Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa antysmogowa uchwalona. W końcu Polska przestanie truć

Ustawa antysmogowa uchwalona. W końcu Polska przestanie truć

Wyświetlaj:
jhook / 91.194.145.* / 2015-08-06 13:19
Przestańcie chrzanić o Amerykanach, Chińczykach i biednych Polakach. Sam opalam dom paliwem stałym, mam piec na ekogroszek, a mimo to uchwaloną ustawę popieram. Zimą na moim osiedlu nie ma czym oddychać, a mój pies o białej sierści jest szarobrudny, nawet jak na podwórku jest dużo śniegu. Wątpię, żeby jakikolwiek sejmik wprowadził całkowity zakaz spalania paliw stałych w piecach. Wystarczy wycofać ze sprzedaży detalicznej najgorsze sortymenty miału i węgla, bo one trują najbardziej, no i przede wszystkim rygorystycznie przestrzegać zakazu spalania śmieci, opon, szmat itp. Nie chrzańcie, że tego się nie da. Ja nie jestem żadnym fachowcem, a wystarczy, że popatrzę na dym z komina lub jego brak i wiem, co jest palone. Problem leży też w tym, że żaden wójt, burmistrz, czy prezydent miasta nie wyda zarządzenia, aby straż miejska, czy gminna interweniowała, jeśli zauważy kłęby czarnego dymu z komina, bo naraziłby na szwank zdrowie i życie strażników, a poza tym przegrałby najbliższe wybory. W efekcie nawet jak sejmik coś uchwali, to żaden samorząd nie ma narzędzi do wymuszenia respektowania tych zapisów.
iza 56 / 193.242.136.* / 2015-08-06 13:39
dokladnie tak jest , boja sie o swoje stolki, straz miejska owszem jest ale do godz.15 a potem...chulaj dusza strach wystawic nos za drzwi taki smrod
jacek702 / 83.24.42.* / 2015-08-06 13:19
Jeszcze trochę, a będą mi dyktować co mam jeść a co nie, jaką mam robić kupę i jak mam z żoną się kochać.
marlon1980 / 164.126.53.* / 2015-08-06 13:22
rób co chcesz, tylko nie szkodź innemu.
finito818 / 83.24.128.* / 2015-08-06 13:17
TO NIECH PANSTWO PODLACZY OBYWATELI DO SIECI MIEJSKIEJ CIEPLOWNICZej. albo niech zafunduje obywatelom instalacje ekologiczne.KONSTYTUCJA NIC NIE MOWI O TYM CZYM OBYWATEL MA OGRZEWAC DOM.Bo jak narazie to menelom daje sie mieszkania za darmo a normalnym ludziom nakazuje jak maja zyc -za wlasne pieniadzxe.
BARTEK835 / 95.174.33.* / 2015-08-06 13:15
dojdzie PIS do wladzy to biednym pomoze koniec POooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xerxrs / 155.133.98.* / 2015-08-06 13:13
PO jesieni wszystko sie zmieni
antypopis / 83.14.247.* / 2015-08-06 13:10
Ustawa antysmogowa uchwalona. W końcu Polska przestanie truć - kto za to zapłaci??? Chętnie ogrzewał bym dom ekologicznym prądem lub geotermią ale mnie nie stać!!!
lolo974 / 79.190.253.* / 2015-08-06 13:10
możecie mi naskoczyć, palę w piecu czym chcę, mam gdzieś wsze zakazy, banda pełowskich złodziei, dajcie najpierw ludziom zarobić, to będzie ich stać na wasze pomysły ...
Maciek z Lublina / 89.65.159.* / 2015-08-06 13:06
Kaflowe piece można przecież opalać drewnem ! Poza tym w małych miasteczkach i na wsiach jest tak dużo domków z takimi piecami i żyją w nich zazwyczaj ludzie na tyle biedni , że nie stać ich na zdjęcie takich pieców i zainstalowanie nowocześniejszego systemu . Łatwiej byłoby zachęcić do opalania takich pieców drewnem i umożliwić lasom państwowym wspomaganie biedniejszej części społeczeństwa . Leśnicy na pewno wiedzą , jak wyglądałoby to najwłaściwiej .
ppp123 / 83.13.147.* / 2015-08-06 13:05
Trza się będzie do Afryki wyprowadzić z tego po....go kraju
lesoo / 195.128.135.* / 2015-08-06 11:18
To może mi ktoś odpowie kiedy AMERYKANIE i CHIŃCZYCY przestaną truć i stważać globalne ocieplenie=Chyba nigdy bo dużym jest wszystko wolno nawet bez ograniczeń a małego należy upodlić=sponiewierać =a na końcu wypluć.Przykre jeszcze to że to nasi politycy stważają nam taki los=ich stać opalać gazem a biedni ludzie w lesie będą zbierać susz aby nie zamarzli.OBRZYDLIWE CWANIAKI=
mario8294 / 188.146.181.* / 2015-08-06 10:52
Ustawa antysmogowa uchwalona. W końcu Polska przestanie truć
Mario8294 / 188.146.181.* / 2015-08-06 10:56
Ludzie tutaj chodzi o to aby nie palić w piecach śmieci, butelek plastikowych czy starych butów. Bamburyło tobie się coś pochrzaniło, bo nie wiem co ta ustawa ma wspólnego z Polakami wyjeżdżającymi za granicę.
SEJM / 188.117.130.* / 2015-08-06 10:43
SEJ i SENAT zanieczyszcza najbardziej
bamburyło / 83.4.40.* / 2015-08-06 10:24
ludzie palą takim opałem aby ogrzać chałupę na jaki ich stać niestety Państwo od nas tylko wymaga, ale obywatelowi nie wolno wymagać niczego od Państwa ponieważ zaraz PO wcy krzyczą , że to zamach na demokrację. Tak naprawdę obecny rząd to nie ma zielonego pojęcia o stanie Państwa , a potencjalny przyszły nie rokuje większych nadziei . Ustaw w większości nie spójnych to my mamy ogrom , ale jak żyliśmy w bajzlu tak i dalej żyjemy . Zawsze zadaję wszystkim pytanie skoro mamy takich ekspertów , fachowców , ekonomistów ,wszechwiedzących polityków , doradców ,to dlaczego ? jest aż tak dużo biedy w kraju , dlaczego ? musimy szukać chleba za granicą , dlaczego ? tak wiele ludzi musi umierać przedwcześnie i to na korytarzach szpitali .
jagoda728 / 89.70.160.* / 2015-08-06 10:21
a ja mieszkam w starej kamienicy nie podlączonej do miejskiego ogrzewania!i co? i nic nie mam innego wyjścia jak palić w piecu węglem...jest ciepło i najtaniej!! na zgodę na przeróbkę na gaz czekam 1,5 roku a kosztorys powalił mnie z nóg!!
OnA83 / 83.23.236.* / 2015-08-06 13:44
Dokładnie mamy ten sam problem ....
Kamil972 / 89.65.228.* / 2015-08-06 10:14
No. Niech zamarzną. I tak już podzielniki zrobiły z ludzi biedaków oszczędzających do paranoicznych rozmiarów. Siedzą więc w zimnych i zagrzybionych mieszkaniach bo nie stać ich na zwykłe(!) ciepło.
Podzielniki to zwykłe oszustwo. Nikt nie płaci tyle co faktycznie zużywa! Nawet ci, którzy mają zwroty(!) kosztów. Płacą za dużo! Wad podzielników na niekorzyść użytkownika jest tyle, że nie sposób ich wszystkich tu wymienić. Wspomne jedynie o tym, że dwu czujnikowe podzielniki jednym z nich "mierzą" temperaturę otoczenia. To pomiar oparty na "pirometrze". Nie znam pirometru, który mierzy temperaturę powietrza!!! Mierzy on przeciwległe do niego przedmioty. Mogą to być więc drzwi pokoju na przeciw albo szafa w nim. Mierzy natomiast swoje czyli różnicę miedzy grzejnikiem na którym się znajduje a drugim pokojem!!! A to jedynie jedno oszustwo podzielnika!
Natomiast ludziom robi się wodę z mózgów, że nie potrafią wietrzyć! Zbyt dobrze znam fizykę! To "ICH" wietrzenie to bzdet jakich mało! Wietrzyć tak ale nie zakręcając grzejników! To imbecyl mógł wymyślić, który ma z tego kupę szmalu na podzielnikach.
Chcą dbać o ekologię? Niech wrócą do opakowań szklanych w zamian wszędobylskich plastików! W latach 70-80 NIGDY nie było tylu walających się wszędzie butelek! Każdy brał je na wymianę. Była kaucja! Dziś zdajemy tak akumulator samochodowy!
Marimar / 89.65.184.* / 2015-08-06 10:28
Ma Pan racje, że podzielniki to złodziejstwo w biały dzień. Mam podzielnik która spóldzielnia założyła i co mi po oszczędnym, skoro mieszkania sa wyziębione nie tylko u mnie w mieszkaniu nawet u sąsiadów jest grzyb. Niemcy z tego co czytałam stwierdzili że to bóbel i wyrzucili to a Polaczki sobie wzieli i sa zadowoleni. Ja nie jestem z tego zadowolona. Wietrze mieszkanie jak tylko sie da. W kuchni nawet zima sie sam automatycznie włączy i sam nabija. Teraz stwierdzam fakt że lepiej bym chciała dom, wiem ile kupie opału i wiem że mam sucho i niezagrzybione mieszkanie.

Najnowsze wpisy