Forum Forum emerytalneOFE

USTAWA O ZAKAZIE AKWIZYCJI W OFE?!!!!

USTAWA O ZAKAZIE AKWIZYCJI W OFE?!!!!

agent 85 / 2010-10-12 12:52
Co myślicie o ustawie jaką chce wprowadzić nasz rząd, dot. zakazu akwizycji w OFE?
Czy to sprawiedliwe, alby rząd obbierał miejsca pracy tysiącą polaków, tylko dlatego, że nie umie znaleść innego rozwiązania na załatanie swojej dziury budżetowej?!
Większość agentów pracujących dla różnych funduszy założyło własne działalności gospodarcze, niejednokrotnie kożystając z dotacji unijnych z urzędów pracy, a nasz rząd chce pozbawić nas możliwości zarobku na chleb!!!
A co z klientami mieszkającymi poza miastami, którzy niejednokrotnie nic nie wiedza o OFE i ich jedynym źródłem wiedzy na ten temat jest taki agent, który do nich dotrze?! O tym także nie pomyślał nasz rząd!!! Może chodzi tu o to, żeby nasze społeczeństo nie miało już żadnego wyboru i najlepiej byłoby gdyby wszyscy należeli tylko do złodziejskiego ZUS-u?!
Wyświetlaj:
lezdrub@interia.pl / 79.185.108.* / 2010-10-23 11:43
Dzisiejsza Rzeczypospolita informuje,że zakaz akwizycji w transferowaniu OFE dopiero od lipca 2011 r.
audi43 / 2010-10-23 17:08 / portfel / Bywalec forum
...no to do przyszłorocznych wakacji masz czas...przepracuj ten czas efektywnie
lezdrub@interia.pl / 79.185.76.* / 2010-10-23 20:25
Tak co najmniej 150 transferów puszczę. Trzeba ludziom pomóc w potrzebie.
eme / 83.22.8.* / 2010-10-25 07:47
Józek puszczaj sobie te 150 transferów do Generali, akurat jest czas ku temu aby klienci się zorientowali w jakie bagno wdepnęli. Możesz sobie także puszczać ze strachu bąki patrząc w rozpaczy jak Generali zamyka tabele od dołu.
rozsądek / 129.242.230.* / 2010-10-22 17:41
Od lat wysłuchuje wywodów przeciwników akwizycji. Dochodzę do wniosku że zupełnie nie wiedza o czym mówią. Żadnych argumentów.
Prawdą jest że na rynku działają akwizytorzy, którzy nie mają pojęcia o doradztwie, ale sposobem na wyeliminowanie nie powinno być zamykanie całego rynku tylko wprowadzenie dobrego systemu licencjonowania.
wolny człowiek / 83.27.2.* / 2010-10-21 22:46
Jedyna rozsądna decyzja w całym tym zamieszaniu z OFE w ostatnich latach to właśnie decyzja o zakazie akwizycji.
Akwizytorzy mieli ważną rolę do spełnienia w 1999r i po tym czasie stali się zwyczajnymi pasożytami i darmozjadami.
Możecie się oburzać do woli, ale wasza praca sieje tylko zamęt i chaos na tym rynku.

O waszych "kwalifikacjach" świadczą rażące błędy ortograficzne popełniane w waszych wypowiedziach na tym forum.
Skończcie najpierw podstawówkę, a potem "kożystając z dotacji unijnych spróbujcie znaleść miejsca pracy tysiącą polaków" - ortograficzny bełkot niedouczonego akwizytora.
Agent 206 / 85.28.162.* / 2010-10-19 09:23
Pracuję w OFE od ich powstania. To 11 lat do tej pory. Utrzymuję rodzinę, płacę podatki, ZUS też. Na czym polega dobrze wykonana praca w OFE ? To wiedzą moi klienci. Przede wszystkim sprawdzam przy użyciu programu komputerowego prawidłowość naliczenia składek w OFE I ZUS. Dostarczam ludiom komplet ich dokumentów, bo najczęściej ich nie mają. Są nieprawdopodobne błędy, ludiom brakuje wiele miesięcy składek, albo są niedopłacone składki miesięczne. Zdarza się, że nawet brakuje komuś 4 lata składek. Ludzie kompletnie się nie interesują swoimi pieniędzmi w OFE. Wydaje im się, że skoro kiedyś wybrali OFE i co roku dostają wydruki to wszystko jest w porządku. Dopiero po sprawdzeniu są zaskoczeni ile jest błędów. Jeśli my tego nie zrobimy, to ZUS naprawdę zaoszczędzi duże pieniądze na naszych składkach.
Pomysł z nie przesyłaniem pieniędzy do OFE jest okradaniem ludzi z emerytury. Rząd zamiast obniżyć podatki i ZUS, podnosi je. Miliony Polaków we własnym kraju pracują na czarno, albo od minimalnego wynagrodzenia mają naliczony ZUS. Wystarczy obniżyć podatki, a ludzie będą pracować i godnie zarabiać we własnym kraju, a nie za granicą. Ciągle prawdziwe jest powiedzenie Urbana, że rząd sam się wyżywi, a ludzie nie są ważni. I tak muszą płacić podatki.
czedec / 91.94.168.* / 2010-10-18 16:17
Osobiście jako, że działalność gospodarcza nauczyła mnie, że w tym panstwie nie mozna byc pewnym niczego a stałości przepisów w szczególnosci to zadbałem o siebie i swoich współpracowników przekwalifikowując ich do pracy w ramach III filaru..... Oczywiście wymaga to trochę zachodu i zmiany starych przyzwyczajeń ale jest równie dochodowe.... Na razie robimy swoje póki co....Natomiast jeżeli ktoś chce czekać, że może rząd się wycofa ze swoich pomysłów albo że coś wymysli się później to wierzcie mi zostaniecie bez środków do życia no chyba że odkładaliście na czarną godzinę ???? Jest paru interesujących pośredników nie koniecznie dużych o zasięgu ogólnopolskim, którzy chętnie pomogą ale trzeba ich poszukać...
rozsądek / 129.242.180.* / 2010-10-12 17:22
Jaki jest sens zakazywać czegoś co nikomu nie szkodzi, a wielu osobą przynosi korzyści ?

Po raz kolejny należy powtórzyć że zakaz akwizycji godzi przede wszystkim w interesy klientów
Nie wiem jak tzw. eksperci mogą podnosić argument że akwizycja finansowana jest z pieniędzy emerytów. Gdyby jej nie było to PTE osiągałyby o wiele większe zyski dla właścicieli (w znacznej większości wielkich zagranicznych koncernów). Przecież tych pieniędzy nie przeznaczą na cele charytatywne. Zastanówcie się czy lepiej dać zarobić akwizytorom czy właścicielom PTE. .
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-10-12 21:48
Ten Rząd, a własciwie nierzad dba tylko o interesy akcjonariuszy zgranicznych.
Banków nie bedziemy Lupić. Zyski banków w tym roku to 10 mld.(wiekszości akcjonariat zagraniczny. Róznica w oprocentowaniu miedzy lokata , a kredytem konsupcyjnym to srednio 12% . Klientów banki mogą łUPIĆ.

Donek stosuje politykę Mao Zetunga; Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie gupoty. To się dokładnie odzwierciedla w ustawie o zakazie akwizycji OFE.

Ustawa nic nie mówi o zakazie reklamy OFE. Ciemny LUD bedziedokonywaał wyboru na podstawie reklamy. Coć w rodzaju '' U nas to PIKUŚ zawrzeć umowę.

A ustawy o wypacie emerytury z OFE nie ma nadal.
POsłowie zajmują sie p********* pod dyktando Mafi Donka.
audi43 / 2010-10-12 22:05 / portfel / Bywalec forum
...co? boli że koryto się urwie?...i gdzie ty prace znajdziesz jak PGR-y polikwidowali?...będziesz zbierał grzyby w tych bieszczadzkich lasach
lezdrub@interia.pl / 79.185.78.* / 2010-10-17 17:11
Nie Audi43. Mnie nie zaboli. OFE, to tylko część moich dochoddów. Ja nie zubożeję.
Poświecę wiecej czasu na inne segmenty rynku ubezpieczeniowo - finansowego.

Boli mnie natomist, to że ludzie dopuśćili złodzieji do rzadu. Na dodatek leni.(wałkoniów)
audi43 / 2010-10-18 13:02 / portfel / Bywalec forum
...no to co tak pomstujesz nad zniesieniem akwizytorów...rób swoje i nie oglądaj się na innych bo wrzodów żołądka dostaniesz
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2010-10-22 22:05
Audi 43. Ja nie wiem czy obecnemu rzadowi nie przyjdzie do głowy następny POmysł.

Zlikwidowanie Agencji ubezpieczeniowych,

To ten rząd ( Nierząd) przyprawia mnie o wrzody.Zadłużył Moje dzieci i mnie na niebagatelną sumę.
Ja żdnego kredytu nie Podpisywałem i dzieci moje też nie podpisywały.

