Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
dgbgfbrr / 83.17.105.* / 2016-02-18 12:34
W tym kraju wszystko co dla ludzi jest niezgodne z konstytucją !!!
Koscik678 / 83.3.133.* / 2016-02-18 12:33
A ustawa 500+ na KAŻDE drugie i kolejne dziecko nie jest niezgodna z konstytucją ?
A paragraf o równym traktowaniu, jak się ma do tego że starsze dziecko odbiera prawo do dopłaty dziecku młodszemu ? A to że ustawa mówi na każde 2 i kolejne, a tak faktycznie, żadne 2 i kolejne nie dostanie do 18 roku życia.bo pierwsze dziecko im to uniemożliwi z chwila uzyskania 18 roku życia.....
jaga981 / 81.190.158.* / 2016-02-18 12:33
sraczaka opozycji,wszystko co robi ten rzad jest niezgodne z konstytucja,niedlugo kichanie i p********* bedzie niezgodne z konstyucja .Eksperci pelowscy jak szczury sa wyciagane po to zeby wyglaszac swoje antypolskie opinie.Czy chca rozwalac wlasna ojczyzne od srodka??Jak wam sie nie podoba to wynocha do Brukseli tam kable maja dobrze
piter204k / 185.51.73.* / 2016-02-18 12:32
JAK TUMAN MOZE ROZUMIEC PRAWO JAK ON POLSKIEJ KONSTYTUCJI W JEZYKU POLSKIM NIE ROZUMIE I MOSI MU KOMISJA WENECKA WYKLADAC NA JEZYK POLSKI PiS . DOKTOR PRAWA BEZ PRAWIA .
fis volt / 213.227.75.* / 2016-02-18 12:31
Panie nie zajmuj się historykami i historią bo tu jest Zycie . Zastanawiam się jak młody wykształcony człowiek może się tak poniżać łamać prawo - nie popieram tych pajacy kudłatych skaczących kod owoców ale My ze ścisłym umysłem nie popieramy historyków, filozofów , filogów, papug bo to są ssaki wyłudzające pieniądze ludzi ciężko pracujących. Przeczytałem książkę Pana Tomasza Pietrzykowskiego na temat działania prawa wstecz Doszedłem do wniosku ze lex retro non agit nic nie znaczy w naszym Kraju. Ale jak uwagi pańskiego prf nic nie znaczą to pan do Nas nic nie zaczy
Skrzat 1 / 77.255.98.* / 2016-02-18 12:31
To jest interpretacja ustawy, dokonana przez zagraniczne korporacje finansowe i powtarzane w III RP przez ich najemników, odsuniętych od koryta władzy i pieniędzy !!!
Rumburak754 / 83.0.241.* / 2016-02-18 12:30
Jestem frankowiczem i uważam, że państwo nie powinno w ten sposób pomagać. To jest niezgodne z zasadami sprawiedliwości społecznej. Problem jest w tym, że tak naprawdę żaden frankowicz tych mitycznych franków na oczy nie widział, to nie żaden kredyt, tylko opcja walutowa pod nazwą kredytu. Daliśmy się namówić bankom na produkt podwyższonego ryzyka, i świadomie czy nieświadomie zgodziliśmy się na warunki. Więc trzeba płacić. Ja mam dość niski kredyt, brałem tyle, na ile mnie było stać więc rata skoczyła mi o niecałe 200 zł, ale współczuję hurraoptymistom, którzy brali kredyty po 300 czy więcej tysięcy. Wasza strata.
olo234er / 46.149.223.* / 2016-02-18 12:29
Czyli równie dobrze państwo moze przestać wypłacać emerytury i konstytucjonalisci powiedzą ze państwo nie ma obowiazku splacac długu ZUSu. Ale jaja
aniamadzia / 88.153.7.* / 2016-02-18 12:36
Emerytury to coś co należy się od państwa jeśli ma się wypracowana a pożyczek we frankach nikt nie kazał brać a kto wziął niech spłaca proste
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zdzoisław / 141.0.12.* / 2016-02-18 12:29
Ale kwiczą zachodni właściciele banków. Panie Prezydencie do przodu nie dać sie tym .......
Polak z krwi i kosci / 91.196.111.* / 2016-02-18 12:29
Zróbmy denominację jak za kradzieży kapitału Polaków w 1989.Pamiętam jak dziś jak za wartość oszczędności rzędu krowy mlecznej dostałem w 18 roku życia 100 PLN, ale przynajmniej ojciec spłacił kredyt mieszkaniowy.Pieniądz jest nienaturalnym wytworem i narzędziem ludzi, którzy Nam źle życzą.Robią z Nas biedaków i niewolników pieniądza. Kto? Budowniczowie bałwochwalstwa i wieży Babel (kształt wieży Babel ma gmach naszej Telewizji). Werbują naszą inteligencję , bo nie mogą jej zniszczyć jak chociażby w Katyniu czy obozach koncentracyjnych. Obserwuję ten rząd a pracę jego poznamy po owocach. Ma ostro pod górkę, bo całe zastępy Niemrodystów ze świata.
IWA49 / 83.24.198.* / 2016-02-18 12:29
A czy udzielanie kredytow w obcej walucie na terenie Polski bylo zgodne z konstytucja?
Gieneki / 82.197.47.* / 2016-02-18 12:29
Pan Belka powinien się udać jak najszybciej na kurs podstaw ekonomii.
Jak NBP może zarządzać człowiek, który nie rozróżnia zysku, straty i kosztów ??
ssaa / 83.19.162.* / 2016-02-18 12:28
Srututututu. 17 mld z tych 25 mld które ma kosztować ta ustawa to są pieniądze zrabowane kredytobiorcom wbrew prawu -> zamiast przeliczać kurs na walutę po kursie NBP, banki stosowały klauzule abuzywne zakazane przez UOKiK i przeliczały kredyty po swoich kursach które nieraz różniły się o niemal 10% od kursu NBP. Teraz ktoś ich zmusza do zwrotu tych pieniędzy wraz z odsetkami i wielkie mi płacze, że pokrzywdzone banki...
To jest śmieszne, żeby po złapaniu złodzieja na gorącym uczynku mówić "niee, wypuśćmy go i niech nie oddaje tego co ukradł, bo zbiednieje i okradnie kogo innego"... no ludzie...

Natomiast druga część ustawy kosztuje jedynie ok 7-8 mld więc nie ma co płakać, chociaż można by ją sobie szczerze mówiąc darować, bo to tylko niepotrzebne zamieszanie a żadnemu kredytobiorcy tak naprawdę nie pomaga (za wyjątkiem totalnych debili, co brali kredyty jak CHF kosztował 1,70 -> z tym że ci wiele zarobili już wcześniej więc ich straty takie duże nie są).
FD / 87.207.228.* / 2016-02-18 12:28
Lobby bankowe nie daje za wygraną i agituje nawet 74 letniego Profesora z Białegostoku. Nasza Konstytucvja jest państwowotwórcza i zapewnia właściwą siłę i prokreację administracji i instytucjom RP. Konstytucje np. Węgier i Chorwacji nie są tak genialne - dokonano tam ochronnej konwersji kredytów frankowych i jakoś banki nie wystepują z rewindykacją.
ocockamn123 / 89.25.219.* / 2016-02-18 12:28
Panie Prezydencie, do tej pory raczej nie byłem po Pana stronie, ale jeżeli chodzi o ustawę frankową to stoję za Panem murem! Mam nadzieję, że nie przestraszy się Pan tej nagonki!

Najnowsze wpisy