stacji oddamy je Niemcom i dostaniemy jeszcze wódki - wtóruje mu drugi. Jeszcze inny wyraża nadzieję, że Bóg spali Żydów w ogniu piekielnym. Dziewczynkom udaje się jednak przeżyć i docierają do najbliższej stacji. Tam spotykają "dobrego Niemca", który daje jednej z nich kostki cukru i ostrzega, by nie wracały do pociągu. W ten sposób ratuje im życie, pociąg zostaje bowiem zbombardowany. Taką wizję historii drugiej wojny światowej podaną formie kolorowego komiksu zaserwował swoim czytelnikom "Haarec". Publikacja wywołała oburzenie w środowisku pochodzących z Polski Izraelczyków.

Listy protestacyjne napisała do "Haareca" szefowa Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska. Do redakcji piszą również osoby prywatne. M.in. były szef magazynu "Haareca" Roman Frister. - Za moich czasów coś takiego nie miałoby szans na publikację. To obraża nie tylko Polaków, ale również Żydów. Co to za pomysł, żeby robić komiks o Holokauście? - powiedział "Rz".

Redakcja "Haareca" nie zamierza przepraszać. - To kwestia wolności słowa. Gdybyśmy się za każdym razem zastanawiali, czy kogoś nie urazimy, nie moglibyśmy niczego drukować - powiedział "Rz" Nir Becher, obecny szef magazynu.
Więcej informacji: izraelska gazeta opublikowała antypolski komiks http://www.wirtualnemedia.pl/document,,2108423,Izraelska_gazeta_opublikowala_antypolski_komiks.html
snooker nie logo / 79.185.56.* / 2008-03-14 19:56
nie pisz na tym forum więcej takich rzeczy.....imbe..
jan kowalski / 2008-03-14 18:55 / Tysiącznik na forum
to ja też w imię wolności słowa powiem, że każdy Żyd to świnia i podłe bydlę. Już holota nie pamięta, jak sprzedawali Polaków bolszewikom, jak wysługiwali się Niemcom, za co zresztą dostali niezłą nauczkę, hipokryci!
snooker nielogo / 79.185.56.* / 2008-03-14 20:00
taaa odezwałsiwe ten co wie najwiecej. KRETYN
snooker nie logo / 79.185.56.* / 2008-03-14 20:02
a poza tym takie żeczy możesz sobie pisać na bankierze a nie na forum giełdowym
Zeus52 / 2008-03-14 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba nie każdy,bo to jednak Żydzi to wyłapali i wszczęli alarm!!!
kurka_wolna / 83.6.215.* / 2008-03-14 18:44
to tak jakby rzucać perły przed wieprze
flugo / 2008-03-14 18:32 / portfel / Dziecko hossy
Amigosy!
olejcie Bytom- czas POWER MEDIA nadchodzi:))))))
rotux / 2008-03-14 18:41 / Uznany Gracz Giełdowy
No..to już jakoś wygląda, jest adres firmy, można sobie coś kupić, przetestować, ba, można nawet robotę tam dostać :-]
Już myślałem, że wreszcie jakaś konkretniejsza firma-niewidmo na NC, a tu na ziemię mnie postem poniższym sprowadziłeś, że na główny parkiet wchodzą...
Napisz, co z tym Denco ;-)
flugo / 2008-03-14 18:50 / portfel / Dziecko hossy
za tydzień- dzisiaj siedzę i domykam berlin- znowu karwa nie bede na debiucie- 21 zobacze co z PM zrobiliscie:))
ps. Klima centrum tez jest ok- na nc wchodzi
Jaronero / 2008-03-14 19:05 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
tylko sprawdz czy 21 giełdunia działa, bo wczoraj ktoś pisał że wolne mamy...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-03-14 19:40
co za mądrala, fiu, fiu:))

ale uda mi się zobaczyć co zrobiliście czy nie?
kurde- jak zamknięta to pewnie nie:))
max303 / 2008-03-14 19:12 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Wielki Piątek – giełdy w Europie, USA i Polsce nie działają.
Amigo11 / 2008-03-14 18:38 / SAMA PRAWDA
TYLKO BYTOM !!!!
amigo2 / 2008-03-14 18:40 / Regulamin forum!
az po grob tylko BYTOM
Romi / 2008-03-14 19:03 / portfel / Koci Tata
Cos wolno się przelogowujesz :))
amigo2 / 2008-03-14 19:18 / Regulamin forum!
posiadam tylko jednego nica amigo2 zapamietaj
flugo / 2008-03-14 18:41 / portfel / Dziecko hossy
ja nie wiem jak inni- ale ja lubię taka desperację:))
respekta!
needle / 2008-03-14 18:35 / Bez rangi
wpisałem dziś kwestie o rynku NC...
...zobaczysz...doigrasz się
...zamkną Was i tyle
a nie ma gwarancji, że będziesz tam miał dostęp do netu:-/
kiepski / 2008-03-14 19:23 / portfel / Tysiącznik na forum
zabawa na całego a własciwie spekuła i ustawki na całego... Zerknij na BMP.... dzisiaj było ciekawie.... :-) a na kupi na 5,8 było troche papiera.... zbierali:-) juz do stałem opiernicz na forum za mowienie o tym:-)
flugo / 2008-03-14 18:38 / portfel / Dziecko hossy
Needle- PM wchodzi na główny- albo ja bez alkoholu i na zmęczeniu nie wiem co robię:))
ps. rozmawialem dzisiaj ze wspolnikami- za 3lata wchodzimy:))no, moze za 5
needle / 2008-03-14 18:46 / Bez rangi
lubię firmy, króre wchodzą na parkiet...
...i odwrotnie...nie lubię tych co wykupują spółkę i zabierają ją z GPW

PS. ofertę masz niezbyt tanią, ale ciekawą i przejrzystą, w sam raz na UE i EURO (również to 2012)
powodzenia
modliszka / 2008-03-14 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bear Stearns: Chińczycy się cieszą, brytyjski miliarder stracił

14.03.2008 18:09

Jeśli ktoś może odczuwać satysfakcję przy okazji gwałtownej przeceny akcji amerykańskiego banku inwestycyjnego Bear Stearns to jest to Citic Securities, największy chiński broker papierów wartościowych.
Podobna tematyka

Fed i JP Morgan Chase ratują Bear Stearns

W lutym Citic zaczął tworzyć trudności w sprawie zapowiadanej jesienią ubiegłego roku inwestycji 1 mld USD w Bear Stearns. Zgodnie z ówczesnymi ustaleniami, Chińczycy mieli objąć 6 proc. kapitału amerykańskiego banku w zamian za wart 7,5 mld juanów pakiet akcji Citic. W ubiegłym miesiącu pojawiły się plotki, że Chińczycy chcą korekty ustaleń. Chcieli już otrzymać 9,9 proc. Bear Stearns. Po piątkowej, gwałtownej wyprzedaży, kiedy kurs banku spadał nawet o 50 proc., oferowany przez Citic 1 mld USD stanowił już nawet 25 proc. kapitału amerykańskiego banku. Wątpliwe jednak, aby Chińczycy nadal byli zainteresowani objęciem jego akcji. Wszystko jednak zależy od władz w Pekinie, kontrolujących Citic.

Fatalnie musi się czuć Joseph Lewis. Brytyjski miliarder zaczął kupować akcje Bear Stearns we wrześniu ubiegłego roku. Osiągnął pakiet 9,4 proc., co oznacza drugą pod względem wielkości pozycję w akcjonariacie banku. Lewis kupował akcje Bear Stearns nawet po 150 USD, a średnio po 107,30 USD. W połowie piątkowej sesji kurs banku spadł do 32,84 USD. Oznacza to, że zainwestowane przez brytyjskiego miliardera 1,19 mld USD skurczyło się do 365 mln USD.

MD, MarketWatch
kiepski / 2008-03-14 19:24 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wierze duzi tez traca?:-) eeee nie wierze... pewnie jakims cudem cóś wyszarpie boczkiem i wyjdzie na swoje:-)
max303 / 2008-03-14 18:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
można sobie kuku zrobić(:-)
K. Kowalski / 87.205.197.* / 2008-03-14 18:29
Chciałbym żeby kiedyś moje 1,19 mld USD
skurczyło się do 365 mln USD. No cóż, ale pewnie Lewis do tego tak optymistycznie nie podchodzi :)
Filip38 / 83.20.34.* / 2008-03-14 18:38
A jak 1mld miales na kreche w jakims innym banku?:)
PedroGonzalez / 2008-03-14 18:29 / Uznany Gracz Giełdowy
i minus spadajaca wartosc dolara :-) czyli minus jakies srednio liczac 15% :) czyli zostanie jakies 300mln ;-))
modliszka / 2008-03-14 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bądź Pedro, jak Chińczyk :-)))
kurka_wolna / 83.6.215.* / 2008-03-14 18:41
ale bez podatku...no to spokojnie może sobie doliczyć te 30% które musiałby oddać gdyby zarobił
bolek77 / 2008-03-14 18:13 / portfel / Uparty Osiołek
1. W wtorek 11.03 przed sesją FED mówi, że bedzie pożyczał pieniadze bankom (200 mld), które będą miały problemy z płynnością. DJ rośnie o 400 pkt
2. Piątek 14.03 Znalazł sie bank który ma problem z płynnością. FED pożyczy mu pieniądze. Ile? Pewnie skończy się na setkach milionów $. DJ leci w dół o 350 pkt

Drodzy inwestorzy w juesej zdecydujcie się, albo rybki albo akwarium. Albo w tą, albo w drógą.
Bo mnie już d... boli od ru...nia.
Cieżkie jest życie inwestora:-(((((((((((((
rotux / 2008-03-14 18:30 / Uznany Gracz Giełdowy
A wszystko przez to, że opierasz się na nieprawdziwych informacjach.
FED 11.03 nie powiedział, że pożyczy komukolwiek jakiekolwiek pieniądze.
W szczególności nie pożyczy ani jednego z tych legendarnych już "dwustu miliardów dolarów".
To wiadomo od 11.03. O tym pisze się tu od..10.03.
:-]
szprotek / 83.4.136.* / 2008-03-14 18:59
akurat tu decydujące było to, że FED ma otworzyć "okienko" w którym NIE BĘDZIE pożyczał 100 mld dolarów dopiero z końcem miesiąca (27?). Pacjent po prostu nie wytrzymał...

To czy FED będzie pożyczał pachnące świeżą farbą banknoty czy papiery skarbowe, które teraz na rynku są droższe pieniędzy... Jeśli już ważne jest to co bierze w zastaw (i na jak długo).
rotux / 2008-03-14 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy
zalogowałbyś się - niegłupio piszesz, a tak z ukrycia ;-)
bolek77 / 2008-03-14 18:57 / portfel / Uparty Osiołek
Żeby była jasnośc. Nic nie mam do Bena czy FED. Jego zadaniem jest zapewnienie płynności bankom. Po to FED został stworzony.

Czy to robi gotówka czy poprzez obligacje, to już sprawa techniczna.

Chodzi mi o reakcję rynku na brak płynności banków.
Jeśli podasz taka informację anonimowo (jakieś banki na kwotę...) to giełda idzie w górę, a jeśli podasz bank z imienia i nazwiska to w dół?
Tak mam to ruzomiec i tak grac?
max303 / 2008-03-14 18:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
o tym piątku to oni już w poniedziałek wiedzieli,wypuścili info tylko po to żeby dziś nie przebić dołków bo później w dół,w dół,w dół,w dół,w dół,
bolek77 / 2008-03-14 18:24 / portfel / Uparty Osiołek
Dobrze.
Ale niech lecą w dół we wtorek i w piatek, albo ida w górę. mnie tam ryba.

Przecież to ta sama informacja. Trzy dni zajeło zrozumienie?
piciu / 2008-03-14 18:12 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cze
Sprytny sposób na rozliczenie z fiskusem
(Gazeta Wyborcza, pr/14.03.2008)
Czy nadpłatę w podatku od "zwykłych" dochodów można zaliczyć na poczet podatku od dochodów z giełdy? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Część podatników musi co roku wypełnić i złożyć w urzędzie skarbowym nie jeden, lecz dwa, a czasami nawet trzy różne PIT-y.

W takiej sytuacji znalazł się pan Jakub. Pracuje na etacie - w czasie rozliczeń podatkowych za 2007 r. musi więc wypełnić PIT-37. Miał ponadto dochody z giełdy - wypełnia więc PIT-38. Tak się składa, że w "zwykłym" PIT, tam, gdzie wykazuje dochody z pracy, ma nadpłatę, bo korzysta m.in. z nowej ulgi na dzieci. Po wypełnieniu formularza przeznaczonego do rozliczenia dochodów giełdowych okazało się, że musi fiskusowi dopłacić sporą sumę.

- Czy podatek, który mam zapłacić od dochodów z giełdy, mogę sobie sam pomniejszyć o kwotę nadpłaty ze "zwykłego" PIT? Czy nic mi nie grozi, jeśli wpłacę taką pomniejszoną kwotę podatku? - zapytał "Gazetę".

"Gazeta Wyborcza" zapytała o to Krajową Informacji Podatkową. - Nadpłatę z PIT-37 można odliczyć od podatku do zapłaty z PIT-38. Należy jednak złożyć w urzędzie skarbowym pismo z wnioskiem o przeksięgowanie nadpłaty na poczet podatku od dochodów z giełdy - wyjaśniła pani dyżurująca przy telefonie. Oficjalnego wzoru takiego pisma nie ma. Można je napisać odręcznie na kartce

czy ktos juz to praktykowal ?
aneka / 85.193.241.* / 2008-03-14 18:46
Tak, miałam w ubiegłym roku podobną sytuację , pani w okienku powiedziała npisa c prośbę o skompensowanie i tak zrobiłam , napisałam odręcznie pisemko o skopensowanie podatków, przy zapłacie podatku odjełam nadpłatę ij ak dotąd nie mam żadnych monitów. , co jest oznaką,że wszystko jest w porządku.
needle / 2008-03-14 18:49 / Bez rangi
monity przychodzą, -przede wszystkim- jak chcesz pieniądze od Państwa
dziadek Alusia / 2008-03-14 18:34 / Bywalec forum
Ja tak miałem i zrobiłem właśnie w taki sposób. Napisałem odręcznie prośbę o przeksięgowanie części nadpłaty z PIT36 na poczet PIT38.
najcz / 2008-03-14 18:11 / Tysiącznik na forum
coś zniżkują,a z tego jak walną to może się 4% minus zrobić.
needle / 2008-03-14 18:03 / Bez rangi
indeksy spadały, prawie wszystkie, a ja ograłem rynek 7:1
a jaka była w tym moja zasługa?
!!!ŻADNA!!!
No może jedynie taka, że nie sprzedałem wcześniej akcji
i żadnej satysfakcji, ale i smucić się nie ma czym;-)
jan kowalski / 2008-03-14 18:01 / Tysiącznik na forum
wiem coś o tym, "moja" jest jak szafa trzydrzwiowa i jak z niej wyleci, to rupot niesamowity.
modliszka / 2008-03-14 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja wiem, że czepliwa jestem :-))))
ale jeszcze jedna uwaga :-)))
Panie Pawle, nie Beat Stearns Bear Stearns - jakaś Beatka Panu w głowie :-))))))

A teraz już czekam na wystąpienie Bena - proszę o ciszę ! :-))
Paweł.Satalecki / 2008-03-15 01:36 / Analityk Money.pl
No słusznie czepliwa - poprawione:) no more beat for bear stearns...

Pozdrawiam!
Kenobi / 2008-03-14 18:31 / Uznany malkontent giełdowy
Już można mówić...Czekamy na komentarz...
PedroGonzalez / 2008-03-14 17:57 / Uznany Gracz Giełdowy
"O Matko Najświętsza! Jużeśmy ni waszej miłości, ni partii nie mogli znaleźć. Przygnali nas aż tu, w te bory, na mizerię i głód, do tej chałupy, do tych bagien... Bóg łaskaw, że wasza mość żywie i zdrowy, choć widzę, ranny. Może by opatrzyć, ziół odciągających przyłożyć.... Głód tu i mizeria - więcej nic! Grzybami żyjemy, ale dla waszej miłości znajdzie się co wypić i przekąsić...."

Toc to nie trup...toc Pan Kmicic !! :-)) Ino sie nie obejzymy a Kmicic i jego kompanija szabelkami nam wywalczy hosse na rynku :)) ale poki co to "Glod i mizeria" :))
szprotek / 83.4.136.* / 2008-03-14 18:18
a to co stoi obok to nie jego koń.... to panna Aleksandra!
max303 / 2008-03-14 17:44 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Angole już biurka posprzątali,zabrali zabawki i poszli do domu(:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy