Forum Forum prawneKarne

Uszczerbek na zdrowiu poniżej 7 dni?

Uszczerbek na zdrowiu poniżej 7 dni?

qosiakal / 2009-02-25 14:23
Witam,
Bardzo potrzebuje pomocy. 11 lutego (środa) wjechał w tył mojego stojącego na pasie samochodu pijany kierowca. W momencie uderzenia straciłam przytomność i ocknęłam się dopiero po przyjeździe karetki (uderzenie było tak silne, że złamało się oparcie siedzenia, na którym siedziałam). Zabrano mnie do szpitala, gdzie leżałam na obserwacji 3 dni. Stwierdzono u mnie wstrząśnienie mózgu, ranę tłuczoną okolicy potylicznej (założono mi 4 szwy, które zdjęto w następną środę, czyli 18 lutego) oraz dystorsję kręgosłupa szyjnego. W tym momencie jestem na zwolnieniu na razie do 9 marca. Dowiedziałam się, że mimo tego moja sprawa nie będzie traktowana jako wypadek, a jedynie kolizję i człowiek odpowie jedynie za jazdę pod wpływem alkoholu. Dziś właśnie dostałam wezwanie z komisariatu w tej sprawie. Mam więc dwa pytania:
1. Czy naprawdę mój uszczerbek na zdrowiu trwał poniżej 7 dni? Policjant mówił mi, że są jakieś wyznaczniki tego, że tak to traktują. Dziwi mnie to, ponieważ po pierwsze szwy zdjęto mi dopiero po 7 dniach,czyli w ósmej dobie, a do dziś mam zawroty głowy i nie mogę za dużo chodzić i siedzieć oraz noszę kołnierz ortopedyczny.
2. Doczytałam się, że jeżeli rzeczywiście potraktują tą sprawę jako kolizję, to jeśli będę chciała, aby ten człowiek poniósł odpowiedzialność za to, co zrobił muszę go oskarżyć prywatnie. Mam więc pytanie? W jaki sposób to zrobić i czy mam również ponieść za to koszty?
Z góry dziękuję za każdą pomoc!
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-02-26 21:29
Zlosić się do lekarza zawroty głowy to poważna sprawa może być skutkiem doznanych obrażeń. Wszystko trzeba było powiedzieć lekarzowi o zawrotach głowy - wcześniej.Fakt 9 dni w szpitalu to sprawa z urzędu .
qosiakal / 2009-02-28 08:37
W głowie zaczęło mi się kręcić dopiero po wyjściu ze szpitala i od razu zgłosiłam się do lekarza. A co do tego ustalenia, że mój uszczerbek trwał poniżej 7 dni, to zrobiono to na podstawie notatki policjanta, który przyjechał w dniu wypadku do szpitala i lekarz przekazał mu, że mam tylko stłuczoną głowę i jutro raczej wyjdę do domu. A to, że stwierdzono u mnie wstrząśnienie mózgu, ranę do zszycia na głowę i dystorsję kręgosłupa szyjnego, to nikt nawet nie sprawdził. Prokurator wziąl tą notatkę jako prawdę ostateczną... Czy tak mógł zrobić? Czy powinien zasięgnąć opinię innych osób?

Najnowsze wpisy