Nie zamierzam pracować dla Kolesi Donka.
eme / 83.22.25.* / 2010-10-12 13:47
Kolejny Oborowy z gramatyki. To na marginesie. Cóż ty się tak człowieku tak troszczysz o wiedzę naszego społeczeństwa w temacie OFE?? Oni to mają gdzieś. Widzę że najbardziej zainteresowaną tym tematem osobą to ty jesteś, ze względu na prowizję. A może byś tak doradzał który bank jest lepszy??Który daje większe oprocentowanie, który pobiera mniejszą prowizję??Praca dokładnie taka sama.Możesz oglądać wydruki czy wpłynęła wypłata, czy został dokonany przelew. I wciąż a namiętnie porównywać i wykazywać że twój jest lepszy. Możesz się też przebranżowić i sprzedawać zimowe wkładki do butów lub w najbliższym czasie znicze. Jakim ty jesteś przedsiębiorcą skoro nie potrafisz być elastycznym na zmieniające się warunki na rynku. Doskonale rozumiem że w tym momencie pryska świetlana przyszłość jaką ci przedstawiali na szkoleniach, jaki ty jesteś "pomocny" jak wiele od ciebie zależy i ile bez twojej porady tracą. Teraz czas należy do ciebie. Zapomnij o ponownym,kolejnym transferowaniu swojej rodziny pomiędzy funduszami tylko po to żeby zarobić.Pokaż teraz że jesteś przedsiębiorcą.
Agent 206 / 85.28.162.* / 2010-10-19 09:30
Do eme..

Sprawdź swoje s pieniądze w OFE, jeśli potrafisz.
eme / 83.22.7.* / 2010-10-19 15:00
Agent206 o moje pieniądze w OFE sie nie martw. Liczyć ich nie muszę.Są sposoby i metody które pozwalają na odzyskanie składek bez liczenia i sprawdzaniu zgodności.
audi43 / 2010-10-12 13:03 / portfel / Bywalec forum
...a po co dziś po 10 latach istnienia OFE akwizytor kiedy tak samo jak ubezpieczenie OC można kupić przez internet tak i zapisać się do OFE. Tak za chwilę ktoś powie " a jak ktoś nie ma internetu?" dla chcącego nie ma nic trudnego...pójdzie do banku albo do towarzystwa ubezpieczeniowego i zapisze się do OFE...
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2010-10-18 20:30
Audi43. A wiesz ile ludzi nie ma dostępu do internetu ???
Donek obiecywał,że intrnet bedzie za darmo. A prawda jest taka że chciał nałożyć cezurę na internet. Czyli coś w rodzaju Komuny.

Audi 43. Do czasów rzadu Tuska wyniki OFE byly na telegazeie na TVP i POwiedzm mi dlaczego ta strone zlikwidowano ?? Komu ta strona przeszkadzała ??
Abonament jest obowiazkowy, to i tego typu dane powinny być przekazywane przez telewizję.

Najśniejsze jest ,to ze nawet ci co ten internet mają i tak nie potrafia znaleść wyników OFE. 1 na 15 klientów zna wyniki OFE. Takie sa fakty. Stado baranów pedzone na rzeź.

Z kąd maja znać wyniki Ci co internetu nie mają ???

Dlatego tez pisałem o POlityce Tuska na wzór Mao Zetunga.O utrzymywaniu Ludu w stanie głupoty.
wolny człowiek / 83.27.2.* / 2010-10-21 22:29
"Z kąd ty tego Mao Zetunga " wytrzasnąłeś? Chłopie zainstaluj sobie, lub kup słownik, bo od twoich błędów dostaję oczopląsu. I ucz się ortografii - skończ wreszcie tą podstawówkę, choćby zaocznie.
eme / 83.22.31.* / 2010-10-22 08:24
wolny człowiek nic tutaj nie poradzisz. Od niego się odbija jak echo z dna studni.
audi43 / 2010-10-22 11:37 / portfel / Bywalec forum
...EME i WOLNY CZŁOWIEKU...dajcie sobie na luz...szkoda Waszych nerwów...najlepszym wyjście będzie nie komentować tego co oborowy tu pisze...sam się dałem złapać na dyskusję z tym wszechwiedzącym facetem ale doszedłem do wniosku, że będę ignorował gościa a on niech pisze dalej te swoje mądrości...

Najnowsze wpisy