Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Wyświetlaj:
Zly / 176.58.22.* / 2016-01-14 16:56
No to jak jest? Nie znamy tresci ustawy a juz wiemy ze bedzie zla....
Jelenia Góra / 89.68.127.* / 2016-01-14 17:00
Bo to sie nazywa wlasnie manipulacja dziennikarska!
Dopiero teraz to odkryłeś???!!!
Paweł878 / 83.144.89.* / 2016-01-14 16:55
Duda jest człowiekiem HONORU a jego słowo jest ŚWIĘTE... dlatego nie sprzeda 2 milionów Polaków oszukanych przez banki za 0,4% nowego podatku.... TYLKO ZA 0,5%
joka / 87.205.102.* / 2016-01-14 16:55
Jestem frankowiczem i nie dałam się nabrać na obiecanki , cacanki tego Pana. Wiedziałam , że to ściema żeby wygrać wybory . No i osiągnął swój cel. teraz ok 1 mln ludzi będzie pluło sobie w twarz, że uwierzyło.
ELA Z KRAKOWSKIEGO / 83.5.213.* / 2016-01-14 16:55
A NIBY DLACZEGO KTOŚ OBCY MA ZA NICH PŁACIĆ ?
Bat nadebil / 217.99.151.* / 2016-01-14 16:54
nawet ludzie z poza Pisu , innych opcji , obiektywni , dawali szanse temu czlowiekowi , do dzisiaj w uszach mam slowa w sejmie gloszone przez Dude , mowil ; bylo zle ale teraz bedzie inaczej bedziemy sluchac opozycji , konsultowac wszystkie ustawy , bedzie kwitlo zrozumienie i milosc itp. itd. tylko zapmnielismy ze Pis wszystko rozumie inaczej nawet blizniego kocha inaczej
Aleks746 / 77.254.195.* / 2016-01-14 16:54
DUDUŚ a co z USTAWA o podwyższeniu KWOTY WOLNEJ OD PODATKU!!!! Obiecałeś że w ciągu pół roku swojego urzedowania wniesiesz ja do sejmu. Czy tak Cie nauczyli kłamac w Krakowie?
franek016 / 83.10.149.* / 2016-01-14 16:53
Niech się frankowicze cieszą, ze Prezydent Duda się tym zajął, bo z pewnością ZADEN INNY PREZYDENT NIE RUSZYLBY PALCEM. Winna jest naiwność kredytobiorców i banki!!!!!!!!!!!!!!
anna 1964 / 83.24.205.* / 2016-01-14 16:55
Ale dlaczego za czyjąś naiwność ja mam zapłacić bo banki na pewno sobie to odbiją.
Narcyz107 / 217.99.10.* / 2016-01-14 16:53
Widać na zdjęciu tą głupią minę tz"prezydenta" która mówi wszystko co on może przedstawić ???!!! other BULLSHIT!
iiiiiiiiii / 83.6.93.* / 2016-01-14 16:53
Bank z umowy kredytowej uczynił spekulacjną grę losową, zależną od kursu waluty obcej, której uczastnikami byli Kredytobiorcy kontra Bank. W przypadku umocnienia złotówki - Kredytobiorca miał zyskiwać, a Bank tracić, natomiast w przypadku umocnienia szwajcarskiej waluty - zyskiwać miał Bank, a tracić Kredytobiorca. W każdym przypadku (również przy niezmiennym kursie franka) Bank tracił oprocentowując kredyt poniżej kosztów pozyskania pieniądza, gdyż zastosował dumpingowe oprocentowanie kredytu - Libor CHF zamiast Wibor.
Kredytobiorcy podstępnie zostali wprowadzeni w błąd co do waluty kredytu.
Mając wiedzę, że waluta kredytu to polski złoty, nawet bez wiadomości specjalnych można było stwierdzić, że poniesienie poważnych strat przez Kredytobiorców było pewne. Celem działalności Banku jest osiąganie zysków, a nie pomoc finansowa konsumentom. Interesy Banku i Kredytoborców były przeciwstawne i w takiej konfrontacji Kredytobiorcy nie mieli szans by nie ponieść strat. Udzielając takiego kredytu, przy założeniu stabilności franka (nie mówiąc o deprecjacji) -Bank poniósłby straty. Bank udzieliłby kredytu na zatracenie, gdyż oprocentowanie kredytu było niższe niż te, które Bank ponosił pożyczając środki na rynku międzybankowym, a ewentualna aprecjacja złotówki powodowałaby dalsze straty Banku. Udzielony złotowy kredyt "topniałby" wraz z osłabianiem się franka szwajcarskiego. Jak wówczas wyglądałyby depozyty klientów Banku? I kto lepiej potrafi przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie: Bank, czy Kredytobiorcy?
GoliathS / 95.160.246.* / 2016-01-14 17:02
Znowu kompletna bzdura: bank pożyczał franka na rynku międzybankowym wedle stawki LIBOR a nie WIBOR - przypomnę, że LIBOR to oprocentowanie walut obcych a WIBOR złotówki. Po drugie, przyjęcie na siebie ryzyka walutowego przez bank (jeśli tak było) jest typową grą maklerską absolutnie zgodną z prawem. O ile się orientuję, banki grają na minimalizacji ryzyka i pewności zysku, więc gra na kursach walut poza salą maklerską nie ma miejsca :) Teoria wygłoszona powyżej jest niczym nie popartą spekulacją, która z całą pewnością nie jest powszechną praktyką banków. A co się tyczy ryzyka bankowego ... cóż, widziały gały co brały, a rąsie podpisywały!!!
iiiiiiiiiiiiiiii / 83.6.93.* / 2016-01-14 17:07
NIeprawda. Złożyłam w banku oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu (błąd co do waluty kredytu) i bank przyznała, że waluta kredytu to PLN. Chociaż tego nie będę musiała w sądzie udowadniać
SOS77 / 94.42.67.* / 2016-01-14 16:52
Z pretensjami do pana Petru, który doradzał kredyty walutowe.
anna 1964 / 83.24.205.* / 2016-01-14 16:59
w 2006 r. PiS bardzo bronił kredytów walutowych
PrawdaBoli / 77.115.123.* / 2016-01-14 17:10
chyba ktoś tu ma kredyt do spłaty^^. Powinni spłacać go sami, dlaczego my podatnicy mamy płacić za kogoś kto kierując się chęcią zysku, stracił na tym??
Empatia / 31.11.199.* / 2016-01-14 16:51
Jeśli ktokolwiek myśli że problem toksycznych pseudokredytów manipulowanych kursem CHF można przemilczeć to bardzo się myli. Jeśli nie zostanie on rozwiązany systemowo przez ustawę a ludzie wmanipulowani w te kredyty będą pozostawieni sami sobie lub jeśli ich będzie stać - sądom na wiele lat - to stanie się tragedia.
To jest system naczyń połączonych. Kurs franka - którego banki nie miały - już i tak na bardzo wysokim poziomie to tykająca bomba. Czy ktoś z komentujących pomyślał co się stanie jak chociażby połowa z 550tys. kredytobiorców przestanie spłacać raty? Co wtedy?
Czy ktoś pomyślał,że już teraz Ci ludzie- kredytobiorcy tzw.frankowi żyją w ogromnym stresie,często kończą życie tragicznie,że nie wydają pieniędzy na "polską gospodarkę" bo wszystko zabiera im nadmuchana przez franka rata i bank?
Czy jako społeczeństwo chcemy tragedii? kosztem bogactwa bankstery i ich wielomiliardowych zysków???
KONIEC liCHFy! Stop banksterom!
Bank powinien uczciwie przedstawiać ofertę a oferowane produkty powinny być bezpieczne!
Łukasz 1 / 94.251.239.* / 2016-01-14 16:57
Prosze zauważyć, że kredyt w obcej walucie był wzięty z chęci zysku ( a więc nie z odgórnego nakazu czy nacisku). Osoby takie niejako" zarabiały" na kredycie w stosunku osób, które wzięły kredyt w złotówkach. Chyba logicznym jest iż jesli można coś zyskac można również stracić. Prawda? Osoba biorąca kredyt na pewno ma choć minimalną wiedze o matematyce i ekonomii.
Prosze o odpowiedź: czy jesli ja lub ktokolwiek inny zakupi akcje i będzie wygrywał ale w pewnym momencie straci - czy taka osoba otrzyma pomoc od Państwa ??? No właśnie. Dlatego zatem ja oraz inne osoby będa musiały pośrednio płacic na np przewalutowanie lub inną pomoc w stosunku do frankowiczów ?
Pozdrawiam
Łukasz
Empatia / 31.11.199.* / 2016-01-14 17:12
Panie Łukaszu 1 nie zgodzę się z Pana wpisem.
Kredyty manipulowane kursem CHF pojawiły się po to,by umożliwić ludziom mieszkanie na swoim. Bo przy tym pseudokredycie zdolność kredytowa była większa niż przy kredycie oprocentowanym o WIBOR.
Chęć zysku - zgoda - ale zysku banku i "doradcy" którego prowizja od takiego kredytu była o wiele wyższa.
Kredyt z definicji Prawa Bankowego (artykuł 69) to kwota stała podwyższona o oprocentowanie, jest to dług przewidywalny. Tutaj nie można określić długu na jutro czy na za rok bo nie wiemy jak będzie wyglądał kurs CHF. CHF - którego bank nigdy nikomu nie wypłacił ani sam nie miał.
Tzw.kredyty frankowe nigdy nie powinny być nazwane kredytami hipotecznymi - ani wogóle kredytami, gdzie wartość długu jest nieznana.
Zakup akcji to gra na giełdzie - klient banku-kredytobiorca to klient instytucji zaufania publicznego a nie gracz giełdowy. Jeśli jest inaczej to nie został on poinformowany o takiej sytuacji. KNF w Rekomendacji S ostrzegał rynek o 20% ryzyku nie o 100%. A wszędzie trwała kampania o tym jak to CHF jest walutą stabilną....
także tak
pozdrawiam
PrawdaBoli / 77.115.123.* / 2016-01-14 16:51
a czy Polski rząd z pieniędzy podatników spłaci moją prowizje za kredyty?? bo dlaczego mam oddawać więcej niż brałem... proponuję także dokładać mi 40% pieniędzy, żebym miał lżej.
Karina K / 89.74.211.* / 2016-01-14 16:53
Dokładnie!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oli263 / 81.190.169.* / 2016-01-14 16:50
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, i tak źle i tak nie dobrze. Ciekawe tylko, że poprzednia władza robiła tyle przekrętów i nikomu to nie przeszkadzało przez 8 lat.Ciekawe zjawisko.
anna 1964 / 83.24.205.* / 2016-01-14 16:53
Chyba te przekręty ich tak nie uwierały i nie doskwierały.
eme / 78.88.141.* / 2016-01-14 16:50
teraz frankowicze dowiedzą się jak zostali wygruchanii przez prezydenta Dudę tj. pisowskiego pajaca

Najnowsze wpisy