Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Utajniona kontrola w ZUS-ie. Kancelaria Premiera obchodzi prawo ukrywając raport

Utajniona kontrola w ZUS-ie. Kancelaria Premiera obchodzi prawo ukrywając raport

Wyświetlaj:
lek / 89.65.215.* / 2015-07-05 21:38
"Pan odpowiedział: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu.
Na to Abraham: O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu? Odpowiedział Pan: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu.
Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie." Niniejszym rozmowa z władzami Polski została zakończona.
erazm259 / 31.6.145.* / 2015-07-05 21:21
Macierewicz będzie miał dużo pracy po wyborach.
LENA434 / 89.67.242.* / 2015-07-05 21:18
Pani Kopacz Dosyć już WASZYCH kłamstw i afer zamiatanych pod DYWAN. I wy chce żeby jeszcze POLACY WAM zaufali. Zajmijcie się już ROZLICZANIEM z długu 1 BILIONA, jaki zafundowaliście POLAKOM i po rozliczeniu PODAJCIE SIĘ czym prędzej do DYMISJI
krzysztof 155 / 89.70.248.* / 2015-07-05 21:10
Kiedyś, dawno temu, rzuciłem się na maleńki jednoosobowy small.Musiałem odbyć pielgrzymkę w 2009 roku późną wiosną do ZUS Mokotów, W-wa. Sala dostępna wizualnie. Stojąc w 5 osobowej kolejce do informacji, obróciłem się. Jedna pańcia, pożerając kanapkę ze znudzonym wyrazem twarzy i popijając ją, dostarczoną na mych oczach przez równie zapracowaną koleżankę, herbatką, położyła parafkę odręczną na dokumencie. Po skończeniu przeżuwania przeniosła ten dokument 2 biurka dalej. Następna pańcia wklepała dokument wg. numeru do compa, zaparafowała odręcznie i po dopiciu kawy, stojącej na biurku, przerzuciła pismo na biurko SĄSIEDNIE!!!! Kolejna pańcia ostemplowała dokument i opatrzywszy go kolejną parafą(datową? a odręczną) zniknęła, trzymając go w ręce na 20 min. z sali. Trafiłem na stanowisko 3 miejsca dalej, gdzie zostałem potraktowany jak intruz. Potraktowano mnie jak robala, który zakłóca pracę szlachetnym niewiastom. Rzucono mi niedbale parę blankietów, parę oświadczeń i wyliczeń, dodając nader surowym głosem, że to mnie OBOWIĄZUJE bezwzględnie! Prośba o wyjaśnienie (debiutant we wł dz. gosp.) paru niejasności, została potraktowana rzutem przez biurko instrukcji pt. jak mam się z zusikiem rozliczać. Ale nadal się budynek rozrasta i modernizuje. Tyle, że od wewnątrz. Zapewne jeszcze parę nieudacznych pańć przybyło, Zusik ma koszta własne na poziomie 75% wszystkich instytucji państwowych tego typu w Niemczech. Mówię o KWOTOWYCH kosztach administracyjnych! Nie jestem wrogiem państwowych ubezpieczeń społecznych. Jednak PAŃSTWO powinno wejrzeć przez NIEZALEŻNY NIK, w strukturę etatowo-osobową i konieczność zatrudniania TYLU osób, których działalność sprowadza się do przekładania dokumentów i przykładania pieczątek. PO CO BYŁA TA KOMPUTERYZACJA ZUS? Aby zatrudnione tam pańcie miały czas na plotki, picie kawki, herbatki i świadczenie sobie różności cukierniczo-spożywczych w godz. pracy?
CALVER1056 / 83.20.55.* / 2015-07-05 20:48
A kto pozwoli podać , że kasa z OFE trafiła na ich prywatne konta.
ełsebiooooo / 89.64.57.* / 2015-07-05 20:47
jaka afera ??? przecież ta władza w trosce o społeczeństwo przeprowadziło kontrolę,w trosce o społeczeństwo nie ujawnia wyników kontroli bo ciemny naród i tak tego nie zrozumie
JAANNA / 109.243.223.* / 2015-07-05 20:42

KPRM już rok temu przeprowadził w ZUS-ie, odkryto poważne nieprawidłowości. Jednak urzędnicy Ewy Kopacz nie palą się, by ujawnić raport opinii publicznej.
NIEPRAWIDŁOWOŚCI??????????? ZWYKŁE ZŁODZIEJSTWO, KRADZIEŻ. CIEKAWA JESTEM KTO KOGO ZASTRZELI LUB POWIESI.. KTO NA KOGO MA HAKA? I JEST W STANIE PRZYMUSIĆ DO TAKIEGO KROKU??? PRZYMUSOWY " DOBROWOLEC"!!!!!!!!!!!!!!!.
fenix77 / 81.190.65.* / 2015-07-05 20:38
Platformersi zaufajcie mi krzyczy E.Kopacz - musimy wygrać te wybory. Chyba tylko po to aby oczyścić Polaków do końca z tego majątku co pozostało i zamieść pod dywan wszystko to co świadczyć może o przekrętach jakich dopuściła się mafia Politycznych Oszustów. Bo teraz już nie uda się PiS tak atakować medialnie jak 10 lat temu gdy była akcja wymierzona przeciwko aferzystom. Ludzie zrozumieli, że trzeba radykalnych posunięć przeciwko mafiosom w rządowych garniturkach.
maras21 / 217.83.75.* / 2015-07-05 20:37
No coż, ZUS jest niewypłacalny - nic wielkiego się nie stało, bo od dawna było to wszystkim myślącym, wiadome...
Stefan738 / 85.222.71.* / 2015-07-05 20:32
Ustawa o dostępie do informacji publicznej to bubel prawny. Ze względu na nieprecyzyjność przepisów w niej zawartych, a nawet sprzecznych z innymi ustawami, np. o ochronie danych osobowych często jest źle stosowana przez urzędników i nadużywana przez różnej maści cwaniaczków. Nawet sądy mają problemy z rozpoznaniem spraw, a linia orzecznicza zmienia się w zależności od składu! W większości wnioski składane są przez studentów piszących prace lub osoby chcące "dogryźć" urzędnikom. Ustawa powinna precyzyjnie określać, co, gdzie i przez kogo informację publiczną należy udostępnić bezwzględnie. Dziś istnieje pełna samowola. Wystarczy nadać klauzulę niejawności i afery można zamiatać POd dywan.
ediwalenty / 89.72.170.* / 2015-07-05 20:32
rzad po i psl aferami stoi bez afer dzien stracony
Tylko Polak / 5.172.247.* / 2015-07-05 20:31
Polacy dobrze wiedzą, że nasz kraj jest na krawędzi bankructwa, przez te rzesze nieudolnych rządzących. Kwestią czasu jest ogłoszenie tego.. Pozdrawiam Polaków. Pójdziecie z torbami..
32435 / 178.43.180.* / 2015-07-05 20:31
złodzieje - okradli nas z OFE i kasa przepadła . Oddajcie nasze pieniądze i wypad z tego kraju .
fxcx / 77.91.35.* / 2015-07-05 20:20
Chodzi o kilka milionów złotych z kwoty przekazanej z OFE, które zniknęły z kasy ZUS ale to dla PO drobiazg. Nie ma o czym mówić.
khjvh / 5.172.247.* / 2015-07-05 20:19
Po wyborach wyjdą wszystkie afery PO.

Najnowsze wpisy