Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
Tylko PO / 195.191.162.* / 2016-02-18 11:31
To dobrze dla nas z PO???? Wielu z PO ma takie kredyty. Może lepiej niech Polacy spłaca za nas te kredyty.
Monix213 / 79.185.208.* / 2016-02-18 11:31
A przepraszam Orban na Węgrzech jak to zrobił ze wziął banki za ryj? tez biadoliły. uwierzcie mi, byłam kilka mies. temu w Budapeszcie. tam naprawde ludziom sie dobrze żyje. w całym kraju 9 mln mieszkancow i dają radę. i w niedzielę wszystkie sklepy są zamknięte. U nas tez powinni się postawić lichwiarskim banksterom. kazdy miał podana wysokość oprocentowania i NA PEWNO nie wynosiła 100%. o to walczą "frankowicze"
Cyku345 / 83.22.165.* / 2016-02-18 11:29
KNF z Jakubiakiem na czele powinna siedzieć w p****** za dopuszczenie aby w świetle prawa można tak było okradać społeczeństwo
ffrankowicze / 83.21.149.* / 2016-02-18 11:29
Jacy ,,eksperci" taka ekspertyza na zlecenie......Związku Banksterów Polskich ! Chmaj ,czy zrobisz ,,za darmo" ekspertyzę dla SBB lub Pro Futuris w związku z abuzywnymi zapisami w umowach kredytowych jak :1) SPREAD ,2) BTE, 3) UBEZPIECZENIE WKŁADU WŁASNEGO ? Czekamy na odpowiedż oraz ile Krzysio P. wam ,,fachofcom"odpalił za to gów...o ,,ekspertyza na zlecenie ZBP"?
jj904 / 81.15.225.* / 2016-02-18 11:29
Widać wyrażnie kto tym ,,ekspertom" płaci.
Alina621 / 91.199.132.* / 2016-02-18 11:28
Najbardziej podoba mi się zarzut zawiłości prawa:-) Genialne. W rzeczy samej, 90% przepisów w Polsce spełnia zatem przesłankę niekonstytucyjności! A zarzut drugi - też niezły - nadmierna ingerencja prawodawcza w stosunku do korzyści - a jak on obliczył korzyści konsumentów?
Chyba trochę inaczej jednak to by wyglądało, gdyby założyć złą wolę banków (czyt. pazerność) i naruszenia (oraz ciągłego naruszania) szeregu przepisów kodeksu cywilnego (w tym zasady współżycia społecznego), Konstytucji (zasady zaufania obywatela do Państwo, które to Państwo nie zrobiło z cwaniakami w garniturkach), prawa konkurencji (nie zliczę, ile w mojej umowie jest kauzula wpisanych przez sąd antymonopolowy do rejestru klauzul niedozwolonych), zasada z kc że zobowiązanie dłużnika musi być mu znane co do wysokości (a tutaj proszę banki same sobie, w oparciu o wzięte z księżyca zasady, wyliczali sposób oprocentowania - decyzją Zarządu - oraz wysokość raty w oparciu o spready wpisane jako kolejna klauzula abuzywna. Ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (bank ubezpieczał SIEBIE za MOJE pieniądze - ja nie widziałam na oczy żadnej polisy i nie miałam wpływu na wybór oferty - bank zawierał umowę ubzpieczeniową najczęściej z podmiotem ze sobą powiązanym kapitałowo! I za to płacił kredytobiorca!). Oj panie profesorze, wstyd na stare lata. A kiedyś był Pan moim guru.
Alina621 / 91.199.132.* / 2016-02-18 11:58
Dodam jeszcze ujemne oprocentowanie kredytów i naruszanie przez bank umowy typu adhezyjnego (to juz szczyt szczytów bezczelności). Mój kredyt od roku powinien być ujemnie oprocentowany, a bank smieje mi sie w oczy i sam proponuje drogę sądową! Znaczy że niby ja mam iść na drogę sądową, jak chce cośuzyskać - czyli jak chcę wyegzekwować przestrzeganie umowy, o której bank wie, że ją łamie. Bank łamie umowe w świetle prawa, bezprawnie zawyża swoją marże określoną w umowie jako STAŁA, i co, to nic nie znaczy?
To banki i tylko banki (oraz biura maklerskie) doprowadzają do katastrof finansowych i kryzysów. Potem podatnik musi ratować biednych prezesów, których przecież nie stać na to, żeby nie wzięli dziesiątek milinów premii. A Stanach po krachu w 2008 r i ratowaniu upadających banków za pieniądze podatników, prezesi w kolejnych latach powypłacali sobie nagrody. Spójrzcie do raportu o stabliności finansowej przygotowanego przez NBP za luty 2016 r, w części, gdzie analizuje się wpływ podatku na banki. Rzygać się chce.
Wreszcie jest rząd, który chce coś z tym zrobić. Jak każdy reformator, będzie się musiał bić ze wszystkimi reprezentantami jedynego słusznego obowiązujego reżimu, nakładanego na zwykłych ludzi przez diabła naszych czasów - instytucje finansowe.
fyu / 89.65.232.* / 2016-02-18 11:27
Klamstwa gloszone za ukradzione polakom pieniadze (przez banki). Wstyd dokladnie taki sam, jak wpisy oplacanych troli bankowych.
jjjtryyyura TAK / 89.78.13.* / 2016-02-18 11:27
nie no, konstytucyjne natomiast jest przerzucenie całego ryzyka na klienta banku --> osobę nie profesjonalną oraz pod przykrywką kredytu sprzedać instrumentu pochodnego na 30 lat z ryzykiem tylko i wyłącznie klienta. BRAWO
vxzcmd / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:31
A klient banku to durna owca ? O ile się orientuję to ludziom uposledzonym kredytów się nie udziela . Zanim wziął miał czas na decyzję . Decyzję podjął niech odpowiada i spłaca.
tp2 / 91.233.104.* / 2016-02-18 11:40
Gości jeżeli idziesz do sklepu i kupujesz telewizor i sprawdzasz, że w sklepie odbiera wiadomości . A w domu jednak się okazuję, że telewizor ma wadę i nie odbiera kanałów sportowych. To co zrobisz?Będziesz reklamować telewizor czy uznajesz, że mogłeś to sprawdzić w sklepie i uznajesz że to był Twój błąd?

Decyzja dla większości osób była taka Albo w CHF albo wcale - czyli nie było żadnego wyboru.
darrek1961 / 83.11.236.* / 2016-02-18 11:26
KNF za dopuszczenie tak toksycznego produktu finansowego powinna być odwołana i postawiona w stan oskarżenie za działania szkodliwe na rzecz państwa i obywatela ,wielu polskich przedsiębiorców doprowadzonych do bankructwa zdecydowanym działaniem prawa nie doświadczyła takiej ochrony jak banki , a czym one różnią się od innych podmiotów gospodarczych jeżeli mają problemy finansowe niech wezmą kredyt najlepiej we frankach bo w złotówkach zapewne nie mają zdolności kredytowej
azzz / 37.47.170.* / 2016-02-18 11:25
Rok temu pożyczyłem siostrze 2,5 tys. euro i umówiliśmy się, że za dwa lata odda mi taką samą kwotę i nie interesuje mnie po ile będzie euro za rok, mam dostać 2,5 tys. Jak podrożeje siostra dołoży do interesu, jak stanieje stracę jak.
tp2 / 91.233.104.* / 2016-02-18 11:31
Masz rację, ale banki nie pożyczały CHF tylko PLN - widzisz różnicę?
bbccvvxx / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:36
Widzę to że ludzie łakomi mając tę świadomość zgodzili się na to . Do kogo teraz mają pretensje ? Skoro kredytobiorca wyraził zgodę na takie działanie to juz jego sprawa. Niech teraz wali łbem w mur za głupotę i pazerność
adawd / 89.65.232.* / 2016-02-18 11:30
W tym mechanizmie pseudokredytu nibywalutowego pozyczasz siostrze 5 tys zlotych (bo masz tylko zlote) ale mowisz ze to tak jakbys jej dal 2.5 tys euro. Siostra tyra i oddaje miesiac w miesiac po 500 zl a ty jej mowisz ze niestety ale musi potyrac 3 x tyle, bo ty chcesz z powrotem euro, ktorych ani nie miales, ani jej nie dales.
Mimkmnk / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:28
To jest logiczne dla ludzi myślących. Frankowi cwaniacy ( a jest ich sporo w rządzie) mają za cel przede wszystkim wyjśc na swoje.
oilpali / 78.28.13.* / 2016-02-18 11:25
Kredytobiorcy innych walut i złotówkowicze Do boju ! Czas na nas . Dość tej dyskryminacji ! Dość dyktatu frankowiczów . Co to ma znaczyć w ogóle ? To w tym kraju żyją tylko ci co brali we frankach ? A gdzie cała reszta? Koniec z tym oszołomstwem . Proponuje ogólnopolską AKCJĘ zmierzającą do uruchomienia pomocy dla wszystkich zadłużonych w tym kraju !
msrkcear / 93.157.156.* / 2016-02-18 11:25
temu panu już dawno powinni podziękować i zwolnić że stanowiska w trybie dyscyplinarnym.
S_Q / 94.75.85.* / 2016-02-18 11:25
Toż pewnie, wszystko co godzi w interesy banków, jest sprzeczne z prawem. Lobby bankowe mówi o stratach, związanych z ustawą, które by poniosły banki, ale jakie straty? Co prawda nie jestem ekonomistą ale co traci bank, który pożycza ci 100 tys zł a ty oddajesz mu 100 z prowizją załóżmy 20% czyli 120 tys? A nie jakby to banki chciały, pożyczyłeś 100 tys ZŁOTYCH ale po kursie frankowym, czyli masz oddać ponad 200 tys. - to jest sprawiedliwe? Przykład koleżanki z pracy, nie miała zdolności na kredyt zł więc polecono jej frankowy wzięła 500 tys spłaciła 200 obecnie ma do spłacenia jeszcze 650 tys.... toż to takie sprawiedliwe
lijhpnp / 31.172.187.* / 2016-02-18 11:24
"przepisy zawarte w projekcie są zawiłe i niejasne, co narusza wywodzoną z Konstytucji zasadę zaufania obywateli do państwa"
dobre sobie - to w zasadzie 80 % ustaw w tym kraju jest niekonstytucyjna. Weźmy na przykład ordynację podatkową ....
heinrich125 / 83.27.173.* / 2016-02-18 11:24
Coraz częściej widać, że prawnik Andrzej Duda ten tytuł otrzymał tylko i wyłącznie dzięki swoim rodzicom. Bo ze swoją wrodzoną tępotą mógłby u prawdziwych prawników co najwyżej śmieci wynosić.

Najnowsze wpisy