Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Wyświetlaj:
Ala ma kota Alika na ścianie / 83.15.38.* / 2016-01-14 15:42
Frankowicze prezydent się pomylił...... miało być franciszkanie zwykłe przejęzyczenie...... zmęczony był kampanią wyborczą.....
dsdsad / 89.69.154.* / 2016-01-14 15:39
Dzięki kredytowi we frankami mam szczękościsk tylko dwa razy jak spotykam teściów a nie codziennie:-D :-D :-D. Ten plus niweluje wszystkie minusy.
frtyhg / 193.242.147.* / 2016-01-14 15:39
proponuje wprowadzić jeszcze jeden podatek dla firm np od prowadzenia działalności
mamy VAT 23% podatek dochodowy ZUS i teraz podatek obrotowy
i powinien być jeszcze podatek od prowadzenia firmy tak z 500zł za miesiąc wtedy będą mogli ratować frankowiczów
Pytanko / 176.248.24.* / 2016-01-14 15:38
Kupilem dolary po 3.8 ale pamietam ze byly po 2 czy panstwo ma mi oddac roznice?
tyr676 / 188.146.131.* / 2016-01-14 15:43
Co ma to wspólnego z kredytem na 30 lat gdzie jest rodzina i 2 dzieci co ????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obs954 / 195.198.173.* / 2016-01-14 15:37
Lol - no jak dla mnie to byloby w miare sprawiedliwe. Uwzglednic koszty kredytu w zlotych od poczatku umowy, przy przewalutowaniu.
Kurcze - przeciez WSZYSCY, ktorzy brali kredyty w walutach DOSKONALE WIEDZIELI, ze wysokosc kredytu w zlotowach bedzie zalezec od kursu waluty. Niech nikt nie probuje wciskac, ze nie byl tego siadomy.
Sam bralem kredyt w Euro - rata wyniosla mnie 440PLN poprzeliczeniu, za ten sam kredyt w zlotowakch musialbym zaplacic rate 770PLN. Nawet kiedy Euro zdrozalo do 4,5PLN rata wynosila mnie 550PLN - nadal taniej niz kredyt w zlotiwkach.

Nie moze byc tak, ze ktos wzial dajmy na to kredyt we Frankach 10 lat temy, przez 10 lat korzystal na tym bo placil nizsze odsetki, a teraz, kiedy kurs Frana zdrozal zada przewalutowania kredytu na zlote po kursie z czasu kiedy bral kredyt - to przeciez obled - kto ma ponosic koszty- reszta spoleczenstwa ktora nie brala kredytu?
Jedyne rozwiazanie to, jesli ktos zada przewalutowania kredutu - owszem - ale nalezy uwzglednic koszty tego kredytu w zl, od czasu zwarcia umowy - ide o zaklad, ze zaraz sie okaze, ze bedzie to wiecej kosztowac te osoby, niz to co obecnie placa po zwyce cen Franka...
Hm12 / 185.109.109.* / 2016-01-14 15:36
po prostu niech przewaluuja wg tego starego kursu i niech splacaja w zlotowkach, bo chyba nie bedzie kolejnego szalonego pomyslu typu splata kredytu konsumenckiego przez budzet panstwa, bo w Taki sposob, to panstwo zobowiaze sie do splaty wszelkich kredytow zaciagnietych przez obywateli, cokolwiek by to nie bylo i w jakiejkolwiek walucie. A czemu pomoc tym, co we frankach kredyty pozaciagali? A co z tymi, co w zlotowkach pozaciagali? Tez sa zadluzeni i cienko przeda.
al405 / 213.108.112.* / 2016-01-14 15:40
Masz rację i tak frankowicze lepiej teraz wychodzą od tych co wzieli kredyt w złotych. Wiedzieli co podpisuja to niech teraz płacą. Wyjeżdżaja na wczasy zagraniczne to ich stać . Ja też wyjezdzam ale franki mam gdzieś .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marvina / 62.93.43.* / 2016-01-14 15:35
Mam kredyt we frankach. Taki średniej wielkości. Kredyt spłacam ok 10 lat. Pozostało 20. Do dnia dzisiejszego nie straciłam nic na tym kredycie. Gdybym wzięla w złotówkach bilans spłat byłby podobny. Tak, że na razie nic na tym kredycie nie stracilam. Nie wiem jak bedzie dalej, ale w wielu przypadkach jest to niepotrzebnie rozdmuchane. Jak tylko Bozia da zdrówko i praca będzie dalej to kredyt we frankach spłace tak jak spłacałabym w złotówkach. Napewno są osoby, które wzięly kredyt w złym momencie i może zbyt duzy. Im nie zazdroszczę. Pozdrawiam
!@# / 217.153.72.* / 2016-01-14 15:42
A jak Bozia Ci jednak nie da zdrówka to nagle przejrzysz na oczy, że po 10 latach masz jeszcze do spłacenia o 170% wartości zaciągniętego kredytu a sprzedać nieruchomości nie możesz bo dług znacznie przewyższa jej wartość. Zostanie ci tylko sznur bo na zrozumienie banku nie licz. Na razie żyj w błogiej nieświadomości której ci zazdroszczę.
Adrian715 / 77.115.92.* / 2016-01-14 15:34
Ja się pytam pie....ne heitery dlaczego frankowiczom ktoś ma spłacać kredyt?! Czytali umowę i wiedzieli co brali. Jeżeli ktoś kupi akcje na giełdzie a chwilkę później udziały pójdą w dół kto ma zwracać różnicę. Przestańcie organizacje Żydowskie skłócać Polaków! Dlaczego wy żydzi zawsze macie pretensje roszczeniowe. "Przecież to wy ukrzyżowaliście Jezusa, więc czemu macie pretensje do całego świata?!"
_yossarian_ / 89.174.66.* / 2016-01-14 15:33
Chciałbym tylko przypomnieć że człowiekiem od kasy w bandzie która aktualnie dorwała się do rządzenia w tym biednym kraju p. Morawiecki czyli prezes banku głęboko umoczonego w kredyty frankowe w Polsce.

