Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta

Money.pl / 2012-01-03 07:29
Komentarze do sekcji specjalnej: Ustawa refundacyjna. Poradnik dla pacjenta.
Wyświetlaj:
Papcio / 62.159.242.* / 2012-01-03 10:14
tylko skończony idiota mógł wymyslić system w którym lekarz ma sprawdzać czy pacjent ma prawo do refundacji. Ale w tym kraju już mnie nic nie zdziwi...
niewolnik.izaury / 194.181.128.* / 2012-01-03 09:52
http://www.kontrowersje.net/tresc/dorn_poslac_lekarza_w_kamasze_tusk_zarznac_krowa
dochodź prawdy / 94.42.189.* / 2012-01-03 09:33
tak więc poza kłamstwem, że przesiewano ziemię do metra w głąb, poza kłamstwem, że dokonywano sekcji zwłok w obecnosci polskich patomorfologów /co potwierdziła ponowna sekcja min Wasermana obrazująca jak słaszowano dokumentację sekcji zwłok/, mamy ofensywę p. Kopacz w utrudnieniu badań katastforfy smoleńskiej przez niezależnych ekspertów !

ta osoba jest teraz marszałkiem sejmu RP, dzięki pajdokracji, małolatom elektoratowi PO.
urządzacz / 83.5.181.* / 2012-01-03 11:34
A czegóż można sie spodziewąc po lepiej wykształconych z dużych miast . Toć to przecież pastuchy spod Szydłowca i malarze kominów spod Sopotu . Wszystko co przedwojenne pokolenie w pocie czola odbudowało młode bezpłodzie zaprzepaściło. Została im tylko torba i kij, no i puszka od Owsiaka na żebry.
stan54 / 77.254.119.* / 2012-01-03 11:20
K... .. ć, człowieku, Ty nie masz większych zmartwień. O czy m Ty piszesz? Kogo to k.... obchodzi????
Ile to można jeszcze wałkować. Zacznijcie się leczyć. Żałosny ciemnogród.
dochodź prawdy / 94.42.189.* / 2012-01-03 11:36
obchodzi miliony Polaków ! a ona odegrała ważną rolę w mataczeniu sprawy smoleńskiej i to samo zrobiła z ustawą o refundacji leków.
Amor patriae nostra lex ! cimniaku.
Śledztwo katastrofy w Locerbee trwało latami !
Nic nie zostało wyjasnione w Smoleńsku ! w styczniu konferencja w Pasadenie gdzie zostaną przedstawione wyniki analiz wielu laboratoriów naukowych zajmujacych się tragedią smoleńską na śwecie. Werdykt jest jednoznaczny samolot został zniszczony na wysokosci 16 metrów i nie było żadnej pancernej brzozy !
Amor patriae nostra lex !
stan54 / 77.254.119.* / 2012-01-03 11:43
Widać, że masz problemy z receptami i nie masz dostępu do leków. Współczuję. Szczerze współczuję.
.,* / 84.38.95.* / 2012-01-03 10:45
Co to ma wspólnego z nową ustawą refundacyjna??
ajhbergen / 2012-01-03 09:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lekarze juz obecnie zajmuja sie wylacznie zapisywaniem leku. Pacjent nie jest badany. Jesli na cos sie skarzyto dostanie na to recepte. Zle to swiadcy o niektorych lekarzach, o etyce lekarskiej. Jesli wypisywanie recept bedzie wymagalo konsultacji 200-stronicowego wykazu refundacji rozynch lekow dla roznych chorob, to mozemy sie pozegnac z powszechna bezplatna sluzba zdrowia i z refundacja, Nalezalo calkowicie skomputeryzowac system jak w kazdym cywilizowanym kraju.
stan54 / 77.254.119.* / 2012-01-03 11:24
Cywilizowani ludzie korzystają z czegoś takiego jak np. laptop itp. To znacznie ułatwia pracę.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-01-03 09:39
Jak myslisz ile leków zapisuje lekarz w swojej specjalizacji?
Zastanów się , zapytaj ale nie pisz o wykazach 200 stronicowych bo to BZDURA!!!!
Jeśli lekarz nie radzi sobie z zapamiętaniem tej wąskiej listy lub nie potrafi korzystac z komputera to nie życzę nikomu wizyt u takiego "lekarza"
Co do podwyżek potrafią się dogadać ale co do usprawnienia sobie pracy już nie.
Może wcale im na tym nie zależy? Powinni jako ludzie inteligentni usprawniać sobie pracę i wypisanie recepty , wykaz leków to proste czynności ale można skorzystać np. z komputera
paul22 / 193.238.14.* / 2012-01-03 15:17
Wstrzymam się przed użyciem słów niecenzuralnych, które aż się proszą, ale uprzejmy obywatelu, lekarz rodzinny przepisuje WSZYSTKIE możliwe leki, jakie przyjmuje się w warunkach domowych. I wyobraź sobie inteligencie, że tych leków jest baaardzo dużo. Nie ma książeczki, jest jakiś plik kartek (180stron) bez spisu treści, bez żadnej segregacji, który do tego wszystkiego codziennie się zmienia. Każdy lek może mieć jeden z 5 stopni refundacji plus dodatkowe stopnie w przypadkach szczególnych jak np. kobiety w ciąży. Każdy ma refundację tylko w wyznaczonych schorzeniach, które nie są na tej liście oznaczone, trzeba by było wyszukać kolejne rozporządzenie i w nim wertować kolejne kartki. A jeśli jakiś urzędas za 5 lat krzywo na to spojrzy i nic nie wiedząc o medycynie zdecyduje, że lek się nie należał, to lekarz zapłaci karę z odsetkami rzędu 50tys zł. Z jakiej racji ma za to płacić? Czy urzędnik NFZ płaci za swoje błędy? Czy rząd płaci za swoje błędy? Nie ma większego kontrolera od NFZ-tu, zawsze coś znajdą, a teraz będą mogli pożerować na lekarzach.
:-p / 89.68.118.* / 2012-01-04 16:53
dlaczego lekarze nie wymogli na NFZ ,zeby ta lista była na jakimś komputerowo przyjaznym pliku, nawet na najprosztrzym excelu, gdzi można sortowac i przestawiac wszystko ze wszystkim? zróbcie to a nie mazgajcie. poza tym jesli macie dowody ze NFZ zle dział, dlaczego nikt z was nic z tym nie zrobił???? dlczago czekacie az ktoś inny zrobi albo zapłaci za was.
kazdy niech płaci za swoje błedy. NFZ tez
Floyd / 2012-01-03 15:26 / Tysiącznik na forum
Jasne, pozwolić lekarzom wypisywać co im się zamarzy, zapewniam Cie, że po miesiącu kasy braknie, już oni to potrafią. Mnie na recepcie lekarz przepisuje najdroższy lek z adnotacją -nie zamieniać. Co wówczas zaproponujesz? Podniesienie składki ?
paul22 / 193.238.14.* / 2012-01-03 15:28
A na co jest ten lek? Tak, zaiste masz rację, co to za system, który pozwoliłby decydować lekarzowi o leczeniu. System powinien leczenia narzucać, a potem dla przykładu lekarza ukarać.
Floyd / 2012-01-03 18:14 / Tysiącznik na forum
A, może warto w końcu powiedzieć otwartym tekstem, że ustawa ma zapobiegać oszustwom i wyłudzeniom pieniędzy z NFZ właśnie przez lekarzy. Póki co wszyscy znawcy tematu wolą delikatnie mówić o '...pewnych nieprawidłowościach'.
pilapl / 89.76.63.* / 2012-01-03 19:54
A niby w jaki to sposób pisząc receptę lekarz wyłudza z NFZ pieniądze? Ty naprawdę masz problem.
Floyd / 2012-01-03 21:14 / Tysiącznik na forum
Zapomniałeś dodać, że nie tylko ja mam problem ale i autorzy ustawy mają problem. Jak byś nie był naiwny to byś wiedział, że tam gdzie się ma do czynienia z pieniędzmi publicznymi oraz większymi bądź mniejszymi ulgami czy różnicami w cenach istnieją też możliwości różnych machlojek czy pewnej formy przekupstw którymi zainteresowane są firmy farmaceutyczne. Nic dziwnego, że zadeklarowani liberałowie ekonomiczni tak zdecydowanie sprzeciwiają się wszelkim ulgom, dodatkom, zwolnieniom itd itp. bo zawsze w takich przypadkach znajdą się tacy co będą się starali wykorzystać luki prawne dla własnych korzyści. Z kolei rządzący chcąc likwidować te luki tworzą coraz bardziej skomplikowane prawo i tak w kółeczko.
qaqaqaqa / 78.133.163.* / 2012-01-03 09:17
Wtedy by bnie bylo takich sytuacji, ze lekarz zapisuje najdrozsze na rynku leki... I tak lekarz wybierajac leki patrzy do komputera, czy jakiejs tam ksiazeczki i spisuje wielkosc opakowania, czy stezenie leku...
aqaqa / 78.133.163.* / 2012-01-03 09:14
żeli pacjent dostanie receptę na lek pełnopłatny, a przysługuje mu refundacja, może w sądzie na drodze postępowania cywilnego dochodzić odszkodowania od lekarza lub placówki, w której on pracuje. Dodatkowo jeżeli nie będzie go stać na wykupienie leku, może dochodzić roszczeń za uszczerbek na zdrowiu, spowodowany przerwą w leczeniu.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-01-03 08:53
Dlaczego lekarz nie chce wiedzieć który lek jest refundowany? za trudne?
Pacjent wychodzi od "lekarza" idzie do apteki i dowiaduje sie że lek kosztuje np. 150zł, Co wtedy gdy nie stać go na to???
Czy lekarze przepisują aż tak wiele leków w swojej specjalizacji że ich umysł czy komputer w dobie cyfryzacji nie jest w stanie tego objąć?
O co tu chodzi???????????
Pacjent / 91.210.242.* / 2012-01-08 19:24
A dlaczego leki są tak drobie. Opakowanie 30 tabletek kosztuje 50,- 100,- zł. Im droższe leki tym pacjent płaci więcej i NFZ . Owszem są leki bardzo drogie. Mnie zastanawia , kto zatwierdza ceny tych leków, jaki jest koszt wytworzenia przykładowo jednej tabletki jakiegoś leku. Kto to kontroluje?????Jakie są pensje w koncernach farmaceutycznych 10 - 30 tysięcy miesięcznie a może więcej? Czy NIK nie powinien się tym zająć???Dlaczego lekarze zapisują drogie leki , a wcześniej zapisywali dokładnie takie same ale o wiele tańsze ( inna firma i lek 9 razy droższy?Gdzie ich sumienie???
Zbulwersowana pacjentka / 95.160.66.* / 2012-01-17 07:52
Wczoraj odmówiono mi rejestracji do lekarza rodzinnego, zrobił to też sam lekarz osobiście. POWÓD: Nie zgodziałam się na skserowanie i pozostawienie w mojej kartotece druku RMUA. Nie mieli prawa mi odmówić! Druk mam tylko okazać a nie kserować. Potrzebna mi recepta na leki od ciśnienie. I co jak nie dam ksero to mi nie wypisze lekarz bo musi mieć ksero.
Pilsener / 2012-01-03 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
NFZ to taki drugi ZUS. Państwowe ubezpieczenia działają wg prostej zasady: maksimum składki, minimum usługi - wykorzystując fakt, że klient nie może po prostu pójść do konkurencji narzuca się drakońskie marże. Dzięki temu dodatkowa marża w ZUS to około 80% (czyli usługa świadczona przez tą instytucję jest około 5 razy droższa niż ta wolnym rynku). Nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku NFZ było podobnie i usługi medyczne z któryś jakim cudem uda nam się skorzystać były warte około 20% płaconych przez nas składek.
Zef / 83.16.102.* / 2012-01-03 08:31
nie kumam, czemu dochodzić praw od placówki gdzie lekarz pracuje? Nie można ściągnąć nadpłaty od ubezpieczyciela czyli NFZ?
NFZ=kontrakty dla kolesi / 195.117.255.* / 2012-01-03 08:08
Lekarz ma leczyć i dostać z to kasę. UBEZPECZENIE PACJENTA TO NIE JEGO SPRAWA . Lekarze nie są pracownikiami NFZ. NIECH NFZ sam sobie wpisuje to i sprawdza swoimi ludzi, co siedzą i się nudzą.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-01-03 08:57
A co jeśli powodem że lek nie jest refundowany jest jego kosmicznie wysoka cena?
Co jeśli inna firma produkuje taki sam lek tańszy?
Co jeśli powodem że lekarz wypisuje akurat ten lek jest fakt że firma farmaceutyczna wysyła go na wycieczkę lub daje upominki???
Czy my mamy za to zapłacić każdą cenę????
satrapa / 94.42.189.* / 2012-01-03 08:06
czy wogóle jest jakaś ustawa przez nią przygotowana która chroniła by zdrowie Polaków ?

w 76 do strajków w Polsce wystarczyła podwyżka CUKRU, bylismy solidrani i zjednoczenie jako naród, dziś rozgrywają nami jak chcą bo NIHILIZM opetał następne pokolenia i skundlwenie obyczajów, jak za czasów saskich. Interes prywatny ponad wszystko.
dawidbobek / 2012-01-06 20:13
Przepraszam mam takie pytanie.Ponieważ zostałem właśnie bez ubezpieczenia z NFZ a jestem przewlekle chory,zawsze będąc ubezpieczonym miałem leki wypisywane z zaznaczeniem P u lekarza w przychodni w mojej miejscowości.
Teraz mam pytanie czy bez ubezpieczenia w ogóle mi owe leki wypiszą ?A jeśli tak to bez refundacji rozumiem?To akurat drugorzędne,nie wiem czy w ogóle przysługuje mi prawo do wypisania recept w ośrodku zdrowia?Pogubiłem się w tym wszystkim
romek22 / 194.1.153.* / 2012-01-03 08:01
Demokracja wybrała takich fachowców i proszę. Kolejne 4 lata na marne.
wróć do sorento / 94.42.189.* / 2012-01-03 08:08
nie demokracja ! Tusk jest owocem pajdokracji.

dyktator czystej krwi, ukrzyżuje wkrótce Polaków ten zygmunt de leve
esth / 83.15.43.* / 2012-01-03 07:55
Nie chcą wykonywać swoich obowiązków ! Skandal !
area / 85.219.170.* / 2012-01-03 10:13
całkowicie się zgadzam, że lekarze to chciwe hieny!!! Zresztą mieliśmy doskonały tego przykład w 2007 roku kiedy "dla dobra pacjentów" przestali ich leczyć!
A teraz chodzi o coś innego, bo w tej ustawie jest też mnóstwo dobrych rzeczy, jak choćby konieczność wpisywania numeru pozwolenia wykonywania zawodu. Dzięki temu NFZ ma od razu łatwy pogląd na to czy lekarz nie wypisuje recepty na jeden konkretny lek dla wszystkich możliwych pacjentów tylko dlatego, że dostaje w łapę od firmy farmaceutycznej, co przecież jest nagminne.
Może też chcą dostawać koperty (co przecież uwielbiają), żeby dać się uprosić o nie przybijanie pieczątek?
Bo najlepsze jest to, że lepiej jak lekarz nic nie napisze, niż jak przybije pieczątkę. Jak nic nie napisze, to jest najmniejsza refundacja, a przy pieczątce nie ma żadnej!!!
sarmatckie czasy / 94.42.189.* / 2012-01-03 08:12
OBOWIĄZKIEM LEKARZA JEST LECZYĆ A NIE KONTROLOWAĆ PACJĘTÓW !

DOTARŁO TO DO CIEBIE ?

Po co armia urzędoli siedzi w Ministerstwie Zdrowia ? I NFZ-cie !
To ich zadnie opracować logiczny system ubezpieczeń społecznych.
Tuska gabinet leni i nieudaczników tworzy te wszytskie zawieruchy społeczne.
Tuska gabinet leni i nieudaczników tworzy te wszytskie zawieruchy społeczne.
stan54 / 77.254.119.* / 2012-01-03 11:37
A KIEDY ZAINSTALUJECIE W KONCU KASY FISKALNE W PRYWATNYCH GABINETACH????????
Lekarze, nauczyciele, górnicy i rolnicy to uprzywilejowane ciągle grupy zawodowe. Niestety, to niesławny
spadek po komunie. Nic się nie zmieniło.
baca2 / 87.205.241.* / 2012-01-03 16:09
A KIEDY ZAINSTALUJECIE W KONCU KASY FISKALNE W PRYWATNYCH GABINETACH????????

NIE DRZYJ SIĘ!

Kasy JUŻ SĄ, nie zuważyłeś? :))

No jak mogłeś zauwazyć, skoro nie leczysz sie u profesorów?
Reszta "szaraków" lekarzy NIE MUSI miec kas fiskalnych, bo,,,nie przekracza ROCZNIE dochodu 40.000 zł.

(jak chcesz się wydzierać - to najpierw do książek - nieuku!)
:-0 / 89.68.118.* / 2012-01-04 17:01
hahah hahaha hhahahahahaaaa hahahahaa ale śmiiechu kupa.... z przewagą kupy oczywiście.
nie przekracza 40 tysiów rocznie,, z prywatnych wizyt..... hahahahahahaaaaaa
e2 / 217.153.72.* / 2012-01-03 08:58
mam wrazenie ze im to na reke bo cala ta zadyma z Agentem i jego lipna listą to przykrywka, zeby ludzie nie mowili o podwyzkach (gaz pojdzie w gore ok 15-20%, prad ok 10%, ropa ok 7%)
Bardzostarywyborca / 31.62.241.* / 2012-01-03 07:29
"Emeryci i renciści zaś muszą przynieść odcinek renty lub emerytury.' Co za brednie?! Dotąd wystaczała ważna legitymacja ZUS, a emeryturę mam przelewaną na konto bankowe, objęte tajemnicą. Kto tu jest dotąd w PRL? Cały TuSSko nierząd!
Madre / 81.95.207.* / 2012-01-03 14:09
Jest super. Wczoraj zapłaciłam w aptece 100% za antybiol dla córki - jako, że nie mam rodzinnej legitymacji ubezpieczeniowej, żadne moje RMUA i ZCNA oczywiście nie wystarczy. Kadry twierdzą, że legitymacji ubezpieczeniowej nie dostanę, ponieważ ZUS już nowych nie wydaje i wydawał nie będzie. Ręce opadają.
emerytka1952 / 178.37.25.* / 2012-01-03 14:05
To co ZUS przelewa mi na rachunek to moja sprawa - ja mam lelgitymacje ZUS emerytka - bezterminową mam dowód osob isty czyli wiadomo wg wieku że jestem na emeryturze - wiec co jeszcze - czy wszyscy muszą wiedzeć ile pobieram emerytury - to moja sprawa . Może jeszcze notarialnie poświadczony odcinek lub decyzja o emeryturze??? Co jeszcze do cholery - mam 60 lat
i widze co sie dzieje obecnie , mówiono że za komuny było żle, teraz to dopiero burdel , szary człowiek sieę wcale nie liczy, niech zdycha byle gdzie, byle tylko rząd miał kasę.Wszycy spychają wszystko na zwykłego pacjenta, bo człowiek chory nie ma siły walczyć.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy