Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Wyświetlaj:
parascewa / 91.222.25.* / 2015-08-28 07:47
No i super, dlaczego my wszyscy mamy dopłacać innym do kredytów? Niech każdy sam ponosi konsekwencje swoich decyzji. Gdy było taniej to się śmiali z tych co mieli kredyty w złotówkach a teraz lament?
ja459 / 212.87.25.* / 2015-08-28 07:49
ja już splaciłam kredyt po 10 latach - wysokim kursem, spreadami. A nastepne 25 bede płacic haracz. Nie chce już zyc. My nie chcemy pomocy! nikogo! my chcemy uniewaznic umowy bo sa niewazne - tu nie o pomoc finansową chodzi....ale polacy sa nastawiani bprzez banki ze ktoś ma na kogos placić
ZENEK 1000 / 80.55.243.* / 2015-08-28 07:45
jakie przewalutowanie jak tych franków nie było w POlsce- zwykła fikcja.
następny złodiejski przekręt i w tym POmaga ten pieprzony senat z tym borusem. rozpieprzyć te cały senat a ten styropian niech się wezmie w końcu do roboty-darmozjad.
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-28 07:40
Panie Prezydencie pomoc powinna objąć wszystkich frankowiczów a nie wybranych. Tak samo zostałam oszukana i tak samo ciężko mi spłacać swój kredyt jak tym których pomoc obejmuje . Przewalutowanie w dniu restrukturyzacji umowy jest bardzo krzywdzące. Banki będą tak spekulowały by przewalutować w czasie największej zwyżki CHF podobnie jak przy wypłacanym kredycie, kto wie czy sztucznie go nie wywindują na np: 6zł? Mój kredyt wypłacono po cenie franka nie z dnia złożenia wniosku a z dnia uruchomienia kredytu z ponad miesięcznym opóźnieniem-widać że czekali na jego spadek!. Panie Prezydencie prosze naprawdę nam pomóc i zrobic jak na Węgrzech jedną męską decyzją a nie przez wałkowanie tematu w Sejmie.
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-28 07:26
Z obliczeń wpłaconych rat wynika że spłaciliśmy już niemal wysokość całego kredytu w denominowanych zł a we CHF zostało nam jeszcze polowe do spłaty . I po przeliczeniu tego na złotówki po obecnej cenie franka okazuje się że mamy jeszcze spłacić 3 krotnie więcej niż suma na jaka zaciągnięty był kredyt? To na moim kredycie banki zarobią aż 4 krotnie!!!!! Nie spełniam warunków więc pomocy nie otrzymam i płacić muszę.To o jakich stratach banki mówią? Niech napiszą ile zarobiły na nie objętych pomoca frankowiczach!!!
sien / 145.237.2.* / 2015-08-28 07:14
Czyli żadnej pomocy nie będzie . przy tym wyliczeniu kwota kredytu w złotówkach po umorzeniu ( a w takiej udzielał pożyczki bank) będzie wyższa niż kwota zaciągniętego kredytu , czyli to co spłacileś przez 8 lat do kieszeni banku , a teraz i tak musisz im spłacić więcej niż wziąłeś kredytu i to bez odsetek.
Paw1961 / 217.144.223.* / 2015-08-28 07:09
A może by ktoś policzył i podał, ile do tej pory banki zarobiły na frankowiczach, i o ile więcej niż byłoby to na kredytach złotówkowych (a może mniej?). Ale wiedzielibyśmy o czym mówimy oraz czy faktycznie jest to strata dla banków czy raczej kwota wyłudzona podstępem.
@tommek@ / 46.113.178.* / 2015-08-28 07:28
Nic nie zarobiły bo pożyczyły ileś franków i dostaną z powrotem taką samą ilość.Trzymając franki zarobiły by tyle samo.Natomiast w złotówkach są wysokie stopy i koszty i na tym wychodzą lepiej.Jednak ta informacja powinna być podstawową podaną dla zrozumienia tematu ale tak działają media.
qwerty123456132 / 82.160.157.* / 2015-08-28 07:53
Tomek ,jestes geniuszem ekonomicznym i zarazem piewca działalnosci charytatywnej-twierdząc ze banki nic nie zarobiły . Brawo, zdobyłes miejsce w alei Darwina.
