Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:29
Odnośnie ponoszenia kosztów związanych z wypłatą kredytu przez Bank, na stronie www.sejm.gov.pl dostępne jest pismo Ministerstwa Finansów z dnia 01.04.2015r. FN1.701.51.2015.PEI, w którym można przeczytać: "mimo, iż potocznie mowa jest generalnie o kredytach we frankach, to w praktyce część umów dotyczyła kredytów denominowanych lub indeksowanych do CHF, a nie kredytów walutowych w CHF. W przypadku kredytu denominowanego do CHF oprocentowanie ustalane było w odniesieniu do stóp referencyjnych LIBOR (..) jednakże środki pieniężne były wypłacane w PLN. (..) W takiej sytuacji bank nie musi posiadać CHF na wypłatę kredytu, gdyż wypłata środków będzie odbywać się w PLN.,,,,
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:28
Z powodu udzielenia błędnych informacji w zakresie waluty kredytu oraz sposobu rozliczeń (fikcyjne transakcje wymiany walut), pozbawiono nas możliwości świadomego podjęcia decyzji o celowości transakcji. Bank nie respektował autonomii naszej woli, wartości chronionej na podstawie reguł prawa powszechnego, a także regulacji konstytucyjnych, czym naruszył art. 31 Konstytucji. Prawo do informacji jest niezbędne dla dokonania świadomego wyboru.,,,,,,
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:27
Bank zawiarając z nami umowę kredytową działał w warunkach konfliktu interesów - z umowy kredytowej uczynił grę spekulacyjną, w której sam "grał" na zwyżkę kursu CHF. Banki potrafią przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie znacznie lepiej niż kredytobiorcy. Udzielając kredytu indeksowanego Bank nie przewidywał ani stabilności, ani osłabienia CHF, gdyż poniósłby straty wynikające z zaniżonego oprocentowania i ubytku kapitału, a przecież jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo depozytów. Bank celowo naruszył obowiązek informacyjny zakresie waluty kredytu i kosztów - pozorując obrót walutą.,.,
Gość960 / 178.232.41.* / 2016-02-18 19:27
Duda to pajac, marionetka,"kukiełek", wręcz - persona non grata w polskiej polityce; a ci co brali kredyty we frankach - sami sobie winni. Chytry podwójnie traci i skończcie wreszcie z tym płaczem nad rozlanym mlekiem.
bdecdaa / 78.28.13.* / 2016-02-18 19:26
Żyjesz w Polsce gdzie walutą jest złotówka . Jeśli miałeś ochotę na dużą forsę tanim kosztem i wziąłes kredyt w walucie obcej to juz wyłącznie twoje własne ryzyko . Teraz nagle wszyscy frankowicze operują przykładami na wielki przekręt a jeszcze kilka lat temu siedzieli cichutko i śmiali się z tych co nie brali. Kołtuństwo z was wyszło . Nie tylko nie żałuję ale napisze że dobrze wam tak.
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:25
Z powodu udzielenia błędnych informacji w zakresie waluty kredytu oraz sposobu rozliczeń (fikcyjne transakcje wymiany walut), pozbawiono nas możliwości świadomego podjęcia decyzji o celowości transakcji. Bank nie respektował autonomii naszej woli, wartości chronionej na podstawie reguł prawa powszechnego, a także regulacji konstytucyjnych, czym naruszył art. 31 Konstytucji. Prawo do informacji jest niezbędne dla dokonania świadomego wyboru.,,,,,
wygrana / 89.66.169.* / 2016-02-18 19:22
Nie wiem skąd sie wziął cały ten szum o kredytach . Braliście duże kredyty: na zakup mieszkań pod wynajem,na apartamenty pod wynajem , na najnowsze samochody to co nie czytaliście umów nie przeliczaliście kredytu i rat ? . Wszyscy weszliście do banku i w minutę osiem dali wam kredyt.
W 1999 poszłam do banku o kredyt we frankach po przeliczeniu uznałam ,że mnie na niego nie stać i go nie wzięłam.Proste. A dzisiaj macie pod wynajem po 5 mieszkań i co jesteście wszyscy pokrzywdzeni. Nie mam miljonów na koncie a nie mam kredytu.Sami zrobiliście się w "Balona"
gkn820 / 212.96.241.* / 2016-02-18 19:19
co za idiotyzm - jakie spłacanie długów przez państwo? to jest zwykła restrukturyzacja toksycznego produktu i lichwy! po tym nadal przez ponad 20 lat będzie się spłacać normalny kredyt; a przy tzw. 'kursie sprawiedliwym' po 7-10 lat płacenia i tak wychodzi się w najlepszym wypadku na sumę w pln z przed tego okresu; kiedy to państwo zacznie służyć obywatelom, a nie określonym grupom interesów?!
ps.: 1. uwaga na bankowe trole które piszą komentarze za kasę banków i tak samo oceniają komentarze 2. tak samo artykuły w tym stylu sponsorują banki za grubą kasę
Precz602 / 109.196.148.* / 2016-02-18 19:18
Money, Gazeta Wybiórcza, Belka, Morawiecki, bankier.pl - idźcie wy wszyscy ma manifestację KOD i nie płaćcie alimentów, wy Magdalenkowe bękarty opłacane przez banksterkę
bdecaad / 78.28.13.* / 2016-02-18 19:16
Żyjesz w Polsce gdzie walutą jest złotówka . Jeśli miałeś ochotę na dużą forsę tanim kosztem i wziąłes kredyt w walucie obcej to juz wyłącznie twoje własne ryzyko . Teraz nagle wszyscy frankowicze operują przykładami na wielki przekręt a jeszcze kilka lat temu siedzieli cichutko i śmiali się z tych co nie brali. Kołtuństwo z was wyszło . Nie tylko nie żałuję ale napisze że dobrze wam tak.
Retman / 109.173.210.* / 2016-02-18 19:16
a wy sobie mówcie, że jest niezgodna z konstytucją moja ustawa, aja ja i tak podpiszę i mam was wszystkich w d...., co widać na załączonym zdjęciu.
maliczek / 78.28.13.* / 2016-02-18 19:15
no , frankowicze to niezłe cwaniaki , kilka lat temu mysleli że wykpią wszystkich i teraz też nie odpuszczają , nie chcą sk...wiele spłacać
Mirec / 78.28.13.* / 2016-02-18 19:12
Frankowicze nie potrafili zrozumiec umowy w chwili jej podpisywania a mimo to podpisywali . Za to teraz gdy waluta podskoczyła każdy frankowicz to specjalista od bankowości hahahhaaha
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:39
jak nie potrafili zrozumieć- wzorzec był błędnie napisany i umowa kwalifikuje się do unieważnienia
acbaacd / 78.28.13.* / 2016-02-18 19:08
Żyjesz w Polsce gdzie walutą jest złotówka . Jeśli miałeś ochotę na dużą forsę tanim kosztem i wziąłes kredyt w walucie obcej to juz wyłącznie twoje własne ryzyko . Teraz nagle wszyscy frankowicze operują przykładami na wielki przekręt a jeszcze kilka lat temu siedzieli cichutko i śmiali się z tych co nie brali. Kołtuństwo z was wyszło . Nie tylko nie żałuję ale napisze że dobrze wam tak.
Valdi777 / 79.189.178.* / 2016-02-18 19:18
Kolejny zawistny rodak. Ot co.
A tobie dobrze, że nic nie znaczysz ot co.
Art. 31 Konstytucji to naruszył bank / 178.43.223.* / 2016-02-18 19:07
Z powodu udzielenia błędnych informacji w zakresie waluty kredytu oraz sposobu rozliczeń (fikcyjne transakcje wymiany walut), pozbawiono nas możliwości świadomego podjęcia decyzji o celowości transakcji. Bank nie respektował autonomii naszej woli, wartości chronionej na podstawie reguł prawa powszechnego, a także regulacji konstytucyjnych, czym naruszył art. 31 Konstytucji. Prawo do informacji jest niezbędne dla dokonania świadomego wyboru.

Najnowsze wpisy