Forum Forum prawneZmiany w prawie

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1505 z późn. zm.),

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1505 z późn. zm.),

tester_01 / 2010-07-02 12:16
W związku z wejściem w życie znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2003 r. Nr 153,poz. 1505 z późn. zm.)
instytucje obowiązane mają obowiązek zgłaszania tzw. "Transakcji podejrzanych" do GIIF(Generalne Inspektora Informacji Finansowej),
od 22 kwietnia tego roku ten obowiązek mają również biura rachunkowe.

Jednak aby móc zgłaszać ew. "transakcje podejrzane" instytucje obowiązane muszą wdrożyć określone procedury, wyznaczyć osobę odpowiedzialną za ich przestrzeganie, stosować określone w ustawie środki bezpieczeństwa finansowego, umieć ocenić na bieżąco ryzyko, a przede wszystkim zapewnić pracownikom udział w szkoleniach przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Aby pomoc instytucjom obowiązanym na rynek trafił Pakiet INFO-GIIF Stworzony przez Firmę Infonetax Sp.z.o. Spełnia on wszystkie wymogi ustawy o Przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

1. Program komputerowy INFO-GIIF
- narzędzie do sporządzania, drukowania i wysyłania transakcji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.
2. E-Book
obszerny komentarz do ustawy z dnia 16 listopada 2000r.
3.Szkolenie dla pracowników
opracowane przez firmę Infonetax Sp. z o.o. w formacie PDF.
4. Test dla pracowników
- aplikacja komputerowa sprawdzająca wiedzę nabytą podczas szkolenia.
5. Przykładowe procedury wewnętrzne

oferta firmy znajduje się pod adresem: www.giif.com.pl

Złożyłem zamówienie na wyżej opisany pakiet, produkt będzie dostępny od 15 lipca.Po otrzymaniu go podzielę się z forumowiczami uwagami na ten temat, zachęcam również innych którzy będą w posiadaniu pakietu INFO-GIIF o zamieszczenie opinni na jego temat.

Na powyższą ofertę trafiłem przypadkowo,zamieściłem ją w celach informacyjnych a nie reklamowych.
Wyświetlaj:
Beata670704 / 2010-10-19 14:03 / portfel
SKŁADAM OFICJALNY PROTEST PRZECIWKO TRAKTOWANIU DORADCÓW PODATKOWYCH JAK AGENTÓW. USTAWA GODZI W NASZE DOBRE IMIĘ I ZAUFANIE, JAKIE UDAŁO SIĘ NAM POZYSKAĆ WŚRÓD KLIENTÓW.
JEŻELI PAŃSTWO SZUKA WSPÓŁPRACOWNIKÓW TO NICH ICH ZATRUDNI JAKO URZĘDNIKÓW I PŁACI IM WYNAGRODZENIE.
NAWET KOMUNIŚCI PŁACILI SWOIM DONOSICIELOM.
UROCZYŚCIE OŚWIADCZAM, NA FORUM W SPOSÓB JAWNY I OFICJALNY, ŻE NIE BĘDĘ DONOSIĆ, A JEŻELI ZOSTANĘ UKARANA ,ODWOŁAM SIĘ DO WŁAŚCIWYCH INSTYTUCJI. NAKŁANIANIE DO DONOSICIELSTWA W DRODZE NARZUCANIA OBOWIĄZKU W DRODZE USTAWY JEST JAWNYM POGWAŁCENIEM WOLNOŚCI OBYWATELSKICH I PRAW CZŁOWIEKA.
DORADCA PODATKOWY BEATA PACHNIK-ŁODZIŃSKA
testre_01 / 194.181.134.* / 2010-08-20 11:51
Witam ponownie,

Tak jak obiecywałem, składam relacje z użytkowania Pakietu Info-Giif.

Cały Pakiet w bardzo łatwy sposób przyjął się w Naszym Biurze.
Program INFO-GIIF umożliwia mi bezproblemowe wysyłanie podejrzanych transakcji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Wiadomo, że w nie zdarzają się one bardzo często, ale jednak jest to wymagane a program jak najbardziej to ułatwia.
Pracowników już wszystkich przeszkoliłem, siebie także. Każdy przeszedł Test i otrzymał Imienny Certyfikat potwierdzający ukończenie testu. Ważnym udogodnieniem jest też to, że jeżeli zatrudnię nowego pracownika to wystarczy uruchomić płytę i z miejsca go przeszkolić.

Jako osobę, która w biurze będzie odpowiedzialna za przestrzeganie procedur związanych z ust., wyznaczyłem siebie ale wiem, że jeżeli pojawi się jakieś pytanie ze strony Moich pracowników odnośnie procedur, będą mogli skorzystać z Komentarza do Ustawy, który także znajduje się w Pakiecie Info-Giif.

Kolejnym wymogiem nałożonym przez ustawę jest posiadanie wewnętrznej pisemnej procedury.
Firma Infonetax w bardzo przemyślany sposób to zapewniła. Pakiet zawiera przykładowe procedury wewnętrzne, są to gotowe do wykorzystania wzory opracowane w formacie MS Word.
Wystarczy delikatnie je przeedytować; wpisać nazwę instytucji, właściciela, adres. Później jedynie zapisać i wydrukować.

Cały Pakiet zapewnia wszystko do czego ustawa zobowiązuje Biura Rachunkowe.

Polecam z czystym sumieniem.
testre_01 / 194.181.134.* / 2010-08-20 13:49
Zapomniałem dodać, że jeżeli ktoś też korzysta z Pakietu Info-Giif to z chęcią zapoznam się z jego zdaniem na ten temat.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy