Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Źle, gorzej...

USA: Źle, gorzej...

Money.pl / 2008-02-15 17:34
Komentarze do wiadomości: USA: Źle, gorzej....
Wyświetlaj:
kuzynx / 2008-02-16 15:10 / Tysiącznik na forum
Ktos nizej pytal o e-booki:

http://ajo.pl/dokumenty/181151-rs-gielda-i-inwestowanie-mega.html

To chyba najwiekszy zbior jaki znalazlem w sieci, nalezy sie zalogowac i korzystac oczywiscie z linkow 'rapidshare.com' .
P..................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 14:55
Dziś media poinformowały nas, iż wszystkie pielęgniarki w Polsce używają komórek w sieci Plus.
max303 / 2008-02-16 15:04 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dlaczego"używają komórek"?
yayurek / 2008-02-16 15:03 / Kompulsywny looser na forum
że też chce się jeszcze, jakimś politykierom, pojawiać pod tym adresem, skoro odzew zerowy
P............................. / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:11
Bo wiedzą że źle zrobili głosując na POkemonów :) ,max303 to wzorowy przedstawiciel elektoratu.
yayurek / 2008-02-16 15:16 / Kompulsywny looser na forum
na pokemonów, to ja mogę zagłosować kupując akcje Sony, bo oni chyba Nintendo produkują, przecież nawet na Money, masz Koleżanko/Kolego, specjalny kącik dla politykierów przeznaczony, czego tutaj szukasz, my tam nie zaglądamy
P..................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:19
Polityka jest częścią biznesu dobrze prowadzano powoduje wzrosty na giełdzie źle prowadzona spadki.Liberalizm gospodarczy prowadzi przeważnie do problemów,merkantylizm do sukcesu.
~ / 2008-02-16 15:24 / Tysiącznik na forum
kolego,czy ty w ogole rozumiesz,co znacza slowa,ktorych uzywasz ???
moim zdaniem nie i stad te bzdury
P............................. / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:30
Wypowiadam się o Międzynarodowej Ekonomi Politycznej i wiem co mówię w przeciwieństwie do takich jak ty którym wydaje się że jak powtórzą kłamstwo 100 razy to stanie się prawdą.Jesteś znany a forum z manipulowania faktami.
~ / 2008-02-16 15:35 / Tysiącznik na forum
Zamiast pisac co Ci sie wydaje ,najprosciej uzyc Internetu ,to naprawde proste.Nic nie pomoze przywolywanie umarlych teorii i duchow przeszlosci.Nic nie poradzisz.Swiat jest jaki jest,a nie taki,jaki Tobie sie wydaje.
A ja,w przeciwienstwie do Ciebie,nigdy nie pisze ,co mi sie wydaje,tylko przedstawiam fakty.fakty,nie wyobrazenia,rozumiesz?
---------------------------------------
Stopniowo, kres dominacji merkantylizmu położyła opisana przez Adama Smitha niewidzialna ręka rynku oraz szkoła klasyczna ekonomii.

Liberalizm i merkantylizm u podstaw są skrajnie różne w kluczowej sprawie: podczas gdy merkantylizm zakładał, że wszyscy ludzie na świecie muszą konkurować o ograniczone bogactwo świata, Adam Smith uważał, że w bogactwie i handlu niekoniecznie musi być zwycięzca i przegrany (czyli, że są one, zgodnie z teorią gier, grą o sumie niezerowej) – co w pierwszym rzędzie oznacza, że ponieważ potrzeby są różne, więc obie uczestniczące w transakcji strony mogą realnie zyskać, ponieważ wymienione w jej efekcie przedmioty przedstawiają dla swoich nowych właścicieli wyższą wartość. Bulionizm dyktował, że złoto to złoto, i kropka, a więc gdy jedna strona zarabia, to druga musi stracić (co jest zgodne z założeniem gry o sumie zerowej); podczas gdy Smith uważał, że złoto nie było tak naprawdę niczym innym niż żółtą skałą, która przedstawia sobą wartość tylko dlatego, że nie ma jej zbyt dużo. Obecnie, większość ekonomistów zgadza się ze Smithem.
P................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:57
Adam Smith ta sama książka którą czytał Balcerek doskonale stosował się do wytycznych zapomniał przewrocić jednak kartkę na następną stronę i przeczytać że dlugofalowe prowadzenie takiej polityki monetarnej powoduje problemy gospodarcze.
rotux / 2008-02-16 15:42 / Uznany Gracz Giełdowy
nigdy nie pisze ,co mi sie wydaje,tylko przedstawiam fakty.fakty,nie wyobrazenia

Przepraszam, że wtrącam się w Panów gorącą dyskusję, ale tu muszę zaprotestować...
Zbyt często opierasz się na "wyobrażeniach" właśnie zamiast na faktach, by przymknąć oko na zacytowaną Twoją deklarację :-]
~ / 2008-02-16 15:49 / Tysiącznik na forum
dowody Rotux,dowody,ze zacytuje twoj ulubiony fragment
doskonale wiesz,ze napisales nieprawde.
podaje wylacznie linki,liczby i fragmenty analiz.Wielokrotnie pisalem,ze nie polecam niczego.
ostatnio kilka razy napisalem,co sie zdarzy ale juz wiecj tego nie powtorze.
ponadto juz koncza moj nowy dom do wprowadzenia sie a ja musze pojechac do florencji po schody,i raczej niepredko tu wroce,wiec wroci twoj ulubiony spokoj.
:))
P........................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:58
Kropson
~ / 2008-02-16 16:01 / Tysiącznik na forum
Ty z pewnoscia NIE jestes kropson,mimo tych kropek.
P........................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:34
Dla oświecenia cię Japonia stosowała merkantylizm ,w momencie kiedy została zmuszona do odejścia w stronę liberalizmu pojawiły się jej problemy.Mają jeden z najwyższych poziomów życia ale na pewno nie dzięki liberalizmowi.
~ / 2008-02-16 15:37 / Tysiącznik na forum
dokladnie odwrotnie przyjacielu:

."Ekonomiści twierdzą, iż japońska polityka handlowa w latach 70. i 80. była w dużej mierze oparta na koncepcjach merkantylistycznych, i że jest ona jedną z przyczyn stagnacji gospodarczej Japonii w latach 90."
P.................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 15:53
No widzisz w latach 70 właśnie merkantylizm uchronił Japonię od załamania się gospodarki spowodowanej niszczeniem przez USA systemu z Bretton Woods.Dzięki merkantylizmowi Japonia zawdzięcza swą siłę pomimo "problemów" stopa życiowa zwykłego człowieka jest nieporównywalnie wyższa niż w innych regionach.Odejście pod koniec lat 80 w stronę liberalizmu wystawiło gospodarkę na niebezpieczeństwa.Liberalizm działa na korzyść silnych USA ponownie wykorzystują swoją pozycję.Słabe gospodarki które dały się zwieść liberalizmowi są teraz ponownie wystawione przez stany na próbę.Liberalizm dopuszcza interwencjonizm co samo w sobie jest sprzeczne z jego założeniami.
~ / 2008-02-16 15:59 / Tysiącznik na forum
Posluchaj: mysle,ze to nie jest dobre miejsce.
Od Miedz.Ek.Polit. masz w W.Szk.H. P.Bozyka i z nim to sobie przedyskutuj.
Na poczatek poszukaj w necie,jak Ci radzilem i nie usiluj byc madrzejszy od znanych,aktualnych,zachodnich ekonomistow.
Sa tacy,co twierdza,ze Sredniowiecze to byl najwspanialszy okres w dziejach ludzkosci.Sa tacy,ktorzy uwielbiaja minione teorie w ekonomii,bo nowe sa dla nich zbyt trudne i niezrozumiale.
Ale to nie moj problem i szkoda czasu.zareagowalem,bo piszesz nieprawde i wprowadzasz ludzi w blad.
Milego week'endu.
P............................. / 83.29.224.* / 2008-02-16 16:08
Nie bagatelizuj tego co napisałem, apropo ciebie to właśnie ty wprowadzasz ludzi w błąd.:) miłego weekendu.
. / 2008-02-16 16:09 / ................
Nie masz racji,tak wiec zostaniemy przy swoim.
Co do week'endu jak najbardziej i nawzajem
P................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 16:15
Zostaw moje kropki w spokoju.Manipulancie.Doucz się na następny raz:).
~ / 2008-02-16 16:18 / Tysiącznik na forum
skoro nie chcesz sie uczyc,zrob mi przyjemnosc i siegnij chociaz do Wikipedii.tam masz na jednej stronie wszystko co potrzeba.jedna strona to nic takiego,przezyjesz.
Pozdrawiam.
P.S. czemu tak Cie draznia moje kropki???Ja prosilem o JEDNA,zeby bylo maksymalnie niepozornie.A Redakcja zrobila mi taki kawal.Poza tym odstapilem login komus juz dawno i dlatego sie nim nie posluguje.Przepraszam nowego wlasciciela za ten wyjatek.
P.......................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 16:27
Prawda jest taka że liberalizm doskonale się sprawdza dopóki każdy go stosuje jak jakieś państwo (szczególnie silne) zaczyna dbać o swoje interesy zaczynają się problemy tak jak teraz z USA.Czytanie nic nie daje trzeba jeszcze analizować .
~ / 2008-02-16 16:33 / Tysiącznik na forum
alez jestes uparty.Swiat sie zmienia jak wszystko.Twoja teoria merkantylizmu i jej "zloty rdzen" w ogole nie dopuszczaly i nie przewidywaly takiego tworu jak Unia.
Nie ma powrotu do starych teorii tak jak nie ma odwrotu od pieniadza umownego do zlotych monet.
Napij sie porto,ale lepsze jest Sherry,najlepiej mozliwie wytrawne,fino lub manzanilla>
Do kupienia jest Sandeman ,ale co kto lubi
Moje dziewczyny wola Sherry
P........................... / 83.29.224.* / 2008-02-16 16:38
Nom jest jeszcze marksizm też fajny.
~ / 2008-02-16 16:42 / Tysiącznik na forum
To porto jeszcze masz,czy juz cale poszlo ??
P.............................. / 83.29.224.* / 2008-02-16 16:47
:) nie mam to u mnie towar deficytowy inne alkohole leżą miesiącami porto znika w mig
~ / 2008-02-16 16:56 / Tysiącznik na forum
porto jest blisko madery.Kup moze greckie Mavrodaphne
z krety.Fantazja.I jest tanie,w Piotr& Pawel ok. 22 zl.
Klasa sama dla siebie,jesli tak lubisz slodkie porto.
pozdrawiam

.

~ / 2008-02-16 14:43 / Tysiącznik na forum
Bernanke gotowy na dalsze obniżki stóp
-------------------------------------------------------------
Wersja oryginalna : Fed chief ready to cut rates further
---------------------------------------------------------------------------
Ben Bernanke, szef Rezerwy Federalnej zasygnalizował w czwartek, iż skłania się do dalszego redukowania stóp procentowych w celu zahamowania spowolnienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie uważa, że w dalszej części roku "sytuacja ekonomiczna będzie się poprawiać".
H.Paulson, B.Bernanke, C.Cox/AFPPoinformował on senacką komisję bankową, że amerykański bank centralny "rozłoży w czasie swoje działania w tym zakresie tak, aby odpowiednio wspierać wzrost gospodarczy i zapewniać zabezpieczenie przed ryzykiem pogarszania się warunków ekonomicznych".