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-28 06:55
Patrzcie jak rząd sra w gacie przed bankami. Oni się ich po prostu BOJĄ!!! Umowa sporządzona w dniu restrukturyzacji to znaczy że po obecnej cenie przewalutują kredyty, to jest złe bo przeciez CHF mocno skoczył w górę i cena kredytu skoczyła 2,5 raza. Jak przewalutują na złotówki po obecnej cenie to kredytobiorcy i tak dostana po d... bo cena kredytu wzrośnie do 3 razy . Obecnie przez banki CHF jest sztucznie windowany , i wszyscy mówią że ta banka musi pęknąć , pytanie kiedy? Umowa obwarowana jest wieloma warunkami czyli nie dotyczy połowy frankowiczów - dlaczego ? Ponoc p Duda jest Prezydentem wszystkich polaków, to jak to jest?
FDA / 185.46.212.* / 2015-08-28 07:05
A może myślą o milionach podatników którzy za to zapłacą, a nie tylko o tych kilkuset tys. najbogatszych Polaków?
author / 31.61.139.* / 2015-08-28 07:38
Chyba jednak myślą o tym gdzie będą pracować po przegranych wyborach. Banki ich prezesi i zagraniczne centrale to nie są miliony podatników manipulatorze bankowy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bogusa / 74.71.39.* / 2015-08-28 06:55
Z tresci calego wywodu / ani przeciw ani za/ wynika jasno. Banki na przewalutowanie beda musialy wydac miliardy. To beda ich straty? Czyli udzielajac takie kredyty / nie przewalutowane/ mialy miliardy zysku, tak?. A zaplacily od tego oszustwa podatek? Jesli tak, to panstwo ma pieniadze na pomoc dla oszukanych, tak jak naprzyklad ma dla...powodzian. Jesli Banki nie zaplacily podatku od przekretu to teraz maja pieniadze. Gdzie ? W zagranicznych Centralach. A tak na serio podpowiem zlozyc pozew przeciw bankierom w sadzie np. na Manhattanie. Jest Was 700tys? zlozcie sie po 10 dol.+ procent Dostaniecie najlepszych adwokatow na swiecie...
FDA / 185.46.212.* / 2015-08-28 07:26

Czyli udzielajac takie kredyty / nie przewalutowane/ mialy miliardy zysku, tak?.

To tak nie działa.
Banki udzielając tych kredytów musiały mieć zabezpieczenie we frankach.
I to są koszty które powodują że zarabiają na tym jak na wszystkich innych kredytach.
To laikom sie wydaje że bank tak ot może sobie udzielać kredytów w CHF, nie mając po to zabezpieczeń.
Choć przyznaję nie ma tu jasnego wytłumaczenia ze strony bankowców dla zwykłych ludzi.
Ale ciężko tłumaczyć coś komuś, kto jest zaskoczony że kurs walutowy czy stopy procentowe mogą się zmienić.
gggfag / 46.77.124.* / 2015-08-28 07:43
Kolego piszesz głupoty. Banki nie indeksowaly kredyt do franka czyli go zabezpieczaly za jego pomocą bo to waluta muala być stabilniejsza niż zloty. Taki kredyt bank udziela z zabezpieczeniem 10% we frankach na dzzien udzielania kredytu i tyle! I nie ma mowy o przewalutowaniu ... To będzie taka sama operacja tylko w druga stronę. Ta cala kwota to tak naprawde ich mniejszy zysk niż strata.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
FDA / 185.46.212.* / 2015-08-28 10:08
Wykonaj pewien eksperyment myślowy.
Bank pożyczył 100tys CHF i sprzedał ci po 2 zł.
Ty do tej pory spłaciłeś 20tys CHF-które bank oddał temu od którego pożyczył.
Teraz chcesz powiedzieć: nie oddam ci 80tys CHF, tylko 160tys PLN.
Ale bank musi oddać 80 tys CHF bo ten który mu pożyczył(np. bank inwestycyjny w Szwajcarii) niechętenie przyjmie 160tysPLN zamiast 80tysCHF.
Bank musi niestety kupić te 80tys CHF zapłacić za to 300tys PLN i stąd te straty.
Oczywiście jest to uproszczenie bo banki nie kupują franków tylko odpowiednie instunmenty zabezpieczające ale idea pozostaje ta sama.
RYCHO / 89.228.43.* / 2015-08-28 06:44
Banki odetchną Polacy nie, ale interes Polaków to nie interes Platformy Obywatelskiej więc wszystko w porządku.
Centuś1000 / 188.121.3.* / 2015-08-28 06:15
Nikt frankowiczów nie oszukał. Sami poszli pod nóż jak indyk w niedzielę. Pewnie, banki winne, a chciejstwo posiadania czegoś na co ich nie było stać to co!!! Jeśli ustawa przejdzie w jakimkolwiek kształcie, to i tak naraża skarb państwa na olbrzymie odszkodowania dla zagranicznych banków. Pomoc jest niekonstytucyjna. Chyba posłowie sami sobie chcą pomoc, barany jedne. Większość z nich to frankowcy, bo dorwali się do koryta i od razu kredyt. Trochę pokory. Będziemy bulić miliardy, złotówka się osłabi, inflacja pójdzie w górę wraz ze stopami i po przewalutowaniu będzie kolejny lament, że frankowców oszukano. Nikt nie powiedział, że każdy ma mieć mieszkanie, a już przede wszystkim ten kogo na to nie stać.
Quela / 78.9.110.* / 2015-08-28 07:11
No właśnie " poszli jak indyk w niedzielę" - ale tego indyka trzeba było wpierw złapać , tak jak bankowcy nas zlapali: ...podsypywali ziarenka , by tylko wziąć kredyt i o dziwo z korytka frankowego a nie ze złotówkowego bo do złotówkowego dziobki nam nie pasowały. Napisałeś o stratach , kosztach skarbu państwa, ale to sa twoje insynuacje a nie rzeczywista prawda, której ty nie możesz znać bo nie masz kredytu i takich wiadomości jak obecni nasi doradcy ekonomiczni.
goldman zach / 5.172.252.* / 2015-08-28 06:33
Francja, Węgry, Ukraina nie płacą zagranicznym bankom odszkodowań, dlaczego ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oscarter / 77.100.196.* / 2015-08-28 02:35
ok ale dla wszystkich a nie dla czesci kredytobiorcow! dbuhaha! tylko 30 % skorzysta z ustawy! a co jesli frank znow podrozeje..lub fracuzi zdejma minusowe oproblem,,, procentowanie??? znow oblem narodowy\\// oszukiwali wszystkich! i do wszystkich kredytobiorcow frankowych powinna byc propozycja! czyli co? koles co ma domek uzyska pomoc..a sasiad..ktory dopiero dzialke kupil juz nie?? buhaha to dopiero niesprawieliwosc by byla :D
Hojny 239 / 93.137.25.* / 2015-08-28 01:56
Bankom zaczyna sie powoli palić pod tyłkiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
500zloty / 91.53.3.* / 2015-08-28 00:48
Witajcie Frankowicze.
W zasadzie powinniscie zglosic sie do Szwajcarii.
To przeciez oni sami zdjeli granice zaporowa kursu wymiany.
Spekulacje raz sie udaja, czasami nie.
Szkoda, ze mieliscie tym razem pecha.
były frankowicz / 89.206.48.* / 2015-08-28 00:34
przez moje działania bak stracił ok 70 tyś zł... czy oni to przeżyją ? co teraz... czy mam się przyznać dobrowolnie ? wszystko co zrobiłem to spłaciłem wcześniej ten pseudokredyt...
i powiem wam - jakby każdy spłacił dzisiaj swój kredyt to banki miały by stratę ? no nie sądzę...
tak samo będzie z przewalutowaniem - nic nie stracą... tylko nie ograbią... ups miało być zarobią tyle ile planowali.... nic im się nie stanie...
bankowcy - czas zacisnąć poślady i wziąć w końcu odpowiedzialność za buble prawne jakie wciskaliście ludziom !!!
Frankowicze - byle do jesieni... czas pogonić tę bandę złodziei w kołnierzykach !!!
kondor1000 / 188.121.3.* / 2015-08-28 06:20
Nieodpowiedzialnym jest ten kto brał kredyt denominowany w obcej walucie. Skrajna nieodpowiedzialność i chciwość. Nie stać Cię na coś, to nie kupujesz. Banki, bankami, a gdzie miałeś głowę!!!
były frankowicz / 153.19.40.* / 2015-08-28 08:45
- nieodpowiedzialne to było oferowanie tych produktów (bo to nie były kredyty) finansowych o wysokim stopniu ryzyka,
- nieodpowiedzialne było sprzedawanie tych produktów pod nazwą "kredyt",
- nieodpowiedzialne było wmawianie ludziom, że mają zdolność kredytową tylko i wyłącznie w obcej walucie !!!,
- nieodpowiedzialne są aktualne działania rządu tylko i wyłącznie pod interes banków,
- nieodpowiedzialne jest zrzucanie przez banki odpowiedzialności za swoją działalność... a to na kredytobiorców... a to na całe społeczeństwo....

co do mnie to o co Ci chodzi - wziąłem - spłaciłem ile trzeba i sprawa zamknięta - od nikogo pomocy nie wołałem !!!

frankowiczom chodzi nie o pomoc a o podstawowe respektowanie obowiązującego prawa bo jak na razie to wygląda, że WSZYSCY WINNI TYLKO NIE BANKOWCY !!!

tak przy okazji - sieć 188.121.3.* z której wysłałeś posta przydzielona jest firmie Internet Union S.A. z Wrocławia której animatorem jest Dom Maklerski BDM S.A.(dane ze strony http://internetunion.pl/kontakt) - przypadek ?
FrAnKoWiCz / 185.47.84.* / 2015-08-28 00:16
Do spoko 1 Ty sam nie wiesz co pisze. Mi odpisali ze byl czas na przewalutowanie a ja Ci odpowiem byl czas na sprzedaz akcji. Tacy jestesmy my polacy ze pozwalmy sie wodzic za nos kazdemu. Zachodnie banki groza jakimis pozwami a nasze zbiorowe sa odrzucane wiec i ich powinien byc odrzucony jak rownos to rownosc. Dostalem ten kredyt bo na zlotowkowy nie spelnialem warumkow i gdzie tu jest moja wina??Wzilalem go na kawalerke a splace jak za dom!!! Bank powiedzial ze zarabia na oprocentowaniu a wys,lo ze na spekulacyjnym kursie i to tez moja wina !!! Ja Ci odpowiem ze masz racje to moja wina ze glosowalem na takich a nie innych politykow. Wy nie czepiacie sie ze pomaga sie wszyskim nawet nieubezpieczonym rolnikom sadownikom tym co stracili domy bo pobudowali sie w zalwowowych rejonach. Pozwiedz czemu!!!!!!!
euro533 / 91.53.3.* / 2015-08-28 00:29
Przykro mi, ze sie wpakowales w taka historie.
Twoja wina jest to, ze wziales ten kredyt. Czlowiek idzie do kasyna, przegrywa pieniadze,
wychodzi goly i mysli... ale bylem glupi. Ale pieniedzy juz nie ma.
Kredyt we frankach byl spekulacja na walute. Raz sie zarobi, raz sie straci.
Miales pecha.

Najnowsze wpisy