Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA: Utknęliśmy z Guantanamo

USA: Utknęliśmy z Guantanamo

Money.pl / 2008-05-27 00:27
Komentarze do wiadomości: USA: Utknęliśmy z Guantanamo.
Wyświetlaj:
MN4 / 80.51.231.* / 2008-05-27 08:00
Z jeńcami były zawsze problemy. Zwykle buduje się dla nich oflagi i stalagi i trzyma się ich tam do końca wojny, kiedy to prawo staje się prawem. Jako, że wojna z terroryzmem, w obcym kraju, jest wirtualnie transcendentalna, to i jeńcy są tacy. Czyli pozostaną jeńcami, aż do skończenia świata. Utknęliście.
_joe / 80.52.237.* / 2008-05-27 00:27
Nie bądź śmieszny panie Gates. Jak jakikolwiek cywilizowany kraj może Ci zagwarantować, że będzie kontynuował więzienie ludzi bez procesu?? Słyszałeś o sądach? Sądy, wiesz, takie budynki, a w nich ludzie w dziwnych strojach, którzy studiowali prawo i teraz są sędziami. W cywilizowanym świecie niezależne sądy orzekają o winie i nie na takiej opcji, żeby wtrącić człowieka do więzienia bez procesu.

A przypadek tego Kuwejtczyka nie powinien specjalnie dziwić, nie znam jego historii, ale po trzech latach spędzonych w waszym p******, bez sądu, miał chyba prawo stracić dla was sympatię. Całkiem możliwe, że sami z niego niechcący zrobiliście terrorystę, jak z dziesiątków normalnych obywateli Iraku, którym zbombardowaliście domy, zabiliście żony i dzieci.

Powiem Ci wprost, Guantanamo jest nie tylko absolutnym bezprawiem, ale obraża poczucie sprawiedliwości każdego wolnego człowieka na świecie.
pacyfista / 213.208.85.* / 2008-05-29 12:34
Yo Joe,teraz to powiedz po angielsku,do w/w Pan zrozumie.Ci podejrzani nie mają prawnego statusu,dlatego są przetrzymywani w Guantanamo,a torturowani podczas lotów,czy też w miejscach na ziemi,gdzie torturowanie jest legalne i to jest poważniejszy problem.Bo skoro Państwo "Prawa" pozwala na bezprawne metody działania,a wojny prowadzi z bardzo "szlachetnych"powodów dlatego tylko że są supermocarstwem.Całe to zamieszanie stwarza większe zagrożenie bezpieczeństwa,
ponieważ de facto wszystkie chwyty są dozwolone.Powodem,że osobom tym nie nadano statusu jeńca wojennego było,żeby nie chroniło ich żadne prawo międzynarodowe.Jako niepodległy kraj mamy do wyboru,czy chcemy uczestniczyć w tym przestępstwie,czy kolegom zza oceanu grzecznie powiemy,że my stosujemy inne metody działania.Ja myślę,że walka z terroryzmem jest transcendentalnie wirtualna,dlatego do końca świata będziemy podejrzliwi,kto jest z nami,a kto przeciwko nam,takie polowanie na czarownice.Ja osobiście mam podejrzenia co do swojej teściowej,ale nie mam jeszcze dowodów jej spiskowania przeciwko mnie,no chyba że przypalony obiad.I to wszystko zawdzięczamy neokonserwatystom w Stanach,że każdy przestaje ufać każdemu.

Najnowsze wpisy