Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa dla frankowiczów przeszła pierwsze czytanie w Sejmie. Oto propozycje

Ustawa dla frankowiczów przeszła pierwsze czytanie w Sejmie. Oto propozycje

Wyświetlaj:
sebas843 / 86.16.252.* / 2015-07-24 03:12
tylko kompletny ignorant moze wziasc kredyt w walucie w ktorej nie zarabia. lub taki ktory lubi ryzyko i albo zyska albo straci... niby dlaczego banki mialyby pokrywac starty tych co wzieli takie ryzyko??
suto / 94.254.133.* / 2015-07-24 06:14
Wziąć
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fellinito / 2.165.12.* / 2015-07-24 01:25
Nie mam kredytu ani w PLN ani w CHIF, ale od razu widać, że rząd stoi za bankami, a nie za obywatelem Polski. I tym to sposobem PO samo sobie pętlę na szyjkę założyło. Są już POgrzebani.
sebas974 / 86.16.252.* / 2015-07-24 00:35
kolejny socjalny, chory pomysl, niech rynek sam sie wyreguluje. Ci co wzieli kredyt na mieszkania na ktore ich nie stac niech z nich wyleca, pojda licytacje komornicze i ceny sila rzeczy spadna. jak ktos bierze kredyt na ktory go nie stac niech placi za swoje bledy. a nie ze zaplaca banki czyli defakto wszyscy klienici tego banku...
Rączki w górę! / 83.28.166.* / 2015-07-24 00:32
Ach ta Platforma... Ciągle żarty się ich trzymają... z ludzi.
Wyborca PO, frankowicz / 89.76.150.* / 2015-07-24 00:05
Ostrzegam PO. Jeśli uchwalicie tę ustawę, która jest prezentem dla banków, a nie dla frankowiczów, to nie miejcie złudzeń, że na was zagłosuję. Idźcie do diabła.
Jeśli chcecie coś zrobić sensownego, to uchwalcie, żeby klauzule abuzywne z definicji znikały z wszelkich umów z chwilą wpisania ich do rejestru takich klauzul przez uprawnione organy. Nie chcę żadnych przewalutowań. Chcę, żeby klauzule abuzywne znikneły z moich umów bez dodatkowych procesów sądowych. Bo co to za sąd (konsumencki), którego decyzje muszą być poparte decyzją innego sądu.
To jest wasz psi obowiązek wobec swoich wyborców.
frank111 / 46.169.72.* / 2015-07-24 00:03
to kpina - zaskarżę sam osobiście tą ustawę do trybunału konstytucyjnego
1. skąd to kryterium do 75 m mieszkanie - albo wszyscy albo nikt
2. proszę nadal o wyliczenie na czym to banki miałby niby stracić w wyniku przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu - według mnie nigdy banki nie miały ani pół franka - a przynajmniej ja go nie dostałem
realista2015 / 83.20.208.* / 2015-07-24 12:34
To może ja też zaskarżę pomoc tylko dla frankowiczów. Gdzie tu jest równość wobec prawa ?
antybankier / 78.17.176.* / 2015-07-23 23:46
Zastanawiam skąd to kryterum sie wzięło. Mogliby wytłumaczyć dlaczego mieszkanie do 75m2 a dom do 100m2. Poza tym przewalutowanie po bieżącym kursie raczej nie ma sensu szczególnie w tym okresie kiedy na franku rośnie bańńka spekulacyjna. Co te osoby zrobia jezeli przwalutuja kredyt a pozniej kurs franka sie obnizy?Uwazam ze w miare sprawiedliwym podejsciem byloby przewalutowanie po kursie z daty wziecia kredytu. Banki zarobily wystarczajaco na marzy, oprocentowaniu i spredzie. Ale im zawsze malo bylo i malo bedzie. Na koniec dodam ze lobby bankowe jest zbyt silne aby cokolwiek sie zmienlo w tym temacie. A te dywagacje to zwykla kielbasa wyborcza!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tom54312 / 95.160.106.* / 2015-07-23 23:45
CZym wy sie gorączkujecie.. i tak frank spadnie i tak. Ja osobiscie nie mam takiego kredytu, ale na chlopski rozum patrzac na gospodarke szwajcarska i powody umocnienia sie tej waluty ( przeczekanie z kapitalem) to to jest poprostu pewne i juz. Teraz jest panika i lobby na przewalutowanie, zeby kurs akcji bankow skoczyl gwaltownie do gory majac w portfelu mniej takich kredytow. A prawda jest taka ze 2004 roku frank byl po 3,2 a w 2008 po 2 pln, ropa byla po 120 dolarow za barylke ( tez miala nie spasc) a spadla do 50-60 dolara, zloto mialo rosnac a spadlo, miedz spada itd, itp. Ludzie spokojnie, to jest banka ktora peknie. To czym powinien sie zajac rzad to zapisy w umowach frankowych ktore powoduja wzrost raty , bo przypomne wszyskim ze jak bank wzal pod uwage libor to frankowicz praktycznie nie placi odsetek lub jesli placi to mocno zredukowane w stosunku do tego co mial co skutecznie niweluje problem kursu. Jedyny problem to "uwiezienie" w mieszkaniu bo ciezko je sprzedac... ale to tylko przejsciowa sytuacja
przemek2332 / 109.255.17.* / 2015-07-24 00:33
Jest to pocieszające, ale jak to się ma do tego iż w umowach są zakazane klauzule, a w dodatku banki nic nie robią sobie z wyroków sądowych? Trzeba ich wziąć ostro za łeb inaczej puszczą nas z torbami jak Greków.
oscart / 77.100.196.* / 2015-07-23 23:41
buhaha wg obliczen skorzysta z tej watpliwej pomocy 5% kredytobiorcow! dziady ale pomagaja banksterom..do konca..do ostatniej kropli krwi! buhaha :D
żydosław sfetru / 82.177.224.* / 2015-07-23 23:36
SĄDY WE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJACH UNIEWAŻNIŁY KREDYTY TZW. WALUTOWE .TYLKO W POLSCE ŻYDOWSKIE BANKI MAJĄ POZWOLENIE OD ŻYDÓW Z WIEJSKIEJ NA OKRADANIE POLAKÓW.
iksi / 89.64.207.* / 2015-07-23 23:35
Dlaczego nie podniosły się głosy sprzeciwu???? Jeżeli nie zgadzam się z czymś to sprzeciwiam się. Gdzie byli ci posłowie , którzy rzekomo wspierają frankowiczów???
Tomek1009 / 79.136.117.* / 2015-07-23 23:33
W porzadku, w tym roku pierwszy raz w zyciu nie zaglosuje na PO. To kpiny a nie propozycja, dlaczego dom do 100 m2, co to za dom?
A przede wszystkim: TO JEST POMOC DLA BANKOW, PONIEWAZ GDY WARTOSC KREDYTU WYNOSI 120% TO BANK MA JUZ DEBET NA 20% GDYZ KREDYTOBIORCA JEST O TYLE WLASNIE NIEWYPLACALNY. Zgodnie z ustawa ma podzielic te strate miedzy siebie a bank i placic dalej... To jest zwykla "kielbasa wyborcza" ale gdy przejdzie to pomoze bankom...
mondry / 83.10.24.* / 2015-07-23 23:32
Albo zaproponować wszystkim albo nikomu. Ustawa w tej formie to próba ugłaskania kredytobiorców i banków jednocześnie. Żałosna jest ta propozycja
ted lu / 185.78.148.* / 2015-07-23 23:30
Tu nie chodzi o frankowiczów - tutaj chodzi o to aby wydoić krowe(Polskę) tak szybko jak się da, póki nie zrozumie że nie ma już wyjścia. A wtedy da się kolejne pożyczki jak Grecji. Tusk który dostawał pieniądze z unii zbudował parę orlików, kawałek autostrady i odmalował kilka rynków w kraju, ale zadłużył kraj na 300 mld - tak "trzysta" mld USD a gospodarka w zasadzie leży. Póki dostajemy dotacje to będzie się jakoś toczyć ten wóz - dotacje się skończą. Banki spolonizować, opodatkować a wszystkie kredyty przewalutować na złotówki kosztem banków bo i tak już zarobiły wystarczająco dużo. To jest pierwszy warunek budowy własnej gospodarki. Nie może być tak aby zachodnia lichwa dostawała strumień nieopodatkowanego łatwego pieniądza i swobodnie manipulowała rynkiem walut. Tu w Polsce powinny być wydawane te pieniądze, tu inwestować w technologie i przemysł. A te wynurzenia bankierskie to koń trojański dla Polski i Polaków. Już powoli trzęsą portkami, za chwilę będą do kupienia kolejne banki za dobre pieniądze. Jest okazja pozbyć się tego dziadostwa. Oby tylko PIS wygrał to zrobi z nimi porządek. Przesłuchałem sobie w końcu na spokojnie taśmociąg PO jest kupione - zresztą myślą tylko o własnej kieszeni.
bwm / 89.74.164.* / 2015-07-23 23:20
Coś podobnego. To się ma nazywać pomoc? Jak szybko potrafi nasza kochana władza wyliczyć mniejsze dochody banków a nie potrafi wyliczyć jakie straty poniósł obywatel zaciagając kredyt gdy liczono franka po 1.95 w 2008r i płacąc rosnące raty co miesiąc na przestrzeni 7 lat ze względu na zmienny kurs aż do 4 zł. To nie jest zarobek banków? Gdzie w tych wyliczeniach są pieniądze które już zostały spłacone?

Najnowsze wpisy