Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
radoslaw588 / 77.252.41.* / 2016-02-18 14:38
calkowicie sie zgadzam,ze panstwo nie ma obowiazku splacac z moich podatkow czyichs kredytow,jakim prawem,kazdy kto bierze kredyt jest pelnoletni i wie z czym to sie wiaze ,,latwo wziac,ale gorzej splacac zwlaszcza w tych niepewnych dzisiaj czasach ,gdy z pracy wylatuje sie z dnia na dzien.Mam przeszlo 60 lat i nigdy nie bralem kredytu bo nie beda bogacic banksterow,wole troche dluzej odczekac,troche oszczedzic kosztem chleba ze smalcem i nie mam klopotu z z ratami i lamentem,a znam ludzi ktorzy nagminnie siedza w pozyczkach ,biora drugie zeby splacac pierwsza i tak w kolko i rosnie coraz wiecej z odsetkami ,ale wtedy nie lamentowac ,a nie zgadzam sie na pomoc panstwa ,z jakiej racji ,to ja tez chce za to ze nigdy nie bralem
złoty polski / 212.160.172.* / 2016-02-18 14:36
Ja kredyt brałem w złotówkach na kilkanaście procent -niech banki podzielą sie ze mną zyskiem .......
Pomoc DLA WSZYSTKICH ,a nie dla Frankowiczów ...to by było uczciwe
FRANKI płacili mały procencik ,Ja duży, teraz gdy się zmieniło to już afera.......FRANKI przekombinowały
i mają jak wybrali
dundas / 83.25.236.* / 2016-02-18 14:35
Ustawa frankowa: Gdyby Polska była państwem prawa, ta ustawa byłaby zgodna z konstytucją, ponieważ kredytobiorcy nie byli dokładnie poinformowani o skutkach tak pozytywnych jak też i negatywnych, pobranych kredytów w obcej walucie. Jeżeli kredytobiorcy nie byli o tym dokładnie poinformowani, to ta umowa kredytowa była zawarta nie zgodnie z prawem, obowiązującym w Polsce, to znaczy,że taka umowa jest nie ważna i nie obowiązuje kredytobiorcy. Takie prawo istnieje w Kanadzie. Tam kredytobiorca powinien być dokładnie sprawdzony, co do możliwości spłaty kredytu i musi być dokładnie poinformowany o skutkach spłaty kredytu, kiedy wzrosną procenty od kredytów.
Taka prawda / 83.5.187.* / 2016-02-18 14:51
Powiem więcej. Nie tylko nie byli informowani, ale na siłę im frankowe kredyty wciskano. W prosty sposób. W złotówkach, nie masz pan zdolności kredytowej, ale we franku, jakoś dziwnie taka zdolność się znajdywała. Ten sam bank, ta sama kwota kredytu i te same dochody przyszłego dłużnika, dawały zdolność we frankach, a w złotówkach już nie. Co prawda, nie wszystkie banki działały w ten sposób, ale wiele takich było. A do tego, dodajmy że wszystkie kredyty, to tzw. kredyty DENOMINOWANE, we franku. Czyli tak naprawdę, żadnych franków tu nie było, tylko czysty księgowy zapis. Kredyt wzięty nominalnie we frankach, ale wypłacony w złotówkach. I tak samo spłacany w złotówkach, ale przeliczony na franki. Wiec w sumie, to franki były tylko i wyłącznie na papierze, i nigdzie poza tym.
waldi 0000 / 178.37.185.* / 2016-02-18 14:38
dundas - tylko Polak widzi zyski, a nie przewiduje ryzyka kursowego. A takie ryzyko zawsze jest w przypadku kredytu walutowego. Nie trzeba zapisów w umowie, żeby o tym wiedzieć.
kpik / 83.144.108.* / 2016-02-18 14:34
Ciekawe jakie wynagrodzenie dostał ekspert za te bzdety
mariusz623 / 81.136.254.* / 2016-02-18 14:34
Mi to tych franokwiczow w ogóle nie szkoda i powinni ponosić odpowiedzialnosc za to co podpisywali. Jak płacili kilkaset złotych mniej miesieznie w porównaniu do kredytów złotówkowych, to im pasowało, a teraz płaczą. Narobili takiego zamieszania z kredytami hipotecznymi, że osoby pracujące za granicą i chcące wziąść kredyt w Polsce w zlotuwkach, żeby w rezultacie wrócić do Polski, mogą już o tym zapomnieć. A prezydent "wszystkich Polaków" śmiechu warte i tak to pewnie podpisze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pedromatero / 87.206.206.* / 2016-02-18 14:34
A co na to setka innych prawników? Tych panów (tu cytowanych już znamy - oni zawsze mają ten sam schemat - aktualny rząd cokolwiek by zrobił jest wg. nich złe :-))) Osobiście czytałem inne uzasadnienia i wręcz przeciwnie, podtrzymują projekt jako zgodny z Konstytucją RP!
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-18 14:32
Najważniejsze, że jak frank był tani to nikt nie protestował i było dobrze. Wzięli kredyt na mieszkanie, czy dom w innej walucie niż zarabiają to ich sprawa. KTOŚ MUSI STRACIĆ, ABY MÓGŁ ZYSKAĆ KTOŚ. Po za tym pamiętajcie, że pracownik banku będzie zawsze pracował na rzecz banku, a nie klienta, bo to bank wypłaca mu pensję. Zanim się coś podpisze to trzeba zapoznać się z treścią umowy, a jak się czegoś nie rozumie to o pomoc spytać prawnika i finansistę. Dlatego, że to są decyzje, które mają wpływ na dalsze życie.
Janina66612 / 176.118.137.* / 2016-02-18 14:29
Specjalista mówi o równości między bankiem, a kredytobiorcą- NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO. To banki narzucają wszystko. Szkoda tylko, że nie poinformowały w porę "frankowiczów" o tak drastycznej zmianie kursu franka. Byłoby to uczciwe z ich strony, ale ta cecha w bankach nie ma racji bytu. Mam prośbę zamiast dawać nadzieję, że polepszy się los "frankowiczów", niech prezydent, pan Kaczyński i pani premier doprowadzą do sytuacji w której kurs franka ulegnie dużej obniżce, to wystarczy. Czuję się kolejny raz okłamana i wykorzystana.
Asdas83 / 5.2.114.* / 2016-02-18 14:28
Jarek wie lepiej, dudus przyklepie, a pozniej beda sie dopiero zastanawiac i pytac ludzi z ulicy czy zrobili dobrze, czy zle. Ciezkie pieniadze pompowane w sejm i senat ida w bloto. Banda krzykaczy powie: "dla dobra narodu" i juz, po sprawie. Zamydla oczy jakimis innymi dokumentami, ktore tym razem sie pojawily (Kiszczakowa afera), zamiast zniknac jak poprzednio (Tupolewowa afera). Ile jeszcze zastepczych afer, majacych przyslonic kleske tego rzadu, szykuje nam prezesik? - dowiecie sie z kolejnego odcinka serialu "Dlaczego ja?". Nie przegapcie ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Janina66612 / 176.118.137.* / 2016-02-18 14:26
"Nikt nie chce w Polsce zarzynać sektora bankowego", ale obywatela to już można. O Boże!, gdyby nie ludzie to banki nie miałyby racji bytu. W końcu co dla kogo ma być!?
Tedy09 / 94.254.128.* / 2016-02-18 14:28
Obywatel sam się zarzyna swoją głupotą,
qaz59 / 37.247.248.* / 2016-02-18 14:26
Pani redaktor Agato Kołodziej,

proszę mnie zaprosić, to wytłumaczę dlaczego eksperci nie mają racji
spoko2015 / 185.56.173.* / 2016-02-18 14:25
Eksperci od siedmiu boleści. Tylko TK może oceniać zgodność ustaw z konstytucja. Konstytucjonaliści plotą bzdety bo im za to płacą banki.
Bez kredytu / 87.206.96.* / 2016-02-18 14:29
Masz rację tylko ten biedny TK został sprytnie zablokowany przez pewnych osobników i może im teraz ...
Bez kredytu / 87.206.96.* / 2016-02-18 14:39
Oczywiście nie oceniam racji i sposobów postępowania różnych osób czy osobników żadnej ze stron, ale skutek jest wg mnie widoczny - TK może im doradzać i zawsze się wypowiadać, ale co z tego ?! - kto uzna i przyjmie (zawsze ! ) jego wyrok (nawet jak "nie będzie pasował" )?
hejolo / 217.99.54.* / 2016-02-18 14:23
Ani te ustawy mądre , ani sprawiedliwe !!!!!!!!!!!!!!!
NIGDY WIĘCEJ PISu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Całą rodziną będziemy głosować przeciwko PIS !!!!!!!!!!!!!!!
ola396 / 178.37.185.* / 2016-02-18 14:26
hejolo - ja też nie glosowałam na PIS, ale daje im szanse na wykazanie się. To, co do tej pory zrobili nie napawa mnie optymizmem, ale początki są zawsze trudne. Może PIS się opamięta i będzie bardziej rozsądniej rządziło.
Janina 66612 / 176.118.137.* / 2016-02-18 14:22
Specjalista mówi o równości między bankiem, a kredytobiorcą- NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO. To banki narzucają wszystko. Szkoda tylko, że nie poinformowały w porę "frankowiczów" o tak drastycznej zmianie kursu franka. Byłoby to uczciwe z ich strony, ale ta cecha w bankach nie ma racji bytu. Mam prośbę zamiast dawać nadzieję, że polepszy się los "frankowiczów", niech prezydent, pan Kaczyński i pani premier doprowadzą do sytuacji w której kurs franka ulegnie dużej obniżce, to wystarczy. Czuję się kolejny raz okłamana i wykorzystana.

Najnowsze wpisy