Było to pierwsze ważne wystąpienie publiczne Bernanke, odkąd w styczniu w ciągu ośmiu dni Fed zredukował stopy procentowe aż o 125 punktów bazowych. Od tego czasu dane dotyczące zatrudnienia i nastrojów biznesowych w sektorze usług, podobnie jak wzmagające się obawy o kondycję branży mieszkaniowej, spowodowały wzrost zaniepokojenia tym, że gospodarka amerykańska może w tym roku popaść w recesję.

Bernanke powiedział wczoraj, że "główna prognoza" dla gospodarki USA pozostaje niezmieniona i można ją określić jako "prognozę niemrawego wzrostu", po którym w dalszej części roku nastąpi poprawa, będąca efektem redukcji stóp oraz zatwierdzonego przez prezydenta Busha w ubiegłą środę planu stymulującego amerykańską gospodarkę, którego wartość wyniesie 170 miliardów dolarów.

Szef Fed ostrzegł jednak, że sytuacja ekonomiczna uległa pogorszeniu i stanowi to poważne zagrożenie dla tempa wzrostu gospodarczego. Zauważył również, że: "istnieje prawdopodobieństwo, iż warunki w sektorze mieszkaniowym oraz na rynku pracy będą się pogarszać bardziej niż się w tej chwili zakłada. Nie należy także wykluczać dalszych znacznych ograniczeń na rynku kredytów".
warren buffet / 2008-02-16 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
skoro na 100 wie ze bedzie cial czyli dane bardzo zle. co wiecej: wie, ze bardzo zle dane jeszcze naplyna w przyszlosci.
Krzych / 2008-02-16 15:16 / Płoteczka na forum
witam
w pon. jankesi nie pracują więc spodziewam się sesji dodatniej , następnie przeważą niedzwiedzie i tu liczę na tani zakup przed 27.02 , powód podciągnięcie przed następną turą wyników i kończącym się miesiącem , zakupy ustawiam na ostatnich dołkach i drugą turę poniżej.Ok. 20% akcji zostawiam z tych co na dzień dzisiejszy mam ok. 20% liczę na pon.na S.To mój plan ale zawsze można się mylić i dostać po d..sku.Jak nie wyjdzie long na czas nieokreślony.Ostatni mój plan się sprawdził ale nie wykorzystałem w 100% za mało gotówki zainwestowałem.
~ / 2008-02-16 15:04 / Tysiącznik na forum
Witaj W. Poniewaz i tak dzis jest luz,wklejam reszte,bo duzo waznych rzeczy :))
-------------------------------------------
Alan Ruskin, ekonomista z RBS Global Banking and Markets, powiedział: "Jeśli chodzi o prognozę ekonomiczną na najbliższy okres, [Bernanke] nie usiłował niczego lukrować. Wciąż postrzegałbym to w kategoriach charakterystycznego ostatnio dla Fed przesadnego działania zapobiegawczego".

Następne posiedzenie FOMC (Fed Open Market Committee), która decyduje o polityce monetarnej, przewidziane jest na 18 marca. Wielu ekonomistów uważa, że komisja może wówczas dokonać obniżki stóp procentowych o kolejne 50 punktów bazowych, sprowadzając je do poziomu 2,5 procent.

Pomimo wyhamowania tempa wzrostu gospodarczego, ceny żywności i energii pozostają na wysokim poziomie. Martwi to polityków i ogranicza możliwości Fed podjęcia bardziej zdecydowanych działań prowadzących do złagodzenia polityki monetarnej.

Jednak Bernanke, który odpowiadał przed komisją razem z sekretarzem skarbu Hankiem Paulsonem oraz prezesem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Christopherem Coxem, wykazywał pewność odnośnie tego, iż inflacja pozostanie pod kontrolą.

Kluczowymi tematami podczas przesłuchania były ograniczenia na rynku kredytów oraz kiepska sytuacja w branży mieszkaniowej. Dyskusja stawała się momentami cierpka i widać było narastającą wśród niektórych członków komisji frustrację, z powodu, jak to określili, opieszałej i nieefektywnej reakcji rządu na spowolnienie gospodarcze.

- Kiedy nadchodzi prawdziwy kryzys, liczymy na tych na górze, czekamy na alarm – powiedział Bob Menendez, Demokrata z New Jersey. - I jak myślę, dla wielu z nas to było coś na kształt przełączenia budzika na opcję drzemki albo przyciszenie sygnału alarmowego.

Paulson odpowiedział: "Nie mam czarodziejskiej kryształowej kuli, ale na pewno nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na to, co się zdarzy". Bronił również ekipy rządzącej, przypominając o jej wysiłkach zmierzających do zmodyfikowania systemu udzielania kredytów, który został skrytykowany jako nie gwarantujący odpowiedniej ochrony przed sytuacjami, kiedy trzeba zająć obciążoną nieruchomość. Zdaniem Paulsona to właśnie jest zdecydowana odpowiedź rządu na kryzys na rynku mieszkaniowym.

Richard Shelby, senator z Alabamy, który uczestniczył w spotkaniu z ramienia Republikanów, zapytał Bena Bernanke, czy przewiduje, że w sektorze bankowym będą dalsze odpisy związane z kredytami hipotecznymi, a nawet dojdzie do niewypłacalności jakiegoś banku, "problemu jak z brytyjskim Nothern Rock". Szef Fed odpowiedział, że o ile konieczność dokonywania dalszych odpisów przez amerykańskie banki uważa za prawdopodobną, o tyle nie sądzi, aby "zanosiło się na niewypłacalność któregoś z nich".

Cox powiedział natomiast, że SEC pragnie poprawić przejrzystość transakcji na Wall Street i dotychczas wszczęto już ponad "trzy tuziny" dochodzeń związanych z kryzysem na rynku hipotecznym typu subprime.

Autor: James Politi - Waszyngton
© The Financial Times Limited 2008
max303 / 2008-02-16 15:02 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jasne jak słońce!(:-)
piciu / 2008-02-16 13:56 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy ktos ma moze "KONTRAKTY TERMINOWE W PRAKTYCE ZALEWSKI G." lub inne pozycje dotyczace kontraktow w pdf ?
rotux / 2008-02-16 14:12 / Uznany Gracz Giełdowy
http://rapidshare.com/users/6Z6ZI9
piciu / 2008-02-16 14:39 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie dzieki
yayurek / 2008-02-16 14:40 / Kompulsywny looser na forum
też dzięki, nie wiedziałem o istnieniu takiej strony :)))
TOMOK / 2008-02-16 14:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
też dzięki
Pozdrawiam
piciu / 2008-02-16 13:51 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy na dziennikarzy wybieraja najwiekszych idiotow?

-w wiadomosciach na tvp1 dziennikarz mowil:
" ...... amerykanska satelita ktora ......"
- w jakiejs poznanskiej gazecie zrobili wyliczenia ze koszt ogrzania domu 120m2 gazem wynosi rocznie 1600zl !! - chcialbym miec takie ogrzewanie
- w wyborczej jakis znawca napisal ze cena laptopow zostanie obnizona dzieki zastosowaniu pamieci flash zamiast twardych dyskow
itd
topol2 / 2008-02-16 15:08 / Tysiącznik na forum
Mówisz bardzo zdecydowanie. Kolega ma dom 240 m2, dobrze ocieplony. Ogrzewa gazem z dobrym systemem regulacji komputerowj na 20 st C. Właśnie jego roczne koszty ogrzewania zamykają się kwotą ok 1800zł.
Niektórzy mają mniejsze domy i być może lepiej docieplone.
piciu / 2008-02-16 19:03 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pod warunkiem ze przez pol dnia nikogo nie ma w domu i piec jest wylanczany
zbig$ / 2008-02-16 14:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
- w jakiejs poznanskiej gazecie zrobili wyliczenia ze koszt ogrzania domu 120m2 gazem
wynosi rocznie 1600zl !! - chcialbym miec takie ogrzewanie
---------------
musisz kolego ocieplić dom, uszczelnic okna, odizolowac ściany od fundamentow, a te od ziemi papą smoła czy czymś tam...
Wtedy to bedzie mozliwe oczywiscie przy srednio surowej zimie, a przy takiej jak teraz to i bez tych ocieplen...))0
~ / 2008-02-16 14:10 / Tysiącznik na forum

obnizona dzieki zastosowaniu pamieci flash zamiast twardych
dyskow

twarde dyski sa rozwiazaniem przejsciowym.Docelowo nie bedzie zadnych elementow ruchomych.Cala pamiec bedzie wylacznie w chipach,tak jak to juz teraz jest w nowych telefono/aparato/GPS-ach.
na plytach glownych stopniow beda znikac elementy az zostanie jeden glowny chip zawierajacy w sobie procesor,pamiec i inteface'y dla urzadzen zewnetrznych.
urzadzen nie bedzie sie juz naprawiac,lecz wymieniac na inne,a cena bedzie absurdalnie niska w porownaniu do dzisiejszych.
Wkasnie w minionym tygodniu zaprezenowano nowa komorke,ktora bedzie kosztowac do 40 dolarow lub mniej i ma byc produkowana w dziesiatkach milionow sztuk dla 3-go swiata.
doncorleonte / 2008-02-16 14:29 / Puppet Master
Za rok wejdą nowe karty z pamięcia flash zastępujące dyski ,będą montowane w gniazdach PCI
piciu / 2008-02-16 13:29 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawy artykul
http://biznes.onet.pl/0,1690597,wiadomosci.html
zbyś / 2008-02-16 12:33 / Tysiącznik na forum
wg raportu angielskiej firmy konsultingowej PMR jeśli do końca tego roku nie rozpocznie się pełną parą budowa infrastruktury na Euro2012 to mistrzostwa w Polsce się nie odbędą. Chodzi o budow ę stadionów, autostrad i dróg szybkiego ruchu
doncorleonte / 2008-02-16 12:41 / Puppet Master
Piękne artykuły "EURO KTÓREGO NIE BYŁO" "MOSTEK LIŻE RANY" "BENHAKER REZYGNUJE""CEMENTOWNIE OD SPRZEDAJA LIMITY CO2" "PREMIER W REPREZANTACJI SMOLAREK NA WAKACJACH"
max303 / 2008-02-16 12:23 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Cześć i czołem.
Trochę mnie nie było,znaczy wieczorem.Były jakieś dobre infa ze fakańce tak powyciągały?
bollullos / 2008-02-16 11:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
najlepsze w tym satelicie jest to że...
możnaby cały dzień alarmować: dzisiaj między gdynią a Zakopanem będzie burza z 10 piorunami. Piorun może w dom uderzyć, zabić człowieka i spalić dom. Całkiem możliwe że burza obejmie swoim zasięgiem jakąś wioskę lub miasteczko i że pioruny rzeczywiście będą. O ile nie przejdzie bokiem i się nie rozpłynie...

- i tak co 10 minut we wszystkich serwisach

w tym samym czasie zginie 4,3 os. w zderzeniu czołowym, tir przejedzie rowerzyste, w szpitalu lekarz zaśpi na operację, 0,34 rolnika wciągnie kombajn, ktoś przewróci się na schodach, parę osób wykończą papierosy i alkohol

taki ogórkowy sezon
doncorleonte / 2008-02-16 12:10 / Puppet Master
Wiesz jaka to kasa by była jak by ci na dom spadło a szansa większa niż w totka na taki szczęśliwy traf.Zalecałbym jedynie zejście do piwnic.Ps nie wiesz może jakie opóźnienie z wypłacaniem odszkodowań??
zbig$ / 2008-02-16 15:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
szczególnie będzie szczęśliwy, jak satelita jest zasilany baterią plutonową, a takie są szpiegowskie...
wtedy trzeba by sie schować ale w piwnicy gdzies za dość odległą granicą...
bollullos / 2008-02-16 12:14 / portfel / Uznany Muł Pancerny
szansa mniejsza niż jutro 100 zł na Biotonie
doncorleonte / 2008-02-16 12:17 / Puppet Master
Pewnie celują w Kreml i tak nici będą z tego interesu ehh niema to jak tora zawsze pewna:)
bollullos / 2008-02-16 11:24 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Reklama narkotyków:
http://tnij.org/narcos
Longterm / 2008-02-16 10:48 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, ostatnio nie wiadomo gdzie pisać po południu a i rano czasem dwa komntarze i oba dziennikarzy money.pl...kiedyś było proste; rano Daniel "Byk" Gąsiorowski (gdzie jesteś kultowy Panie Danielu?) a wieczorem Marek "Niedźwiedź" Knitter albo vice versa...
Odnośnie kierunku w którym będzie poruszał się rynek - to ja się poddaje. Wczoraj najgorzej obstawiłem DJI- pojechałem ostro -2,2% bo uważałem że jak na besse to te kilka dni wzrostów to było już za dużo...zgadzam się z Oseskiem, Modliszką że mamy wciąż długoterminowy trend spadkowy. Na WIG20 ja obstawiałem oklolice 2650 - tam powinna być obrona...W poniedziałek nie będzie przewodnika stada i jestem bardzo ciekaw co pokaże cały świat bez swojego Pana i władcy...Jeżeli chodzi o kokretne spółki to BARDZO bym się zdziwił ale na plus jakby nie było korekty na mostach...przecież one odrobiły już 60% od dna paniki...jesteśmy blisko dychy a tą tak łatwo się nie przebija...jeśli to uczynimy to znaczy że coś wielkiego się wydarzy...pozdrawiam
blueberg / 2008-02-16 12:46 / Tysiącznik na forum
masz na myśli zapewne "średnoterminowy" trend spadkowy - bo długoterminowy trend to kilkuletni, a na stwierdzenie tego jeszcze chyba za wcześnie..
:)
wasylienko / 2008-02-16 12:05 / portfel / Utracjusz giełdowy
Cze,

niedawno wszyscy mówili o odwróceniu trendu - hossa wraca! - krzyczano... a teraz byle p********** w Stanach a już wszyscy zmieniają front. Usa skonczyły na minimalnym minusie, więc paniki nie ma. Wydaje mi się, że spadki i to solidne (!) będą, ale chyba jeszcze nie teraz... Dłgoterminowo rzeczywiście trend jest spadkowy, ale póki co to co wczoraj się stało na GPW wydaje się być odreagowaniem kilkudniowych wzrostów - to dopiero byłoby dziwne gdybyśmy nie spadli. Parę osób zobaczyło "-" i spanikowało, chyba dobry moment na dobieranie. Pewnie jeszcze w poniedziałek z rana będzie obsuwa, a później... to się zobaczy.... ;)

Pozdro
wasylienko / 2008-02-16 12:07 / portfel / Utracjusz giełdowy
p i e r d n i ę c i e to chyba nie jest aż tak niecenzuralne słowo żeby jes cenzurować! ŻĄDAMY WOLONOŚCI SŁOWA I WYPOWIEDZI!!! ;)))
bollullos / 2008-02-16 12:16 / portfel / Uznany Muł Pancerny
może ine niecenzuralne ale śmierdzące
może administrator używa laptopa z symulatorem zapachu (do pornoli i wyścigów samochodowych)?
z_brzeszczot / 2008-02-16 13:00 / Leszcz uliczny
symulator zapachu do wyścigów ??

;-))
Longterm / 2008-02-16 10:51 / Mostek Zwyciężymy!
zapomniałem wspomnieć że również zgadzam się z Oseskiem i Mo że musimy czekać na dno bessy aż Bernanke się pozbędzie amunicji...jeszcze jej trochę ma - na kilka posiedzeń FED...albo więcej jesli inflacja będzie rosnąć..oj jeszcze będzie agonia...ale teraz czekają nas rewelacyjne wyniki naszych spółek:)
modliszka / 2008-02-16 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"- Postawiliśmy w najwyższej gotowości nasz system reagowania alarmowego. Sytuacja jest dynamiczna, nie wiemy jak zareagują Amerykanie, ale jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. O wszystkim będziemy informować opinię publiczną, ale mogę zapewnić, że wszyscy Polacy mogą spać spokojnie - powiedział w RMF FM Bogdan Klich. Minister obrony odniósł się w ten sposób do kwestii szpiegowskiego satelity USA, który może spaść na terytorium Polski.
Jak poinformowali wcześniej Amerykanie, satelita zostanie zestrzelony, a jego szczątki mogą spaść na terenie Polski, "pomiędzy Warszawą a Terespolem". Powodem zestrzelenia satelity szpiegowskiego jest fakt, iż amerykańskie wojsko utraciło nad nim kontrolę w wyniku serii awarii...."

Robią sobie z nas, "śmietnisko na niebezpieczne odpady"....Ważniejszy jest Atlantis, niż polski cywil....
Protestuje!!! Proszę już strzelac, bo nad żadną Warszawą, nie chce widziec Waszego złomu !!!
tomtay / 2008-02-16 11:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I co teraz sie boisz jechac do Wyszkowa?
wszak Wyszkow jest miedzy Warszawa
a Terespolem! ;)
yayurek / 2008-02-16 10:07 / Kompulsywny looser na forum
siedzę na przyzbie z lornetką od rana, taczka w pogotowiu, ale nic cholera nie widzę
GordonGekko / 2008-02-16 10:25 / Łapacz Spadających Noży
dobry tekst
:)
modliszka / 2008-02-16 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To dopiero trzeba byc w "czepku urodzonym"....żeby odłamkiem saletki w szczerym polu dostac w czaszkę. Powinni dac ludziom, na wyposażenie hełmy. I gdzie są ci wszyscy obrońcy przykrody, co to im przeszkadza obwodnica Augustowska a nafaszerowany niebezpiecznymi środkami satelita, już nie.....

O zgrozo.....
yayurek / 2008-02-16 10:25 / Kompulsywny looser na forum
kilka miesięcy temu Chińczycy jako pierwsi zestrzelili własnego satelitę, być może ta cała hucpa jest tylko po to aby całemu światu pokazać "że my nie gorsze i swoją czy obcą satelitę też zestrzelić możem"
yayurek / 2008-02-16 09:23 / Kompulsywny looser na forum
nie dla nas, szum samochodów (tych większych)
http://tinyurl.com/2hac99
yayurek / 2008-02-16 09:16 / Kompulsywny looser na forum
iwestowanie i Prozac
http://tinyurl.com/ypnd4p
Patyk / 2008-02-16 09:19
Grasz dla przyjemności czy dla pieniędzy?:)))))
yayurek / 2008-02-16 09:22 / Kompulsywny looser na forum
akurat da się pogodzić jedno z drugim, gra staje się w pewnym momencie przygodą, oby tylko nie utknąć w lodach Arktyki, czy dżunglach Afryki... kilka razy mi się to zdarzyło, ale tak widocznie być musi
Patyk / 2008-02-16 09:12
Ciekawa sprawa inflacja przy wzmacniającej się złotówce to powinna być deflacja przynajmniej rzeczy z importu.
yayurek / 2008-02-16 09:18 / Kompulsywny looser na forum
a popatrz sobie, dajmy na to.... na miesięczny wykres pszenicy
http://tinyurl.com/264hty
a podobnych wykresów jest pełno
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy