Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Money.pl / 2012-01-03 07:29
Komentarze do sekcji specjalnej: Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta.
Wyświetlaj:
zyx / 93.154.223.* / 2012-01-03 22:47
Ostatnio u Lisa minister twierdził, że wszystkie dzieci są ubezpieczone - to po co zaświadczenia w przychodni. podobnie czemu od rencisty czy emeryta wymagać odcinka renty lub emerytury jeśli są z gruntu ubezpieczeni - czyżby Zakład Utylizacji Społeczeństwa nie odprowadzał od nich składek ????
A co przy rentach i emeryturach przelewanych na konto???
Czy ZUS ma obowiązek w takim wypadku dodatkowo wysyłać zaświadczenia co miesiąc do emerytów i rencistów ????
totu / 77.254.63.* / 2012-01-03 22:52
Ales glupi. A skad wiadomo ze ktos jest rencistą? Po czole sie poznaje czy po oczach ? Chyba musi miec jakis kwitek nie? Widac ze ktos ci nagadal bzdrur a ty lykasz jak pelikan. Rencisci i emeryci maja legitymacje (wyglada karty kredytowej z data waznosci ubezpieczenia) i nie musza kwitkow nosic, tylko tą kartę.
Wiec pomysl lub dowiedz sie zanim cos napiszesz...
piotr raducha / 2012-01-03 21:37
wprowadzajac zmiany NFZ powinien wprowadzic system komputerowy w ktorym byly by dane o ubezpieczeniu i refundacji , tak jak w innych krajach , tam lekarze moga leczyc a pacjent ma wszystko zapisane na plastikowej karcie, nie musi biegac po zaswiadczenia , a u nas lepiej obarczyc wszystkim lekarza , a sobie przyznac premie za * DOBRZE* wykonana robote
totam / 80.239.242.* / 2012-01-04 21:32
Ktoś już wcześniej wpadł na taki pomysł. Miały być wprowadzone dowody osobiste z czipami zawierającymi wszystkie potrzebne dane i na bieżąco uaktualnianymi przy kolejnej wizycie u lekarza.
Świetny pomysł ale chyba tylko dla pacjentów, lekarze zapewne podnieśliby kolejne larum.
Realista / 188.137.93.* / 2012-01-04 13:09
..a w niektórych krajach (np. Dania) to receptę wprowadza się do komputerowego systemu i nie wypisuje się żadnych "karteczek". Pacjent zgłasza się do apteki, tam go identyfikują i zakupuje przepisane leki. niestety, u nas ten obieg informacji nawet co do ubezpieczenia w NFZ niedomaga, gdyż nie wszystkie przychodnie na bieżąco właściwie aktualizują dane o ubezpieczonych. Pacjentowi, który ponad rok pracował w PL po powrocie z zagranicy i były odprowadzane składki, wmawiano, że jeszcze figuruje jako nieubezpieczony, dopiero interwencja w NFZ wyjaśniła brak aktualizacji w przychodni, wiec z tego wniosek, że brak właściwego systemu komputerowego.
Realista / 188.137.93.* / 2012-01-03 21:07
Chore służby medyczne nie tylko w PL, przemysł farmaceutyczny to biznes, który ma wpływ również na politykę w prawie wszystkich krajach, im niby większa cywilizacja, większy poziom życia tym więcej wymyślanych chorób i nabijanie kieszeni farmacji: http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=586&Itemid=1
emeryt z Wałbrzycha / 78.88.209.* / 2012-01-03 20:39
Jestem 1,5 roku na emeryturze, która jest przelewana na moje konto bankowe . Nie otrzymałem z ZUS ani jednego odcinka emerytury. Stąd jestem zdziwiony informacją na końcu newsa.
Kolejne tuskomatołowe rządzenie kosztem pacjentów.
:)) / 62.21.30.* / 2012-01-03 19:04
A po co ten cały szum. Przecież jest banalnie proste rozwiązanie.
Skasować cały NFZ, skasować składkę jaką nam co miesiąc pobierają tak naprawdę za nic.
Sami policzcie ile rocznie z Waszych pensji jest odprowadzane do NFZ.
Policzcie jak często byliście u lekarza, ile z tej "darmowej" opieki medycznej korzystacie w roku. Uwzględnijcie też to co refundują w lekach.
I co wyjdzie z tego za bilans ?
Ogromne pieniądze odprowadzane w zamian za nic, leki i tak musimy w większości opłacić z własnych środków. Lekarze, albo kolejki, albo w łapę lub prywatnie.
Może korzystniej było by dla nas oddać społeczeństwu. przywłaszczane przez struktury państwa pieniądze i dać im możliwość wyboru czy i gdzie oraz w jakim wymiarze chcą się ubezpieczać.
Skończyła by się szara strefa wśród lekarzy, albo by uczciwie i z oddaniem zajmowali się swoimi pacjentami, albo by ich nie mieli.
totu / 77.254.63.* / 2012-01-03 22:38
Policzylem, i skladki na ubezpieczenie zdrowotne sa duzo nizsze niz swiadczenia z ktorych korzystam (jestem chory na RZS). I co ?
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 16:07
to się ciesz, ze istnieje coś takiego jak solidarność społeczna, czyli ja i inni dokładamy ci do kuracji licząc na to, ze kiedyś ktoś dołoży do naszej.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-01-03 20:56
Bardzo krótkowzroczne spojrzenie
Torba / 87.205.248.* / 2012-01-03 18:54
niedługo tak będzie w Polsce, a My dalej cicho http://www.youtube.com/watch?v=XGW69LFSf1w
Jan3 / 109.107.7.* / 2012-01-03 18:51
Gdyby ta cała afera dotyczyła czego innego to wielu można by powiedzieć, dobrze wam tak, macie to o co sami się prosiliście. Niestety sprawa jest poważna i pokazuje bezradność społeczeństwa, któremu jak widać można wcisnąć każde wytłumaczenie i prawdziwe i nieprawdziwe. Każde przyjmowane jest jednakowo. Chorzy są za słabi a zdrowi myślą, że zawsze będą zdrowi.
Z.Td / 83.6.243.* / 2012-01-03 18:35
Trzeba pozywać do sądu rząd i premiera.Przecież to oni narobili tego bałaganu
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 16:13
do sądu to trzeba pozywać lekarzy, którzy stawiają bezprawne pieczątki zamiast stopnia refundacji. istnieją spory zbiorowe - wszyscy oszukani przez lekarzy powinni się zebrac i zaskarżyc jednego z drugim. odechce się "sztrajku". do roboty niech się wezmą a nie pięć etatów na dobę łapać. jeszcze w jednym miejscu pracy nie skończył a już powinien byc od godziny albo dwóch w innym i przyjmowac pacjentów - na pełny etat!! ciekawe ile pełnych etatów można mieć w ciągu doby. to się nazywa cwaniactwo i złodziejstwo
totam / 80.239.242.* / 2012-01-04 21:52
Nie jestem lekarzem ale w tym przypadku raczej nie masz racji. Myślę, że gdyby lekarze przestali pracować na "dwa lub trzy etaty" to prawdopodobnie w wielu przychodniach zabrakłoby fachowców
i dopiero byłby lament.
ixi1 / 89.228.46.* / 2012-01-03 16:12
W dodatku NFZ nie podpisał umów z większością protestujących lekarzy. To. że lekarze POZ świadczą usługi, JESZCZE, to tylko ich dobra wola. Afera pewnie wybuchnie pod koniec tego tygodnia, albo na początku, gdy stwierdzą, że nie będą przychodzić do pracy.
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 16:18
nie będą przychodzić , nie będą zarabiać i tyle. wystawią sobi samym zwolnienia lekarskie? prosze bardzo jestem za. niech chorują. ciekawe jakie sobie samym wystawiają recepty - z pieczątką?
to bardzo ciekawe badanie dla NFZ - niech sprawdzą, po lekarzu, jakie recepty wystawiał w tym okresie i czy wszystkie były z pieczątką czy moze były jakies wyjątki..... doktorat albo i profesurę można zrobic na tych badaniach
eisbergh / 89.231.23.* / 2012-01-03 15:30
Lekarze az prosza sie o zbiorowy pozew ze strony pacjentow. Trzymam kciuki za jego efekty!
polpl / 89.76.63.* / 2012-01-03 19:05
Zaraz zaraz ta ustawa jest wysłana do Trybunału Konstytucyjnego. Zanim kogokolwiek pozwiesz poczekaj na werdykt TK
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 16:27
cała ustawa? czy poszczególne punkty. bo pozew będzie dotyczył działań na szkdoę pacjenta a nie na wcielanie w zycie ustawy takiej czy innej. jezeli przysługuje mi refundacja a lekarz ODMAWIA mie jej bezpodstawnie to naraza mnie albo na wydatek dodatkowy albo na uszczerbek na zdrowiu bo nie wykupię leku. czy dalej mówimy o trybunale? chyba nie. pozwy się szykują :-)
najlepiej na tym zarobią wytwórcy pieczątek, hahahahaaa, i prawnicy hahahahaaaaaa no może jeszcze poczta dostarczając wezwania hahahaaaaa
novy / 2012-01-03 15:14 / Bywalec forum
W dobrze pojętym interesie bankruta, jakim jest nasz nieszczęśliwy kraj, jest zmniejszenie liczby osób pobierających jakiekolwiek świadczenia. A wiadomo że najłatwiej jest się dobrać do skóry ludziom starszym lub chorym, zresztą z nich Państwo niewiele już może wycisnąć (chyba za wyjątkiem odwróconej hipoteki).

Na eutanazję dobrowolną (jak w postępowych krajach) u nas już jest za późno, to byłby zaledwie półśrodek. Zatem nasi(?) politycy podwyższają wiek emerytalny, powodują że system opieki medycznej przestaje działać, słabsi powymierają...


"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Alexis de Tocqueville
jacmus / 83.4.65.* / 2012-01-03 15:14
Tę Ustawę i odnośne rozporządzenia można było zrobić naprawdę dobrze. Ministerstwo Zdrowia, przygotowując zmiany wiedziało, że "jest coś na rzeczy", jednak po raz kolejny wypuściło bubel prawny. Czy naprawdę nie można było w Ministerstwie zatrudnić kogoś po studiach, kto by przygotował wszystko w sposób odpowiedzialny?
Realista / 188.137.93.* / 2012-01-03 15:13
A nie lepiej otworzyć swoje umysły skażone "akademicką medycyną" i zacząć ...normalnie myśleć ? http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=239
Przecież i tak wszyscy będziemy żyć w większej czy mniejszej nieświadomości aż do ...śmierci. ;)
Firmy farmaceutyczne niech nadal wzbogacają Ci co zagubili swój biologiczny instynkt i wolą błogą nieświadomość oraz ślepe zaufanie do wymyślonych (a nie udowodnionych naukowo) dogmatów medycznych i wierzą w nieistniejące wirusy, które tylko wymyślono ale nikt na świecie nie wyodrębnił . Chyba jednak wymaga to jeszcze kilku pokoleń zanim dojdziemy do takiego stosowania medycyny jak to robią służby medyczne w Izraelu, gdzie właśnie są stosowane założenia GNM.
Adamm3 / 87.206.205.* / 2012-01-03 14:47
Przewiduję, że już niedługo będą wzmożone kradzieże w aptekach i hurtowniach leków. Potem pojawią się koniki czy dilerzy pod aptekami oferujący taniej leki. Albo u lekarza będzie można kupić "pod stołem" dany lek.
Wszechobecne kradzieże będą mogły się rozwijać przez coraz mniejszą aktywność policji. Wystarczy, że zaraz wejdzie uchwała, że policjant ma dłużej pracować za niewiele więcej niż teraz. Za 30 lat może się okazać, że średnia wieku policjanta to 45 lat...
Panie Premierze, społeczeństwa nie da się tak łatwo wyplenić. Szczególnie Polacy nie poddadzą się tak łatwo. Jeszcze wiele osób nie zapomniało sposobów w czasie komunizmu, a teraz niektóre sposoby mogą być zmodernizowane przez możliwości techniczne jakie dziś są.
Pan liczy na społeczeństwo, że uratuje budżet (jak do tej pory było), ale rozwijając i utwardzając szarą strefę tego się nie da zrobić.
W Polsce nie będzie rewolucji (do której co raz ktoś nawołuje), bo szczególnie Polacy wiedzą, że to nic nie da i nawet jak się obali władzę, to kolejnymi rządzącymi są buraki, którzy tylko najgłośniej potrafili krzyczeć.
Jak tak dalej pójdzie to chyba jedynym wyjściem będzie zaatakowanie Niemiec, Japonii, czy kogoś tam jeszcze, z jednoczesną kapitulacją i oddaniem kraju. Może oni sobie poradzą z tym co się zaczyna dziać (choć nie wiadomo, czy przy okazji te Państwo by nie upadło... ;) )
Polak łatwo się nie da, Polak umie zadbać o swój interes i prędzej wygra Anarchia niż się ugnie głupiej władzy.
Przesadziłem? Być może, ale czas pokaże...
pilapl / 89.76.63.* / 2012-01-03 19:07
U lekarza kupić lek pod stołem? Raczej nierealne. Masz błędne wyobrażenie o lekarzach..
Adamm3 / 87.206.205.* / 2012-01-03 20:22
Ok, może to nierealne by kupić "pod stołem" u lekarza. Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam...
edysia1 / 178.235.15.* / 2012-01-03 14:36
Dlaczego NFZ zwraca pieniadze za leczenie ludziom, ktorzy sa bogaci i stac na leki? Daje tym, ktorzy wyludzaja i oszukuja przy rentach chorobowych np; u psychiatrów, a potem nie ma funduszy na chorych, tym ktorym brakuje pieniedzy i musza umierac przedwczesnie. Trzeba refundowac tym ktorzy nie maja i nie stac na leczenie, rowniez przewlekle czy powaznie chorym, a nie robic balagan w sluzbie zdrowia, w NFZ, w ubezpieczeniach, i jeszcze zawracac glowe przemeczonym zle oplacanym lekarzom. Polski system zdrowia to ruina, to wina rzadu i bezrozumnych ustaw. Do grobu chcecie doprowadzic lekarzy i pacjentow w Polsce, bo stac na leczenie tylko bogatych. Niech rzad za to glowa odpowiada.
wszyscy powariowali / 95.51.225.* / 2012-01-03 18:04
Bogaci ludzie nie leczą się w przychodniach zdrowia i w normalnych szpitalach, nie patrzą na ceny leków. Biedni lekarze szykują się do wystąpienia o podwyżki (3x średnia krajowa). Związek zawodowy lekarzy brał udział w 6-miesięcznych ustaleniach ustawy razem z przedstawicielami NFZetu i rządu. Czyście wszystcy pogłupieli? Może najpierw zbierzecie troszkę faktów, a potem będziecie krzyczeć. Może w USA Wam się spodoba? Tam nawet nieprzytomnego najpierw pytają o numer ubezpieczenia.

Najnowsze wpisy