Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
tadeusz 459 / 83.9.76.* / 2016-02-18 11:50
Wszyscy grzmią o "frankowiczach", a mnie kto pokryje (obniży) odsetki, sam, mając wyobraźnię ubezpieczyłem się na wypadek śmierci, utraty pracy. To jest tak samo jak z ubezpieczeniem osobistego mienia. Po co mam ubezpieczać, skoro i tak mnie nic przykrego nie spotka. A tu 'BEC" - przyszła powódź, trąba powietrzna i domu nie ma. Wtedy przychodzi lament, że "PANSTWO" lub "SAMORZĄD" nie jest wstanie pomóc lub daje dziadowską zapomogę w wysokości np. 6000zł. Był kiedyś mądry minister (Pan Cimoszewicz), który odważył się publicznie powiedzieć o ubezpieczeniu swojego mienia. Spotkał się z ostrą krytyką pomimo, że miał rację. Co by się stało, gdyby FRANK kosztowałby np.2,05zł. Znowu byłby krzyk, że chcemy płacić po cenie dnia kursu. Co niektórzy mówią, że to tylko postawiona hipoteza. Ja uważam, że nie. Co było parę lat temu z kursem dolara, funta. Jak kurs tej waluty jest dnia dzisiejszego. Czy kredytobiorcy tej waluty krzyczą, że to jest niesprawiedliwe. Można krzyczeć i opowiadać głupoty, a konsekwencje ponosimy MY wszyscy-podatnicy.
Dorota129 / 83.5.182.* / 2016-02-18 11:50
No proszę, super-prawnik nie zna prawa...
M71 / 217.67.202.* / 2016-02-18 11:49
Jasne najlepiej utrzymać w mocy banksterkę i uznać że ryzyko ponoszą tylko biorący kredyt w walutach! Bzdura ryzyko w naszym systemie jest nierównomiernie rozłożone! Banki maja podusie i mogą liczyć na pomoc Państwa i innych instytucji a obywatel co najwyżej może zostać bezdomnym i bez środków do życia! Jak można mówić że kredyty walutowe były uczciwe kiedy sprzedając banki kłamały!
tp2 / 91.233.104.* / 2016-02-18 11:49
Moim zdaniem największym problem kredytów frankowych jest olbrzymie zadłużenie często przekraczające wartość nieruchomości. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby przeliczanie zadłużenia po jakimś "rozsądnym" kursie w przypadku sprzedaży takiej nieruchomości. To by załatwiło sprawę osób "uwięzionych" w swoich nieruchomościach. Uruchomiło by to falę sprzedaży małych mieszkać i kupna większych. Osoby, które nie mają zamiaru sprzedawać swoich mieszkań powinny spłacać kredyty na dotychczasowych warunkach z uwzględnieniem wyroków sądów o klauzulach abuzywnych. Ustawa przedstawiona przez Prezydenta miałaby rozwiązać problem tych kredytów, ale nie ułatwiła by życia samym kredytobiorcom. W ustawie jest mowa o WIBORze, a to oznacza, że Wasze raty po przeliczeniu po kursie sprawiedliwym mogłyby się okazać dużo wyższe już pół roku po przewalutowaniu. (zmiana stóp procentowych). Co o tym myślicie - tylko proszę o konkrety.
valhalla12 / 80.238.89.* / 2016-02-18 11:49
I co Panie Prezydencie Kaczyńskiego z kiełbasy wyborczej kicha ale stołek jest To się nazywa marionetkowa demokracja
Bundy 666 / 37.47.168.* / 2016-02-18 11:48
Wszyscy frankowicze krzyczą że Frank podrożał a nikt nie mówi że na półmetku kredytu, w ciągu ostatnich 15 lat ( połowa typowego okresy spłaty kredytu) wartość mieszkania zdrożała dwukrotnie , mieszkanie kupione w 2001 r po 2300 zł/m2 dzisiaj można sprzedać po 4600 tyś zł/m2.

Licząc w złotówkach maja większe zadłużenie za więcej warte mieszkanie.

Spadek wartości złotówki sprawił że CHF jest droższy ale zarabiamy więcej i więcej warte jest kupione wówczas mieszkanie. Stara złotówka z przed 15 lat to jest inna waluta niż dzisiejsza złotówka.
Adammmmess / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:47
Przepraszam ale o czym ta gorączkowa dyskusja ? Czy chcecie jedni drugim wmówić że frankowi kredytobiorcy to przede wszystkim upośledzeni obywatele ? Według tego co tu czytam wszyscy którzy zaciągali pożyczki powinni to zrobić we frankach ponieważ banki stosowały jakiś niezwykły sposób na przekonanie do tego cudownego produktu. Jednak z tego co mi wiadomo tak wcale nie było. Ci bowiem którzy czytali umowy, dokładnie omawiali warunki , a przede wszystkim nie dali się zwieźć wizji wielkiej forsy małym kosztem podeszli do sprawy pożyczki rozsądnie i mają teraz kredyty w złotówkach . Czy za rozum i odpowiedzialność mają teraz ponieść karę ? Patrzeć jak po raz kolejny ten kraj wyciąga z tarapatów kombinatorów ? Aż się wierzyć nie chce że na Wiejskiej Polskę nadal nazywa się państwem prawa i równości.
cobra7777 / 77.114.115.* / 2016-02-18 11:46
A jak pan Du(p)a ma zamiar rozliczyć "NADPŁATY" oprocentowania przez Polaków którzy kredyty brali w złotówkach. Oj śmiali się z nich tzw. frankowicze jakie to frycowe płacą bankom. Okrzyczano ich nieukami i frajerami. I co, ówcześni pampersy dojrzali i drą japy o "niesprawiadliwości". Panie Du(p) jak wspomagać to wszystkich równo, albo jesteś pan tylko prezydentem rządzących dziś faszystów.
mug909 / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:51
To jest parodia a nie rząd . Żyję nadzieją że złotówkowicze przygotują odpowiednie papiery i rusza na Wiejską .
racz / 37.47.167.* / 2016-02-18 11:46
Tak to jest jak ignorant ekonomiczny i żądny władzy Kaczor decyduje o wszystkim poprzez swoje kukiełki.
dżungla / 83.21.149.* / 2016-02-18 11:46
Wkrótce Pietraszkiewicz tych dwóch ,,fachowców" będzie prowadzał na smyczy zamiast psa ....za kasę ! Ot ku....a ,będziemy mieli ubaw.....?!
anka428 / 77.255.48.* / 2016-02-18 11:45
Tylko okradanie Polaków jest zgodne z konstytucja-emerytury 2012r. pieniądze z OFE,złodziejstwo bankowe
więcej nie chce mi się pisać / 83.25.151.* / 2016-02-18 11:44
Profesorek nie ma racji. To przykład na obronę swojej banksterskiej mafii. A teraz argumenty: "Wbrew przyjętym założeniom skutki finansowe proponowanych rozwiązań obciążą wyłącznie banki. Proponowane rozwiązania nie realizują zasady solidarności wszystkich uczestników rynku i państwa, a nadto stanowią rażące naruszenie zasady ochrony praw nabytych". Ta zasada solidarności to taka : Adwokat mówi klientowi gdy sąd wydaje wyrok na korzyść klienta : - Wygraliśmy panie ! Gdy na niekorzyść klienta : - Przegrał pan ! Prawa nabyte szkodliwe dla całości tym bardziej muszą byś naruszone żeby przywrócić równowagę...."projekt narusza również prawo własności banków w odniesieniu do zysków z tytułu kredytów walutowych." To jest naruszenie prawa złodzieja do uzyskanych korzyści z kradzieży. "projekt narusza konstytucyjną zasadę równego traktowania.........." - bo co ? bo tylko złodzieja się ściga?..." "Zmiana wysokości kursu waluty obcej (...) nie może być podstawą do podjęcia ustawowej ingerencji państwa (...) ponieważ zmienność kursów walut obcych jest ich naturalną cechą"- dobre, Nie ścigajmy kierowców zabijających pieszych na pasach, bo to jest naturalną konsekwencją ruchu drogowego.
anka760 / 77.255.48.* / 2016-02-18 11:47
Napisz jeszcze,który bank udzieli dzisiaj kredytu we frankach. Za 3 zł nie warto się świnić
Złotówkowicz / 5.172.252.* / 2016-02-18 11:44
Czy jako posiadacz kredytu w PLN po raz kolejny mam być frajerem? Bo pierwszy raz zostałem nim okrzyknięty przez frankowiczów w 2004 roku jak wziąłem kredyt w złotówkach, drugi raz w roku 2008 jak frank spadł z 3zł do 2zł. A teraz zostanę po raz trzeci. Smutne.
anka760 / 77.255.48.* / 2016-02-18 11:44
Kradzież, oszustwo bankowe, wciskanie wadliwych produktów bez możliwości zwrotu jest u nas zgodne z konstytucją - bardzo ciekawie mamy w naszej republice bananowej. Jaki kraj taka konstytucja...
Dziwne a zgodne z konstytucją jest pompowanie państwowych pieniędzy w komercyjne banki ?? niby w celu ich ratowania ?? To jest ok, a ratowanie obywatela już nie !!!???
Czy nie nadszedł czas by powiedzieć prawdę. To polska konstytucja niezgodna jest z polska racja stanu, ze zdrowym rozsądkiem, nie służy Polakom, służy ogólnie mówiąc niszczeniu naszego państwa, służy światowej mamonie i lichwie. Czy brak bezpieczeństwa ekonomicznego, zewnętrznego, energetycznego, zdrowotnego, brak pracy, umowy śmieciowe.........ucieczka młodych ludzi z Polski,to wszystko jest zgodne z polska konstytucją?

Najnowsze wpisy