Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa dla frankowiczów przeszła pierwsze czytanie w Sejmie. Oto propozycje

Ustawa dla frankowiczów przeszła pierwsze czytanie w Sejmie. Oto propozycje

Wyświetlaj:
anka760 / 77.255.248.* / 2015-07-24 07:26
Policzyć ile frankow jeszcze zostało-przeliczyt to na złotówki,po kursie z dnia podpisania umowy-przedstawić zarzuty pracownikom banków,którzy doprowadzili klientów do niekorzystnego rozporządzenia majatkiem-osądzic i skazać,banki całkowicie pokrywaja koszt przewalutowania-odpowiadaja materialnie i karnie za oszustwa-brak franków,klauzule niedozwolone.Natychmiastowa wymiana prezesów banków,w których Polska ma większosć-rozwiazanie i postawienie zarzutów członkom KNF i zarządowi NBP za parasol ochronny na bankowymi spekulantami. Jeżeli jakiemus bankowi nie pasuje,to proszę zlikwidować swoje siedziby na terytorium RP . KONIEC.
xxx231 / 83.15.47.* / 2015-07-24 07:31
Aha ,bo się nie udało to obciążyć bank i pracowników za swoja decyzje , ,ale jakby sie udało to jaki byłem mądry , zaryzykowałem i mam i takie tam..
Astry / 83.6.125.* / 2015-07-24 07:51
NASTĘPNY TĘPY DEBIL. DO SZKOŁY PROSTAKU...
franek232 / 194.1.217.* / 2015-07-24 07:21
A co zrobią banki wobec tych co mają 76 mkw. i więcej? Przecież dawały kredyty i zarabiały przez lata na kredytobiorcach. Tyle mówi się o równouprawnieniu, a tu równi i równiejsi...Pozostaje mieć nadzieję, że nowy prezydent nie podpisze tej wspaniałej ustawy i wszyscy frankowicze będą równi wobec tej niesprawiedliwości jaka ich spotkała...Bo czy jedni mają płacić za drugich? To banki są winne tej sytuacji i niech kolejny raz nie zganiają na nas odpowiedzialności, najwyżej nieco mniej zarobią. A my nie będziemy tracić do końca życia i o jeden dzień więcej!!!
kszykszy / 195.212.29.* / 2015-07-24 07:59
nie moge tego czytac, kazdy powinien odpowiadac za siebie, jesli ja robilem zakupy i euro mi wzroslo o 30% w 2008 czy bank ma za to odpowiadac? w 2007 jak kupowalem jaht dolar byl po 2,12 to teraz mam moze komus oddac bo w 2010 juz byl po 3,50 i moj jaht w Polsce podrozal o 70%
hazard na walucie jak kazdy hazard jest hazardem
a co z jenem, tez podrozal w krotkim okresie o 60% i co rzad ma dotowac moje zakupy w SONYm bo laptopy podrozaly? obuddzcie sie i nie obciazajcie ryzykiem hazardzistow obywateli
:( / 37.248.255.* / 2015-07-24 07:19
Frankowicze łacznie z byłym panem premierem, powinni zobaczyć video na YouTube na temat okazji na tanie kredyty przygotowany przez Max Kolonko - MaxTV - YouTube
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-07-24 07:17
Gdzie był KNF w latach 2005-2009 oraz Urząd Ochrony Konsumentów!!!.

Politycy chełpili się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi także takimi produktami jak:
1. Kredyty hipoteczne w CHF

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD}. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

oto jak Duda i PIS pomogli frankowiczom i jak pomogą na jesieni
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
Pawel 20 / 62.254.2.* / 2015-07-24 07:07
Ale to jest ciagle mydlenie oczu i papka wyborcza. Sam pare lat temu przewalutowalem kredyt ze zlotowek na franka, Wtedy w zl byla wielka rata, teraz po przeliczeniu gdybym chcial brac podobny od zera ale w zlotych nie bylo by wcale mniej; wiec juz przestancie na sile uszczesliwiac. Biorac kredyt w innej walucie ponosi sie ryzyko ale jest tak samo w krajowej walucie; ogolnie kazdy kredyt to ryzyko.
Alebo chce sie placic i plakac na "swoim" /bankowym/ albo dzielic garnuszek z Tesciami i tez plakac. Ja osobiscie dziekuje za pomoc, jakos dam sobie rade, a jak nie to niech bank sie martwi.
janiinnaaa / 83.18.2.* / 2015-07-24 07:01
To teraz poprosimy o pomoc dla okradzionych przez państwo inwestorów JSW.
Ann58 / 79.188.180.* / 2015-07-24 07:00
Większość , jak czytam, jest wściekła,że za mała pomoc no bo to dlaczego 75 m kw. i 100 m kw. a to za mało itd. Ja tylko się pytam " a właściwie to dlaczego ma ktokolwiek pomagać" a może by tak rozliczyć cały okres kredytu, czyli włączając ten okres, w którym było korzystniej. Mam mieszkanko 47 m kw. bo nie miałam funduszy na większe a kredyt na 25 lat to dziękuję - moim zdaniem byłam odpowiedzialna.... CHOCIAŻ TERAZ MAM WĄTPLIWOŚCI. A te Osoby co zaciągnęły kredyt na tak długi okres to.... NIE BĘDĘ GLOSOWAć NA PO (chociaż przez cały okres głosowałam) - bo to co się dzieje, patrz: NAGŁE OBIECANKI I USTAWY, KTÓRYCH NIE BYŁO CZASU (?) PODJĄĆ PRZEZ TYLE LAT. ŻENUJĄCE
wwr / 31.61.136.* / 2015-07-24 07:00
Jestem frankowiczem. Jeśli ta ustawa przejdzie to PO już może wyprowadzić sztandar.
ja721 / 109.231.41.* / 2015-07-24 06:59
Jak można zrobić ustawę która dotyczy tylko pewnej grupy ludzi, to chyba nawet nie jest konstytucyjne i ma na celu zwrócenie uwagi przed wyborami ze coś z tym robimy a nie z rozwiązania problemu.
Jakie rozłożenie kosztów - skoro koszty ponosi kredytobiorca. Kredytodawca nawet nie maił franków jak udzielał kredytu więc jedynie co go czeka to zmniejszenie zysku z oszustwa czyli przestępstwa
zawsze głosowałem na PO / 80.50.79.* / 2015-07-24 06:48
Jestem mocno zawiedziony pomocą finansową po fakcie dla uprzywilejowanych frankowiczów. Ja specjalnie brałem niski kredyt i mieszkanie żeby uniknąć podobnych kłopotów a nieodpowiedzialni ludzie nagle dostają pomoc bo jest okres przedwyborczy. Ewka jak dalej będziesz rozdawać kiełbasę to na Ciebie nie zagłosuje.
as1223 / 89.68.68.* / 2015-07-24 06:41
Znowu ustawa dla wyselekcjonowanej grupy ktora bedzie ich promowac i polepszac ich warunki w stosunku do calej reszty. Po ci tyle gadek o konstytucji - rownosci wobec prwa skoro urzednicy maja do gdzies!
xeniek / 188.33.60.* / 2015-07-24 06:49
Banki sprawdzily ilu jest takich klientow... po to by zamydlic oczy i ukazac razem z oslami wielkodusznosc ...ale i tych i pozostalych maja w czterech literach - Panstwo Politykow (PO PIS etc,) - czyli wszystkich przy żlobie (zmieniajacych tylko stolki na przestrzeni lat) dbaja o swoje i o instytucje bo one nie glosuja...a my i tak wybierzemy ktorys tam stolek, stolik...nam trzeba mydlic oczy.
adamk123456 / 89.65.104.* / 2015-07-24 06:06
Smutne to, ale wszyscy frankowicze zostali "wkręceni" w zadłużenie przez rząd i banki. CHF został celow ustawiony na 2PLN , a cena mieszkania na 6000PLN/m2 .
Teraz zbierany jest haracz.
Obecne programy MDM itp , to następne "wkręcanie".
W Szwecji jak kupujesz nieruchomość z kredytem to odsetki odliczasz od podatku (częściowo)
Gdyby nie islamiści , to życie w Szwecji byłoby sielanką , ale oni tam są i będzie ich coraz więcej .
Za 1,5 pokolenia nie będzie tam juz nikogo innego.
separator / 81.23.22.* / 2015-07-24 05:55
A może by tak jeszcze przed wyborami odbyt farankowiczom wylizać?? zawsze to parę głosów i przyjemności dla kredytobiorcy !!!
xserio / 188.33.60.* / 2015-07-24 06:43
Liza caly czas bankom i innym instytucjom, ktore ich utrzymuja, finansuja itd ...krzywdy sobie i kolegom nie dadza zrobic. Tobie nie wyliza odbytu bo i tak oddasz glos (jak pies).
Fo / 83.11.171.* / 2015-07-24 05:50
Ja też chce aby mi Państwo i banki dopłaciły różnicę między tym co wziałem w złotówkach a tym co by było we frankach.
Mirek225 / 31.61.137.* / 2015-07-24 03:40
Pomoc frankowiczom w trudnej sytuacji?
Przecież w Polsce istnieje system pomocy społecznej. Z Ośrodków Pomocy Społecznej korzysta 3 miliony rodzin!!! Zapraszam "frankowiczów" w potrzebie do MOPS-ów.
Też ok. 3 mln osób ma pożyczki w różnych prowidenach, kredytach chwilówkach. Czy oni mają lepszą sytuację od frankowiczów?

Gdzie byście mieszkali, gdyby te "złodziejskie" banki nie udzielały tych kredytów wcale? Pod mostem?
Bo przecież mieszkacie w tych nieswoich, NIESPŁACONYCH apartamentach!

Najnowsze wpisy