Wiara w to że jakikolwiek bankster zrobi cokolwiek aby zaszkodzić swoim kolegom banksterom jest naiwnością porównywalną z wiarą w to że pislamiści są odpowiedzialnymi politykami znającymi znaczenie słowa demokracja albo nadzieją na to że ojciec imperator rozda majątek biednym i przesiądzie się z maybacha do fiata.

Ale ducha nie traćcie jeszcze rok rządów tej kamaryli i franek będzie po 6 zł, a wtedy frajerstwu znowu coś się obieca, albo dla odmiany ustali się że Prawdziwy Polak Katolik kradytów we frankach by nie brał a obcy element który jednak wziął niech sam sobie radzi.
Ku chwale Prezesa.
TomX / 194.181.192.* / 2016-01-14 15:33
Haha nie było przedstawicieli Banków - a obecny minister finansów to przecież Bankster - wieloletni prezes BZWBK i pracownik wielu banków.
mmkgd / 83.23.222.* / 2016-01-14 15:37
Coś ci się chłopie pomyliło, minister finansów nie był nigdy prezesem tego banku. Nie masz wiedzy, a zabierasz głos w sprawie.
MARIANEK15 / 89.231.80.* / 2016-01-14 15:32
Sejm niech zakończy jeden projekt Prezydenta - to jest ustawę o przywróceniu wieku emerytalnego. Jest w Sejmie już ponad miesiąc i ... nic. Przecież projekt tej ustawy 60/65 był już przez ponad pół roku "czytany" z Narodem. A więc Panie Prezydencie czekamy na zakończenie chociaż jednej Pańskiej obietnicy i to sztandarowej - ws. WIEKU EMERYTALNEGO !
KubaP350 / 31.51.179.* / 2016-01-14 15:31
Czegoś tu nie rozumiem. Ci, którzy brali kredyty we frankach powinni mieć świadomość, że zmiana kursu jest możliwa. I na pewno ją mieli. Ci, którzy posłuchali zapewnień, że wszystko będzie dobrze są sami sobie winni. To jest prywatna sprawa klienta i banku jaką umowę podpisują. Zresztą nie było płaczu, jak mający kredyty w złotówkach płacili więcej. A teraz wielkie oburzenie, bo frank się załamał. TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA. Pozdrawiam.
bubu ten prawdziwy / 91.217.114.* / 2016-01-14 15:57
Niestety, nie masz racji. Jak brałem kredyt to urodził nam się syn i moja żona była na urlopie macierzyńskim.
Pracowałem tylko ja, bank poinformował mnie że mam zdolność tylko we frankach ale to bardzo korzystna umowa bo będzie pan płacił mniej a frank z racji neutralności i bogatej gospodarki to pewna waluta.
I co koleżko?
alladion / 217.28.149.* / 2016-01-14 15:42
Tu nie chodzi o jakiekolwiek załamanie. Tu chodzi o prawo, żeby i kredytobiorca i bank je przestrzegał. Czy ty tego nie rozumiesz? Jeżeli jest tak, że kredytobiorca powinien przewidzieć, że kurs pójdzie do góry to tym bardziej bank powinien to przewidzieć i nie wzywać teraz kredytobiorców do dodatkowego ubezpieczenia, bądź częściowej spłaty kredytu, tylko dlatego, że jego wysokość przekroczyła wartość nieruchomości. No ale żeby coś wiedzieć na ten temat to trzeba się troszkę interesować tematem a nie słuchać bankowych troli.
ala447 / 87.206.221.* / 2016-01-14 15:30
A czego sie spodziewaliście po tym kłamcy?
krylan1 / 87.204.107.* / 2016-01-14 15:30
Rata w wysokości 40-50 czy też aż 60% płacy kredytobiorcy to jakiś absurd!!! Jeśli ktoś musi wydać na sama ratę kredytu około 50% swoich dochodów, to skąd może mieć na resztę potrzeb (czynsz, opląty, wyżywienie)??!!! Tacy ludzie od dawna zapewne nie spłacają kredytu!!! To fikcja jakich mało!!! Czyli TY Frankowiczu spłacasz kredyt bo "dobrze" zarabiasz, to już pomoc Ci się nie należny!!! Rządzący znów nabijają społeczeństwo w butelkę!!!

Najnowsze wpisy