Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o służbie cywilnej. Kto stracił kierowniczy stołek?

Ustawa o służbie cywilnej. Kto stracił kierowniczy stołek?

Wyświetlaj:
_zwykly obywatel / 198.208.251.* / 2016-02-22 13:14
Zadna zmiana ludzi nic nie da, to sa ludzie o takiej samej mentalnosci, jak odcisk palca, ktory sie nie zmienie chiociasz naskorek ciagle sie luszczy. Zeby zmienic mentalnosc to trzebe wyjechac gdzies za granice gdzie traktuje sie czlowieka jak czlowieka, tam sie nauczyc i wrocic z doswiadczeniam. Tyle ze nieudacznik nie wyjedzie a ten, ktory wyjechal to nie wroci, I tak wlasnie kolo sie zamyka. Aha, a jesli jakims sposobem ktos by wrocil to i tak motloch nie zrozumie i zakracze bo tak wygodniej.
sqrt / 77.65.27.* / 2016-02-22 13:01
Głupota do kwadratu. Wymiana ludzi na wyższych stanowiskach to zawsze cios dla instytucji, bo zanim nowa osoba się wdroży w całą sytuację jest rok w plecy, a później 2 lata prostowania tego, co się przez ten rok napsuło.

Z resztą w każdej instytucji zawsze jest głupotą wymienianie ludzi, gdy coś idzie nie tak. Powinno się przeanalizowaćprzyczyny i naprostować sytuację, a osoby będące akurat na stanowiskach przynajmniej wiedzą co, kto i gdzie. Wymienisz takiego, to nowy nie będzie rozumiał problemów i przez przynajmniej rok ich nie naprawi - znam z autopsji.

Ludzi się wymienia, kiedy nie potrafią dostrzegać i rozwiązywać problemów, a nie wtedy, kiedy problemy się pojawiają, lub ktoś jest z czegoś niezadowolony.

A już na pewno nie po to, by wstawić swoich na stołki. To już nawet nie jest głupota, tylko filozofia Kalego.
DuduśKłamca / 213.227.75.* / 2016-02-22 12:48
Przyjdą następcy i skorzystają z tych przepisów i wyrzucą tych mianowanych obecnie.
DDDaria / 5.226.107.* / 2016-02-22 12:27
Czy Rzecznik jest tak naiwny, że sądził iż rzeczywiście swobodny dostęp ludzie mieli do tych stanowisk za PO?
weko / 36.86.62.* / 2016-02-22 12:07
polowe tych darmozjadow wypedzic na bruk! A od czego automatyzacja i komputeryzacja?
weko / 36.86.62.* / 2016-02-22 12:07
polowe tych darmozjadow wypedzic na bruk! A od czego automatyzacja i komputeryzacja?
magadis / 188.146.131.* / 2016-02-22 10:54
a gdzież byli teraz szczujacy tu na PIS za PO-PSL???? to za rządów tych partii rozrosło się kumoterstwo kolesiostwo bez granic !!!!!!!!!!! dlaczego wtedy milczeli?? ja dobrze wiem jak było bo od czterech lat mam firmę w Polsce i na codzień użeram się w ZUsie Pipie US i w sądach i dawno ta patologia mnie tam męczy. nie ma z malymi wyjątkami ludzi kompetentnych na poziomie w urzędach z wiedzą, tylko nieuki o ile w ogóle jaką szkołe mają z nadania partyjnego rodznka , kolesie ited itp. nie dosyć że niedouczone to jeszcze chamskie wobec kogoś kto tysiące płaci do ZUSu co miesiąc, tylko czas, pieniadze i nerwy marnują podatnika swoją niekompetencją i traktują go jak śmiecia. ręce opadaja: podstawowych informacji brak a państwo im za to płaci jeszcze!!! a oni się nie śpieszą, zadowoleni. jak to nie wie Pani jakie dokumenty złożyć ? my też nie wiemy chociaż zajmujemy się tym od lat i nie mamy nawet obowiązku wiedzieć!!! patologia!! na miejscu PISu wszystkich bym zwolniła!! zrobiła konkursy i wybrała całkiem nowych!! sprawa w sądzie wlecze się mi dwa lata i nawet w połowie nie jest!!! a teraz ci zwolennicy starych układów widac dalej czerpiący profity piszą takie brednie na tym forum!! !!
jhook / 91.194.145.* / 2016-02-22 11:02
Trudno nie przyznać ci racji, ale to co robi się obecnie ze służbą cywilną, to jest gaszenie ognia benzyną. Do tej pory, aby zostać urzędnikiem służby cywilnej przez ostatnich 5 lat nie wolno było należeć do jakiejkolwiek partii i należało się poddać procedurze konkursowej. Oczywiście nie przeszkadzało to w zatrudnianiu różnego rodzaju pociotków i "przyjaciół królika", ale teraz zniesiono nawet i tą fasadę. Teraz aby zostać urzędnikiem służby cywilnej, wystarczy złożyć legitymację dzień przed wyznaczeniem, a konkurs (choćby nawet fikcyjny) nie jest już konieczny. Czy zatem uważasz, że dzięki wprowadzonym zmianom przybędzie kompetencji w urzędach? Nie można być przecież aż tak naiwnym.
magna / 188.146.131.* / 2016-02-22 10:49
a gdzież byli teraz szczujacy tu na PIS za PO-PSL???? to za rządów tych partii rozrosło się kumoterstwo kolesiostwo bez granic !!!!!!!!!!! dlaczego wtedy milczeli?? ja dobrze wiem jak było bo od czterech lat mam firmę w Polsce i na codzień użeram się w ZUsie Pipie US i w sądach i dawno ta patologia mnie tam męczy. nie ma z malymi wyjątkami ludzi kompetentnych na poziomie w urzędach z wiedzą, tylko nieuki o ile w ogóle jaką szkołe mają z nadania partyjnego rodznka , kolesie ited itp. nie dosyć że niedouczone to jeszcze chamskie wobec kogoś kto tysiące płaci do ZUSu co miesiąc, tylko czas, pieniadze i nerwy marnują podatnika swoją niekompetencją i traktują go jak śmiecia. ręce opadaja: podstawowych informacji brak a państwo im za to płaci jeszcze!!! a oni się nie śpieszą, zadowoleni. jak to nie wie Pani jakie dokumenty złożyć ? my też nie wiemy chociaż zajmujemy się tym od lat i nie mamy nawet obowiązku wiedzieć!!! patologia!! na miejscu PISu wszystkich bym zwolniła!! zrobiła konkursy i wybrała całkiem nowych!! sprawa w sądzie wlecze się mi dwa lata i nawet w połowie nie jest!!! a teraz ci zwolennicy starych układów widac dalej czerpiący profity piszą takie brednie na tym forum!!
123szukaszty / 89.77.198.* / 2016-02-22 10:43
no, trzeba zapewnić swoim ciepłe posadki...co tam wiedza i doświadczenie!
Lala973 / 86.173.170.* / 2016-02-22 10:53
Co tam skorumpowany system... A jak ktory mial dlugie doswiadczenie, Dajmy na to siegajace poczatku Lat 90-tych... Sam cymes. Powaznie: kierunek dobry, ale za bojazliwie, za malo, za wolno... Za tysiace zniszconych polskich firm przez biurwy za kurkiem powinno sie spuszczac ze schodow I nagrywac, jak kolacze lecac.
wuj zbój / 158.66.1.* / 2016-02-22 10:32
Ja myślę, że za 4-5 lat wielu Pisuarów stanie się "świeżym mięskiem" dla chłopców pod celą. I tego im życzę :-)
observatore / 95.48.83.* / 2016-02-22 09:15
Dzięki temu taki Kurtyka junior znany z tego, że jest synem Kurtyki seniora, został szefem Agencji Mienia Wojskowego. Doświadczenia i wiedzy - zero, ale jakie koneksje! Zaiste, powiadam wam, na tym polega "dobra" zmiana (wcześniej TKM)! Teraz będą sami swoi, bierni, mierni ale wierni.
magna / 188.146.131.* / 2016-02-22 10:39
jesteś zakłamany jak Wałęsa. ja widziałam co było w urzędach przez ostatnie 8 lat. właśnie to o czym piszesz. ludzie tylko z nadania partyjnego kolesie rodzinka zero wiedzy. za PISu jesli się coś takiego trafi to wyjątek! za PO-PSL to była norma!! ciekawe czemu wtedy o tym nie pisałeś albo teraz nie piszesz. ja się użerałam z takimi kolesiami codziennie bo od czterech lat mam firmę w tym kraju, non stop w ZUSie , w PIPie US oraz sadach. żenua
Hornet / 31.61.136.* / 2016-02-22 06:17
Totalna wymiana kadry urzędniczej bo dyrektorzy mają swoich już niekoniecznie z PiS-u ale ,,załatwią pracę'' dla pociotków czy kumpli . Tak było za PO tak będzie teraz. Miasta mające prezydentów z PO jak np. POZNAŃ wiele stracą i to mnie również nie dziwi.Zresztą ludzi z nadania PO charakteryzuje pewien dyskomfort intelektualny np, Jaśkowiak z Poznania czy Biedroń ze Słupska. Pierwszy z nich jest fanem muzułmańskich terrorystów tudzież skacze jak małpa w cyrku na głównym placu Poznania jednocześnie olewając Rocznicę Powstania Wielkopolskiego natomiast drugi walczy z małpami w cyrku.Zaiste nie wiadomo który jest większym idiotą
dron / 79.186.183.* / 2016-02-22 08:22
mamy złe doświadczenia z p.Jaśkowiakiem w Szklarskiej Porębie.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-02-21 22:45

Na mocy nowelizacji ustawy o SC zlikwidowany został wymóg posiadania przez szefa służby cywilnej co najmniej 5-letniego doświadczenia ...

Takich "wymogów" zlikwidowano więcej -powiedziałbym, że całkiem dużo. Czy ten człowiek w ogóle będzie posiadał umiejętność pisania?
ja33 / 46.112.114.* / 2016-02-22 09:19
wystarczy ,że odrozni pióro od wiecznego stołka
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy