Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Wyświetlaj:
PSEUDOFRANEK / 164.126.96.* / 2015-08-28 09:49
TRYBUNAL STANU POTWIERDZI BANKI NIE MIALY FRANKOW ALE BANKSTERZY SIE POS........JA
Sabina z Lubina / 83.20.207.* / 2015-08-28 09:48
Spokojnie - platfusy pomogą Lemingom, a nam na 100 % POdniosą POdatki. Czy ktoś frankowiczom przystawiał do łba kałacha, żeby wzięli we frankach??? VOLENTI NON FIT INIURIA!!!!
fantomas78 / 94.254.209.* / 2015-08-28 09:48
Niech frankowicze oddadzą to co zarobił na niższych ratach to czasu zwyżki kursowej. Ciekawe ilu będzie chętnych?
Arek364 / 82.143.160.* / 2015-08-28 09:44
PO to partia pomagająca kombinatorom i cwaniakom. A ci co brali kredyty we frankach powinni spłacić wszystko z własnej kieszeni, podatnik nie powinien im w tym pomagać.
AMBER - frank / 31.175.174.* / 2015-08-28 09:43
Marzenia banków o wieloletnim złodziejstwie na Polakach kończą się.
Głosujemy na PIS i złodzieje oddają wszystko.
rafa90285 / 91.192.2.* / 2015-08-28 09:42
A ja napiszę tak: ŻADNEJ pomocy "frankowiczom" nie należy udzielać tym bardziej bankom. Może to jest aspołeczne, ale bardzo skuteczne jako nauczka dla BANKÓW. TAK DLA BANKÓW. Pomyślcie przez chwilę: jeśli nikt nie pomoże frankowiczom to jakiś procent z nich nie będzie spłacał tego kredytu i zbankrutuje bank niech sobie przejmie nieruchomość warta mniej niż kredyt, jeśli więcej osób zauważy, że bankructwo jest pewnym rozwiązaniem to banki badą miały coraz większe straty (nikt nie będzie chciał już spłacać tego ich bubla kredytowego) a pozostaną z masą pustych mieszkań które nagle się okaże zaczynają tanieć bo kolejni nie będą mieli pieniędzy na zakup a nauczeni że banki oszukują na kredytach nie będą ich więcej brali. I tak drodzy państwo banki zostaną ukarane za pazerność a ludzie naucza się że kredyt nawet ten 0% to jeden wielki przekręt i zwyczajne okradanie ludzi.
Ja wierzę że taki scenariusz będzie miał miejsce - chciałbym tego bardzo. Na razie kredytobiorcy chcą przewalutowania i innych pomocy ale jakby nagle przestali o tym mówić/pisać to uwierzcie mi BANKI zaczęły by lobbować na rzecz takich ustaw i zmian bo są one w ich interesie aby każdy z kredytobiorców nie splajtował i grzecznie spłacał wierzytelność. ZROZUMCIE WRESZCIE: bank nie potrzebuje pustych mieszkań tylko comiesięcznego dopływu gotówki od kredytobiorców.
fZSW34 / 91.192.2.* / 2015-08-28 09:47
coś mi się zdaje że jak bank będzie miał nadwyżkę pustostanów to będzie jak w Hiszpanii - zaczną je burzyć żeby cena rynkowa pozostałych nieruchomości nie spadłą jeszcze bardziej LOL
ref354 / 83.7.63.* / 2015-08-28 13:54
wiesz ile ubogich osób czeka na te pustostany, wreszcze będą mogli zamieszkać sami bez rodziców czy teściów
dxhfdgh / 94.254.198.* / 2015-08-28 09:40
DUZO OSÓB MA KREDYT NA SAMĄ DZIAŁKĘ i co wtedy ?
quela / 78.9.110.* / 2015-08-28 09:32
Do tych co drą buzię " widziały gały co brały" a także "cwaniacy chcieli mniej płacić" itp. Przecież jeżeli kupujecie jakikolwiek towar to patrzycie na niego oglądacie czy o taki wam chodziło, oczywiście patrzycie tez na cenę i tam gdzie jest mniejsza to ten towar kupujecie. Po jakimś czasie okazuje się że w instrukcji napisali o funkcjach których w kupionym przedmiocie brak tak jak i gwarancji na tak drogi przedmiot. Zauważacie niezgodną z prawem klauzule że "za wszelkie szkody przedmiotu producent nie odpowiada" . Naprawa przewyższa dwukrotnie koszt wyrobu i zastanawiasz się co zrobić. Idziesz do sklepu próbujesz coś załatwić ale nadaremnie ,piszesz pismo do producenta a on mówi ze wszystko jest zgodne z prawem. Prosisz panstwo o pomoc a oni mówią tak pomożemy ale tym co maja malutkie mieszkanie . Hm? Czy nie czujesz się pokrzywdzony? A taki sasiad powie ot cwaniaczek chciał wszystkich wykiwac kupując taniej i doda widziały gały co brały. No własnie dokładnie jest z nami , wiec starajcie się nas zrozumiec a nie dokuczać. Przeciez wy tez mogliście się nabrac jak my.
qwertyui / 79.110.194.* / 2015-08-28 09:41
zrozumiem Cię jeśli wkleisz tu fragmenty Twojej umowy z klauzulami abuzywnymi które sprawiły że zostałeś oszukany.
qwerty69 / 194.88.245.* / 2015-08-28 09:17
Jedynym uczciwym rozwiązaniem wobec tych co zaciągnęli kredyt w złotówkach jest przewalutowanie wszystkich kredytów w obcej walucie na złotówki po kursie z dnia jego zaciągnięcia ale z jednoczesnym zwrotem zaoszczędzonych pieniędzy z tytułu różnicy w racie w obcej walucie do złotówkowej.
Oczywiście aby nie obciążać innych obywateli i budżetu Państwa, kredytobiorcy którzy skorzystali z pomocy MDM czy Rodzina Na Swoim powinni oddać zaoszczędzone środki. Aby było uczciwie należałoby również obciążyć sklepy wielkopowierzchniowe podatkami, zrezygnować z pomocy dla górników, odszkodowań dla rolników którzy mogli przewidzieć suszę, wypłaty dodatków mieszkaniowych , zasiłków itp
maszynista.2 / 94.78.182.* / 2015-08-28 09:13
po pierwsze: to nie żadne kredyty walutowe tylko denominowane/indeksowane wypłacone w pln. jeśli bank wypłacałby chf to te franki musiałby kupić i rzeczywiście można by powiedzieć, że może ponieść jakieś straty. po drugie: ustawa miała przede wszystkim pomóc bankom w pozbyciu się kredytów o dużym ltv. ja mam ltv na poziomie 180% i dziękuję za taką ustawę, ale nie skorzystam z tego. po takim "przewalutowaniu" wyjdzie, że po 7 latach regularnego spłacania i oddania bankowi ponad 200 tys zł mam do spłacenia kredyt w pln o wartości 1.5 raza większy niż brałem w 2008 roku.
Yume / 188.146.136.* / 2015-08-28 09:03
Zgadzam się z odczuciami prawie wszystkich komentujących, że banki nie tyle stracą, a raczej zwrócą to co zabrały. Jednak nawet taka poprawka nie uchroni Skarbu Państwa przed procesami właścicieli banków.
Trzeba by to zrobić zupełnie inaczej... A jak ? Ano tak, by skłonić banki do samodzielnego podjęcia starań odnośnie częściowej rekompensaty, inaczej stracą ... więcej. A metod nacisku ze strony władz finansowych jest wiele - choćby gwarancje depozytów. Kto będzie chciał trzymać pieniążki w bankach o obniżonych poziomach gwarancji ? I wiele innych...
Antek842 / 89.74.200.* / 2015-08-28 09:02
,, Gdyby w przeszłości zawarł umowę''?A nie w przyszłości?
dedal / 31.42.14.* / 2015-08-28 08:57
kredyty mieszkaniowe w złotych wzięło dużo więcej obywateli Polski i co? i nic!
bo frankowe kredyty brali dziennikarze, celebryci, i "ważni" goście, dlatego taka gonitwa.
A ja przypominam, że umowa z bankiem może być zawarta tylko przez osobę dorosłą, nie posiadającą ograniczeń obywatelskich.... i co? okazuje się, że to wszyscy niepełnosprawni intelektualnie. Jeżeli bierzecie kredyt z banku obcego państwa, to dlaczego państwo polskie - czyli my!!! pozostali mamy wam szkody naprawiać. Polska Paranoja !!!! U nas nie trzeba Stalina czy Hitlera a nawet Żydów !!
Dać Polakom niezależność i sami się unicestwią!
obywatel PL / 164.126.35.* / 2015-08-28 08:53
BANKsterzy tak jak gangsterzy próbują zastraszyć klientów. To co ukradli nie chcą oddać dobrowolnie.
Biada Bankom. Zero lokat, zero kart kredytowych, zero oszczędności na koncie. To dla nich kara. POlacy do dzieła przeciwko bankowym oszustwom.
frakie / 83.23.255.* / 2015-08-28 08:53
Banki po prostu mniej zarobią, nie będą obciążone. Jak można obciążać kogo za coś czego nidy nie posiadał, nie kupował - więc nic nie stracił. Z drugiej strony swaniacy frankowcy mogli myśleć co będzie jak Frank skoczy do góry. Sam miałem kredyt we frankach i spłaciłem go taniej niż w chwili podpisywania umowy. Obca waluta jest jak giełda - raz sie traci raz się zyska i nie powinnscie miec teraz pretensji do swiata ze wam nie starcza.

Najnowsze wpisy