Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa o obrocie ziemią. Polsce może grozić postępowanie przed unijnym sądem i milionowe kary

Ustawa o obrocie ziemią. Polsce może grozić postępowanie przed unijnym sądem i milionowe kary

Wyświetlaj:
abr / 84.187.100.* / 2016-04-29 11:45
Ale łżą, ale manipulują. A głupi ludek to kupuje!
kazimierz29 / 83.31.66.* / 2016-04-29 11:44
Złodzieje(spekulanci) już dawno wykupili ziemie za bescen dzięki naszym politykom z PO , PSL - teraz zaczyna się normalność.
milka1015 / 37.47.140.* / 2016-04-29 11:43
Hmmm....monopolistą sprzedaży gruntów w Polsce stanie się KK , który wspaniałomyślnie stoi jak zwykle ponad prawem. Nie dalej jak wczoraj można było znaleźć informację w internecie o cudownie zakupionej przez kościół w stolicy Dolnego Śląska za zgodą i błogosławieństwem prezia tego łez padołu - kamienicę odnowiona w 2014 r za 400 tys zł . Kościół zakupił ją za jedyne 10 tys .Można ? Można ! A jakie cudowne imprezy odbywają się w hoteliku pod katedrą wrocławską ..hmmmm.....i jakie nieruchomości tam zmieniają właścicieli ..hmmmmm, a za jaką kasę.....ale ciiii...bo bozia się pogniewa. Jednym słowem kolejna ustawa pod pewne towarzystwo.
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 11:43
Teraz ja, Polak z miasta nie mogę kupić polskiej ziemi !!!....... Mój wujek, Polak i rolnik na mazurach nie może kupić polskiej ziemi w górach !!!......... W średniowieczu też tak było-mieszczanin nie miał prawa zostać ziemianinem i chłop nie mógł się przenieść poza ziemie jego pana…..
poland2016 / 83.144.67.* / 2016-04-29 11:41

Ustawa ograniczająca handel na wolnym rynku i wstrzymująca sprzedaż państwowej ziemi na pięć lat może godzić w unijne zasady swobody przepływu kapitału

Tylko co mnie to obchodzi , ANO OBCHODZI, mieszkam na wsi, ale chciałbym się przenieść na spokojną wieś zabitą dechami, zupełnie w inny region kraju, chciałbym kupić tam ziemię z 5 ha, no i pić mleko od własnej krowy na emeryturze. Nic z tego bo nie mieszkam w tamtej gminie, jestem POLAKIEM od 60 lat i figa, to jest dobra zmiana.z PiS zostało- NASZE prawo i sprawiedliwość, albo tylko samo i, literka i.. co dalej.
jack1972 / 93.157.157.* / 2016-04-29 11:41
Niech wprowadzą jeszcze obwarowanie ,że kupujący musi mieć co najmniej 55 lat i przyjść z dziadkiem .
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 11:41
......Teraz ja, Polak z miasta nie mogę kupić polskiej ziemi !!!....... Mój wujek, Polak i rolnik na mazurach nie może kupić polskiej ziemi w górach !!!.........
Micha2048245 / 37.47.9.* / 2016-04-29 11:41
Agatka K. dobrze Niemcy płacą co ??!! Sprzedawczyki ! Targowica !
j
jak 'mamona' za rządów 'po' szla do DE NL FR RU itp to było pięknie i kolorowo..
a jak teraz Polacy maja trochę dostać pieniędzy to już h was ściska ..

mam 35lat i przedsiębiorstwo 10lat i TAK JESTEM ZA PIS !!

JESTEM ZA 500+ choć nie mam dzieci !
i Dziękuje PiS za przywrócenie HONORU Żołnierzom Wyklętym Naszym Bohaterom Narodowym !
także za ustawy które przywracają 'normalność'

W WOLNEJ POLSCE NIKT NIE ZROBIŁ TAK WIELE dla Polski i Polaków jak PiS w ciągu kilku miesięcy !!!
Leming złośliwy a ponury / 94.40.14.* / 2016-04-29 11:53
Do Micha2048245: kilka odniesień: 1. Gratuluję żarliwości uczuć, ja jestem niestety nieco starszy, to i wrażliwość cokolwiek niższa.... 2. Używanie cudzysłowów, wskazuje na ton ironiczny. Gdybyś chodził do Szkoły Podstawowej na lekcje polskiego a nie ZA szkołę jarać fajki w krzaczorach, tobyś o tym wiedział, 3. Masz poważne braki z zakresu POLSKIEJ interpunkcji, udaj się na kurs - będzie łatwiej te wielce żarlliwe wypowiedzi czytać, 4. Co marszu (cyataty:) 'mamony' do np. NL, to nieśmiało przypomnę, że powszechnie opluwana i znienawidzona PO nie dopuściła do oddania Grupy Kapitałowej PZU SA (namawiam, sprawdź jakimi pieniędzmi te podmioty obracają w skali roku, to więcej niż w PKO BP SA!) Holendrom z Eureko. 5. Obawiam się, że masz rację, że NIKT (cytat): NIE ZROBIŁ TAK WIELE dla Polski i Polaków jak PiS w ciągu kilku miesięcy!!! Pozostaje kwestią do dyskusji, czy wyjdzie to nam Polakom na dobre. Ja - mam DUŻE obawy i wątpliwości. A teraz, hajda! Wyzywajcie! Zawsze to robicie.
Katon pierwszy / 91.222.213.* / 2016-04-29 11:53
Jacy żołnierze , zwykli bandyci morujący rolników , obywateli , skrycie , po nocy , niczym zwykli bandyci , dzisiaj chcecie to bydło rehabilitować i przypisywać im jakieś godne czyny , tak jak postępowali tak byli przez władze PRL osądzeni . Dzisiaj k**** złodzieje i bandyci , ćpuny od butapremu chcą prawić o moralności . Tylko niedorozwój umysłowy może wierzyć że to co robi obecna grupa kolesi to ma coś wspólnego ze sprawiedliwością , chyba że jest to sprawiedliwość wg. PIS , a to zgoda . Przyjdzie czas że zostanie to wszystko osądzone , i jest to tylko kwestia czasu !
Wróżek - pesymista / 94.40.14.* / 2016-04-29 11:40
Do wszystkich: Moim zdaniem będzie tak: 1. PiS będzie twardo (bo sam NadPrezes kazali!) stał przy swoim DOSKONAŁYM (o jejku jejku!) projekcie ustawy, 2. Sprawa przeciwko Państwu Polskiemu trafi do ETS (Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości) i zapadnie niekorzystny dla Państwa Polskiego wyrok, 3. PiS słowami NadPrezesa odpowie (przekazuję główny sens, słowa z pewnością będą inne!) 'mamy was Żydzi i Niemcy gdzieś, bo nas Naród wybrał w demokratycznych wyborach (choć poprzednie były regularnie fałszowane, o czym 'skarżyliśmy na Polskę 7 razy') i zrobimy po swojemu, 4. ETS zasądzi wielkie odszkodowanie, 5. Państwo Polskie będzie musiało zapłacić, a nie będzie w worku pieniędzy (500+, DWA pomniki na Krakowskim Przedmieściu, 26mln zł do Torunia i inne pilne wydatki budżetowe!) i wtedy, po wielu bardzo głośnych krzykach z mównic, podniosą nam wszystkim podatki. Jestem niestety PEWIEN, że coś wymyślą. A ja NIE CHCĘ! Ja JUŻ mam kredyt we frankach (BŁAGAM! Niech mi POD ŻADNYM POZOREM ani rząd ani Prezydent NIE pomagają - jakoś SAM spłacę, choć ciężko idzie!) i żonę nauczycielkę. Niestety, póki co, nie mam na to wpływu...
tomixuk / 82.132.223.* / 2016-04-29 11:52
Twój opis sytuacji pasuje idealnie do sprawy z rejestracją samochodów RHD(angliki). Unia nakazywała wielokrotnie zmienić prawo i umożliwić ludziom rejestrację takich aut. A rząd (albo raczej nierząd) trwał przy swoim i płacił kary korzystając z pieniędzy państwowych. Wszystko to tylko i wyłącznie dlatego ze biznesmeni PO i PSL prowadzą biznesy motoryzacyjne w Polsce i bali się stracić pare groszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
krakat / 83.22.250.* / 2016-04-29 11:40
Ziemia to nasz największy skarb.Tyle Polski ile ziemi.Przestańcie straszyć karami, bo wszystkie kraje UE postępują podobnie.Tam jednak ludzie myślą i nie robią targowicy ....zacznijcie myśleć, poczytajcie Placówkę, lub Chłopów...może coś do Was dotrze. Czy zawsze musimy się kłócić i na tym tracić...
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 11:47
....Teraz ja, Polak z miasta nie mogę kupić polskiej ziemi !!!....... Mój wujek, Polak i rolnik na mazurach nie może kupić polskiej ziemi w górach !!!......... W średniowieczu też tak było-mieszczanin nie miał prawa zostać ziemianinem i chłop nie mógł się przenieść poza ziemie jego pana…..
JJCRUZ / 93.89.194.* / 2016-04-29 11:38
WYJŚĆ Z UNII EUROPEJSKIE I PROBLEM Z GŁOWY!
Myślący / 164.126.93.* / 2016-04-29 11:38
Lepszej głupoty w tym roku nie czytałem, UE ma decydować o obrocie ziemi w państwie członkowskim, może sobie decydować o kształcie bananów, UE to twór który nie wiadomo czy przetrwa bo na takiej luźnej zasadzie funkcjonuje, a tu się pisze o wyprzedaży ziem państwowych, ludzie trochę powagi, owszem są grupy złodziejskie w UE i na świecie którym to się marzy lecz puki co każdy kraj tej chorej EU posiada swoje rządy które są od pilnowania właśnie tego typu wałków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
george969 / 78.88.29.* / 2016-04-29 11:38
Co za Bzdury oni tu piszą. Polska ustawa nie różni się praktycznie niczym od uregulowań niemieckich czy francuskich!!!!!
Jakoś nie słyszałem, by ktokolwiek pozywał gdziekolwiek Francję albo Niemcy. Skończcie pisać te brednie na zamówienie.
Nie wyszedł skok na kasę i to wszystko. Bańka cenowa na rynku ziemi została nadmuchana, paru cwaniaków myślało że się obłowi na sprzedaży a tu klops. I teraz jęczą. A PIS broni polskiego majątku, tak jak każdy cywilizowany kraj to robi!!!! To że wcześniej był burdel i kur.ewstwo nie znaczy że ma być ciągle.
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 11:47
.Teraz ja, Polak z miasta nie mogę kupić polskiej ziemi !!!....... Mój wujek, Polak i rolnik na mazurach nie może kupić polskiej ziemi w górach !!!......... W średniowieczu też tak było-mieszczanin nie miał prawa zostać ziemianinem i chłop nie mógł się przenieść poza ziemie jego pana…..
szok895 / 159.205.109.* / 2016-04-29 11:35
Zrównać pensje z Niemcami czemu za to kary dla szwabów nie ma
wyp3 / 217.171.58.* / 2016-04-29 11:35
Tutaj nie chodzi o to że obcokrajowiec nie może kupić Naszej ziemi (dziwnym trafem jak mowa o czymś co jest moje to w tym kontekście się okazuje że to Nasze wspólne). Problem polega na tym że także polak nie będzie mógł jej nabyć, zwykły Kowalski nie kupi ziemi (stwierdzi że życie w mieście jest be i chce paść baranki) bo nie bedzie miał odpowiednich kwalifikacji. Po drugie ja jako posiadacz skrawka ziemi rolniczej też de facto nie mogę nią dysponować, czyli np sprzedać sąsiadowi części bo muszę uzyskać zgodę Agencji(która ma prawo pierwokupu za swoją własną cenę-taka jaką sama ustali)

Wszyscy co tak krzyczą że to super i że ustawa wow...wypowiadacie sie na temat czegoś czego nie macie i mieć nie będziecie!
ALOJZY198 / 188.112.39.* / 2016-04-29 11:39
MAM MAM SYNKU TROCHE WIECEJ OD CIEBIE I POPIERAM TO

Najnowsze wpisy