Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa antyspreadowa nie działa. Przez kredytobiorców

Ustawa antyspreadowa nie działa. Przez kredytobiorców

Wyświetlaj:
Jarek K. / 79.191.172.* / 2011-11-30 08:27
MAm taka sytuacje: w momencie podpisywania umowy w GetinNoble banku zapewniano mnie, ze nie ma problemu z wplatami w eur. Teraz jak wplacilem przy kasie 300 eur to praktycznie zaginela, o czym dowiedzialem sie po 3 tygodniach i nadal mam zaleglosc na racie bo moge wplacac tylko zlotowki! Aneks antyspredowy moge podpisac po roku obowiazywania umowy, tak powiedziala mi pani na infolinii!
Czy to jest zgodne z prawem?
DB dłużnik / 194.60.79.* / 2011-09-14 15:49
Artykuł nietrafnie odzwierciedla realia jakie zaistniały w bankach po wejściu w życie ustawy - bazuje bowiem na suchych danych przesłanych przez banki. W praktyce jak widać z niektórych komentarzy poniżej (np. w Getin Banku) jest naczej. Podobnie w Deutsche Banku, gdzie jak ktoś już zauważył, otworzyli dla zadośćuczynienia Ustawie kilkanaście (z kilkuset) w Polsce (w tym 1 w W-wie) Oddziałów z możliwością wpłaty gotówkowej. Ale mało tego, DB umożliwia prowadzenie bezpłatnego konta walutowego do przyjmowania przelewów, ale tylko wówczas, gdy zmieni się obowiązujący Pakiet na płatny jakies 300 zł rocznie. Przelewy walutowe do banku takze nie są zwolnione z opłat. Czytając więc w powyższym arykule suche "TAK" przy prowadzeniu rachunku walutowego czy "TAK" dla możliwości spłaty gotówką w dwunastu oddziałach w kraju czuję się, jakby ktoś celowo ukrył przede mną zapisy małym druczkiem.
franek rekordzista / 212.109.152.* / 2011-09-10 14:03
Getin bank w Zielonej Górze nie otworzył kasy walutowej i nie ma możliwości wpłacać rate frankami ani zasilać konta walutowego. Przelewy z innych banków są bardzo drogie. Dlaczego KNF pozwala łamać prawo Getin bankowi?
wachar / 77.255.5.* / 2011-09-08 10:50
do autorów
Może zanim się coś napisze na temat danej ustawy warto ją wcześniej przeczytać.
Medialna etykietka przyklejona do tej ustawy wprowadza w błąd. Ustawa mówi o możliwości spłaty kredytu walutowego płatnościami walutowymi, stąd wpływ potencjalny na tzw spread jest tylko pośredni. Dla osób nie zarabiających w walucie kredytu przenosi problem spreadu z banku kredytodawcy na inne miejsca zakupu danej waluty - banki, kantory.
Panowie powtarzam : czytać , czytać ze zrozumieniem.
jablko / 84.205.184.* / 2011-09-07 20:37
www.gocash.pl i po problemi wysylasz do nich PLN zamieniasz na CHF czy inne waluty i wysylasz na swoj rachunek kredytowy w dowolnym banku :)
Ratomat.pl / 212.76.58.* / 2011-09-19 14:35
W Ratomat.pl kredytobiorcy nie ponoszą żadnych opłat za drogie przelewy walutowe. Spłata kredytu odbywa się szybko i automatycznie. w Ratomat pobiera prowizję 0,99% od wymiany - prowizja jest już zawarta w kursie waluty, po którym użytkownik zakupiła CHF/EUR. Zapraszamy
marekbieniek / 2011-09-07 14:47
a gettin udaje że ustawy nie ma . Czy ich nie obowiązuje prawo? Przecież nie miało być aneksów do umów. A ktoś widzial sprzedaż franka dzisiaj? Wszystkei banki 3.50 do 3.60 a bezczelny gettin 3.70
Tomek 1213 / 80.254.148.* / 2011-09-07 14:36
Bezczelny Deutsche Bank uniemożliwia spłatę frankami do kasy.Zaledwie 12 ich oddziałow w całej Polsce przyjmuje spłatę w gotówce.Dlaczego KNF nie reaguje ???
jolla / 195.22.98.* / 2011-09-06 19:46
wole miec kredyt w zlotowkach w getin banku i nie wpatrywac sie co miesiac w kurs franka jak sroka w gnat
kuca / 83.11.141.* / 2011-09-06 16:02
Ingerowanie jakiegokolwiek państwa w gospodarkę w takie szczegóły jak "spready" jest bardzo szkodliwe i nie daje żadnych pozytywnych rezultatów.
Jedynie rozwiązania, gdzie państwo powinno ingerować to reformy systemowe i to takie, które zmniejszają podatki i upraszczają prawo podatkowe.

Takie działania jak podnoszenie podatków i majstrowanie przy gospodarce w sposób doraźny prowadzą do katastrofy.

Doprowadza do tego PO, któego hasłem wyborczym było obniżanie podatków, czyli słynne 15x15.

Jest to chyba najbardziej zakłamana partia w naszym kraju.
atomi / 78.133.208.* / 2011-09-06 13:53
Nieprawda....
jeszcze przed wejściem Ustawy w życie najgorszy Bank pod tym względem GetinBank (były DomBank) obniżył spread o 50%!

z blisko 50 groszy do 25 na 1CHF....

pozdrawiam

marekbieniek / 2011-09-07 14:53
obnizenie spreadu to chwyt dla gluptasków - nadal mają najwyzszy kurs franka na rynku (tabela chyba nie klamie)
jablko / 193.178.240.* / 2011-09-06 14:29
ehehehehe bo sie uśmieje :)
tak GETIN obniżył SPREAD !!! KŁAMSTWO !!!!
zmienili kurs zakupu przez nich waluty :) a kurs po kórym MY SPŁACAMY KREDYT pozostał bez zmian.
Stad wyliczeni róznicy kursów zmalało ale faktycznie NIC SIE NIE ZMIENIŁO !!!!
popatrzcie dobrze w tabele kursów
marekbieniek / 2011-09-07 14:51
no wlasnie - mają najwyższy kurs sprzedaży z wszystkich banków, a w świat poszlo ze obniżyli spready
były platfus / 91.94.168.* / 2011-09-06 19:02
właśnie tacy ludzie jak pan "atomi" łykają dalej tę manipulacyjną papkę. Czy to od PO czy od takich wyrwigroszy jak Getin Bank.
zapewne wierzą również w cuuda w wydaniu Platformy O.
maklak / 91.94.168.* / 2011-09-06 19:08
dodam jeszcze że getin zakpił sobie z tej ustawy MEGAMOCNO.

stary portfel kredytó walutwych pozostsaje

nwych kredytów walutowych się nie udziela

a w rankingu wygląda GIT, śrdek tabeli.
mirf / 195.56.140.* / 2011-09-06 12:05
bez sensu.
Robcie tak dalej, a przestane zupelnie tu przycodzic
były platfus / 83.14.248.* / 2011-09-06 11:49
Najważniejszy jest przekaz jaki otrzymali wszyscy Polacy - dobrzy ludzie - POmagają.
a
Sytuację tak naprawdę rozumie te 700 tys. kredytobiorców frankowych.
Te zabiegi Platformy do spółki z Panem Komorowskim to tyko pozorowanie działań - karma dla naiwnych wyborców.
NA wymioty się zbiera.
Fuuuj!
mikesz / 193.0.242.* / 2011-09-06 11:32
Mianowicie podpisujac wniosek musze sie zgodzić na ewentualne dodatkowe zabezpieczenia.
Jeszcze 3-4 lata temu ten bank dbał o klienta a teraz przeginaja okrótnie laskę !
hl / 195.205.254.* / 2011-09-06 11:22
Jak to nie działa?
Każdy może teraz spłacać w walucie. A czy z tego uprawnienia skorzysta - to jego sprawa.
mario9 / 212.160.138.* / 2011-09-06 12:03
Może w walucie ale nie we wszystkich bankach można przynieść walutę do okienka. Nie ma tego w ustawie. W ustawie jest zapis, ze bank jest zobowiązany przyjąc walutę ale nie doprecyzowali, ze musi odebrać ją od klienta w gotówce w okienku. No i wiele banków pozwala jedynie na bezpłatne założenie konta dewizowego. Aby zasilić to konto musisz znaleźć bank, który pozwoli na zakup franka (np Allior) - i ogólnie wiele z tym kombinacji. De facto mając konto np w Multibanku nie jesteś w stanie zakupić CHF w takiej cenie w jakiej jest w kantorze. Jedyne co się zmienia do rekomendacji SII KNF to brak aneksu za 200 pln.
Paniał ? :-)
mario9 / 212.160.138.* / 2011-09-06 10:48
Jak politycy zaczeli nas karmić kiełbasą to pozwoliłem sobie napisać maila do wszystkich poslów zasiadających w podkomisji, która zajmowała się "ustawą spredową". Napisałem maila informując, że mamy już od dawna rekomendację KNF SII, która teoretycznie pozwala na zasilanie rachunku frankiem i spłatę kredytu w walucie. Dwie osoby z podkomisji mi odpisały, w tym jedna (PSL) dziękowała za informację o rekomendacji KNF :-)))). W mailu napisałem, że tak naprawdę jedyną pomocą jest zapis, że bank musi przyjąć ode mnie walutę w gotówce. Wszystkie inne formy zasilania rachunku komplikuja i znaczaco podnoszą koszt operacji spłaty tańszym frankiem. Mogę teoretycznie załozyć rachunek w Alliar Bank kupowac u nich franka w "kantorze", zasilać rachunek walutowy w Multibanku ale....frank w Aliorze jest droższy niż w kantorze, prowadzenie rachunku w Aliorze tez kosztuje. Nie o to chyba chodziło. Panowie, z którymi korespondowałem upewniali mnie, że ich propozycja jest taka jaka zadowloi moją skromną osobę. Czyli bank musi przyjąć franka w gotówce. I co ? I gó***. Zadzwoniłem kilka dni temu do Multi. Franka nie przyjmą w gotówce bo nie muszą. ustawodawca nie nakłada takiego obowiązku na nich. Tak jak w czasie rekomendacji SII mogą mi za free otworzyć rachunek walutowy i ja go muszę sobie zasilać. Co zyskałem dzięki panom osłom - przepraszam posłom ? Przedtem aneks kosztował 200 pln teraz jest darmowy. Jak na 25 lat spłacania kredytu niesamowita pomoc.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy