Forum Forum dla firmKadry

Ustawa deregulacyjna. Więcej pracy i niższe ceny?

Ustawa deregulacyjna. Więcej pracy i niższe ceny?

Wyświetlaj:
easyrider2 / 178.73.63.* / 2012-02-29 14:47
Jeden z lepszych pomysłów. Platforma traci więc może być skora do podjęcia kilku sensownych ruchów by przykryć kwestię wydłużenia wieku emerytalnego. Miejmy nadzieję, że nie zapomną o prawnikach i rozbiją korporacyjny monopol.
ten idiota, co zrobił licencje / 46.113.221.* / 2012-02-29 11:38
Najpierw wprowadzili, teraz "otwierają", ale dobrzy 'panowie'.
To może oddaliby mi teraz pieniądze za zdobycie licencji, którą wczesniej wprowadzili. Dziwnym trafem o tym w wypowiedziach Tuska i Gowina nawet słowka nie słysałem.
Nawet mam rachunki:
1. podyplomówki - 6 tyś.
2. praktyki zawodowe - 6 tyś.
3. opłaty egzaminacyjne i za wydanie licencji - ok. 1 tyś.
Zdobycie licencji państwowej kosztowało mnie lekką reka 13 tyś. nie licząc odbytych wczesniej studiów a teraz dowiaduje sie ze zawód ten moze wykonywać osoba z wykształceniem podstawowym.

Noo klledzy z PO - dobrzr, ze co 4 lata są wybory. Mój głos już macie pewny....
a może sobie otworzylibyscie wreszcie okregi jednomandatowe do sejmu, co?
Andre7777 / 77.252.143.* / 2012-02-28 13:20
Już dzisiaj sporo osób z uprawnieniami np architekta ma problem ze zdobyciem jakichkolwiek zleceń. Deregulacja wzmocni tylko pozycję koroporacji, bo gdy każdy może wszystko to by mieć szanse na jaką taką jakość usługi większośc klientów wybierze duże/znane firmy.
A taksówkarz z GPS - w Warszawie w GPS często wyskakuje ulica o tej samej nazwie w kilku miejscach. Gratuluje klientowi taksówkarza który nie zna miasta.
maly kazio / 2012-02-28 13:09 / Bywalec forum
Jaki minister takie projekty.W NY ilość taksiarzy od dziesięcioleci jest taka sama a LICENCJA kosztuje bagatela równo milion dolarów.W Londynie byle łachudra może zostać taksówkarzem jak zda PAŃSTWOWY EGZAMIN i wykupi auto.
Za to w Bangladeszu gdzie pewnie Pan minister bawił z wizytą riksze są gratis a zamiast topografii miasta jest GPS.Jak przejedzie się zamiast taxi z TAKI to poczuje malutką różnice.A co będzie jak janki wyłączą satelity z GPS?
gfsdgfgs / 95.40.52.* / 2012-02-28 12:40
ustawa świetna, szkoda tylko że nie wejdzie. To kolejny pomysł na odwrócenie uwagi od sytuacji polityczno-gospodarczej Polski. SKoro nikomu przez tyle lat się nie udało złamać monopoli, już widzę jak PO zrobi to jedną ustawą w ok. 400 koncesjonowanych zawodów. A potem powie się, że się chciało:( Smutne i głupie
staszekf / 193.194.132.* / 2012-02-28 12:20
akurat egzamin z topografii to nie żadna głupota.
co to za taksówkarz, który tylko na GPSie polega...
kitd / 95.49.96.* / 2012-02-28 11:47
A jak jest winnych krajach biora po znajomości czy wg. kwalifikacji.Nawet minister nie musi być kwalifikowany w naszym innowacyjnym kraju.
weck3 / 91.94.165.* / 2012-02-28 11:45
"Więcej pracy i niższe ceny". Biedakowi całkiem się w głowie pokręciło.
celsjus / 83.27.117.* / 2012-02-28 11:22
Mam nadzieje ze to otwarcie na zawody zakonserwowane dotyczyc bedzie najbardziej niecnego zawodu jaki jest prawnik. Tu ta potrzeba jest ogromna i chcialbym aby pan minister o tym nie zapomnial. To grupa gdzie podobnie jak w administracji ugruntowali sie PRL'owcy.
Czas to zmienic!!!
Czas aby o tym kto moze zarobic a kto nie decydowali ci ktorzy za to placą czyli polacy a nie jakies szemrane srodowiska.
Elektro Devil / 2012-02-28 11:21 / Tysiącznik na forum
PO-wcy jedynie co umieją zrobić szybko i sprawnie to podnieść podatki i rozdawać publiczne pieniądze swoim kolesiom urzędasom w postaci pół milionowych premii.

oczywiście popieram wszystkie zmiany uwalniające rynek, ale nie wierze, że ta szkodliwa partia cokolwiek pożytecznego zrobi.
dfafd / 95.40.52.* / 2012-02-28 10:26
może by tak otworzyć dostęp do zawodu notariusza. Obecne ceny usług są nieprzyzwoicie wysokie, a ponadto pracę tych ludzi i tak kontroluje sąd wieczystoksięgowy i KRS. Więc po co takie ograniczenia
jolka567890 / 95.40.52.* / 2012-02-28 10:30
Właśnie. Wystarczy przecież wysokie obowiązkowe ubezpieczenie od błędu.
koła są kwadratowe / 178.37.133.* / 2012-02-28 10:24
Londyn żyje z giełdy.Korea,Japonia, Chiny,Turcja,z produkcji,Rosja,Norwegia,Emiraty, z kopalin. Polska z wyprzedaży garażowych i podatków od emerytów- to uczyni nas potęgą.Aha,i woda, woda jest stanowczo za tania w tym pustynnym kraju,ale już nie długo.
CZŁEK / 79.188.4.* / 2012-02-28 09:39
Niech znowu spróbują zlikwidować uprawnienia Rzeczoznawcy, Zarządcy czy Pośrednika nieruchomości.
już widzę te płacze a DLACZEGO ta wycena taka niska, a czemu mi kapie z dachu, a czemu pośrednik nie powiedział o podatku !!! Chcecie tępych i nieweryfikowanych matołów po zawodówkach(weryfikowanych przez rynek-przez wasze straty:) by zajmowali się dorobkiem waszego życia?
Ale jak chcecie TANIO to nigdy nie będzie jakości.
Polacy kiedy zrozumiecie że nie może coś być najtańsze i najlepsze ?!? Wyuczeni na reklamach i tekstach propagandowych partii ludzie nie zrozumieją nigdy takich rzeczy.

Ale odpowiedźcie sobie sami.
Czy idziecie do najtańszego lekarza w okolicy (prywatnie) ???
Czy kupujecie najtańsze nowe samochody (gdzie ten zalew TATA na polskich drogach)???

To dlaczego oczekujecie usług najwyższej jakości za najmniejszze pieniądze (szczególnie że przeciętnie nikt z was nie potrafi ocenić JAKOŚCI takej usługi?)???

Polak przed szkodą i po szkodzie głupi, bo chytry zawsze traci dwa razy :)
celsjus / 83.27.117.* / 2012-02-28 11:29
Mysle ze boisz sie tego ze znajdzie sie ktos lepszy od ciebie i tanszy.
celsjus / 83.27.117.* / 2012-02-28 11:27
Bez przesady!! Miernot juz teraz pracuje tu tyle i tyle jest niedomowien, niedopatrzen i zwyklej niekompetencji ze moze byc tylko lepiej jesli ta reforma wejdzie. Od razu widac zes Czlek z PRL. Wolny rynek wyczyszcza miernoty i to szybko, duzo szybciej niz nieudolne ustawy. Ktos kogo jego zdaniem skrzywdzisz nie przyjdzie do ciebie wiecej i tyle. Straci moze raz ale ty ju wiecej nie zarobisz wiec nie ma obawy.
Wolnośc / 194.39.141.* / 2012-02-28 11:05
No to sobie odpowiedziałeś. Jak Będziesz taki dobry jak ten lekarz do to nie stracisz. A te wszystkie bariery wcale nie ograniczają liczby matołów którzy się po znajomościach do jakiejś branży dostali.
A jak mówić o jakości ja matoł nie musi o klienta walczyć.
slaby 74 / 164.126.165.* / 2012-02-28 10:13
Na pośrednika, zarządcę nie ma już egzminów - studia kierunkowe, podyplomowe i praktyka (plan zarządzania N - zarządca), kiedyś tym zajmowali się ludzie po szkole średniej; sam jestem zawodowo związany z RN, bez przesady aby sprawdzić KW, EGiB, dokumenty w spółdzielni itp. to wystarczy umieć czytać i myśleć. Wycena wymaga większej wiedzy prawnej, technicznej i ekonomicznej, ale większość wycen to wyceny nieruchomości lokalowych robione dla banków z pokładu samochodu rzeczoznawcy, albo z okna jego biura, jeśli jest inaczej czekam na zaprzeczenie ...
k aczordonald / 2.99.79.* / 2012-02-28 09:59
eeee, ceny sa zachodnie przy 2-3 krotnie nizszych zarobkach w tych samych branzach .
Uslugi bankowe(finansowe) naleza do najdrozszych w EU.

To chyba wszystko powinno byc w Polsce najlepsze(skoro jest najdrozsze).
airmaxik / 83.6.37.* / 2012-02-28 09:37
powinni zatem wprowadzić jeszcze egzamin do sejmu :) może wtedy trochę prawo "znormalnieje".
lukaszduran / 2012-02-28 09:36 / Bywalec forum
NIE WIERZCIE W TE BZDURY. TERAZ NAGLE ICH OŚWIECIŁO, PO 4 LATACH NIERZĄDÓW, ŻE NIE MOŻNA ZNALEŹĆ PRACY A JAK JUŻ JEST TO NA UMOWIE ŚMIECIOWEJ. TACYT POWIEDZIAŁ NASTĘPUJĄCE SŁOWA :"IM BARDZIEJ CHORE PAŃSTWO TYM WIĘCEJ USTAW" I PROSZĘ KOLEJNA USTAWA NA HORYZONCIE.

DOSYĆ TEGO!!! TUSK, KACZYŃSKI, PAWLAK, PALIKOT, MILLER, ODEJDŹCIE, ODDAJCIE WŁADZĘ LUDZIOM, KTÓRYM NA PRAWDĘ ZALEŻEĆ BĘDZIE NA POLSCE I NA PRZYSZŁYCH POKOLENIACH!

PRZEZ OSTATNIE 20 LAT MIELIŚCIE JUŻ SWOJE 5 MINUT I JE ZMARNOWALIŚCIE!

VOX POPULI, VOX DEI! JEŚLI TO DLA WŁADZY NIC NIE ZNACZY TO WŁADZA DLA NAS TAKŻE!

LUDZIE, CZAS NA REWOLUCJĘ! ZRÓBMY TO CO ZROBIŁA ISLANDIA (o tym POlskie media nie poinformują)www.reformatorzy.org.pl/docs/pdf/Islandia-zaczyna-od-nowa.pdf

CZAS NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ www.reformatorzy.org.pl.

CZAS NA REFORMATORSKIE SPOŁECZEŃSTWO!

JEŚLI NARÓD NIE OBALI TEGO BAGNA TO TO BAGNO WCIĄGNIE DO RESZTY CAŁY NARÓD. IDŹMY POD SEJM, PROTESTUJMY WSZYSCY, APELUJMY O PODJĘCIE POKOJOWYCH ROZMÓW BY OBECNI POLITYCY ZREZYGNOWALI. JEŚLI TO NIC NIE DA TO TRZEBA PODJĄĆ RADYKALNE KROKI M.IN. ZAPOWIEDZIEĆ BLOKADĘ EURO 2012.

ZROZUMCIE, ŻE TU CHODZI O WASZE ŻYCIE, O WASZE DZIECI I RODZINY O CAŁE POKOLENIA. TO WSZYSTKO JEST OD PONAD 20 LAT NISZCZONE! O TYM GDZIE MA WŁADZA NARÓD ŚWIADCZY KONSTYTUCJA (ART. 104 UST.1 I ART. 105)

POWOŁUJEMY RADĘ JEDNOŚCI NARODOWEJ A NASTĘPNIE RZĄD JEDNOŚCI NARODOWEJ.

SZCZEGÓŁY NA www.reformatorzy.org.pl

APLIKACJA DO RJN NA www.reformatorzy.org.pl/docs/Aplikacja-RJN.doc

MOJĄ APLIKACJĘ DO RJN WYŚLĘ KAŻDEMU, KTO SKONTAKTUJE SIE ZE MNĄ POPRZEZ E-MAIL ORAZ PODA SWOJE PRAWDZIWE DANE KONTAKTOWE (DWIE OSOBY JUŻ TAK ZROBIŁY)

NA PONIŻSZE ADRESY E-MAIL W/S INICJATYWY ODPISAŁO JUŻ KILKA OSÓB

ODNOŚNIE BEZROBOCIA TO MAM APEL DO LUDZI (SZCZEGÓLNIE MŁODYCH W WIEKU 18-25 LAT). POMÓŻCIE ODSUNĄĆ OBECNYCH POLITYKÓW OD KORYTA.ZRÓBMY REWOLUCJĘ CHYBA ŻE NADAL CHCECIE PRACOWAĆ W POLSCE NA UMOWACH ŚMIECIOWYCH LUB PRACOWAĆ NA NIEMCÓW, FRANCUZÓW ITP. STWORZYMY MIEJSCA PRACY Z UDZIAŁEM SKARBU PAŃSTWA W PROGRAMIE GOSPODARCZYM „KORPORACJE STUDENCKIE” (NAZWA JEST UMOWNA, DOBRZE PŁATNĄ PRACĘ DOSTANIE KAŻDY KTO BĘDZIE CHCIAŁ NIEZALEŻNIE CZY BĘDZIE PO STUDIACH CZY PO SZKOLE ZAWODOWEJ)

PROGRAM ZOSTANIE OPISANY NA BIERZĄCO POD ADRESEM WWW.KORPORACJESTUDENCKIE.PL

JEST TO MÓJ AUTORSKI PROGRAM

POZDRAWIAM
reformatorzy@gmail.com
lukasz.duran@gmail.com
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy