Utoniemy w długach?

Tomek / .* / 2003-05-19 18:46
Komentarze do wiadomości: Utoniemy w długach?.
Wyświetlaj:
Nash / .* / 2003-10-23 14:52
Odnośnie wypowiedzi "entuzjastów" UE ; przykro mi to Wam powiedziec, ale Unia nam nie pomoże. Zapomnieliście chyba o podstawowych zasadach, a mianowicie, że NIKT za darmo NIC nie daje!. Myślicie, że UE będzie nadstawiać kark i inne częsci ciała (te siedzące), by pomóc Polsce borykającej sie z klopotami finansowymi i wysokim deficytem?. Ja rozumiem, wielu "euroentuzjastów" to ludzie wykszałceni, ale niestety bez praktycznej wiedzy. Wiem, w szkolach i uniwerkach mówi sie, że kim to Polska sie nie stanie ( tygrysy Europy :)) i jak to obywatele naszego kraju osiagną dobrobyt. To jest "dżungla" a nie misje. Przyjrzyjcie się rządom koalicji SLD-UP, popatrzcie na wzrost zadlużenia, na deficyt. Jak myslicie, gdzie płyna teraz zagraniczne inwestycje?. Tam, gdzie jest zachowana stabilnośc państwa i są warunki rozwoju (np: Czechy). Mało?? spadek wartości złotego, brak zainteresowania inwestorów zagranicznych, odpływ kapitału zagranicznego z GPW i wiele innych....Jednak najwieksza wina jest po stronie rzadu. Wywalczyliśmy takie warunki wstąpienia do UE, jakbyśmy klęczeli na kolanach błagając o przyjęcie. Skutki tego widoczne będą po 1,5 roku po wejściu. Aha, i druga zasada o której zapomniałem wspomnieć: "jak jesteś głupi to płać".
jura / .* / 2003-07-21 12:50
może Kulczyk pomoże?
Pablo / .* / 2003-06-24 00:12
nie my ustoniemy, tylko nas komuchy utopią :-((
mario / .* / 2003-06-04 03:25
Czy państwo może zbankrutować???Zapraszam do poważnej dyskusji!
Wacek / .* / 2003-05-25 17:18
Banki z kapitałem zagranicznm (80% w naszch bankach) już mogą zaczynać liczyć zyśki.I co może zadłużenie nie będzie rosło ?O wynik referendum byłbym spokojny gdby szło odwrócić środki na tą gł. kampanię reklamową.Pokazują mi np. że rolnik w Finlandi ma dobrze, w Polsce też można takich znaleźć.Czy ktoś kwestjonuje że mają wyższą stopę.Przerażające co tu się wyczynia.
Wacek / .* / 2003-05-25 16:58
Przeraża mnie to że NARÓD sam sobie tę pętle ma zaciągnąć! Politycy mogą mieć różne interesy np. stanowiska za 10000 euro.Moglibyśmy wejść do UE tylko w przp. płacenia 1/4składki. Dlaczego ? Bo kraje UE wpłacają 1,2% swoich budżetów, a my mamy płacić ~ 5%.I to jest to wyrónywanie szans ???A proszę sobie wyobrazić zapotrzebowania na kredyty, żeby wchłonąć te środki niby UE ( w zasadzie to nasze tylko przepuszczone przez Brukselę ) Wg. Sariusza Wolskiekgo (dor. rząd.) musimy wchłonąć 67% to wyjdziemy dopiro na O.Umiemy robić interesy Prawda ?Proponuje nie iść do referendum, niech te mądrale z sejmu i senatu podpiszą się pod takim traktatem, a nie chcą wciągnąć nieświadomyćh ludków.
Marek3 / .* / 2003-05-25 00:04
Panie Wójcikowski!Jak wyglądają długi w USA?Toną tam już?
wrafal / .* / 2003-05-26 09:29
bardziej adekawtne będzie porównanie się z Argentyną...
Marek3 / .* / 2003-05-27 02:44
Proszę jednak o odpowiedź ! ;-)Marek
Marek3 / .* / 2003-05-24 22:50
Panie Wójcikowski!Jak wyglądają długi w USA?Toną tam już?
tagore / .* / 2003-05-23 11:53
Przy zadłużeniu w tej skali jest w zasadzie tylko jedna szansa na wyjście na "swoje" , niezbyt eleganckie ale skuteczne . W miarę możności skoncetrować zadłużenie w niewiele wartych spółkach kapitałowych i ogłosić ich upadłosć .Równolegle doprowadzić do obniżenia wartości polskiego długu do kilku procent wykupienie go ,żelazo bis ,tylko zręczniej.
WS / .* / 2003-05-22 08:58
Podobno największym sukcesem rządu Leszka Millera było uratowanie finansów publicznych przed katastrofą. Jak to pogodzić z treścią tego artykułu ?
Marek / .* / 2003-05-22 12:11
No, to przeciez oczywiste.Zlikwidowal dziure budzetowa.A co to jest LUKA budzetowa to sie dopiero dowiemy po referendum.
wrafal / .* / 2003-05-21 19:15
mam wrazenie ze dogmaty tzw. "poprawnosci politycznej" zaszczepiły się na polskim gruncie o wiele silniej niż się spodziewałemnie ważne czy myśl jest słuszna, racjonalna,dyskusyujna czy kontrowersyjna - najwazniejszym i pierwszym kryterium jej weryfikacji staje się jej "poprawność"
Inny Marek / .* / 2003-05-23 18:41
Niech sie Pan nic nie przejmuje glupowatymi komentarzami ponizej. Bardzo dobrze Pan napisal.Bredzenie jakie prezentuja niektorzy komediowi "ekonomisci" wysmiewajacy Pana artykul jest wynikiem jedynie sytuacji przedreferendalnej. Zobaczy Pan. Po 8 czerwca nikt nie bedzie juz Pana opluwal.Ciasne umysly polskich wyborcow nie pozwalaja obiektywnie spogladac na te zagadnienia.Oni nawet nie dopuszczaja do siebie mysli, ze sie moga mylic. Tak bardzo pragna tej unii. I beda jeszcze pluc przez pare dni.
inny Michal / .* / 2003-05-21 21:00
Najbardziej dziwi mnie to, ze w wielu wypowiedziach jest tyle niepotrzebnej agresji. Dziwi mnie to, ze jezeli ktos wypowiada sie zle o UE to od razu zaliczany jest do LPR. Wierze, ze szczegolnie po naszych ostatnich wyrazach sympatii dla USA ze nikt w UE nie bedzie sie z nami patyczkowal. Przyjma nas bo stara Europa potrzebuje mlodych spoleczenstw(choc my powoli juz takim nie jestesmy) zeby pracowaly na ich emerytury. Co do dlugu juz od dawna jest wiadome, ze rosnie w przerazajacym temoie. Malo tego tak na prawde szacunki sa tylko przyblizone bo co ze szpitalami, jedn.budzetowymi itp. Zastanawiam sie jak dlugo sprzedawac sie beda nasze papiery, trzeba nam szybko zaciskac pasa!!
A.K. / .* / 2003-05-20 17:06
Jestem analitykiem kredytowym w jednym z większych Banków w Polsce i zgadzam się z artykułem napisanym przez Pana Rafała Wójcikowskiego ponieważ taka jest prawda czy się komuś podoba czy nie. Nasze zadłużenie ciągle rośnie, a deficyt budżetowy w całości odkładany jest w zadłużenie publiczne. Więcej zaciągamy nowych kredyów niż spłacamy starych. Jeszcze kilka podobnych lat i nie będziemy mogli obsłużyć swoich długów. Otwarcie z polityków nikt nie mowi o prawdziwej sytyacji gospodarczej Polski i naszym zadłużeniu. Najważniejsze decyzje ciągle odkładane są na później.
mario / .* / 2003-06-04 02:57
no bo wszak trudno nie zgadzać sie z faktami...ale chciałem o czymś innym - nasze zadłużenie rośnie z taką szybkością że już nie długo państwo bedzie musiało stanąć przed jakże trudnym wyborem: brnąć dalej i się zadłużać czy też drastycznie ograniczyć social... i tu moje pytanie (a o odp jesli da rade poproszę na priva) Z takim modelem polityki budżetowej mam do czynienia niemal na całym świecie - jakie mogą być tego konsekwencje? czy jest możliwe coś takiego jak "bankructwo państwa"???
maliszew33 / .* / 2003-05-20 17:44
Wlasnie tacy ludzie, jak ty A.K. sa najwiekszymis szkodnikami RP. "The new polish beta generation" jak ja to nazywam. Wychowaliscie sie w systemie nasladownictwa zachodu, totalnie zatraciwszy realia polskiej ekonomii. chcac pomagac naszemu krajowi, trzeba sie przede wszystkim wyzbyc marazmu. Latwo jest krytykowac: "to jest zle, bo we Francji nie wyszlo; to jest zle, bo nie sprawdzilo sie w Niemczech". Polsk jest suwerennym krajem, ktory w Europie musi wprowadzic swoj wlasny oryginalny model. Jestem pewien, ze jesli zdolamy sfinansowac promocje polski, podkreslic nasza swoistosc to wygramy. Pieschycie(specjalnie tak) tutaj o dlugach Polski, a nie macie pojecia o rzeczywistosci. Zeby promowac Polske, trzeba sie zadluzyc, trzeba cierpiec...Kiedys to sie oplaci. W tej chwili jestesmy widziani w Europie jako jraj bez dusz i wlasnie to jest naszym najwiekszym problemem. Przesadzim z zadluzeniem??? Trudno. Bedac w EU nie dadza nam zjechac na dno. Gra o Polske to gra warta swieczki. Punkt.
ciewawski / .* / 2003-05-21 21:06
bla bla bla - beta generation ? - co to jest. Nie wiem jak ty ale ja sie chowalem w Polsce i uzywam polskiego zamiast jakis tam angielskich "generation". Po drugie nigdy nie przypuszczalem, ze analityk jest szkodnikiem - ciekawi mnie dlaczego, a tak poza tym promujmy dalej oscypki, bociany i inne duperele. Chcesz cierpiec to cierp ja zyl sobie i nastepnym podcinac nie chce.
Marek / .* / 2003-05-20 19:31
Bardzo dobrze.Zbankrutujmy Polske zeby pokazac ze Polska istnieje. OOPS raczej istniala.>Bedac w EU nie dadza nam zjechac na dno
k / .* / 2003-05-21 08:16
Niemcy nie beda placic zadnych kar! Francja i Wlochy tez nie. Poza tym jesli wzrost gospodarczy= -0,7 wtedy kraj nie tylko jest od tej zasady zwolniony, ale rowniez dostaje pomoc z kasy unijnej.
Marek / .* / 2003-05-21 09:50
Bardzo interesujace.Teraz wiem dlaczego Niemcy, Francja i Wlochy tak nas ciagna to tej Uni. Ktos musi zaplacic za pomoc dla nich z kasy unijnej.
drin / .* / 2003-05-20 16:30
ne chce nikogo bronic jednak nagonka na autora nie jest chyba na miejscu.pan wojcikowski nie pisze niczego co nie byloby zgodne z przerazajaca prawda. czy jest neprawda, ze nasz dlug wynosi ponad 380 mld zl i ciagle rosnie??jest to czysta prawda!! a czy jest nieprawda, ze ebc nie moze pozwolic sobie na obnizki stop procentowych, bo molochy ue (niemcy i francja) tona w dlugach i potrzebuja coraz wiecej srodkow (wiec nie ma mowy o redukcji stop) na ich obsluge, a ich gospodarki sie kurcza?? tez jest to prawda... prosze, wiec o troche wiecej obiektywizmu, a nie rzucanie hasel na zasadzie: ....... musi odejsc!!!
ktosiktam / .* / 2003-05-20 15:27
Zgadzam sie z toba Ekonom (choc nad ortografi troche popracowac warto). Do money.pl . Jesli kierujecie sie prawami ekonomii, w co gleboko wierze, powinniscie postarac sie przyciagnac czytelnika. Wasze artykuly sa po prostu cienkie. Albo podajecie suche fakty, starajac sie "nie daj bog" nie wprowadzac swoich alternatyw, albo tak jak w artykule o NAFTA, podajecie wasze rewolucyjne poglady, nie starajac sie wogole trzymac rzeczywistosci. Rozumiem, ze wsrod ekonomistow ciezko o dobrych dziennikarzy, ale nie robcie siary...
Ekonom / .* / 2003-05-20 15:17
Do money.pl. Proszę o publikowanie artykółów, które mają przyjamniej jedną recenzję, osoby ze świata finansów, która jest wiarygodna. Owszem można wypełniać wortal każdą treścią, ale po co???Jeszcze raz BARDZO PROSZĘ
Marek / .* / 2003-05-23 18:34
Wlasnie chodzi kotku o to, ze osoby znane, siedzace na szczycie wladz manetarnych sa NIEWIARYGODNE.Jakbys wiecej chlopcze wiedzial o tym co sie mowi za zamknietymi drzwiami instytucji finansowych w Warszawie to nie pisalbyc takich komentarzy.
tul / .* / 2003-05-21 13:39
:))) - najlepiej byloby zeby opatrywal je sam G.Kolodko.... bez paranoi prosze!z tego co zaobserwowalem to jest to serwis niezalezny - i tak trzymac nadal zalogo Money!czy wg. Ekonoma artykuly w prasie gospodarczej sa opatrywane recenzjamii ze swiata finansow? nie osmieszaj sie!! a to ze tresci sa kontrowersyjne i inne niz gdzie indziej to akurat uwazam za plus... ktory dodatkowo potwierdzaja dzisiatki postow pod tymi artykulami - zdrowej i rzeczowej dyskusji (szkoda ze juz jej coraz mniej), w ktorej aktywny udział bierze sam autor (co jest niespotykane)mimo wiec tych bezpodstwnych uwag (do ktorych kazdy ma prawo) mam swoje prosbe do money.pl - TAK TRZYMAC!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy