Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Utworzą partię "frankowiczów"? Celem dopilnowanie obietnic Dudy

Utworzą partię "frankowiczów"? Celem dopilnowanie obietnic Dudy

Wyświetlaj:
Ciul / 89.73.67.* / 2015-06-07 20:49
Jestem drobnym ciułaczem. Życzę sobie aby straty na akcjach polskich spółek zostały pokryte z budżetu państwa polskiego. Należy mi się, jak Frankowiczowi różnica w walucie której brał kredyt do obecnej ceny franka.
kierowca / 83.24.84.* / 2015-06-07 20:48
Nie mogą nic przewalutować bo jak to zrobią to Polskę czeka koniec a to wszystko przez Tuska bo pozwalał Bankom dawać takie kredyty jak ktoś nie wierzy w to wpiszcie sobie na YT Max-TV człowiek roku 2014 Donald Tusk i tam macie wszystko opisane jak Tusk wszystkich załatwił
jacek960 / 178.189.249.* / 2015-06-07 21:04
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS (Prawo i Sprawiedliwosc). - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz .
A wiec nie Donald Tusk , ale prezes Kaczynski.
I to co mowisz to jest klamstwo . Trzymaj sie FAKTOW .
ab55 / 46.186.70.* / 2015-06-07 21:18
Ba i nawet Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński zaciągnął kredyt hipoteczny we frankach , no a Tusk mu nie zakazał i winny Tusk
111Obserwator / 89.229.66.* / 2015-06-07 20:35
Banki muszą respektować prawomocne wyroki sądów!
FRANKA76 / 46.112.83.* / 2015-06-07 20:24
PiS POPIERAŁ KREDYTDY FRANKOWE NIECH TERAZ ZROBI Z NIMI PORZĄDEK.
wtwt / 83.28.236.* / 2015-06-07 20:23
A może raczej jako przeciwwaga dla różnych lewackich petru, balcerowiczów itp? To nie Duda wciskał im te kredyty.
bsf / 37.128.11.* / 2015-06-07 20:23
Co za BZDURNY i zakłamany tytuł !!! Celem partii "frankowiczów" jest pilnowanie nowej "starej " partii Balcerowicza i banksterów aby więcej nie pozwolić bezkarnie okradać ludzi !
0kaka1 / 89.228.74.* / 2015-06-07 20:22
Zarówno w USA jak i UE - Bank Rezerw Federalnych i Europejski Bank Centralny - drukowały USD i EUR na potęgę, w ramach tzw. kryzysu bankowego i wspierania banków. Rozwiązanie jest proste, należy również w Polsce wesprzeć system bankowy i dodrukować PLN tak aby pokryć wyliczoną stratę na kredytach CHF po ich przewalutowaniu, po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu. Należy zauważyć, że pieniądze dodrukowane nie wpłynęły by znacząco na wzrost inflacji, ponieważ nadal byłyby w rękach banków - a siłą nabywcza pieniądza w portfelu 500 tyś osób, zmieniłaby się wyłącznie o różnicę rat miesięcznych płaconych w CHF i PLN, rozłożonych w czasie kilkunastu lat. Więc dodrukowany pieniądz nie zalałby gospodarki, w sposób mogący zagrozić stabilności inflacyjnej. Ponadto uwolniony zostałby rynek nieruchomości (obecnie bez możliwości ich sprzedaży). Cały manewr miałby pozytywny wpływ na wzrost gospodarczy. Ale Pan Marek Belka w NBP nie ma jaj.
laki strajki / 89.228.74.* / 2015-06-07 20:28
Należy wziąć pod uwagę, że dodruk byłby realny - gdyby to faktycznie banki umoczyły, ale że chodzi o zwykłych obywateli, to ma się ich w pompce. Dlatego też, należy obciążyć banki tą lichwą i podratować je dodrukiem. 100 - 120 = -20 straty, dodruk 20 = 0 zero strat w bankach. Zysk na kredytach CHF osiągnięty (tyle ze w przyspieszonym czasie) - napływ gotówki na rynek, wyłącznie w postaci pozostawienia większej jej ilości w portfelach kredytobiorców.
Genialne w swej prostocie.
111Obserwator / 89.229.66.* / 2015-06-07 20:19
Zrobię wszystko co w mojej mocy aby ukarać banki za to co zrobiły i robią kredytobiorcom.
Polak58 / 89.229.205.* / 2015-06-07 20:17
To ja tworzę partie ,,pozostałych kredytowiczów"....
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-06-07 20:17
Mi nasuwa się jedno pytanie; Dlaczego w Polsce gdzie obowiązuje waluta zwana "zły polski" ktoś dostał kredyt w obcej walucie na podstawie zarobków w Polsce? A odpowiedź też mam jedną; Polska władza próbując pobudzić gospodarkę kapitałem którego nie mogła uzyskać dopuściła ten przekręt do obrotu prawnego a łosie same się znalazły. Polskie prawo tylko iluzorycznie chroni obywatela czego przykładem np był AG a za kilka lat okaże się tez takim samym przekrętem ZUS.Generalnie Polacy lubią szemrane interesy pomimo iż logika podpowiada im że coś jest nie "Halo", ale skoro wszyscy to robią to winni sa inni i przypomina mi się tekst z polskiej komedii; "Za czym ta kolejka? Nie wiem. To ja stanę pewnie coś dają"
111Obserwator / 89.229.66.* / 2015-06-07 20:17
PO świadomie osłabiło i osłabia złotego, to jest ich recepta na kryzys. Dlatego jeśli powstanie partia frankowiczów, to z chęcią na nią zagłosuję w wyborach.
As263 / 5.174.103.* / 2015-06-07 20:15
Pokrętne cieniasy chcą na swojej indolencji karierki jeszcze robić?
takijedenobywatelrp / 83.6.167.* / 2015-06-07 20:15
wcale ich mi nie zal bo
1) tylko mala czesc musiala brac we frankach (z powodu zdolnosci)
2) mimo wyzszego kursu i tak zaplacili nizsze raty niz gdyby mieli kredyt w PLN
3) brali kredyt ze wzgledu na pazernosc,ze beda miec taniej - pomijajac ryzyka
4) teraz robia z siebie idiotow wmawijac wszystkim,ze niewiedizlei,ze kurs obcej waluty moze wzrosnac...
5) frankowicze to garstka - wiecej jest ludzi z kredytem w Euro czy PLN...a im kto pomoze wynagrodzi???
6) dlaczego z moich podatkow pomagac "cwaniakom" co niby kleska zywiolowa ich zlapala? a mi nikt nic nie da tylko dlatego,ze nie mam krefytu i robie wszystko z glowa....
DUSK / 83.12.22.* / 2015-06-07 20:48
DEBILU JEDEN. NIE ROZUMIESZ CO SIĘ DZIEJE A ZABIERASZ GŁOS.DOUCZ SIĘ A POTEM WYPOWIADAJ.
mam w złotówkach / 79.184.216.* / 2015-06-07 20:45
Popieram Twoją wypowiedź. Jeśli ktoś pomoże frankowiczom (cwaniakom), którzy śmiali się z tych co brali kredyt w złotówkach a teraz co płacz, mogli wziąć niższe kredyty i kupić mniej wypasione lokum rozmawiałem z jednym takim co ma kredyt we frankach, mówił że jeszcze jest do przodu to nie wie skąd ten lament pozostałych. Można pomóc frankowiczom przewalutować kredyt w złotówki ale odsetki za cały kredyt takie jakie były dla złotówek i będzie gitara zobaczymy czy będzie krzywda
sdutr / 83.12.22.* / 2015-06-07 20:52
WZIĄŁEŚ W ZŁOTÓWKACH TO PŁAĆ I ZAMKNIJ RYJ. CZY KTOŚ INTERESUJE SIĘ TWOIM KREDYTEM? NIE. WIĘC TY NIE INTERESUJ SIĘ CZYIMŚ. NIE WIESZ O CO CHODZI TO DOUCZ SIĘ.
Arturro / 80.55.30.* / 2015-06-07 20:26
Ta a mdm i dopłaty do PLNP to pewnie nie z podatków?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polak58 / 89.229.205.* / 2015-06-07 20:15
To ja tworzę partie ,, pozostałych kredytowiczów" i też statartujemy...
frank1113 / 77.114.49.* / 2015-06-07 20:13
"Pytany o komentarz do tej propozycji Piotr Kuczyński, analityk z firmy Xelion uważa, że w sprawie kredytów frankowych w pierwszej kolejności należałoby odpowiedzieć na trzy pytania: czy frankowiczom w ogóle potrzebna jest pomoc, w jakim celu jest potrzeba, a także kto ma za to zapłaci"
-Jak to kto? NIKT!!! Po prostu banksterzy wystarczająco złupili dupska kredytobiorcą i ich lichwa wróci do punktu wyjscia czyli dnia podpisania umowy!
-"Według Kuczyńskiego najlepszą metodą rozwiązania tego problemu byłoby przewalutowanie kredytów walutowych na złotówki, bo głównym celem powinno być zminimalizowanie zagrożenia walutowego. Analityk przyznaje, że przeprowadzenie tego może być trudne, bo przewalutowanie po kursie wzięcia kredytu w ogóle nie wchodzi w grę." Kuczyński a ty kto? wróżka jaka cyco? Powrót do kursu wzięcia kredytu jest możliwy, konieczny i będzie przeprowadzony!!!

Najnowsze wpisy