Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Źle się dzieje w Filadelfii

USA: Źle się dzieje w Filadelfii

Money.pl / 2008-02-21 17:29
Komentarze do wiadomości: USA: Źle się dzieje w Filadelfii.
Wyświetlaj:
rpp / 2008-02-21 20:35 / Tysiącznik na forum
jeśli USA skończy dziś na plusie [po TAKICH danych] to albo ja nie rozumiem podstawowych zasad ekonomii albo komuś odbiło :)
EDiS / 2008-02-21 21:29 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj Ameryka skończy na plusie ujemnym.
max303 / 2008-02-21 21:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Bo odbiło
ciułacz / 213.186.88.* / 2008-02-21 20:38
są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły ) jako że w USA jest zawsze lepiej więcej i wyżej to oni w ciągu 1 sesji takie infa dyskontują
Longterm / 2008-02-21 20:38 / Mostek Zwyciężymy!
Rosjanie kupują obligacje Fannie i Freddie:) muszą sprzedać wszystkie akcje Ruskim, Arabom i Chinolom a ciekawe komu oni wtedy je oddadzą? to będzie zwała stulecia....
rpp / 2008-02-21 20:43 / Tysiącznik na forum
ta informacja o skupowaniu fannie i fredów też mnie dziś rozwaliła ... w sumie to dobrze - potwierdzą mi jedną z hipotez z magisterki ;)
rpp / 2008-02-21 21:01 / Tysiącznik na forum
długo by tłumaczyć ogólnie o pojęciu racjonalności w ekonomii piszę - na przykładzie derywatów i subprime'ów

jak napiszę dam znać :)
Longterm / 2008-02-21 20:35 / Mostek Zwyciężymy!
anonim zbliżają się wybory prezydenckie...wyobraź sobie jeden atak Bin Ladena na jedno z dużych amerykańskich miast...jteraz to musi być cos jeszcze bardziej spektakularnego niż atak z użyciem samolotów (bomba atomowa?) jego koledzy z sovereign funds otworzą bardzo dużo krótkich...jak wyglądałaby gospodarka bez Waszyngtonu albo Nowego Jorku? (NY to 25% gospodarki USA)...
Longterm / 2008-02-21 20:36 / Mostek Zwyciężymy!
ostatnio też al-qaida zaatakowała podczas recesji i ją jeszcze bardziej pogłębiła...
piciu / 2008-02-21 20:43 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
......znów odbiera wojsk paradę Towarzysz Osama Bin Laden....
kiepski / 2008-02-21 19:57 / portfel / Tysiącznik na forum
nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy kupuja takie baloby.. jak maxipizza... 4 pizzernie i klikanascie milionów kapitalizacji... lepiej iśc do kasyna.... wieksza szansza wygrania
Mieczyslaw / 2008-02-21 20:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren Buffet ( ale nie ten nasz) po raz pierwszy zainwestował na giełdzie pożyczone od babci kilkaset dolarów w akcje firmy Coca-Cola.
Sam jest najlepszym klientem firmy, gdyż wypija kilkanaście puszek Coca-Coli dziennie, przewaznie Cherry Coke

Wiec moze nasi inwesorzy ktorzy dzis kupili akcje Maxipizza podobnie jak Warren wierza w sukces tej firmy i stanie sie ona konkurentem dla Pizzy Hut czy tez TelePizzy
Kai / 2008-02-21 20:39 / Tysiącznik na forum
troche zle porownanie, CC to patent, ktory sie przyjal, a ta kielecka firemka nie wynalazla przeciez pizzy :)
hannibal / 2008-02-21 20:37 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest uzależniony od kofeiny :)
szymon / 2008-02-21 20:36 / Uznany Gracz Giełdowy
zapewne wszyscy chodza na obiad do maxipizza :)))) a pompowal to liroy z kielc, baca z zakopca i Józek z tych :))
Mieczyslaw / 2008-02-21 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
jaki byl dzisiasj obrot ? bo w NC nie inwestuje i nie mam pojecia

ale chyba trzeba bedzie sie zainteresowac
modliszka / 2008-02-21 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przecież nikt tego nie kupił, jako inwestycji :-)
Papier był dzisiaj ostro grany i pewnie od jutra zderzy się z szarą rzeczywistoscią. Jak spadnie i wystygnie, znów się ktoś na nim przejedzie i tak to sie odbywa :-))))
Mieczyslaw / 2008-02-21 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
jutro moze byc kolejne 200 %, dasz sobie reke uciac ze tak nie bedzie ?
modliszka / 2008-02-21 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pompowanie zazwyczaj trwa dwa dni, ale ze względu na sytuacje rynkowa moze byc skrócone do 1,5 dnia :-)))))))))))))))))))))))))))
kiepski / 2008-02-21 20:30 / portfel / Tysiącznik na forum
mechanizmznam az za dobrze... :-) ale chodzi mi o to ze zawsze znajda sie hazardziści nieswiadomi ktorzy potem płaczą:-)
modliszka / 2008-02-21 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ktoś musi stracic, żeby zarobic mógł ktoś :-)
Zasada naczyń połączonych :-)
TOMOK / 2008-02-21 20:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
i panika w USA :-)
Pozdrawiam
Kai / 2008-02-21 19:59 / Tysiącznik na forum
kapitalizacja 33mln, dzialajacych pizzerii - 3 (slownie: trzy)
Andro / 78.8.106.* / 2008-02-21 21:21
A co wiemy o Teresie. Weszła po 30 złotych, lecz jej kapitalizacja coś mnie się nie zgadza. Czy zna ktoś tą firmę?
Don C nielogo / 83.29.250.* / 2008-02-21 20:12
To w końcu 2;3 czy 4 te pizzerie.Bo dziś widzialem te 3 wersje
rpp / 2008-02-21 20:11 / Tysiącznik na forum
Obecnie firma posiada 4 restauracje: w Kielcach, Tychach i Zakopanem, które są zarazem wytwórniami i punktami wysyłkowymi pizzy do klientów zewnętrznych. Jednym z kierunków rozwoju spółki jest pozyskiwanie do współpracy przedsiębiorców zainteresowanych działalnością na zasadzie franchisingu. Firma powstała w roku 2002 jako spółka cywilna, a w roku 2007 przekształciła się w spółkę akcyjną.
==================

cztery ;)
kiepski / 2008-02-21 20:25 / portfel / Tysiącznik na forum
w sumie co za roznica...2,3 czy 4.... musieliby byc włascicielami całych kamienic z pizzeriami zeby bylo to tyle warte....koszt uruchomienia lokalu dobrze zrobiony to 200 k czyli jakies 800k a know how i marka to maximum 200 k czyli 1 mln wychodzi.....:-) balonik taki tyci tyci..
kris_s / 2008-02-21 20:34 / Bywalec forum
Jak mamy bessę to musi urosnąć, żeby miał z czego spaść.
A2 / 2008-02-21 20:04 / Spekulantka
Kazdy sam podejmuje decyzje , a towar jest tyle kosztuje, ile ktos chce zaplacic))))).Nie zatruwaj sobie glowy takimi myslami.
AT-Techno MATADOR / 2008-02-21 20:28 / Short term
Cześć A2;)
fajnie, że jesteś.
Od 3 tygodni przycinam na FW20 i chciałem podpytać Ciebie o twoją taktykę.
Np na jakim lewarze dokonujesz transakcji?
kiepski / 2008-02-21 20:01 / portfel / Tysiącznik na forum
kupili akcj epo 0,20 zł a sprzedali po 4-5 zł... i my mamy besse?
rpp / 2008-02-21 20:10 / Tysiącznik na forum
tak - bo kapitalizacja giełdy jest trochę większa niż te 30 mln
Longterm / 2008-02-21 19:46 / Mostek Zwyciężymy!
Słuchajcie teraz przeczytałem coś co mnie samego przeraziło...to już nie dotyczy jedynie przedsiębiorstw, biznesu, giełdy...teraz problemy zaczynają mieć samorządy, miasta a w dalszej perspektywie...państwo USA...ile można życ na kredyt? teraz on drastycznie podrożał...NY ostatnio chciał wypuścić obligacje na nowe inwestcje a tu dupa...nikt nie chciał ich kupić...musieli dać 20% oprocentowania!!! to się powioli staje kryzys państwowy..
modliszka / 2008-02-21 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po prostu kryzys się rozlewa na inne obszary gospodarki, co częsciowo jest juz w cenie akcji....ale jeszcze wiele trupów musi wypasc z szafy, bo się ich długo ukrywac nie da...
Kenobi / 2008-02-21 20:23 / Uznany malkontent giełdowy
Wcale nie jest jeszcze w cenie, bo tak samo jak w hossie akcje są przewartościowane, tak w bessie są niedowartościowane, bo spirala rozwija się w drugą stronę - firma nie może sprzedać, bo poyt się zmniejsza, więc zwalnia pracvowników, co powoduje dalsze zmniejszenie popytu itd. To samo dotyczy dostępu do kredytu - nie spłacają, to zaostrzają wymagania, więc jescze więcej nie spłaca. W ten sposób doszło do tego, że nawet banki nie mogą pożyczyć w innych bankach, bo wszyscy dziś boją się pożyczać, a firmy inwestować, żeby nie zbankrutować.
modliszka / 2008-02-21 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenus, niektóre rzeczy są...i przy tym będę się upierała. Rynek zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i już wcześniej wycenia, wyprzedza pewne zjawiska mogące się zdarzyc. Pytanie, o czym jeszcze nie wiemy ?
anonim_03 / 2008-02-21 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

kryzys się rozlewa

tak przynajmniej piszą gazety. patrząc jednakże na rzeczywiste dane -- zatrudnienie (głównie poprzez initial claims), sprzedaż samochodów klientom indywidualnym czy, co najważniejsze, zyski firm nie-finansowych tego zjawiska nie widać.

O jednej rzeczy należy pamiętać: zobowiązania krótkoterminowe wielu instytucji finansowych są wyższe niż aktywa krótkoterminowe, więc cały czas istnieje ryzyko wyprzedaży aktywów, tyle że swiadczy ona o kondycji wyprzedającego a nie wyprzedawanego (!).
modliszka / 2008-02-21 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Problem Aninimie03 potega na tym, że to będzie proces powolny.
Wystarczyło, to że kryzys dotknął sektora finansowego i wcześniej, czy później dotnie też innych sektorów, chocby przez trudniej osiągalne kredyty...a to w bizniesie, jest rzeczą naturalną ( np.przejęcia). Nieopłacalnosc inwestycji przełoży się z czasem na zyski i wyniki spółek. Oczywiście, nie stanie się to w miesiąc, czy pół roku...ale za rok już będzieto dobrze widoczne...
anonim_03 / 2008-02-21 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zauważ że większoś spółek z S&P500 ma dużo gotówki, średnio na około 1 rok funkcjonowania bez przychodów -- oczywiście nie dotyczy to spółek od dawna mocno patologicznych (jak GM czy Ford). Szum medialny trochę ludzi zmusi do lepszego zarządzania kapitałem ...
modliszka / 2008-02-21 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie znam ilosci środków, w jakich sa posiadaniu.
Ale ilosc gotwóki jest tutaj najmniej istotna, liczą sie przychody i koszty, które generują zysk lub stratę.
modliszka / 2008-02-21 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i rynek zbytu oczywiście, bo bez tego, to się tymi środkami można jedynie wachlowac :-)))
anonim_03 / 2008-02-21 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spółki S&P-500 mają rentowność przed podatkiem na poziomie 18% (średnia za 5 lat) ... nawet podczas spowolnienia czy nawet globalnej recesji będą generować zyski.
K2 / 2008-02-21 20:26 / Tysiącznik na forum
z tymi kredytami to byłbym ostrożny bo na czymś banki będą musiały zarabiać a zarabiają na kredytach głównie ,czy się rozleje to okaże się po innych przedsiębiorstwach ,a USA ma to do siebie ,że w nieruchomości mogą inwestować także inni nie tylko mieszkańcy a przy słabym dolarze i wolnej gotówce na świecie może być różnie....tak sobie myślę a czas pokaże ....kluczem jak dla mnie będzie inflacja bo wyniki spółek niefinansowych powiny być niezłe ...niestety trwały wzrost inflacji zniweczy wiele.....jedno mnie pociesza na świecie jest wiele wolnej gotówki i gdzieś ją trzeba zainwestować a jak ruszy inflacja to lokaty są nic nie warte.........
modliszka / 2008-02-21 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kryzys ten wyeliminuje wszystkie słabe ogniwa gospodarki, pozostaną najsilniejsi i znów rozpocznie się kolejny cykl gospodarczy ....czyli hossa :-)
Kenobi / 2008-02-21 20:28 / Uznany malkontent giełdowy
Ich gospodarka opiera sie na kredycie, wiec co z tego, że sprzedali domy, jak nie dostali pieniędzy. To samo z samochodami, kartami kredytowymi. A do tego naprodukowali całą masę lewarowanych derywatów tworząc ogromny balon wypełniony powietrzem. Country of bubbles. Cykl gospodarczy - od bańki, do bańki.
modliszka / 2008-02-21 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, w tym wszystkim jest jedna mała pułapka ! ;-)
Ci co stracili domy, bo poszły do licytacji, muszą gdzies mieszkac ......:-)))))
Może już nie tak wytwornie, ale dach nad głową bedzie poszukiwany.......;-)
kiepski / 2008-02-21 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum
dokladnie.. a poduszkę na ladowanie mieksze moga załatwic skosnokie i arabusy przez wykup firm i ibanków..... i na to licze.... jedni i drudzy maja tyle kasy ze bez problemu to udzwigna.... wiec dlatego zakłądam ze nie bedzie zle...
Kenobi / 2008-02-21 20:30 / Uznany malkontent giełdowy
W derywatach jest ponad 500 bilionów dolarów, nie wiem kto to ma udźwignąć...
kiepski / 2008-02-21 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum
do odwrócenia tendencji i powrotu checi do ryzyka oraz do pozyczania miedzy bankami i itd. wystarczy duuuuuuuuuuzzzzzo mniejsza kasa... wystarczy ze ludzie poczuaj grutn pod nogami
Kenobi / 2008-02-21 19:50 / Uznany malkontent giełdowy
Od dawna o tym piszę, że toi jest problem na o wiele większą skalę niż sie wiekszości wydasje, nawet tych, co mieszkają w Stanach, a nie mają wiedzy w tym temacie. Kto na przykład wie coś co to są i jakie mają dziś problemy fundusze "close-end"?
Longterm / 2008-02-21 19:54 / Mostek Zwyciężymy!
co to jest takiego?
A2 / 2008-02-21 19:54 / Spekulantka
O czym bedziesz pisal , jak wszystkie trupy wypadna z szafy))).Zakupiles S-ki?bo chyba nie marnujesz atramenu po proznicy)))
Kai / 2008-02-21 20:01 / Tysiącznik na forum
Ken gra pod prad, teraz kupuje dlugie
max303 / 2008-02-21 20:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Ken jest konsekwentny,nie głupi
osesek / 2008-02-21 19:38 / Pan Tysiącznik
Doszedłem do wniosku, że dzisiejszy dzień nie zakończy się znacznymi spadkami indeksów a kto wie czy indeksy nie wyzerują. Dlaczego tak myślę ? Otóż dlatego, że czwartek żadną miarą nie nadaje się na katastroficzny dzień. W czwartki, jak podaje statystyka, miały miejsce najczęściej zdarzenia pozytywne. Ktoś może zapytać, jeżeli nie w czwartek to kiedy ? Jak to kiedy !
modliszka / 2008-02-21 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze może byc ten pierwszy raz i na wszystko w życiu trzeba byc przygotowanym przygotowanym :-) Zwłaszcza na śmierc :-)

A u Jankesów widac znamiona paniki....mam nadzieję, że się w porę ogarną....
TOMOK / 2008-02-21 19:56 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
eee paniki...nie przesadzajmy :-)
Pozdrawiam
A2 / 2008-02-21 19:53 / Spekulantka
i po co ? lubie panike))
modliszka / 2008-02-21 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bo założyłam, że zamkną się na -0,75% i chce nagrodę ! :-)
gio / 2008-02-21 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum
sorry, że poza trendem
Radwańska górą / szczęście pomogło/ !
gio / 2008-02-21 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum
27 tys usd za walkower - tak się inwestuje.
gio / 2008-02-21 19:27 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorem
...stany, stany + BB /helikopter/ = stagflacja
ps. a waluty i indeksy idą jak w książce, równiutko - oj biedny jen, biedny - dobre euro, dobre
Krzych / 2008-02-21 19:29 / Płoteczka na forum
no nie wiem jak będzie jutro
Komisja Europejska tnie
56 minut temu

Nie 5,6 proc., ale 5,3 proc. ma wynieść tegoroczny wzrost gospodarczy Polski zdaniem Komisji Europejskiej. Wyższa za to będzie inflacja, która wyniesie 3,8, a nie 2,8 proc.

Komisja Europejska obcięła prognozy wzrostu gospodarczego dla całej Unii Europejskiej. W strefie euro wzrost ma wynieść 1,8 proc. (tyle samo prognozuje Europejski Bank Centralny) zamiast zakładanych w listopadowej prognozie 2,2 proc. Dla całej Unii prognozę wzrostu obniżono do 2,0 z 2,4 proc. Według KE inflacja w Polsce będzie się stopniowo obniżać, po tym jak jej szczyt przypadnie w I kwartale tego roku. W ostatnich trzech miesiącach ma to już być 3,2 proc. Póki co z problemem rosnącej inflacji i słabszego wzrostu musi zmierzyć się cała gospodarka europejska. Instytut Ifo dziś obniżył prognozę wzrostu PKB Niemiec do 1,8 proc.
więcej interia...
kiepski / 2008-02-21 19:43 / portfel / Tysiącznik na forum
i tak super ktos marzyl kiedys o5%?
szymon / 2008-02-21 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy
o tym juz gadali dzis od poludnia... w cenie
gio / 2008-02-21 19:32 / portfel / Tysiącznik na forum
rozumiem,
...ja wiem /jutro, pojutrze - co za róźnica/
pzdr.
PedroGonzalez / 2008-02-21 19:27 / Uznany Gracz Giełdowy
no to niezly dym sie szykuje na balkanach...to nam napewno nie pomoze w wychodzeniu z dolkow...
dodge / 2008-02-21 20:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
stany wyślą armię, złożą zamówienie, po drodze zaczepią Iran i gospodarka ruszy z kopyta :)
rty / 83.7.70.* / 2008-02-21 19:24
Nie zgadzajcie sie na walutę eurosocjalizmu- ojro!
Ein Reich, ein Volk, ein EURO!
najcz / 2008-02-21 19:21 / Tysiącznik na forum
Wejście do strefy euro możliwe jest pod koniec obecnej kadencji lub na początku następnej - powiedział na czwartkowym seminarium wiceminister finansów Stanisław Gomułka.
w końcu coś konkretnego.
Kenobi / 2008-02-21 19:47 / Uznany malkontent giełdowy
Wlk. Brytania sama dba o swoje interesy i suwerenność utrzymując funta i źle na tym nie wychodzi. Podobnie państwa skandynawskie całkiem dobrze sobie radzą. utrzymując swoje korony. A są też społeczeństwa, które utraciły swoje waluty narodowe, i bardzo teraz tego żałują.
rty / 83.7.70.* / 2008-02-21 19:20
Minus 24.
Recesja w State of Pensylvania!
A naganiaczom radzę kupić jutro FW20H8!
Nie jeden ale conajmniej kilkadziesiąt lub najlepiej kilkaset!!
Longterm / 2008-02-21 18:32 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, to była ciekawa sesja i dająca dużo do myślenia. Po pierwsze sprawdza się podręcznikowo wręcz zasada że podczas bessy akcje rosną przy niskich obrotach a spadają przy dużych. Zupełnie odwrotnie niż podczas hossy. Korekta wzrostowa ma się najwyraźniej ku końcowi. Dlaczego? Kapitał już nie płynie strumieniami do TFI a wielu ludzi zniechęciło się do giełdy po stracie majątków i teraz nie myślą wogóle o giełdzie. Grają już tylko najwięksi optymiści...albo ludzie przekonani o tym że są bardzo dobrymi specjalistami od gry na giełdzie...tak prawda jest taka że teraz paliwo kończy sie batrdzo szybko...kilka sesji wzrostowych i wracamy na Ziemię...
Po drugie widzę podczas tej bessy ogromną mądrość naszych inwestorów (może to zagranica?). Wyprzedzamy trendy na Świecie i podobnie jak Japończycy już dawno wyprzedaliśmy się z akcji i jesteśmy w bessie. Dzisiaj też byłem mile zaskoczony. jeszcze rok-dwa lata temu po takich wzrostach w USA u nas byłaby euforia...tak...GPW dojrzewa...ja też się szybko uczę i jestem bardzo dumny z samego siebie że nie ulegam już stadu...jeszcze dwa lata temu dzisiaj bym kupował:)
flavio25 / 2008-02-21 18:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Longu z calym szacunkiem, ale:
1. naczytales/nasluchales sie dziwnych rzeczy,
2. jesli wszyscy pozbyli sie papierow to kto kupowal? ufoludki?
3. zadnej recesji nie ma, popatrz na wyniki spolek,
4. w 2006 roku tez wychodzilo sie z majowego dolka przy niskich obrotach
5. jesli to tylko korekta spadkow to poczekaj az przebije 2660
6. jesli wszyscy sprzedali i jestesmy tacy naj naj to kto bedzie wywalał i skad ta zwala o ktorej piszesz
7. fakt obroty na wzrostach sa mizerne ale jeszcze mizeniejsze na spadkach(gdzie ta ksiazkowosc?)
8. na ten czas mozna mowic w wiekszym prawdopodobienstwie o boczniaku...
mozna by tak bez konca, ale po co?

obiektywnie trzeba przyznac ze nie jest to cudowny czas dla posiadaczy papierkow , a z drugiej strony nie popadajmy w paranoje z wywolywaniem spadkow

Pozdrawiam
skrew / 78.88.239.* / 2008-02-21 19:28
"flavio25" zmień ksywkę na "zaklinacz". rgds
anonim_03 / 2008-02-21 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2. jesli wszyscy pozbyli sie papierow to kto kupowal? ufoludki?

i to jest zasadnicze pytanie.
flavio25 / 2008-02-21 19:12 / portfel / Tysiącznik na forum
hihi
no wystrzelalem sie do konca z kasa, wydajac ostatnia kase na FON :D
Longterm / 2008-02-21 19:02 / Mostek Zwyciężymy!
flavio, giełdy oczywiście nie zamykają z powodu bessy i całe szczęście...będzie można na niej zarobić bowiem jak mowią statystyki 10% spółek rośnie podczas bessy! odnośnie jednak samego trendu to naprawdę porównywanie sytuacji dzisiejszej do maja 2006 roku to z całym szacunkiem...mała kompromitacja...dlaczego będzie dalej bessa przez kolejnaście kolenych miesięcy? (ja obstawiam jej koniec dosyć optymistycznie na wrzesień-październik 2009) Otóż kasy jest coraz mniej (ludzie uciekają od giełdy i wpłacają na lokaty, kupują złoto, fundusze obligacji itd.). Twój wpis też jest potwierdzeniam mojej tezy...wciąż są optymiści więc LOP będzie rósł...otwórz jutro longa jesli wierzysz w hosse - zawodowiec po drugiej stronie będzie bardzo zadowolony:)
flavio25 / 2008-02-21 19:10 / portfel / Tysiącznik na forum
ten tlum inwestujacy calosc w lokaty bedzie kupowal fundusze na gorce...jak zawsze

ostatnio tez pisalem o zlocie, ostrzegajac ludzi, kupujacych w momencie dystrybucji

nie ma rowniez potwierdzenie w wolumenie jak piszesz:
wolumen jest nizszy na spadkach anizeli na wzrostach, choc w obu przypadkach jest too straszny marazm
Longterm / 2008-02-21 19:16 / Mostek Zwyciężymy!
fundusze to najgłupsi inwestorzy na świecie...jakby ktoś dął ci 10 mln kasy bez żadnej odpowiedzialności czy jej nie stracisz to czy nie kupowałbyś bez sensu? bez zastanowienia? przecież to nie twoje pieniądze? niestety chłopaki z fundów już nie mają pieniędzy więc to się skończyło...teraz zostali już sami zawodowcy - ludzie żyjący z gry na giełdzie i pasjonaci...myślę że mam duże doświadczenie w jeździe samochodem i bardzo dobrze jeżdzę ale jak bym został na torze z Kubicą i Raikonenem to bym sobie dał spokój z dalsz rywalizacją...przemyśl to sobie...
Romi / 2008-02-21 20:10 / portfel / Koci Tata
a jakby rąbnoł jak kubica to bym był pierwszy chociaż powolutku :))
kiepski / 2008-02-21 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum
a co fundów to sie zgadzam.. kiedys bede zarządzajacym:-) i bede mial wszystko w dupie.... ( tak jak oni bo nei uczestniczą w stratach,najwyzej ich zwolnia) i wtedy bede mial luz a nie tak jak teraz stresik grajac za swoje:-)
kiepski / 2008-02-21 19:37 / portfel / Tysiącznik na forum
kto to ci zawodowcy? bankierzy? maklerzy? inwestorzy?.... bo tak jakoś mi sie wydaje ze w długiejj perspektywie.... to ja znam tylko paru co zarobili naprawde miliardy.... a za to bardzo duzo zawodowców co potracili i zbankrutowali....najgorszy bład to uznawanie... ze sa zawodowcy i ciemna tłuszcz....rynki uczą ze "zawodowcy" czesto tak samo bankrutuja jak reszta... a najcześciej Ci ktorych gubi pycha...na jednej hossie zarobił majatek tomysli ze na nastepnej w podobny sposób zarobi 2X majatek....... i wielka wtopa
flavio25 / 2008-02-21 19:18 / portfel / Tysiącznik na forum
przemyslalem, nic sie nie boj o moje finanse

wrocimy jeszcze zapewne do tej dyskusji
pozdrawiam i zmykam
Kai / 2008-02-21 18:59 / Tysiącznik na forum
dodam pkt 9..... jest cala masa inwestorow, ktora czega z duza gotowka na mocniejsze spadki (Long tez do nich nalezy) :)
flavio25 / 2008-02-21 19:03 / portfel / Tysiącznik na forum
rozumie Cie, tez troszeczke mam na dokladke
ale obiektywnie trzeba patrzec na spadki z lutego,
nie ma chetnych do wywalania,
a wyniki spolek?

Co wczesniej dyskontowalismy?
i co jeszcze musi sie stac aby dalej ceny spadaly?

No chyba, ze na GPW ujmujemy w czasie juz teraz rok 2009/2010
Kai / 2008-02-21 18:45 / Tysiącznik na forum
trwa "boczniak", w koncu nastapi wybicie, ja nie wiem w ktora strone, choc mam jakies tam przypuszczenia.
TOMOK / 2008-02-21 18:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a jednak....miło mi:-)
Pozdrawiam
Krzych / 2008-02-21 18:49 / Płoteczka na forum
PO chce wprowadzenia upadłości konsumenckiej
PAP2008-02-21, ostatnia aktualizacja 49 minut temu
Platforma Obywatelska chce wprowadzenia tzw. upadłości konsumenckiej, umożliwiającej indywidualne bankructwo osób prywatnych, nie radzących sobie ze spłatą kredytów.
W czwartek klub PO złoży w Sejmie projekt nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego, w którym znajdzie się nowy rozdział dotyczący upadłości osób fizycznych nie będących przedsiębiorcami. Upadłość taka mogłaby być ogłoszona tylko raz w życiu.
PO zastrzega, że z upadłości konsumenckiej będą mogły skorzystać jedynie osoby, które nie z własnej winy stały się niewypłacalne. Dotyczy to sytuacji, gdy niewypłacalność jest następstwem: długotrwałej choroby dłużnika (lub członka rodziny), utraty trwałej zdolności do pracy, trwałego, niezawinionego bezrobocia lub utraty części majątku na skutek zdarzeń losowych.
kredyty pkc i 4k. nie wyjdzie raz można zaryzykować:))
więcej gospodarka.gazeta. pl
Longterm / 2008-02-21 19:08 / Mostek Zwyciężymy!
akurat z tym się nie zgadzam z PO...nie powinno być żadnej deski ratunku dla kogoś kto jest na tyle nieodpowiedzialny że staje się niewolnikiem swojego kredytu i ryzykuje cały swój majątek...to mi się podoba w Polsce ze właściwie my nie mamy subprime i inych gupot bo kredyt dostają tylko Ci co na niego moga sobie pozwolić...spekulanci i osoby nieodpowiedzialne powinny być absolutnie karane za swoją lekkomyślność.
kiepski / 2008-02-21 19:40 / portfel / Tysiącznik na forum
kto powiedział ze kredyt dostaja ci ktorych stac.... znam takie zjawisko przychodzi malzenstwo z 2 dzieci po kredyt i mowi ze nie ma dzieci...;-) doradca.... ma to w dupie bo liczy na prowzje... a bank nie jest w stanie tego sprawdzic... i daje kredyt na podstawie papierów... i jaki jest krdedyt tych ludzi.???? fakt moze jeszcze nei subprime... ale ...:-) za upadłościomjestem... pozwala czesto wrocic normalnych ludziom do egzystencji... inaczej normalnie jak masz przeterminowane kredyty nei zarobis znawet na komornika i odsetki karne,,,,,
kisiel2 / 2008-02-22 10:06
bank jest w stanie sprawdzic.
Zamow zestawienie z BIK (10PLN?) - zobaczysz ile info o Tobie maja.
Toz to permanentna inwigilacja
kris_s / 2008-02-21 20:17 / Bywalec forum
Ci, których stać... dostają w wysokości jednomiesięcznego wpływu i to na trzy lata. "Bo wcześniej pan nie spłaci-tak wynika z naszych wyliczeń". Po pół roku pożegnałemm bank.
Krzych / 2008-02-21 19:13 / Płoteczka na forum
drugie życie , kot ma trzy:))
TOMOK / 2008-02-21 18:56 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ooo spojrzałem właśnie w portfel Twój...wyniczki już są...gratki
Pozdrawiam
Krzych / 2008-02-21 19:02 / Płoteczka na forum
tam przeszło wielkie trzęsienie w większości na lepsze choć dwa zakalce są....
Kai / 2008-02-21 19:12 / Tysiącznik na forum
tez zajrzalem... dlaczego sprzedawales Synthosa i to po 1,15?
Krzych / 2008-02-21 19:15 / Płoteczka na forum
nie wsztstko wychodzi jak planujemy , odrobiłem na innych
flavio25 / 2008-02-21 18:52 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko raz w zyciu...
a co z czlowiekiem, ktory raz poniesie porazke
a pozniej drugi?
odstrzeli sie go?
Krzych / 2008-02-21 18:56 / Płoteczka na forum
raz to wielka szansa , wszyscy by chcieli do 3ch razy ale tak mogą tylko żydzi.......
Kai / 2008-02-21 18:49 / Tysiącznik na forum
Nie ma euforii zakupow bo duza czesc inwestorow przyjela strategie: kupuje na spadku 3%, sprzedaje na wzroscie 3%, to przeklada sie na kursy wielu spolek, ale jest w tym metoda w miare pewnego zarobku.
max303 / 2008-02-21 18:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Ja kupuje na spadku -8% trzeci dzień z rzędu
Kai / 2008-02-21 18:54 / Tysiącznik na forum
czego to dotyczy?
max303 / 2008-02-21 18:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Kupuje tylko na panice
marcelx / 2008-02-21 18:19
jak bym chciał miec taką moc i mógł wywieźć wszystkich dziennikarzy,manipulatorów analityków na wyspę oczywiscie bezludną.wszystko to brednie.rozmawiałem z kilkoma osobami ktore przyjechały z usa na urlop do polski ico?jaka recesja?gdzie?tak ! a to wtakim razie w Polsce sie dowiaduję o stanie naszej gospodarki w USA.To słowa zdziwienia ich.ta panika to manipulacja wg mnie szukanie powodów do nie dolków a kraterów.i nie dajmy sie zwariować .pozdrawiam rozsądnych
Kenobi / 2008-02-21 18:30 / Uznany malkontent giełdowy
To żeś się tu popisał... Pewnie nie stać ich na telewizor...
PedroGonzalez / 2008-02-21 18:22 / Uznany Gracz Giełdowy
po co tak radykalnie..wystarczy wlaczyc swoje myslenie i robic po swojemu nie czytajac gazet :)
TOMOK / 2008-02-21 18:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Mam pytanko...czy w przypadku zbycia akcji pracowniczych też płacimy podatek?
Pamiętam, że kiedyś nie płacilo się...
Pozdrawiam
kris_s / 2008-02-21 19:06 / Bywalec forum
A po kilku latach skarbówka zmieniała zdanie i buliło się z odsetkami. Znam z autopsji.
TOMOK / 2008-02-21 18:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
już wiem płacimy
ale dzięki za chęci:-)
Pozdrawiam
Krzych / 2008-02-21 18:54 / Płoteczka na forum
kartę wędkarską opłacamy i wyrabiamy do końca kwietnia. , Przypomnienie.Po tylko okresową droższą na dni lub tygodnie.
Pozdrawiam.
ba / 83.7.25.* / 2008-02-21 19:04
opłacona i.... opłacalna...w tym roku 6 x pstrąg, 1x lipień, 3 x szczupak (no kill),trochę płoci i okoni..
Krzych / 2008-02-21 19:10 / Płoteczka na forum
szczupak ma okres ochronny do 31.05 u nas. ale ogólnie do końca kwietnia.Na górskich faktycznie może być bez ochrony.........
jeszcze lipienia nie złapałem gratki..
skrew / 78.88.239.* / 2008-02-21 19:42
szczupak w Skandynawii to chwast, można go tępić skolko ugodno
adrianoo / 2008-02-21 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
potwierdzam, placimy
Kenobi / 2008-02-21 18:14 / Uznany malkontent giełdowy
Jest nowy komentarz o naszym rynku.
wyspiarzDK / 2008-02-21 18:23 / Leszcz na dnie
e tam..marny naśladowca..wolę Twoje rękopisy... nawet palucha nie pokazał...marność nad marnościami:))
modliszka / 2008-02-21 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żadnego z Panów, nie chciałabym pomijac, czy ignorowac....ale nie lubie się tak bujac po komentarzach :-((((
Zresztą już się kiedyś w tym temacie, wypisałam...efektu zero....:-(((
Kenobi / 2008-02-21 18:27 / Uznany malkontent giełdowy
Wiem, że zawsze można na Tobie polegać, chociaż nie każdy jest to w stanie docenić. A do tego jak Ciebie nie ma na Forum, to robi sie jakoś pusto, więc dla mnie nieważny, który komentarz, chociaż lubię P. Pawła, bo nie nagina rzeczywistości...
modliszka / 2008-02-21 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja też Cię Ken lubię :-)
i już zaakceptowałam Twoje marudzenie o spadkach, mało tego...nie wyobrażam sobie forum, bez niego :-)
Kenobi / 2008-02-21 18:33 / Uznany malkontent giełdowy
A ćwiczyłaś kontrakty?
modliszka / 2008-02-21 18:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie...na sucho pogrywam na Forex :-)
Uczę sie, za mało mam adrenaliny....:-))))
Kenobi / 2008-02-21 18:59 / Uznany malkontent giełdowy
Wymagają sporej wiedzy i doświadczenia, ale pozwalają grać w obie strony, chociaż tradycyjne zmyłki mogą powodować znaczne straty, bo są typowym lewarem. Ale na czas jaki nadchodzi mogą stanowić ciekawą alternatywę. Warto poczytać i spróbować na "sucho". Adrenalina sama się pojawia, bo decyzje trzeba podejmować w sekundy, trzeba mieć dostęp do bieżących informacji i mieć opracowaną strategię z uwzględnieniem różnych wariantów. Często mamy przykłady zaskakujących reakcji rynku, który nie wiadomo dlaczego idzie w odwrotnym kierunku niż wynikać by mogło z otrzymanych danych, a potem nagle robi zaskakujący zwrot. Do tego nie wolno angażować zbyt dużego kapitału, ważna jest jakość, a nie ilość. Do tego różnice w czasie ze Stanami powodują, że my kończymy, a oni spadają, a potem w końcówce rosną, lub na odwrót, co naraża na straty na kolejnym otwarciu. Możesz poobserwować i zobaczyć jak to wygląda, a dla zabawy spróbować poobstawiać. Trening może się kiedyś przydać. Wymagana duża czujność i ostrożność, opracowana strategia, dyscyplina i stosowanie się do podstawowych zasad, jakie obowiązują w tym zakresie.
modliszka / 2008-02-21 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli zostaniesz moim osobistym nauczycielem, to przemyślę temat :-)))
Kiedyś Big mi zabronił dotykac kontraków i tak mi zostało, co nie oznacza, że kiedyś nie spróbuje :-)
osesek / 2008-02-21 19:17 / Pan Tysiącznik
Tylko żebym nie musiał dokładać do becikowego (:
modliszka / 2008-02-21 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak się ma na picie z Mieciem, to i na becikowe sie wysłupła :-))))
max303 / 2008-02-21 18:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
A inne pozycje?(:-)
modliszka / 2008-02-21 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-) o nich, publicznie pisac nie bede ;-)
max303 / 2008-02-21 19:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Ja nie o tych.Wiesz długie,krótkie itp. (:-)))
max303 / 2008-02-21 18:16 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nawet 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy