Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa antysmogowa. Minister środowiska ujawnia, kto szykuje zakaz palenia w piecach

Ustawa antysmogowa. Minister środowiska ujawnia, kto szykuje zakaz palenia w piecach

Wyświetlaj:
jichhhhha / 5.60.133.* / 2015-10-09 13:47
Jak zabronią węgla to będą opalać urzędasami,i może jeszcze mydło da się z nich zrobić ,bo upaśli się za nasze podatki jak świnie.
ewa328 / 5.172.239.* / 2015-10-09 13:42
moze trzeba bylo pomyslec o tej ustawie wiosna , ludzie mieliby czas na wymiane pieca. Pale takim weglem jaki moge kupic na placu , jesli bedzie tam dobry wegiel czesc problemu zniknie sama
Lelekowy / 178.37.54.* / 2015-10-09 13:41
Problemem nie jest węgiel tylko śmieci spalane w piecach. Ekologiczne półautomatyczne piece z podajnikiem posiadające sterownik adaptacyjny nie emitują zbyt wiele zanieczyszczeń.
Dani638 / 91.231.248.* / 2015-10-09 13:36
Niemcy zużywają 50% węgla w całej Europie a my mamy ograniczać zużycie węgla w naszym kraju ? Rozsądku za grosz w tej ustawie, chyba że się czerpie z tego zyski np. posiadając udziały w ciepłowniach i wiedziało się dużo przed, że taka ustawa wejdzie np. za 10 lat. Super biznes - wręcz monopol. Były przecież dotacje unijne na zakładanie ekologicznych ciepłowni, spalarni śmieci, tych dotacji nie dostał pierwszy lepszy obywatel naszego kraju. Trzeba było mieć przecież pozwolenia na budowę od samorządów miast. Niech Naród płaci, możecie zmieniać władzę to my wam zwiększymy opłaty za ogrzewanie. Nie wybierzecie nas w następnych wyborach ? Nie szkodzi i tak wyjdziemy na swoje.
Mixtura / 83.22.55.* / 2015-10-09 13:36
Thebile. Najbiedniejsi dostaną dofinansowanie do wymiany pieca. Ale ciekawe kto będzie płacił rachunki za gaz.
Mixtura / 83.22.55.* / 2015-10-09 13:35
Thebile. Najbiedniejsi dostaną dofinansowanie do wymiany pieca. Ale ciekawe kto będzie płacił rachunki za gaz.
Chenio / 194.150.171.* / 2015-10-09 13:34
A kiedy radni Bytomia zakazą w Miechowicach palić róznym świństwem w piecach.
W okresie jesiennym idzie sie udusić.
Zapeckowy / 83.144.116.* / 2015-10-09 13:12
"Maciej Grabowski przekonuje przy tym, że ustawa nie będzie uderzać w najbiedniejszych. Ci, którzy będą musieli wymienić stare piece na nowe, dostaną dofinansowanie. Broni też ustawy, którą jej przeciwnicy określają jako "antygórniczą" i "antywęglową"." Cały problem "zwalczania węgla" nakręcają międzynarodowi geszefciarze naftowi, którzy dla swych interesów wywołują wielkie rozruchy pod pozorem "walki o czyste powietrze", obalają niepokorne rządy i wywołują wojny przeciw "krnąbrnym" krajom, które mając węgiel, nie chcą z niego zrezygnować na rzecz ropy, której nie mają. Smutne jest to, że władze III RP zamiast popierać naukowców i inżynierów, którzy umieją i mogą wiele zrobić dla zdrowszego użytkowania węgla, którego Polska ma pod dostatkiem, idąc na pasku owych geszefciarzy, zwalczają polski węgiel oraz godzą w interesy biednych Polaków, których jakże często nie stać na "zdrową żywność" i leki a nawet na śniadanie dla dzieci idących do szkoły, ale - musząc przyjmować brutalne decyzje gangu naftowego - mają albo wydawać ostatni grosz na instalację nowych systemów grzewczych, albo "szczękać zębami z zimna". Czy rządzący nie rozumieją tego, że milionów polskich rodzin nie stać na takie wydatki? Dokąd to szaleństwo rządzącej ekipy PO - PSL lub tzw. "samorządowców" będzie trwało? Czy nie czas tych ludzi odsunąć od koryt podczas wyborów?
klm564 / 91.189.136.* / 2015-10-09 13:11
Nareszcie! To co że będzie drożej dla niektórych ale wszyscy będziemy oddychali czystszym powietrzem. Jeżeli to miałoby uratować tylko jedną osobę to już byłoby warto. W Polsce ocenia się że rocznie umiera 4 0000 osób z powodu zanieczyszczenia powietrza! Przeliczcie teraz ten swój węgiel na zdrowie i życie
Polakpotrafi / 195.117.173.* / 2015-10-09 15:18
bardzo ciekawe,40 000 osób,zginie 3 razy tyle z zimna,głódu itd.Jeszcze więcej będzie się o wiele gorzej żyło,a liczba śmierci z "40 000"osób nawet się nie obniży (jeżeli to prawda)
nałęcz / 83.30.106.* / 2015-10-09 13:44
A z kąd wiesz "mundrku" że aż z tytułu zatrucia powietrza umiera akurat 40 tyś, ludzi w Polsce. Gdzieś robił te badania statystyczne.A może te 40 tyś. ludzi umiera przez niewydolną służbę zdrowia?Każdy kto ma tzw. dziurę w d...e staje się super ekspertem.
klm564 / 91.189.136.* / 2015-10-09 14:06
Tyle błędów popełniłeś, że nie będę z Tobą pisał - sorry nie ten poziom
marpik / 81.190.239.* / 2015-10-09 14:55
A Ty jesteś taki bezbłędny a nie wiesz jak jest po polsku- przepraszam - bo na pewno nie sorry
did748 / 91.231.248.* / 2015-10-09 13:21
Z zimna zginie więcej osób starszych. A jeśli nie uniosą tych wydatków to komornik zabierze im ich małe domki i też ich wykończy, ale co tam jedną osobę uratujemy, która mieszka w bloku, bo by takich bzdur nie wypisywała.
CHCĘ ODDYCHAĆ! / 31.183.234.* / 2015-10-09 13:08
W wielu miejscowościach można oddychać od godz ok 17:00 do 1:00 przez ok 7-mcy w roku. Bzdety o górnikach i inne argumenty mają sie nijak do szkodliwości dymnego smogu!!! Piszę to z miasta Przemyśl, które jest nie tylko obleśne z powodu wstrętnych obdartych i rozpadających się kamienic, zatłoczonych ciasnych ulic ale również zakopcone do tego stopnia, że w/w okresach okna w mieszkaniach muszą być szczelnie pozamykane. Dodatkowo miasto to wydało miliony na nietrafione inwestycje, co kawałek prywatne parkingi a opodal puste walące się kamienice- pewnie właściciele ich liczą miliony na ich odnowę albo konserwator zabytków ma z kimś układy. Skończmy z sentymentami i nie dajmy sie zatruwać przez ciągle jęczących ,,biedaków,, mających wszystkich wokół w d.....P.S. KTO W PRZEMYSLU WYDAŁ ZWZWOLENIA NA OPAŁ WĘGLEM DOMÓW W CENTRUM MIASTA??? Pozdrawiam myślących.
ro bert / 83.18.39.* / 2015-10-09 13:07
to znaczy że elektrownie ,ciepłownie itp. też nie będą mogły używać takiego paliwa ?? Dofinansowanie ha ha ha dobre czyli co kupię piec za pół ceny a cena ogrzewania i tak pójdzie w górę dajcie ludziom pracę , godne zarobki później możemy rozmawiać o alternatywach ,to państwo przestało istnieć ,sorry istnieje ale tylko wirtualnie inni mówią nam jak mamy żyć czego uczyć w szkołach , ile co ma kosztować , tak dają nam pieniądze na drogi itp. ale czy ktoś zastanawia się po co ? hitler też budował . Wykańczają nas i każą pracować do śmierci ,dlaczego prawo emerytalne jest dla równych i równiejszych ? służby mundurowe nowo przyjęci mają pracować dłużej ale ich koledzy po fachu już tylko 15 lat ,pytam się dlaczego tak jest jak w chwili podpisania umowy o pracę obowiązywał wiek 60 lat mam pracować dłużej czy jestem gorszy ??? odpowiedzcie sobie sami was też to dotyczy
amanda414 / 83.21.173.* / 2015-10-09 13:06
a co z tymi co ogrzewaja mieszkania na prąd? i są bardzo ekologiczni.
Rachunki mam co miesiąc coraz wieksze. Nie starcza na życie.
Kto mi pomoże z tymi rachunkami, bo jestem ekologiczna.
Ekologia dla kraju- a koszty to moje??
Ale ja nie daję rady? Niech rząd pomysli o takich mieszkańcach ekologicznych jak ja!!
Gdzie są jakieś dopaty dla gospodarstw indywidualnych??
Bo jak nie dostane żadnej pomocy to postawię piec i będę palić czym popadnie, bo w tym kraju to inaczej sie nie da??
Gdzie są dopaty dla ekologicznych gospodarstw???
W uni dopłaty są? a u nas??? no gdzie/
marek56.b / 83.30.164.* / 2015-10-09 14:14
Oczadziała ty od tej elektryki ? Jakie pieniądze ty chcesz dostać ? Masz być ekologiczna aż do śmieci może być z głodu albo innej zarazy.
cafar / 185.25.121.* / 2015-10-09 13:05
No to górnicy - możecie mu podziękować. Właście tracicie pracę.
koks2015 / 37.152.18.* / 2015-10-09 13:05
Węglem naprwde biedni palą, czy wy sobie sprawe zdajecie. Co im da piec na gaz, jak na gaz ich nie stać? Sam zostawiłem ogrzewanie gazem na rzecz drzewa.

Najnowsze wpisy