Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
Arek911 / 31.61.136.* / 2016-02-18 13:12
Ależ się to całe tałatajstwo banksterskie spręża aby nadal móc łupić biednych Polaków.
mmmikkkaaa / 78.28.13.* / 2016-02-18 13:15
Biednych czy durnych ? Bo póki co to batalia trwa o garstkę cwaniaków
barbararaba / 78.28.13.* / 2016-02-18 13:12
Panie prezydencie a kiedy pan pomoże pozostałym ? Nie mam 6 dzieci, oboje z mężem pracujemy, wzięlismy kredyt w złotówkach, mi grozi utrata pracy , mam 53 lata więc o emeryturze nie mam co marzyć, mieszkam skromnie , jeżdżę komunikacją miejską, urlop spędzam w ogródku działkowym. Czy ja i mi podobni nie zasługujemy na lepsze życie ? ? ?
Grajux / 2016-02-18 13:12
Ludzie wiedzieli co biorą. W telewizji wtedy sami chwalili się jak to mają niskie raty jak to każdy powinien tak brać. Kiedy była niska to bardzo zadowoleni a kiedy nagle rata im wzrosła to już oszustwo i źle nagle proszą o pomoc. A Ci co w złotówkach brali i naprawdę mają ciężkie sytuacje to jakoś pomocy takiej nie mają.
Dlaczego ludzie nie inwestują w akcje, bo wiedzą, że jest ryzyko straty bo cena akcji jednego dnia może być 20 złotych a drugiego już 15 i wtedy mają stratę. Tak samo jest z walutami i tymi kredytami, w zależności od cen za franka to rata malała albo rosła. Póki rata nie przekraczała raty w złotówkach to jakoś nikt nie krzyczał, że oszustwo. Czemu wtedy nie krzyczeli, że oszustwo, wtedy na tym zyskiwali. (nie wierzę, że nie wiedzieli, chyba, że podpisują nie czytając umowy co też jest głupotą. ) Kredyty się bierze na długie lata jak można nie przeczytać umowy która jakby nie patrzeć wiąże nas na lata spłacania.
Braliście kredyty to spłacajcie sami. Jesteśmy dorosłymi ludźmi chyba bierzemy za siebie odpowiedzialność.
TakajestPrawda! / 89.69.241.* / 2016-02-18 13:11
W sumie prawda jest taka,że zawsze inna waluta może mieć wahanie i dlatego nigdy bym nie wzięła kredytu w obcej walucie. Niestety w tym państwie trzeba na wszystkim się znać. Dlaczego zatem my mamy ponosić odpowiedzialność za innych, a kto ludziom pomoże kiedy ich kredyty w naszej walucie przejdą na Euro?
roti / 37.47.38.* / 2016-02-18 13:10
niezależni eksperci piszący niezależne ekspertyzy na zamówienie i za kasę od związku banków POlskich???!!! dobre....hahaha...na czytanie dalej głupich wywodów głupawych sprzedajnych ekspertów szkoda czasu. zdaniem tych niezależnych prawo i działanie zgodnie z konstytucją w tym kraju ma obowiązywać tylko kowalskiego a jak bank stosuje klauzule niedozwolone i sprzedaje toksyczne instrumenty pochodne to jest ok?!! banda sprzedajnych ekspertów (nie)zależnych od kasy banksterów!!!
UTrue / 217.67.209.* / 2016-02-18 13:08
No i co z tego? Przecież dla PiS-u nie ma w Polsce konstytucji więc nie widzę problemu by wprowadzić wszystko co chcą. Co z tego, że będzie to kosztowało ogromną ilość pieniędzy, przecież i tak to nie ich pieniądze, a poza tym ważne, że zaspokoi się swoich wyborców natomiast Państwo może bankrutować. W Państwie PiS-u klasa średnia będzie sponsorowała biednych i bogatych. Za kilka lat będą tylko bogatsi i biedniejsi, nie będzie komu płacić bo klasy średniej nie będzie.
mario62199 / 93.176.239.* / 2016-02-18 13:06
Znowu Duda próbował złamać konstytucję. Niby prawnik z wykształcenia - uczelnia się za niego wstydzi. Prezesunio kazał Todi podpisze i wykona wszystko. Łamanie prawa przez Dudę to jego norma. Trybunał Konstytucyjny, ułaskawienie ministra teraz ustawa frankowa. Co jeszcze wam potrzeba, żeby dowiedzieć się co PIS jeszcze zepsuje.
Gość 1955 / 23.239.46.* / 2016-02-18 13:06
Juz złodzieje boja sie ze nie bedą dymac polskiego narodu . Ci co zachwalali kredyty mając świadomość ze to jest przekręt powinni odpowiadać prawnie za świadome z premedytacja wprowadzanie w błąd . Petru wiedział taki uczciwy i nie powiedział .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Moje imię / 78.149.100.* / 2016-02-18 13:09

Gość 1955 23.239.46.*

Następny frankowicz, niebożę?
dawid12002 / 85.28.136.* / 2016-02-18 13:05
teraz wiadomo po co pisowi opanowanie trybunału konst!!
sadf / 91.223.160.* / 2016-02-18 13:09
No dokładnie po to, żeby ten platformiany trybunał nie twierdził, że ustawa jest niezgodna z konstytucją bo cytuję "państwo nie musi pomagać"... Ale k..a może. Nigdzie w konstytucji nie jest napisane że nie może. Debile...
Moje imię / 78.149.100.* / 2016-02-18 13:27

sadf 91.223.160.* 2016-02-18 13:09
No dokładnie po to, żeby ten platformiany trybunał nie twierdził, że ustawa jest niezgodna z konstytucją bo cytuję "państwo nie musi pomagać"... Ale k..a może. Nigdzie w konstytucji nie jest napisane że nie może. Debile...


To nie państwo pomaga, debilu (fajnie Ci?), tylko inni klienci banków, tacy jak ja. A ja sobie nie życzę pomagać nierozważnym kredytobiorcom.
Konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom równe traktowanie, więc jak mój kredyt z jakiegoś powodu zdrożeje to też oczekuję inicjatywy pana prezydenta w kierunku pomocy mi i innym złotówkowiczom.
jpawlas / 93.105.176.* / 2016-02-18 13:05
Kredytobiorcy dostali kredyt we frankach a wydawali złotówki. Jakby wydawali franki, które wzięli na kredyt , wtedy byliby na plusie. Ich inwestycje był by tańsze. No, ale gawiedź nie jest od zarabiania, ona jest od płacenia.
et9e / 159.205.5.* / 2016-02-18 13:05
CZEMU WSZYSTKIE PORTALE, NIE ZAMIEŚCILIŚCIE - SENSACJI NA ŚWIATOWĄ SKALĘ.?!!! Kopacz domaga się żeby lekarze bez stażu i doświadczenia, czyli zaraz po studiach szli ”na pierwszy ogień” leczyć ludzi.!!! /Projekt lecznictwa w Polsce/ PIERWSZĄ WYSTAWIŁ BYM JĄ.!!! KOMPROMITACJA.!!!
Miriam60 / 31.1.60.* / 2016-02-18 13:05
A kogo obchodzi konstytucja? Duduś cudny prawnik, obiecywał i nie przewidział, że będzie to kolidowało z konstytucją??? No niesamowite. A może obiecywał wiedząc, że i tak nic z tego nie będzie? Więc kłamca!!!!!! Byleby dostać się do koryta, a potem inni podejmą decyzję, że nie można pomóc ludziom.. On jest czysty, ja chciałem ale nie wyszło. Gratuluję frankowiczom - wyborcom tego kłamcy, to dopiero obrońca żyrandola.
kooorek / 164.127.247.* / 2016-02-18 13:04
A to złodzieje . Panie Prezydencie , tylko Pan może nas uwolnić od zagranicznych i polskich złodziei . Błagam , niech Pan oczyści ten Kraj z pijawek! Serdecznie Pana pozdrawiam 100 lat dla takiego Prezydenta .
barbararaba / 78.28.13.* / 2016-02-18 13:09
Panie prezydencie a kiedy pan pomoże pozostałym ? Nie mam 6 dzieci, oboje z mężem pracujemy, wzięlismy kredyt w złotówkach, mi grozi utrata pracy , mam 53 lata więc o emeryturze nie mam co marzyć, mieszkam skromnie , jeżdżę komunikacją miejską, urlop spędzam w ogródku działkowym. Czy ja i mi podobni nie zasługujemy na lepsze życie ?
LokiLok / 87.105.132.* / 2016-02-18 13:03
Tym razem wynajęty teoretyk zinterpretował "właściwie" zapisy konstytucji.
Nieważne, że plecie trzy po trzy, ważne że "autorytet"
Z dnia na dzień jest śmiesznej :-)
Ciekawe, kiedy zrobi się strasznie?
Moje imię / 78.149.100.* / 2016-02-18 13:06
Masz kredyt we frankach i stąd ta frustracja? Współczuję (ha, ha, ha )...
roti / 37.47.38.* / 2016-02-18 13:03
niezależni eksperci piszą niezależne ekspertyzy a płaci im związek banków polskich....hahaha....dobre, dawno się tak nie obśmiałem, na czytanie reszty tych niezależnych głupot szkoda czasu bo okzuje się,że prawo w tym kraju ma obowiązywać tylko jedną stronę i nie jest nią bank, który -zgodnie z orzeczeniem sądów i tk stosował w umowach klauzule niedozwolone i sprzedawał pod przykrywką umów kh toksyczne instrumenty POchodne - no ale tu jest zdaniem niezależnych ekspertów wszystko ok - pytanie do niezależnych za ile się sprzedaliście łajzy co???!!!

Najnowsze wpisy