Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Money.pl / 2012-01-03 07:29
Komentarze do sekcji specjalnej: Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta.
Wyświetlaj:
gej Romek / 82.145.209.* / 2012-10-22 00:25
Ja jestem gejem i protestuję na taką ustawę przez którą nie stać mnie żeby wyleczyć z hemoroidów swoją pupę i przez to straciłem chłopaka któremu nie mogłem dać bo mnie boli.
stary pacjent / 83.2.112.* / 2012-03-27 16:04
Jedyne rozwiązanie bałaganu w Lecznictwie, to wyrównanie uposażenia do śr. europejskiej i danie Lecznictwa w ręce prywatne. Notabene, kto będzie dbał o zdrowie mniej wyda na lekarzy, a kto nie to zdechnie pod płotem. Totalną głupotą jest podnoszenie składek zdrowotnych tylko po to by np. pijak miał darmowy przeszczep wątroby lub "wczasy" w OLO na koszt podatnika.
W związku z tym składka zdrowotna taka by tylko pokryć koszty karetki ratunkowej, udzielenia pierwszej pomocy i odtransportowanie do szpitala. Pobyt w szpitalu i leczenie już na koszt pacjenta.
Senna / 91.188.121.* / 2012-01-16 20:44
Byłam dzisiaj u lekarza. Długie czekanie w kolejce,niepunktualnośc lekarza, totalne olewanie pacjentów,Wszyscy pacjenci na jedna godzinę jak stado baranów .A sama wizyta woła o pomstę do nieba.Lekarz skoncentrował sie tylko na wypisaniu recept troche to trwało bo pani doktor zaopatrzona w wielka ksiegę szukała nazw chemicznych danego lekarstwa.Po czym stwierdziła ze w aptece i tak moga mi wszystko zmienic.Już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Zaznaczam tylko ze zadnego zainteresowanie ze strony lekarza co do mojego zdrowia nie było.Tak jakby kurtuazyjna wizyta tylko ze atmosfera i podejscie lekarza strasznie wkurzajace .Cisnienie mi podskoczyło a na nie sie leczę.Jak tu nie psioczyć jeszcze teraz mnie trzyma.
Ogu / 83.22.161.* / 2012-01-14 11:10
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62009CJ0255:PL:HTML
WYROK TRYBUNAŁU (trzecia izba)

z dnia 27 października 2011 r.(*)

Uchybienie zobowiązaniom państwa członkowskiego – Artykuł 49 WE – Zabezpieczenie społeczne – Ograniczenie swobody świadczenia usług – Pozaszpitalne koszty leczenia poniesione w innym państwie członkowskim – Brak zwrotu kosztów tudzież zwrot uzależniony od uzyskania uprzedniej zgody

W sprawie C‑255/09
rasti / 194.139.171.* / 2012-01-09 07:52
założyć kasy fiskalne lekarzom od jutra, jak nie kijem to pałą, żeden wysiłem zobaczyć co się komu należy, od tego jest sekretariat w przychodniach gdzie mają wszystkie papiery.
Jak dostana kasy fiskalne i będa się rozliczać z każdej złotówki to wyjdzie że zarabniają po 20-30 tys. miesięcznie, dlaczego oczywiście rpacują po 12,15 godzin ale ok, z 8 godzin przepracowanych /i tak żadko tyle są/ w przychodni przyjmie 8 -10 pacjentów, to jest wysiłek, jak idzie do prywatnej klliniki, drugi etat, to przyjmie ich 20 w tym samym czasie, normalne?
Anest / 46.21.214.* / 2012-03-27 18:25
Chłopie
Lekarze już maja kasy fiskalne.
JohnyW / 2012-01-07 18:48
Polecam do przeczytania. W bardzo prosty sposób wyjaśnione o co chodzi w całym tym proteście.
kwejk.pl/obrazek/798657
oburzona / 188.147.121.* / 2012-01-06 16:14
z tymi rmua to chala czemu ja mam pokazywac komus w przychodni, szpitalu itp ile zarabiam? na rmua wszystko to jest. czemu w usa wystarczy podac nr ubezpieczenia a u nas nie ma zadnego systemu? kto nie wykonuje swojej pracy w tej kwestii?
MODERATOR / 79.191.215.* / 2012-01-06 12:39
BYŁEM WCZORAJ U NEUROLOGA. MAM PRZEWLEKŁĄ CHOROBĘ. PO BADANIU LEKARZ WYPISAŁ RECEPTĘ BEZ PROBLEMU. SPOJRZAŁ W KOMPUTER I WPISAŁ W ODPOWIEDNIEJ RUBRYCE LITERĘ "R". W CZYM PROBLEM NIE ROZUMIEM.!!!! LEKARZ - LEŃ I PRÓŻNIAK TYLKO ROBI PROBLEM I ŻĄDA NIE WIEM CZEGO. JAK TAKIEMU NIE PASUJE, NIECH SIĘ ZWOLNI.
~jurga / 83.5.67.* / 2012-01-08 18:05
Nie pasuje lekarz, idź do innego. Na siłę on ciebie do siebie nie zaciąga.
FPP / 91.94.141.* / 2012-01-04 22:46
Drodzy Czytelnicy, postaram się wyjaśnić w kilku słowach o co w tym wszystkim chodzi, gdyż pada tu wiele zarzutów ale tak naprawdę nie zbliża nas to do zrozumienia problemu. 1) Od kilku lat NFZ oraz Ministerstwo Zdrowa nabyły świadomość, iż 40% wydatków (pochodzących ze składek) są to wydatki na REFUNDACJĘ LEKÓW. Ponieważ jest to suma ogromna, powstała koncepcja jej ograniczenia tak aby były fundusze na inne cele np. diagnostykę chorób, opiekę podstawową i w końcu najdroższe leczenie szpitalne. Oczywiście ŻADEN rząd nie zgodzi się na jawne powiedzenie społeczeństwu, że musi zacząć dopłacać do leków – byłoby to istnym, samobójczym strzeleniem sobie w stopę. Zatem stosuje się inną metodę: SZANTAŻUJE się lekarzy aby wypisywali jak najmniej leków refundowanych. Grożąc im surowymi karami. 2) Problem z ubezpieczeniem jest taki, iż de facto nie wiadomo, kto jest tak naprawdę ubezpieczony w danym momencie. Pomimo, iż składki gromadzi ZUS, nie istnieje baza dostępnych danych o ubezpieczeniach. Ma ona być stworzona na przestrzeni następnych 2-3 lat. UWAGA: jeśli nasz pracodawca, nie odprowadził za nas ubezpieczenia, lub spóźnia się (co w czasach kryzysu jest nierzadkim postępowaniem pracodawców, bowiem kary za opóźnienia są względnie niewielkie i część PRACODAWCÓW tak postępuje) jesteśmy de facto nieubezpieczeni !!!! Tego oczywiście nie wiemy ani my jako pacjenci ani tym bardziej lekarz. A lekarza chcą karać do pięciu lat wstecz za wypisanie recepty na refundację, która pacjentowi w tym momencie nie przysługuje. 3) Oczywiście cały ten zamęt być może doprowadzi do zmniejszenia ilości nadużywanych leków, co będzie rzeczywiście efektem pozytywnym. Z pewnością nie będą z tego zadowolone koncerny farmaceutyczne.
LEON2404 / 91.197.88.* / 2012-01-12 19:16
JESLI ZUS BIADOLI NA BRAK PIENIEDZY, TO NIECH ZWOLNI POLOWE SWOICH DARMOZJADOW I ZAPRZESTANIE BUDOWAC LUKSUSOWE GMACHY, TO WTEDY WYSTARCZY NA WSZYSTKO.
Andrzej 1000 / 89.73.233.* / 2012-01-04 19:35
pełnopłatne, a apteki realizować je za 100 %wa płatność przez pierwszy kwartał roku. W tym czasie powinna zostac dopracowana ustawa. jednak według mnie to dopracowanie nie bedzie konieczne, bo własnie brak refundacji spowoduje normalność z zakresie zakupów leków. Będą te co trzeba i w ilościa takiej jak trzeba. Zalożę się, że wtedy pacjent zapłaci tyle za leki ile teraz płaci za refundowane. Polacy nie lecza sie tylko produktami zapisanym przez lekarza, ale dodatkowo wykupują leki na zasadzie " jedna Pani drugiej Pani doradziła co ma brać ", no to po cholerę lekarze ?
domorosły praktyk / 83.2.112.* / 2012-03-27 18:00
ale dodatkowo wykupują leki na zasadzie " jedna Pani drugiej Pani doradziła co ma brać ", no to po cholerę lekarze ?
....
=============================================
Faktycznie, po ch*j lekarze, a najlepszym jest dr Google!!! Wystarczy wpisać dolegliwość a diadnoza i lekarstwa w trymiga
Trochę gorzej z zabiegiem chirurgicznym!!!!!!
zakatarzona / 83.2.112.* / 2012-03-27 18:07
Leczenie nieżytu nosa
Nieżyt nosa należy traktować poważnie od samego początku dla poprawy jakości naszego życia i uniknięcia jakichkolwiek możliwych powikłań. W wyniku nieleczonego nieżytu nosa, często może się rozwinąć zapalenie zatok, zapalenie ucha lub oskrzeli. Na przykład, ze względu na wydłużone okresy przekrwienia błon śluzowych w jamie nosowej i obecności nadmiernych ilości śluzu, czynność oddychania wykonujemy w dużej mierze przez usta.
????????????????????????????????????????
Przykład: po wpisaniu w Google "katar" w kilka sekund wyskoczył sposób leczenia i leki.
Edward Smolarski / 77.237.3.* / 2012-01-04 13:59
Widzę następny absurd. Promuje się emerytów którzy nie przelewają swoich emerytur na konto bankowe.
Odcinki renty otrzymują tylko ci którzy dostają emeryturę od listonosza.
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 15:53
każdy emeryt ma legitymację !!! ten mały zielony kartonik jest tym wymaganym odcinkiem!!
.
dzień dobry szara komórko.
Anna61 / 77.91.2.* / 2012-01-04 14:27
No wlaśnie ! Przecież nie będę drukować co miesiąc wyciagu z konta bankowego, ani z tym chodzic do lekarza
Życzliwy / 83.12.11.* / 2012-01-04 13:28
Zawsze do lekarza nawet za komuny chodziło się z książeczką , albo odcinkiem renty i zarejestrowali w kartotece jak sie tego nie miało
zawsze lekarz wypisywał na recepcie kwote refundacji
Pamietam jak kolega w latach 80-tych miał dorosłego nie praującego syna jak syn zachorował na białaczkę ojciec musiał płacic za szpital . Ja zmarł ordynator mu ostatnie dni podarował i mu nie wystawił rachunku.
O czym my wogóle dyskutujemy , o tym czy ktoś będzie coś wypełniał , czy nie , czy odpowiadać zabłedy czy nie.
Kazdy w tym kraju ma obowiązki biurokratyczne , każdy za coś tam odpowiada , dlaczego jedna grupa ma być zwolniona z tego , dlatego ,że może szantarzować , bo chodzi o zdrowie , życie ludzi.
Inną sprawą jest,że wszyscy giniemy w biurokracji , nie tylko lekarze, wszyscy , tylko my nie mamy takiej siły przebicia.
Cała nasza cywilizacja , któregoś dnia padnie pod sterta formularzy.
Ale to dyskutujmy o biurokracji wogóle , o ilości urzędników , o nadużyciach , a nie traćmy czasu na jedna grupę zawodowa.
Skoro i tak wszyscy maja prawo(podobno sa ubezpieczeni) do leczenia w NFZ to po co cały ten biurokratyczny moloch z tabunami urzędników , niech ZUS rozlicza szpitale i bezpośrednio z ZUS niech idzie kasa.ZUS ma bazy danych , jest skomputeryzowany może to robić , kontrakty z placówkami też może podpisywać , L$ kontroluje to i przy okazji recepty , awet będzie to lepiej - bo od razu widać jest L4 - a recepty nie ma , może po ilości dni chorobowych skontrolować czy choroba przewlekła , czy nie i rozliczyć lekarza łacznie z wystawianych zwolnień , i recept refundowanych i z tego jak pracuje , czy klient po leczeniu coraz zdrowszy czy chorszy , łatwiej potem mając razem te dane w jednej bazie ZUS podjać decyzję o niezdo;ności do pracy , rencie ,świadczeniu rehabilitacyjnym i mniej będzie papierów
mniej urzędników , bo jak 50% tych co są zatrudnieni w NFZ pójdzie do ZUS do tych nowych komórek to z pewnościa wystarczy i bedzie więcejkasy na leczenie. Ile się zaoszczędzi na stanowiskach prezesów , dyrektorów i administracji .
Domagaj,y sie ogólnie od rządu reform które mają ograniczyć biurokracje , a nie chodować święta krowy
I niech się lekarze tak nie oburzaja ,że ich traktuje się jak oszustów , bo na to zapracowali statystykami
w ilości niesłusznych zw9lnioeń i naciaganych recept. Dlaczego tych statystych sie nie publikuje przy okazji tego sporu.
Nam cały czas dowalaja różnego rodzaju podatki , podniesiono składke bo brakuje na system zdrowia to dlaczego to ma być poza kontrolola , a tego chca lekarze żeby byli poza kontrolą.
Zeby ceny leków spadły to trzeba wogóle refundacje zlikwidować , a biednym dopłacać może opieka społeczna po zbadaniu czy naprawdę biedny. Powinny być finansowane przewlekłe i drogie leczenia
dopłacaja do bzdetów , a potem ktoś umiera bo brakło kasy na poważny drogi lek.
Koncerny to hieny i żeruja na ludzkim nieszczęściu i urynkowić ich , nie sprzedaja swoje produkty klientopwi a nie skarbom Państwa .
Wiechs / 81.219.27.* / 2012-01-04 02:42
Wszystko to "shite". Dopuki ludzie nie zrozumieją, że co darmowe to dwa razy więcej kosztuje to tak będzie.
Dam sobie rękę uciąć, że wszystkim, (za wyjątkiem lekarzy, farmaceutów, pracownikom NFZ i setkom tysięcy różnej maści cwaniaczkom powiązanym z leczeniem) byłoby lepiej i mniej by to ich kosztowało gdyby " chora służba zdrowia" przestała być publiczną.
Brak czasu tu i miejsca, żeby to udowodnić.
whatever1 / 174.92.102.* / 2012-01-03 22:58
Tak wyglada socjalizm w wykonaniu PO: wiecej biurokracji, wiecej przepisow, wiecej kontroli rzadu, wieksze podatki, wieksze wydatki na administracje.
totu / 77.254.63.* / 2012-01-03 22:48
Ale o co ten krzyk ? Przeciez jesli sie idzie do przychodni to przychodnia moze sprawdzic za lekarza czy ten jest ubezpieczony. I tak zreszta jest od dawna i tak robi - u mnie nie wydadzą karty i nie zapiszą do lekarza jesliu w rejestracji nie pokaze aktualnego ubezpieczenia. Wiec o co chodzi ? Gdzie tu lekarz musi wykonywac jakas dodatkowa prace skoro jej nei wykonuje? Robia to za niego rejestratorki. Tak samo w szpitalach - potrzebne skierowanie z przychodni (czyli trzeba miec ubezpieczenie), a dodatkowo przy przyjeciu do szpitala sprawdzaja jeszcze raz ubzepiczenia zadajac nawet jego ksero.
To samo dotyczy przychodni prywatnych. tam tez sprawdzenie niech zrobi rejestracja.
Tak naprawde to ten krzyk jest od lekarzy ktory sami przyjmuja prywatnie i nie najczesciej płacą podatków (kto widzial lekarza przyjmujacego prywatnie i dającego paragon fiskalny reka w gorę!!) i zarabiają po 200zl za 15 minut wizyty. To im leniom smierdzacym sie nie chce tego robic. Nie raz szedlem prywatnie lub zamawialem prywatnie lekarza do chorych dzieci - koszt 200zl, bez paragonu, bez sprawdzania mojego ubezpieczenia wypisywal recepty refundowane.
I wszystko jasne, a glupie media to podchwytują
totam / 80.239.242.* / 2012-01-04 21:19
Nareszcie, trafione w samą dychę.!!!
psychiatra / 83.13.68.* / 2012-01-04 02:38
jesteś imbecylem (syn. umiarkowana oligofrenia)
(IQ 35 - 49)
totu / 178.36.2.* / 2012-01-04 21:12
imbecyl przy tobie to Einstein. a ty dodatkowo jest darmozjadem
to / 77.254.63.* / 2012-01-04 09:13
Ha ! Tu cie boli!
I wszystko jasne
kiwi / 46.170.167.* / 2012-01-04 07:40
No i odezwał się dotknięty do żywego leń-psychiatra :)))
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy