Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o obrocie ziemią. Borusewicz złożył wniosek o jej odrzucenie

Ustawa o obrocie ziemią. Borusewicz złożył wniosek o jej odrzucenie

Wyświetlaj:
Adam.. / 164.126.252.* / 2016-04-14 12:14
Moi sąsiedzi za biedni, żeby kupić moją ziemię, sprzedam chyba jakiemuś imamowi z Arabii Saudyjskiej.
Dorota534 / 5.226.83.* / 2016-04-14 12:02
Kościół czyli Watykan może kupić , czyli obce Państwo może kupić a obywatele tego Państwa nie ...
Co z dziedziczeniem bo do końca nie wiem ,Syn nie- rolnik może czy nie może dziedziczyć . Rozumiem, że ustawa jest potrzebna bo poprzednie ekipy robiły wszystko żeby szło na wykup dla obcych , ale ta wersja to znowu przesada w drugą stronę .
107938 / 31.174.94.* / 2016-04-14 12:00
Za czym ten Borusewicz lobuje czy to rolnika.Piekna ustawa dała mata spekulantom ziemi głównie słupom o opcji proniemieckiej .A agenturalny Monej znowu w akcji to ukryta V koluma z siedziba we Wrocławiu.Mówie to po to by ABW zajeła sie ta firma metodycznie szkodząca Polsce..
głupek wioskowy / 83.7.139.* / 2016-04-14 12:25
Opcja niemiecka uwalona za to WIWAT opcja watykńska .Obce państwo Watykan będzie miało większe prawa niż Polacy.Teraz kolej na lasy.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 11:43
Oglądałam głosowanie Teraz możecie mieć sami ocenę.Jak można głosować za kogoś w sejmie jak on nawet chciał. A Prawo zabrania tego.Prawo które sami oni ustalają.To teraz wiecie już za kim PiS jest czy za Polskim narodem ,czy za tym którzy im zapłacą więcej.Dlatego komornicy działają tak jak rząd Łamią prawo gdy mają ochote. Nie wróży dla was to nic dobrego.Jak pościelesz tak wyśpisz się.Jak was szanować jak sami siebie nie szanujecie Oszustwo wychodzi z Polskiego sejmu.To dlatego chcą mieć prawo do użycia broni maszynowej do tłumienia tłumów.Rozumiem wasz strach. Hania
maga1110 / 94.40.64.* / 2016-04-14 12:51
Boguś a wiesz że po kropce również robi się spację???
edi71 / 212.244.241.* / 2016-04-14 11:16
pani premier wie co robi, dała syna na księdza i ziemię i lasy będzie mogła kupować do woli, rada w każdej rodzinie ksiądz!!! a i tak może płodzić dzieci (jak lubi:)) więc i 500+ będzie, a jak matka "samotna" to i drugie tyle...
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 11:04
A jeszcze odemnie coś szlachte to wy też wybraiście sobie.Bóg równych ludzi stworzył Macie co chcecie Hania
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 10:42
PiS nie postepuje jak komuna.Komuna dała ziemie tym co na niej pracowali od setek lat .Szalachta przywłaszczyła sobie ziemie daną przez Boga dla wszystkich ludzi.A mówicie że wierzycie w Boga.Komu Bóg dał ziemie? Jezus nakazał idzcie i głoście o tym wiarę we mnie.Same grupki ustaliy sobie prawo do ziemi. i kto ma nich robić.To nie od Boga jest nakaz że macie kler utrzymywać tylko od tych nierobów.Tak trudno poszukać trochę w BIBLII . Przecież widać jawnie na posiedzeniach o co oni walczą.o okradanie was nadal .Ale teraz cud w Legnicy ,W Słupsku kiedyś też na krzyżu z ran Jezusa krew wymyślona leciała .Bóg nie potrzebuje cudów ,To wasza sprawa gdzie skończycie każdego z osobna.Nie Prezesa .Jemu o WŁADZE CHODZI JAK DLA ADOLFA,idzcie nada tą drogą.Zmiencie nazwe Polska na Watykan ,Tylko długi najpierw zapłacić musicie, Bo nie wezmą kraju z zadłużeniem
gby / 83.23.102.* / 2016-04-14 10:24
Pytanko...Czy obywatel polski posiadający wyższe wykształcenie spełnia wymogi wykształcenia rolniczego/?
Odpowiedż.. TAK
tworoger2 / 195.50.175.* / 2016-04-14 11:17
Pod warunkiem ze chodzi do kosciola !
aleksy / 81.190.193.* / 2016-04-14 10:24
Sami sobie zgotowaliśmy ten los.Ten antynarodowy rząd ogranicza nasze podstawowe wolności m.in. święte prawo własności.Mieszkaniec miasta w całej cywilizowanej Europie może kupić ziemię gdziekolwiek zechce.WPolsce takie prawo zostało odebrane obywatelom.Niedługo kochani mieszkańcy wsi nie będziecie mogli kupić mieszkania w mieście, bo nie jesteście "mieszczuchami"Kogo zatem reprezentuje ten rząd,jakie przesłania kierują jego antyobywatelskim postępowaniem?Nie mogę tego pojąć.
pacze i niewierze :) / 77.65.0.* / 2016-04-14 10:35
ale o czym Ty piszesz? masz pojęcie na tematy w których się wypowiadasz? proszę iść do szkoły w celu zdobycia wykształcenia rolniczego, proszę osiedlić się na wsi, proszę ubezpieczyć się w KRUS'ie i stanąć w przetargu na dzierżawę ziemi. Ot cała droga do bycia rolnikiem. Chcąc pracować w banku tez muszę mieć odpowiednie wykształcenie :)
Smutna mieszczka / 89.72.223.* / 2016-04-14 20:27
Z tym, ze jezeli czlowiek cale zycie przepracowal w miescie i jest juz w takim wieku, ze moze sobie pozwolic albo na kupienie ziemi juz i jej uprawianie, albo na szkole rolnicza, a po jej skonczeniu bedzie juz za stary na uprawe, to ta ustawa niszczy mu życie. Dlaczego tylu z was nie chce zrozumiec, ze ludzie z miasta marza o kupieniu ziemi na wsi, zeby uprawiac ziemie, jak jeszcze maja troche sily, a nie po to, zeby sprzedac ziemie obcokrajowcom. Jak osiedlic sie na wsi jezeli sie nie ma ziemi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
astrohoroskop / 2016-04-14 10:14
My Naród mamy robić to co myśli i karze nam prezes kaczyński.
pacze i niewierze :) / 77.65.0.* / 2016-04-14 10:24
proszę troszeczkę poczytać fachowej literatury, przemyśleć, przeanalizować, mieć swoje zdanie. Nie wystarczy być na "NIE" w każdej sprawie. Są kwestie, w których nie zgadzam się z PIS (np. temat aborcji), ale są też pomysły bardzo dobre, które należy wspierać. Każdy z nas ma rozum i należy jak najlepiej z niego korzystać. Jeżeli czegoś nie wiem, na czymś się nie znam, to nie komentuje, a najlepiej sprawdzam, analizuje i wtedy wyciągam poprawne wnioski.
LUBGO 19 / 83.27.137.* / 2016-04-14 10:07
No ciekawa jestem jak teraz czują się wyborcy PIS szczególnie górale i cała ściana wschodnia brawo do kogo teraz się udacie skoro Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany a wiadomo że ta ustawa jest niekonstytucyjna bo godzi w prywatną własność -tak postępowali komuniści że zabierali prawo właścicielowi i teraz kochany PIS brawo brawo może teraz zastanowicie się że warto uczestniczyć w wyborach -a Orban zrobił Kaczora bo zaczyna się wycofywać ze swoich niektórych genialnych pomysłów
pacze i niewierze :) / 77.65.0.* / 2016-04-14 10:21
po co komentować coś o czym się nie ma pojęcia. proszę troszkę poczytać fachowej literatury, a potem komentować. pomysł ze wstrzymaniem sprzedaży ziemi państwowej na rzecz dzierżaw jest bardzo trafiony.
pacze i niewierze :) / 77.65.0.* / 2016-04-14 10:16
gospodarowanie na gruntach dzierżawionych jest bardziej opłacalne niż kupowanie własnej ziemi i jej uprawa - zakup ziemi angażuje znaczne zasoby finansowe gospodarstwa, w przypadku dzierżawy ziemi płacimy co roku czynsz. Jeżeli pieniądze zainwestuje w zakup ziemi aby powiększyć gospodarstwo nie mam już ich na inne inwestycje. można oczywiście na wszystko brać kredyty i pracować, by je spłacać. ale co to za życie? po co mi wtedy ta ziemia i te maszyny?
Yolo / 37.47.4.* / 2016-04-14 10:07
Dogadam się z proboszczem i pięknie załatwię zakup ziemi. Kościół tylko pośrednikiem.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 09:17
Spał spokojnie bo taki układ był.Sama zrobiłam 2 razy zle brałam pożyczke na wczasy do Egiptu.Zamiast spędzić urlop w Kraju .Mamy ładny kraj,Trzeba było forse w kraju zostawić.Ale myślałam że ten co zarobi na mnie sobie pojedzie tam.Cały naród musiał by dązyć w jedną strone.By mój kraj miał .Teraz też PiS robi wszystko by tylko Polak nie miał Bo ziemię którą Polacy posiadają to ziemia Watykanu i szłachty Polskiej. Zabrana została przez komunę .To tylko taki trik PiS Wy myślicie że idą w strone komuny.Oni chca powrotu dawnego układu.Robi się oligaria Polska ,jak na wschodzie.A Niemcy nic do was nie mają.No może chcieliby by Prusy były.Ale wszysttko robicie by tak było. Przy wódce myśli się lepiej Kłócić sie dalej między sobą .Jednak Bogdan ma rację .Jak za sanacji,Nie dogadacie się.Wasza ziemia wasze i waszych dzieci przyszłosć Hania Pa pa Coraz więcej niewolników z Polski na zachodzie zebra o prace
bum / 94.40.12.* / 2016-04-14 09:38
ha ha ha ha ha ha a głupiś jak kuń ha ha ha ha h
trapper / 31.2.45.* / 2016-04-14 09:17
ROLNICY I CAŁA RESZTA ! Wybraliście ich / PIS /to teraz dadzą Wam popalić ! Stracicie lasy stracicie ziemię a Wasze dzieci i wnuki będą pracować jak BÓG da za marne grosze w marketach a może u pana proboszcza ? DOBRZE WAM GŁUPCY !
filoipek11 / 83.6.142.* / 2016-04-14 08:56
A czy ten dwupłciowy Jackowski zna się na tym chociaż trochę czy tylko jest takim amatorem jak ci od katastrofy smoleńskiej???

Najnowsze wpisy