Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o obrocie ziemią. Borusewicz złożył wniosek o jej odrzucenie

Ustawa o obrocie ziemią. Borusewicz złożył wniosek o jej odrzucenie

Wyświetlaj:
xvvvv / 178.235.101.* / 2016-04-14 08:18
PISBolszewikom PRL bardzo się podobał, skoro do niego wracają. A taki Prezes to nawet 13 grudnia spokojnie sobie do południa spał.
qwerty569 / 83.28.141.* / 2016-04-14 09:05
Szkoda że nie możesz zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Pracuję w branży rolno=spożywczej, mam znajomych w dawnym bloku wschodnim na południe od Polski i ostatnio facet opowiadał mi jak w jego regionie zachodnia korporacja kupiła 10 lat temu 6 tys. hektarów ziemi. Najpierw była uprawa zbóż, następnie postawili ogromną chlewnię, niedawno wybudowali rzeźnię która dostarcza mięso do sieci handlowych. W ciągu tylko 10 lat wyeliminowali z rynku miejscowych rolników i małe zakłady mięsnej. Chcesz mieć taką sytuację w Polsce ???
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 08:17
Troche pomaga .Napisałem wczoraj nie kłócić sie rolnicy siąć razem pomyśleć.Jeżeli jesteście Polakami i czujecie się nimi .To macie teraz jasność ,Jak wy nie możecie jako Polscy rolnicy stanowić co z waszą ziemią dalej .A chcą wprowadzić że związki wyznaniowe i Watykan mają prawo nabywać.To w czyje łapy ta ziemia idzie ?Nie musi teraz za 10 lat oni mają cierpliwość.Nie będzie mógło wasze dziecko zdobyć wykształcenia rolniczego zdobyć .Zrobią takie wymagania,że nie skończy.Grunt że ustawe się wprowadzi małymi kroczkami .Żydzi setki lat czekali na swój kraj.Co to jest za twór związki wyznaniowe? Które też mają prawo do waszej Polskiej ziemi. Z Niemcami nie chcecie współpracować Z Rosjanami nie Wegry już poddają się unni.Zostajecie sami w środku europy,Daliście się wciągnąć w machine długów.Fajnie było brać.Teraz trzeba oddać.Ja nie znam sposobu jak z tego wyjść. Ponad stan się żyło ,nie piszę o rolnikach ,ale dług magistra z miasta to dług całego narodu .on też Polak. Wczasy w afryce traciło się pieniądze zarobione w kraju w innych krajach.A czy nie poznawać swój kraj i zwiedzać go .W Polsce zeby zostały Polski rolnik żeby zarabiał.To Jest tylko moje zdanie..Nie myślało sie o swoim kraju .Tylko brało się kredyty na wczasy za granicą,zamiast budować ośrodki wczasowe u siebie.Taki właśnie rynek jest.Każdy ciągnie do siebie Polacy nie potrafią .Ale banki dawały kredyty na wczasy.na budowe mieszkań którymi właścicielami nie jesteście. Z oszustami też w Polsce nikt nie walczył a sami wykształceni rządzili w tym kraju.Pozdrawiam jadę do pracy.Za dużo nie myślcie bo dla kleru człowiek myślący to wróg
gość11 / 83.5.135.* / 2016-04-14 07:44
ziemię kupi kościół i żydzi pod nazwą związki wyznaniowe. przepraszam że głosowałem na PIS
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 07:26
Na razie jest tak tylko dziecko prawnika może zostać dobrym prawnikiem chyba ze dostanie inne dla niepoznaki,Ale do niczego nie dopuszczają Dziecko rolnika bez szkoły nie dostanie spadku. Ale już tworzą Gwardie narodową Która będzie mogła broni maszynowej używać więc epiej siedzieć cicho.To bohaterstwo narodu Polskiego. kler nie pozwoi odebrać sobie praw do ziemi
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 07:10
Mają teraz wykształcenia prawnicze ,ekonomiczne,A Czy jest w Polsce lepiej? Ma się tylko złodziej dobrze.Przecież od 25 lat wykształceni Polską rządzili
wiwika / 178.36.0.* / 2016-04-14 06:29
Wg mnie to jest ograniczenie praw Polaków nie będących rolnikami. Oczywiscie rolnikom to moze sie podobac, bo to da im monopol, a nawet wiecej. Rolnik bedzie mial wybór. Może zrezygnowac z dzialalnosci rolniczej i podjąć inną formę pracy, gdy odwrotnie rzad chce zablokować opcje dla reszty społeczeństwa. Niby dlaczego nierolnik nie miałby muc kupić zimi i po zdobyciu wyksztalcenia stosownego do prowadzenia danej działalności rolniczej te działalność prowadzić?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Słąwek / 81.219.231.* / 2016-04-14 06:05
Czy wy ludzie rozum postradaliscie pisząc te komentarze? Już wyprzedali nam fabryki, media sa w obcych rękach a jak ktoś chce ochronić cos dla nas Polaków to jeszcze mówicie ze ogranicza prawa. Co chcecie zrobic rozprzedać cała Polskę. Jak wszystko od fabryk do ziemi będzie niemieckie to już nie będzie Polska to będzie land niemiecki
aleksy / 81.190.193.* / 2016-04-14 10:36
Ciekawy jestem czy byłbyś zadowolony ,gdybyś chciał i nie mógł sprzedać swojego mieszkania,które mógłby kupić tylko sąsiad lub pleban po zaniżonej cenie z powodu braku innych oferentów?
Tirek / 121.54.54.* / 2016-04-14 07:15
Polska. To jest. Zyd.....nie Niemiec.
tfu / 79.163.134.* / 2016-04-14 07:04
Czy ty jestes tak glupi, ze nawet czytac nie umiesz ???? Szlag czowieka trafia, ze takie bezrozumne glaby jak ty wybraly taka bande do koryta.
KOSZALEK OPAŁEK / 91.204.143.* / 2016-04-14 04:01
CZYLI Z USTAWY WYNIKA ,ŻE DOBRZE PROSPERUJĄCA I ROZWIJAJĄCA SIĘ SPÓŁDZIELNIA ROLNICZA JEST WYŁĄCZONA Z PRAWA DO ZAKUPU ZIEMI , A ADMINISTRACJA OBCEGO PAŃSTWA (WATYKAN ) NA TERENACH POLSKI CZYLI KOŚCIÓŁ MA TEN PRZYWILEJ . PO JAKĄ CHOLERĘ KOŚCIOŁOWI TYLE ZIEMI JAK NIE DO SPEKULACJI ? W USTAWIE ZAPISANE JEST ,ŻE ZIEMIĘ MOŻE KUPOWAĆ KOŚCIÓŁ I ZWIĄZKI WYZNANIOWE (czytaj ) GMINY ŻYDOWSKIE . TO CHYBA WYJAŚNIA SPRAWĘ .
Dobra Zmiana / 122.150.171.* / 2016-04-14 04:56
Wcisnij klawisz "Caps Lock" bedzie bardziej przejrzyscie oprocz gmin zydowskich mamy Adwentystow dnia siodnego, Protestantow, Swiadkow Jehowy czy Prawoslawnych wiec juz tak nie czepiaj sie tych Zydow jak bys nie wiedzial nie zapominaj tez ze I Islam tez mamy w Polsce.
d666 / 82.173.206.* / 2016-04-14 03:29
dlatego wyjechałem...syf,kiła i mogiła! i lepiej nie będzie!
patriot / 108.171.133.* / 2016-04-14 06:28
Najlepiej schowac leb w piasek , siedz tam jak masz I pasozytuj.
brawopis / 37.248.254.* / 2016-04-14 01:41
Aby kupić grunty trzeba mieć kwalifikacje rolnicze , za to politykiem może zostać każdy baran wystarczy , że potrafi robić z ludzi idiotów . Szkoda tylko że na tym najwięcej stracą sami rolnicy jeszcze tylko ograniczyć dotacje unijne i rolnik znowu na kolanach No ale sami sobie wybrali
chłopina / 79.184.117.* / 2016-04-14 01:07
Nie ma wśród chłopów jednego, który by ich do Warszawy zaprowadził na "rozmowy". Zniszczyli Leppera fałszywymi oskarżeniami. Za starymi baranami z PSL'u nikt nie pójdzie. Serafin ze swoją gębą niech się schowa. Za szlamami z platformy też nigdzie nie idę. Ta ustawa to kolejny mały gwoździk do wieka trumny dla PiSu. Więcej takich pomysłów jak trybunał, jak zakaz aborcji w uzasadnionych przypadkach, jak kolesie Hofmana w wygodnych fotelach, jak demoralizujące 500+ i wybory będą przed terminem bo przecież normalnych jest chyba więcej niż nienormalnych w Polsce. Ku....wa! (przez wyraźne twarde "R" nie c******* "ź".
takmysle / 24.246.19.* / 2016-04-13 23:31
to jest bardzo dobre posuniecie ekonomiczne ktore umocni polska walute i bedzie mozna sciagac podatek od pazernych najemcow i budowniczych nowych domow i tych ktorzy handluja nieruchomosciami
.prawda ... / 81.190.62.* / 2016-04-13 23:29
W/g Borysowa wszystko co PiS ustala jest złe i beee .
oko783 / 31.178.178.* / 2016-04-13 23:21
a ja sie pytam czy kot o tym wie ze jego pan na dworze polske orze
Joanna29 / 83.22.247.* / 2016-04-13 22:59
No i wieś ruiną stanie w końcu , bo przecież jeden ze spotów wyborczych tych oszołomów twierdził ze wieś stała się za rządów PO biedną
pacze i niewierze :) / 77.65.0.* / 2016-04-14 08:59
ale że niby dlaczego ma być ruiną? jeszcze nie widziałam, żeby jakiś rolnik chciał od tak sprzedać ziemię. Proszę zauważyć, że nie kupno ziemi wzmacnia gospodarstwo, ale gospodarowanie na gruntach dzierżawionych jest najbardziej korzystne dla rolnika. Kupowanie ziemi za kredyty (bo mało kogo stać na zakup ziemi - podobnie jak mieszkań, domów) jest największą głupotą, przy tym w ogóle nieuzasadnione ekonomicznie. Proszę trochę najpierw poczytać, przeanalizować, a potem komentować. Jak widać rolnik nie może być osobą niewykształconą, szkoda ziemi dla osoby, która nie ma pojęcia o rolnictwie - po to jest właśnie wymóg szkoły!

Najnowsze wpisy