Forum Forum podatkoweInne

Ustawa bez składki

Ustawa bez składki

A / .* / 2004-09-22 09:58
Komentarze do wiadomości: Ustawa bez składki.
Wyświetlaj:
piotr / .* / 2004-09-22 10:22
ciekawa sprawa bo rozliczenie za rok 2004 nastąpi do kwietnia 2005,podatkowe oczywiście,więc jakie będzie się płacić składki w okresie od stycznia do maja?takie jak teraz czy co jakieś inne?prosze mnie oswiecić bo ja tu czegoś nie rozumiem.
Grześ / .* / 2004-09-22 10:46
Do 15 stycznia możesz zrobić podliczenie firmy. A później korygować i korygować i poprawiać. A jak się pomylisz na swoją kożyść to dopłacisz zus z odsetkami.
A / .* / 2004-09-22 09:58
No prosze już wrzesień a ja dalej nie wiem co będzie z zusem w przyszłym roku. Chyba zaczne już pracować na koszty tak na wszelki wypadek. I może władza przestałaby w końcu uszczęśliwiać na siłe. Wolałbym sam 500zł miesiecznie odkładać do funduszu niż patrzyć jak zus przejada. Swoją drogą to zawsze myślałem że płace Zus na obecne emerytury a nie zbieram na swoją. A tu proszę jakie miłe zaskoczenie. Od przyszłego miesiąca płace maksymalną stawkę żeby mieć większą emyryture!
obserwator / .* / 2004-09-22 23:25
Przecież pieniądze wpłacane na ZUS nie istnieją tam fizycznie, tylko będą zapisane na Pana koncie. O ile Pan dożyje do wieku emerytalnego to ZUS może wypłaci jakąś emeryturę o ile będzie jeszcze istniał. Za kilka lat ZUS nawet nie będzie gwarantował minimalnej emerytury. Nie ma co się łudzić. Należałoby odkładać samemu na własną emeryturę ale jak to mają zrobić osoby prowadzące działalność, które już teraz mają problemy z zapłaceniem składki ZUS. Pisze się wyżej o limicie poniżej 26.000zł, a jak mają się do tego osoby mające tylko prowizję? Czasami prowizji na ZUS nie wystarcza a koszty są i żyć trzeba.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy