Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa antysmogowa. Minister środowiska ujawnia, kto szykuje zakaz palenia w piecach

Ustawa antysmogowa. Minister środowiska ujawnia, kto szykuje zakaz palenia w piecach

Wyświetlaj:
ronin904 / 94.240.22.* / 2015-10-10 13:03
wystarczyło by żeby rzad ktory okrada polków opłatami stałymi przesyłowymi licznikowymi ja gazu zużywam za 20zł a rachunki 225zł wiec wystarczyłoby wzniesc haracze bo zalicznik opłate stało 15 złotych kazdy zapłaci ale dodatkowe 200zł za to ze ma sie gaz to złodziejstwo w biały dzien zmniejszyc o połowe i gaz bedzie najbardziej opłacalny w ogrzewaniu i ekologiczny tyle wtemacie
jar1100 / 79.189.128.* / 2015-10-10 13:53
święte słowa mam gaz pod domem a palę węglem bo opłaty stałe to 1,5 t węgla za sezon a spalam około 2t i 1m3 drewna
erwino 75 / 109.197.188.* / 2015-10-10 15:13
Jar oplata stala na 1 mies to ok19 zl czyli na sezo n ok 230 zl.licznik 2300+ piec 4000 rurki zlacza itd to ok 7000 zl a z powrotem dostaniesz 4000 jak zlikwidujesz stary piec.
monter piecy eko / 91.215.236.* / 2015-10-10 16:13
erwino 75 - widziałaś kiedyś jak wyglądają dopłaty do piecy ekologicznych ?- chyba nie skoro takie głupoty piszesz .Piec ekologiczny węglowy z podajnikiem spełniający wymogi norm eko ,który kupisz sama bez dopłaty kosztuje ok. 7 tyś , + 250-500 robocizna za wymianę,--- za całość zapłacisz ok. 7.5 tyś. .Jak chcesz dopłatę robisz plan+kosztorys+piec(który ktoś Ci narzuci -nie kupisz jaki chcesz)+ firma odgórnie wskazana -koszt całości ok. 12-15 tyś ,z czego otrzymasz ok.4 tyś dopłaty.
ronin904 / 94.240.22.* / 2015-10-10 13:03
wystarczyło by żeby rzad ktory okrada polków opłatami stałymi przesyłowymi licznikowymi ja gazu zużywam za 20zł a rachunki 225zł wiec wystarczyłoby wzniesc haracze bo zalicznik opłate stało 15 złotych kazdy zapłaci ale dodatkowe 200zł za to ze ma sie gaz to złodziejstwo w biały dzien zmniejszyc o połowe i gaz bedzie najbardziej opłacalny w ogrzewaniu i ekologiczny tyle wtemacie
ronin904 / 94.240.22.* / 2015-10-10 13:03
wystarczyło by żeby rzad ktory okrada polków opłatami stałymi przesyłowymi licznikowymi ja gazu zużywam za 20zł a rachunki 225zł wiec wystarczyłoby wzniesc haracze bo zalicznik opłate stało 15 złotych kazdy zapłaci ale dodatkowe 200zł za to ze ma sie gaz to złodziejstwo w biały dzien zmniejszyc o połowe i gaz bedzie najbardziej opłacalny w ogrzewaniu i ekologiczny tyle wtemacie
rock920 / 213.238.87.* / 2015-10-10 12:40
Nie chcę żadnej dopłaty do pieca. Po co mi to. Niech tylko rząd zdejmie z gazu i węgla kilkanaście podatków, a bardzo wysoki Vat zmniejszy do przyzwoitych rozmiarów, a problem sam się rozwiąże i to bez pomocy jakiegokolwiek urzędnika...
jun / 83.9.28.* / 2015-10-10 12:31
polecam wszystkim palącym węglem tak jak ja: http://czysteogrzewanie.pl - wszystko o węglu i paleniu węglem, szczególnie porady jak palić metodą od góry w zwykłym, starym, tradycyjnym piecu, dzięki czemu komin nie kopci, z dymem nie ulatuje już ileśtam procent węgla, nie trzeba co jakiś czas dorzucać, zaglądać itp. i dzięki czemu jest cieplej, oszczędniej, ekologicznie, czysto
Edi Zabierzów / 83.7.173.* / 2015-10-10 17:10
100% racji. Ja od 2 lat zapalam od góry i z komina nie kopci a 30% mniej węgla idzie. jak zasypie się cały piec to cały dzień jest spokój.
mgr694 / 89.67.205.* / 2015-10-10 12:23
brawo nie będzie górników a tym samym palenia opon w różnych miejscach. Po jakimś czasie skończą się ich protesty i będzie spokój.
Gornik523 / 89.191.160.* / 2015-10-10 12:01
Samobójcze działania polskich włodarzy! Kopalnie plajtują a nam się zakazuje palić węglem! Chory kraj!
Praktyk 846 / 79.191.176.* / 2015-10-10 11:47
No i Ruscy osiągnęli co chcieli. Teraz tylko lobbować w województwach. Ale niech jeszcze spuszczą z ceny swego gazu, bo jak na razie to jest zdecydowanie zaporowa. A tak poza tym, to ukute jest pojęcie o tzw. ekologicznych paliwach. Coś na kształt gotowanego śniegu. Nie ma czegoś takiego! Jeżeli cokolwiek spalamy, to perfumy nie z komina nie polecą, tylko dym i smród, oraz sadze. Każde zaś paliwo, można spalić tylko trochę mniej, lub bardziej ekologicznie i nic więcej. I następna bzdura z reklam pieców gazowych. Oto ich piece osiągają ponoć do 107% sprawności. Tylko pogratulować wynalazcom perpetum mobile. Co zaś się tyczy ponoć śmierdzącego i nieekologicznego węgla, to następna bzdura. Trzeba tylko spalić go inaczej i staje się ekologiczny. Piece węglowe z podajnikami, są w pełni ekologiczne. Dymu z komina nie widać. Wiem co piszę. Przerobiłem temat od podszewki. Nie dałem sobie wcisnąć gazu, ani oleju opałowego. Gdybym zarabiał przynajmniej 1500 euro , to byłaby to dla mnie oferta. Na dzień dzisiejszy jest ekogroszek z podajnikiem retortowym i dużo podłogówek z rurami plastikowo-aluminiowymi, na maksymalna temperaturę 60 stopni celsjusza.. Oczywiście rury takie miały nie wytrzymać współpracy z piecem węglowym. U mnie pracują już 10 lat bez problemów. Sezon grzewczy kosztuje mnie w porywach do 5 tysięcy. A nie tak jak u znajomego 3 razy tyle, na opałówce. I zdaje się że coś niebawem wymieni. Najszybciej, zdaje się piec.
antyPOpulista / 195.114.161.* / 2015-10-10 11:45
Na co dofinansowanie otrzyma mieszkaniec centrum 150 000 miasta, w którym elektrociepłownia nie jest zainteresowana pociągnięciem nitki o 10 metrów i podłączenie bloków mieszkalnych a który nie ma zgody spółdzilni na montaż centralnego ogrzewaniagazowego i posiada piec kaflowy?
gorg747 / 78.157.181.* / 2015-10-10 11:40
Przecież wystarczyło zakazać (tak jak w Czechach) sprzedaży flotu i mułu. To najgorszy możliwy syf! Dobrej klasy kostka, orzech czy groszek nie truje bardziej niż fałszowany masowo gaz w Polsce.

Totalnym kretynem trzeba być aby nie wiedzieć, że gaz w rurach fałszuje się maksymalnie jak tylko się da pompując do niego tanie badziewia jak azot.
aoeu / 92.29.41.* / 2015-10-10 11:38
Smierdzieli powinno sie scigac. Nie ma zadnego usprawiedliwienia dla tego, ze smierdziele zatruwaja zycie innym ludziom! Czy ja mam sie pogodzic z tym, ze kogos na cos nie stac i dlatego ten ktos bedzie zatruwal mi zycie doprowadzajac mnie do jakiejs choroby? A potem kto bedzie placil za moje leczenie? Ten sqr\/\/iel, ktory to spowodowal? Pomyslcie ludzie, bo walka nie toczy sie o nic. Przeciwnie, wczesniej czy pozniej za glupote innych zaplaci kazdy z nas.
aeuo / 83.27.249.* / 2015-10-10 19:16
do aoeu nie wiedzialem ze w Polsce jest tylu KRETYNOW
hanys335 / 91.150.131.* / 2015-10-10 11:27
Jestem z dziada pradziada Ślązakiem i jestem za ustawą o zakazie palenia węglem w piecach
to że kopalnie maja trudną sytuacje finansową to inna kwestia Śląsk ma bardzo dobry węgiel ale jak elektrownie ciepłownie kupują tanie badziewie z rosi czech bo rządy podpisują byle umowy to lepiej nie będzie. powinni kasę zainwestować w podłączanie budynków do elektrociepłowni miejskich a te powinne być zasilane Polskim węglem
wizjer / 83.12.83.* / 2015-10-10 11:22
te czubki co wymusleli ta ustawe pewnie niezle rybaki oblowili sie lepiej zeby ZLIKWIDOWALI TRANSPORT SAMOCHODAMI CIEZAROWYMI bo oni nawet na ,,,,///smole z ropa jezdza ,,i oni najwiecej zatruwaja powietrze... PONADTO BEDZIE POWOD ZAMYKAC KOPALNIE BO NIE BEDZIE ZBYTU a ludzi na bruk chyba ze jakis cwaniak bedzie sprowadzal wegiel ,,,,,BEZDYMNY,,,,z zagranicy i zarobi kokosy heheheheheheheeheh
Aga531 / 37.152.19.* / 2015-10-10 11:07
A co mi z tego że łaskawcy dadzą dofinansowanie na wymianę pieca ( i to też penie nie każdy dostanie bo będzie wymagany akt własności) jak po owej wymianie nie będzie mnie stać na opalanie ekologicznym paliwem. Teraz jak na dworze jest znośna temperatura to tylko na sam wieczór przepalamy w piecu drewnem aby złamać temperaturę w domu. Jeżeli jest bardzo zimno palimy drewnem od rana węgiel dokładając na wieczór żeby trzymało temperaturę. A po wymianie pieca na "ekologiczny" już nie będzie mnie stać na taki luksus. Więc co mam marznąć razem z dziećmi bo nie będę miała na opał. O tym już nikt z naszych wspaniałomyślnych polityków nie pomyślał siedząc w swoich cieplutkich mieszkankach opalanych ekologicznymi paliwami na koszt podatnika. A kto da najbiedniejszym polakom na opał co roku. Dla mnie jesteście po prosty bandą hipokrytów nie mających pojęcia o życiu przeciętnego obywatela. Nie jest sztuką opływać w luksusy sztuką jest przeżyć w tym chorym kraju. Mam nadzieje że moje dzieci będą mądrzejsze ode mnie i opuszczą swą "kochaną Ojczyznę" jak tylko nadarzy się okazja. Bo tu już nie ma przyszłości dla naszych dzieci.
Wkurzony / 178.43.214.* / 2015-10-10 11:07
Wyjątkowy cynizm i pogarda. Problem z ogrzewaniem nie polega na kosztach wymiany pieca na taki czy inny, lecz dostępności i kosztach opału. Co z tego, że ktoś dostanie inny piec jak nie stac go będzie na opał (paliwo). Poza tym sa jeszcze mieszkania i domy ogrzewane wyłacznie piecami kaflowymi. Koszt wykonania c.o w takim lokalu jest niebagatelny. Piec to nie wszystko. Za Gierka opracowano technologie tzw węgla bezdymnego (odsiarczone i odpylone w miare mozliwości brykiety weglowe), przeznaczonego własnie do palenisk domowych. Co sie z nia stało? Bo to była w Polsce własciwa droga. Dzis w ramach kosmetyzacji Polski wymrozi sie połowę społeczeństwa, bo elitom smierdzi w zimie. Komu smierdzi , to niech sie wynosi..i pozwoli coraz bardziej upodlonym ludziom przeżyć...Ta ustawa to kwintesencja systemu niewolniczego w Polsce. Tutaj sezon grzewczy trwa ponad pół roku. Podstawą elementrnego życia w Polsce jest dostęp do taniego ciepła. Tymczasem mamy najdrozszy gaz w Europie, blokowaną geotermię i nie rozwijane technologie weglowe, przy ogrowmycn własnych zbożach węgla. To jest zdrada stanu i zdrada narodu... Ta władza nei słuzy narodowi, lecz na nim pasożytuje, przy oakzji wysługując sie obcym

Najnowsze wpisy