Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Ustawa frankowa prezydenta Dudy niezgodna z konstytucją? Mamy ekspertyzy

Wyświetlaj:
wwww21 / 193.27.220.* / 2016-02-18 09:58
LUDZIE !! Czy wy nie rozumiecie że jeśli dojdzie do przewalutowania kredytów w pseudofrankach to kredytobiorca będzie miał taki sam kredyt jakby brał w PLN, NIC nie będziecie dopłacać i nic nie zyska w porównaniu do Was. Tj tylko odcięcie psombaksterom niebotycznego zarobku jaki mają na kredytach w pseudofranku, zarobią i tak , tyle że mniej. A tak na marginesie to co to za polskie myślenie- ja nie chcę zarabiać więcej, chce tylko żeby sąsiad miał mniej ode mnie, tak to wygląda, postawcie się w sytuacji ludzi którzy spłacają mają taki kredyt, pożyczali np. 200tys dostali kasę w złotówkach a mają do spłaty 600tys.. ludzie, przecież to są nasze wypracowane w Polsce pieniądze które wypadają z rąk setek tysięcy polskich rodzin do innych złodziejskich państw. Jak słyszę komentarze w stylu widziały gały co brały to ręce opadają, Tak lepiej żeby nasze pieniądze dostawały złodziejskie grube ryby niż zostawały w kraju. Na prawdę , kiedy się zmieni podejście ludzi i szacunek do własnego kraju.
Alaa / 85.150.51.* / 2016-02-18 10:17
Teoretycznie to co piszesz jest logiczne. Dla kombinatora. Kredyt hipoteczny to czynność prawna, której dokonać może tylko osoba pełnoletnia, mają odpowiednie dochody, aby gwarantowały one zwrot kosztów. Dlatego można przypuszczać, że są to osoby które potrafią czytać i pisać, oraz że posiadają zdolność myślenia. Czyli przeczytali dokładnie umowę z bankiem. Wtedy nie mieli obiekcji, że bank daje im złotówki a rozlicza we frankach (gdyby mieli nie podpisaliby takiej umowy). Zależało im na pieniądzach więc wszystko było ok. Następnie przez parę lat naśmiewali się z kolegów mających kredyt w walucie rodzimej, że płacą takie duże raty, duże odsetki. A teraz wykombinowali sobie żeby przerzucić część swojego długu na innych, bo a nuż się uda. Ale dlaczego inni mają się zgodzić na ponoszenie kosztów tego cwaniactwa. Dlatego spytam inaczej: kiedy zmieni się wasze myślenie, szacunek do pozostałych obywateli naszego kraju, tych mniej cwanych, nie mających długów we franku.
eugeniusz50 / 93.179.211.* / 2016-02-18 10:09
Zmieni się ale tacy jak ty muszą myśleć i liczyć.
Po co brałeś kredyt że ja mam go spłacać.Znałeś warunki.Nic na tym świecie nie jest pewne,ale wasza wiara w cuda i Dudę na grzbiecie podatnika ma jechać.
wwww21 / 193.27.220.* / 2016-02-18 10:15
Wyjaśnij " dlaczego ja mam go spłacać?" co będziesz spłacał?
nowy374 / 79.184.202.* / 2016-02-18 10:03
Skoro mają pomagać niech pomagają wszystkim. Wszyscy mają w d*pie ludzi którzy mają problemy z kredytami złotówkowymi. Skoro chcą pomóc frankowiczom, niech oni najpierw oddadzą różnicę, którą zaoszczędzili względem kredytów złotówkowych. Wtedy dopiero będzie to fair dla wszystkich.
Pozdro / 82.169.86.* / 2016-02-18 10:01
Co ty gadasz jak latamimkiałeś z tego bonusy to było oka a jak teraz jest ciężej to płacz? Lol. Przypomnij sobie kto mógł wziąć kredyt we frankach! Hipokryci!
wwww21 / 193.27.220.* / 2016-02-18 10:11
kredyt we frankach dostali ludzie którzy m.in nie dostali go w PLN bo ich było nie stać. Po przewalutowaniu na PLN ta różnica również będzie przeliczona , ale i tak NIC nie zrozumiałeś lub nie chcesz zrozumieć, wracaj do swojego zawistnego i zepsutego jadem życia.
Mance / 88.156.134.* / 2016-02-18 10:22
Do wwww21 - Jeśli odmówili ci kredytu w PLN, bo cytuję twoje słowa "W PLN bo ich było nie stać", to na jakiej podstawie uważasz, że stać Cię NA TAKI SAM KREDYT tylko w innej walucie? Skoro otrzymałeś informację,że NIE STAĆ CIĘ i wziąłeś kredyt to jesteś sam sobie winien. Jak mnie nie stać na Lamborghini, to go nie kupuję w kredycie, tylko kupuję Fiata z 2000r albo jeżdżę komunikacją, BO WIEM ŻE MNIE NIE STAĆ NA SPŁATĘ LAMBO. Kumasz już? Ja nie chce dopłacać do twojego kredytu, mam swój! A jak nie rozumiesz mechanizmu działania banków i kreacji pieniądza to nie zrozumiesz, że TAK, TO MY DOPŁACIMY DO twojego kredytu.
tramp / 65.19.167.* / 2016-02-18 09:58
Ale jak Banki okradają obywatela , to jest ok? Większych bzdur nie czytałem. Banki po przewalutowaniu po prostu mniej zarobią. Zawsze te koszty można rozliczyć wstecz i zwrócić bankom zapłacone podatki.
nowy374 / 79.184.202.* / 2016-02-18 10:05
Bądź poważny. Wszyscy wiedzą że banki tą stratę odrobią sobie na klientach.
Zbigniew 336 / 109.196.95.* / 2016-02-18 10:05

Ale jak Banki okradają obywatela , to jest ok?

chciałeś zarobić?Nie udało się? Zarobił inny? Inde ire! Odczep się od banków.Tak one działają.Mogłeś iść do szwagra.Nie będę płacił moimi podatkami za ciebie.
Baca465 / 217.33.19.* / 2016-02-18 09:57
"Banki nie mogą być na minusie, to jest poprostu niedopuszczalne" -powiedział Pan bankozaur.
Co to w ogóle ma być?
Co to ma kur...w.a. znaczyć?
A polscy obywatele mogą być?
Antypis / 88.156.133.* / 2016-02-18 09:57
Ale tu nie chodzi o spłatę kredytów tylko o przewalutowanie. Ciekawe swoją drogą ile wzięli kasy od banksterów eksperci od konstytucji.
Rympal / 185.24.123.* / 2016-02-18 09:56
Na szczęście maszynka do upi..ania ustaw PiS-u pod pretekstem "niezgodne z konstytucja' została w porę zablokowana....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
filal124 / 83.7.211.* / 2016-02-18 09:56
oj bis PiS bardzo niekorzystnym wizerunku stawia prezydenta nie wiem, dlaczego mając tylu doradców i samemu będąc prawnikiem popełnia aż tyle błędów
OBIECANKA-CACANKA / 88.199.128.* / 2016-02-18 09:56
JAKA POZA ZATROSKANEJ GŁOWY NAD LOSAMI KRAJU A MOŻE MARTWI SIĘ TYM CO SKNOCIŁ I NA OBIECYWAŁ
Bolo1000 / 192.162.151.* / 2016-02-18 09:56
Widać, że banksterzy się bronią
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tutula / 94.40.96.* / 2016-02-18 09:56
portal money będzie istniał tylko jak banki będą łupiły Polaków. więc innych artykułów na tym portalu nie będzie.
Rozczarowana / 178.219.140.* / 2016-02-18 09:55
Pierwsza zasada kredytów: Bierz kredyt w takiej walucie w jakiej zarabiasz. Zawsze istnieje możliwość zmiany kursu i jest to zależne od wielu czynników. Poza tym trzeba czytać umowy ze zrozumieniem. Jak frank był nisko to wiele cwaniaków brało kredyty w tej walucie bo mieli niższe raty, w tym samym czasie ktoś kto wziął kredyt w złotówkach te raty płacił wyższe i frankowicz był zadowolony bo oszczędzał. Teraz kurs się odwrócił i nagle zrobił się problem. Z jakiej racji banki mają płacić za nieumiejętność czytania ze zrozumieniem i głupotę frankowiczów?
Lukash645 / 109.241.222.* / 2016-02-18 09:58
Droga Pani, tylko ze np. dla mnie zaden bank nie chcial udzielic kredytu z PLN. Szanse na kredyt mialem tylko w frankach. Takich osob jak ja jest o wiele więcej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marcomarco / 89.75.70.* / 2016-02-18 09:58
Problemem nie jest to, że są to kredyty w obcej walucie. Problemem jest zła konstrukcja tych instrumentów finansowych, mordercza dla klientów. Wyjaśnię Ci o co chodzi. Zgodnie z informacją banku ludzie chcieli brać kredyty we franku, ale zamiast tego dostali kredyt indeksowany do franka. Mechanizm tego toksycznego instrumentu finansowego jest taki, że gdy takie kredyty pseudwalutowe były brane (do 2008 roku) to złoty się umacniał, a Frank osłabiał (bo banki nie kupowały waluty, tylko zabezpieczenie swoich pozycji CIRS). A teraz, gdy te kredyty pseudowalutowe trzeba spłacać to Frank rośnie i już będzie wyłącznie rósł. Taki jest mechanizm tego kredytu, o czym wiedzieli bankowcy i nie poinformowali klientów. Klienci chcieli dostać kredyty walutowe, a dostali coś zupełnie innego. Zostali oszukani przez banki, a banki nie chcą ponieść tego konsekwencji dezinformując opinię publiczną na wszelkie możliwe sposoby.
RWD966 / 5.173.121.* / 2016-02-18 09:54
To mamy problem z głowy, frankowicze podobnie jak typowi spekulanci, chcieli zaryzykować i to ich sprawa, Pan Prezydent Duda chciał pomóc ale sytuacja stała się niebezpieczna dla finansów Polski i trzeba się delikatnie wycofać, mimo szczerych chęci, biedni nie brali tych kredytów, więc jakoś sobie poradzą oddając te mieszkanie lub inne dobra Bankom, można ogłosić upadłość i Banki niech robią co chcą ....a to już ich problem.
sxsx / 94.40.96.* / 2016-02-18 09:58
jesteś jasnowidzem albo głupiem jeżeli lepiej wiesz od kogoś co ktoś chciał. argument używany przez debili.
berebe / 46.231.152.* / 2016-02-18 09:54
Jako frankowiec przyznam, że nie jestem za ustawowym rozwiązaniem problemu. Tym problemem powinny zająć się sądy. Patrząc jednak, jak wyglądają sprawy np. "nabitych w mbank", albo inne pozwy zbiorowe - które trwają już lata - trudno nie zwątpić w owe sądownictwo. Przykładem są klauzula abuzywne, które banki dalej stosują, pieniędzy nie zwracają, a na sprawy sądowe albo nie przychodzą, albo odwlekają. Przypomnę, że boom kredytowy to lata 2007-2008. W tym przypadku, roszczenia przedawniają się w 2017 i 2018r (10 lat). Zatem nie dziwi gra na odwlekanie, bo to duża kasa.

Sprawne sądownictwo - o tym powinniśmy marzyć i to powinien być kierunek działań. 1 bank orzeka o np. bezprawnym pobraniu składki UNWW, drugi sąd od razu orzeka to samo.

Skoro już tak konstytucjonaliści bronią "swobody prowadzenia działalności gospodarczej", ciekawe jakby się odezwali, gdyby z kasy podatnika szła kasa na ratowanie banku, który umoczył w na spekulacjach zagranicznych. Za duży żeby upaść?

Zarówno Konstytucja jak i sądy są po prostu do bani. Akt normatywny, który można sobie interpretować w zależności jak wieje i kto bardziej "posmaruje" za opinię.
Myśląca / 78.8.168.* / 2016-02-18 09:53
Jacek a czy Twój Brat ma pięć lat mógł wybrać się do innego banku. I szukać kredytu w złotówkach!!!!
Baca231 / 217.33.19.* / 2016-02-18 09:52
Pan Cezary nie wie o czy mówi. Państwo spłacać długi kredytobiorców???
Większej głupoty nie słyszałem już dawno, Pan Cezary niech nie wypowiada się na tematy o których najwyraźniej nie ma pojęcia.
Amber Gold oszukał polaków i siedzi w więzieniu bo był nie wygodny.
mBank i pozostali oszukali polaków i jadą dalej ponieważ są poukładani z władzami.
Natomiast nie z Kaczyńskim, dlatego wasz koniec bliski.
Nowa władza niedługo pokaże na co ich stać dla ochrony własnych obywateli.
Poczekajcie.
Roman1111 / 185.54.52.* / 2016-02-18 09:52
A to numer !!! od kilku miesięcy to się kręci i nikt nie wiedział o konsekwencjach.. Pffff to tylko z PIS czyli bezmyślnie !!! nie wiem czy budżet wytrzyma 4 lata ????

Najnowsze wpisy