Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
antak 159 / 5.172.239.* / 2016-02-18 14:09
Niech petru spłaca - on tak namawiał do ludzi brania ,,franków ,,
MM411 / 78.43.43.* / 2016-02-18 14:17
a kto komu w ogole kaze brac kredyt?Kredyt to zawsze lina i trzeba miec tego swiadomosc.Mozna kogos namawiac do skoczenia z 10 pietra,ale kto madry skoczy?Jak frankowicze mieli male raty w stosunku do zlotowkowiczow to jakos wtedy nie plakali nad losem tych drugich.A kredyt jesli w ogole-bierze sie w walucie,w jakiej sie zarabia.Chytry 2 razy traci...
Lidia46 / 62.148.76.* / 2016-02-18 14:08
Kiedy banki chętnie dawały kredyty we frankach to nikt się nie zastanawiał, że zaciąga dług w obcej walucie i że zawsze istnieje ryzyko zmiany kursu. Jesli było to oszustwem ze strony banków to trzeba było od razu zawiadomić Prokuraturę. Tego typu zobowiązania zaciąga się na kilkadziesiąt lat więc należało myśleć zanim podjęło się decyzję a nie obwiniać teraz wszystkich wokół a samemu udawać wielce poszkodowanego. Żenada!!!
Bubek271 / 91.240.153.* / 2016-02-18 14:08
Wielcy pokrzywdzeni!!! Brali kredyty, a teraz płacz, bo trzeba go spłacić. Ja nie biorę żadnych kredytów, więc nie mam tego problemu. i nikogo nie żałuję, bo sam tego chciał. Biorąc kredyt we frankach trzeba się właśnie liczyć ze zmiennym kursem tej waluty. A gdyby frank potaniał, to też by płakali?
Bobi757 / 89.107.111.* / 2016-02-18 14:08
Drodzy obrońcy banków:
Ten konstytucjonalista nie rozumie materii problemu:

Banki nie pożyczały franków tylko złotówki. Na konto przelewały złotówki. Jedynie w owym czasie informowały klienta ile to franków. (Banki miały pełną świadomość, że frank jest bardzo tani dlatego stworzyły sobie taki mechanizm i nazwały go ładnie kredytem denominowanym.)
Jednak przy spłacie raty spłaty banki oczekują spłaty franków lub ich równowartości co daje bankom marżę ok 80% plus DRUGIE TYLE marży na odsetkach.

Dlaczego człowiek, któremu bank pożyczył 100 złotych ma bankowi oddać 180 złotych plus odsetki a nie 100 złotych plus odsetki, tylko dlatego, że wzrósł kurs franka? Skoro bank pożyczył złotówki co ma do tego frank?

Wyobraź sobie, że pożyczasz koledze 100 złotych a on Ci mimochodem mówi, że robaki na ryby w Gwatemali kosztują 2 złote za pudełko. Kiedy po tygodniu przynosisz mu oddać 100 złotych on ci mówi, że musisz mu oddać 400 złotych, bo w Gwatemali robaki na ryby zdrożały 4 razy. Uważasz, że to uczciwe?

Bank powinien zarabiać ale to nie jest bankowy biznes tylko lichwa.
barbitt / 78.28.13.* / 2016-02-18 14:11
zmusił ich ktoś ? trzymał pod lufą ? raził prądem ? nie. poszli , zapoznali się z ofertą, dostali 30 dni na analizę i podpisali . drogi panie obraża pan dorosłych obywateli przypisując im kretynizm
Stan958 / 37.152.19.* / 2016-02-18 14:06
Za parę lat okaże się ,że wszystko było postawione "w Spak" i kto będzie płacił za te buble ? o oczywiście społeczeństwo bo tak chce Jarosław - tylko w imię czego - chorej ambicji ?
Po raz kolejny prezydent łamie konstytucję - jak to możliwe !
Mój kredyt Hipoteczny / 178.43.184.* / 2016-02-18 14:06
To ja też chcę, niech wogóle za mnie spłaci kredyt, a co! Gorsza nie jestem. Jak kursik franka był nisko to było fajnie i śmiali się z innych, którzy przewidywali różne ewentualności. Frankowicze POWINNI PONIEŚĆ KONSEKWENCJE W SWOJEJ GŁUPOCIE.
anabelle / 78.28.13.* / 2016-02-18 14:06
jeśli ktos domaga się pomocy powinien pokazać na co poszły pieniądze i jeśli to przekracza konieczne potrzeby to pod młotek. podejrzewam, że wielu dzisiejszych krzykaczy odstąpiłoby wtedy od roszczeń : )))
Brumby / 184.147.10.* / 2016-02-18 14:05
Bardzo mnie dziwia te tance sw Wita urzadzane przez wszystkie rzady polskie .Zamiast uswiadomic obywateli ze podpis konczy sprawe-kto wejdzie do rzeki juz suchy nie jest!Obywatele sa ciagle zadni pomocy i poglaskania po glowce,zamiast sami dbac o swoje sprawy ciagle licza na pomoc panstwa.A durne panstwo pomaga-tylko ze zawsze kulawo!Dbanie o obywatela nie polega na wysylaniu strazakow do latania zerwanych przez wiatr dachow,ani pomocy powodzianom w obecnym ksztalcie!Za dach odpowiada wlasciciel,nie MSW,panstwowa pomoc powodzianom powinna polegac na szybkiej naprawie drog I mostow.Prywatna wlasnosc ma byc naprawiona za pieniadze z ubezpieczenia-nikt na swiecie o takim podcieraniu tyleczka obywatela jakie ma miejsce u nas nie slyszal!Nastepna smieszna sprawa ktora polski rzad bierze "na klate"sa autostrady-obywatelom nie podoba sie stanie w kolejkach przy bramkach,no to zeby motloch zadowolic otworzymy je,niech sie obywatel za darmoche cieszy.Po pierwsze-nie ma nic za darmo-budowa i utrzymanie autostrad kosztuje horrendalne pieniadze-nasze pieniadze!Zeby zmotoryzowanych"magnatow"puscic za darmo trzeba zabrac pieniazki ze szpitali,szkol,albo odlozyc remont paru drog gminnych,ale co tam-grunt,ze dumny jak paw wyborca dojechal wygodniej na wczasy.Jakos nikt nie potrafi ustawic spraw wedlug logicznej hierarchii,przez to brakuje mamony na sprawy wazne.Juz podaje przyklad,wyjechalem z Polski w 87 I bylem bardzo zszokowany korkami w "wiecznym miescie",czyli Rzymie,na platnej obwodnicy miasta mozna wtedy bylo poruszac sie swobodnie gdzies tak miedzy druga,a piata rano-reszta doby-masakra-jeden wielki korek.A kiedy zaczynala sie"Ferragosta"czyli wielkie wakacje wszystkie autostrady zamienialy sie w jeden wielki parking-"autostrada del sol"zawsze byla kompletnie zablokowana-i nikt nie wywalal premiera rzadu z roboty.Drugi przyklad,na poczatku stycznia mialem operacje obojczyka:naprawa zerwanych sciegien lewego ramienia.Do szpitala przyjechalem na poltorej godziny przed operacja,zostalem przyjety przez pielegniarke,szybkie sprawdzenie dokumentow,cisnienia krwi,poziomu cukru(no niestety za mlody to ja nie jestem),po paru minutach rozmowa z chirurgiem i anestazjologiem-i moglem pojsc poogladac tv na poczekalni,gdzie spotkalem innego pacjenta-przyjechal na operacje usuniecia woreczka zolciowego.Potem pszedlem na wlasnych nogach na sale operacyjna i sam polozylem sie na lozku.Obudzilem sie po operacji pod czujnym okiem pielegniarki i gdzies po poltorej godzinie zostalem odebrany przez moja zone I pojechalem do domu!W tym samym czasie moj nowy"kolega"po usuniecia woreczka tez dostal kopa ze szpitala i powedrowal do chalupy-powiedzielismy sobie czesc wsiadajac do samochodow.W Polsce zamiast trzech,czy czterech godzin spedzialbym -na koszt podatnika od czterech do pieciu dni w szpitalu.Rzadzac krajem trzeba naprawde mocno myslec,a w Polsce duzo spraw stoi na glowie-wywala sie kupe szmalu na glupstwa,a na rzeczy wazne kasy nie ma.W Kanadzie szpital dostaje pieniadze za zabieg,a w Polsce warto pacjenta trzymac w szpitalu "do upadlego"-bo tak durny rzad ustawil cennik!Jezeli Polska ma dobrze stac,to potrzebujemy naprawde wielkich zmian!
miks369 / 89.73.184.* / 2016-02-18 14:05
Duda to notoryczny przestępca łamiący konstytucje. Pora postawić go przed Trybunałem Stanu.
wb. / 83.20.15.* / 2016-02-18 14:04
banki w Polsce, przynajmniej do teraz mają się dobrze i znajdują obrońców nawet wśród konstytucjonalistów,
podobnie jak i parabanki,choć niby,lichwa jest w Polsce niedopuszczalna.Ostatnio w telewizyjnych raklamach można znaleźć lichwiarza,który w majestacie prawa ogłasza,że za pożyczkę w wysokości 1000,00 zł.na okres
trzech miesięcy trzeba zapłacić 200,00 zł.co daje,w stosunku rocznym odsetki w wysokości 80% i niech kto powie,że nie jest to lichwa.
kosynier2019 / 84.73.217.* / 2016-02-18 14:04
Wszystko to byłoby obowiązujące, gdyby nie fakt, że proceder udzielania kredytów walutowych był de facto przestępstwem popełnionym przez banki. Krótko mówiąc złodziejstwem.
olek553 / 178.37.185.* / 2016-02-18 14:03
Do przeciwników KOD-u - uczestnictwo w manifestacjach KODU-u – dało mi mniejsze uczucie bezradności. Ponadto manifestacje dają mi poczucie siły i pewności siebie. To może być także bodziec, który skłoni do opamiętania przynajmniej część polityków PIS-u, którzy łamią prawo i Konstytucję.
małe szydło / 85.28.176.* / 2016-02-18 14:03
KAŻDY POLAK WIE ŻE USTAWY KTÓRE PODPISUJE PREZYDENT DUDA SĄ NIE ZGODNE Z KONSTYTUCJĄ , TYLKO DUDA UDAJE ŻE TEGO NIE WIE.
wraz / 83.16.85.* / 2016-02-18 14:03
Treść ekspertyzy wyjaśnia zamawiający, czyli Związek Banków Polskich. Zresztą z ekspertyzy wynika, że zaprotestują banki zagraniczne...
Tomek109 / 31.61.140.* / 2016-02-18 14:01
Nie wiem czy Prezydentowi to będzie przeszkadzało że ustawa jest niezgodna z Konstytucją. Przecież podpisywał już ustawy które są niezgodne z Konstytucją.

Najnowsze wpisy