Forum Forum finansoweKredyty

Uwaga na Eurobank !!!

Uwaga na Eurobank !!!

kibat / 212.76.33.* / 2006-04-10 15:28
Dzisiaj odebrałem raport o swojej osobie z Biura Informacji Kredytowej. Okazało się, że gdy kilka miesięcy temu starałem się o kredyt gotówkowy, pytałem tylko w kilku bankach o warunki, (nie podpisywałem żadnego wniosku kredytowego) to EUROBANK bez mojej wiedzy przesłał do BIK informacje, że złożyłem u nich wniosek o kredyt w kwocie 30000zł co jest nieprawdą gdyż tylko pytałem na jaki kredyt mogę liczyć. W efekcie złożyłem wniosek o kredyt w innym banku. Okazało się jednak, że dla innego banku nie jestem już wiarygodnym klientem gdyż kilka dni wcześniej EUROBANK odżucił mój wniosek o kredyt (KTÓREGO NIGDY NIE SKŁADAŁEM) lub, że próbuję zaciągnąć kolejny kredyt. W efekcie zostałem bez kredytu mimo, że nie mam żadnych zaległości kredytowych. Przestrzegam przed tym bankiem.
Wyświetlaj:
AnnQ / 83.4.215.* / 2009-05-12 10:36
Uwazajcie na Eurobank! !!! To nie żarty !!! Mam 26 lat. Chciałam wyremontować mieszkanie i wziełam krdyt w EB... Na chwile obezną zniszczyłam sobie życie... Wziełam 10 000,00 zł. a do spłaty miałam 21 900,00 zł. To jest studnia bez dna !!! To nie bank !!! Starajcie sie w bankach komercyjnych. Nie wierzcie posrednikom... W komercyjnym jest wiele możliwości, np. rekomendacja pracownika banku. UWAŻAJCIE !!!
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:26
Masz 26 lat i nie umiesz czytac? Wcale cie nie zaluje, a wrecz zalosny jestes. Umowe trzeba przeczytac, policzyc wszystkio i dopiero wtedy decydowac. Kalesony jestes a nie facet. Placzesz jak dzidzius.
omcia / 77.254.52.* / 2009-07-20 15:14
ty normaliusz!to pisała kobieta.to lepiej ty naucz się czytać.
BREdzisz / 94.42.54.* / 2009-05-13 09:03
Anno, popelnilas blad zycia. najtansze kredyty maja obecnie: Allianz bank, Kredyt Bank, INg Bank Slaski, BZ WBK. radze tam isc i spytac sie o kredyt konsolidacyjny. do splaty masz tyle w EB, poniewaz masz tam tez ubezpieczenie. nie radze brac u posrednikow, bo tam masz najwyzsze oprocentowanie (w tej chwili 21%) + prowizja 5% oraz ubezpieczenie od wszystkiego i od niczego, co spowodowalo taki koszt. splac ten kredyt innym, to kilka tysiecy tego ubezpieczenia chociaz Ci oddzadza. nie mialas nikogo znajomego, kto by Tobie doradzil, gdzie wziac kredyt? to pytaj sie na forum, zawsze ktos cos sensownego poradzi.
Nicky / 212.67.158.* / 2009-05-12 21:08
a kto ci kaze brac u posrednikow?? a umowy umiesz czytac???!!!!
evita / 83.144.89.* / 2009-05-28 09:44
Tak piszesz Nicky jakbyś już wszystkie mądrości przeczytał. Oferta to tylko oferta, a umowa jakakolwiek nie powinna swoją formą wprowadzać w błąd. Dzieje się tak tylko dlatego, że banki mają za dużo przywilejów jako instytucje, (wadliwe prawo bankowe), dopuszcza do dyskryminacji klienta w stosunku do banku, tak samo jak w ZUS-ie. No cóż banki teraz są sprzedane, a ich właściciele na nas się dorabiają, a Państwo udaje, że jest wszystko ok. Nie sądzę, że na zachodzie są tak drogie kredyty i tak wadliwe umowy! Pozdrawiam i dzięki za ostrzeżenia postaram się odradzić mamie kredyt w banku, który stosuje takie praktyki jak opóźnianie daty wpływu pieniędzy na konto w celu wyłudzenia karnych odsetek.
dentyl / 212.191.130.* / 2009-05-11 14:03
Ci co piszą dobrze o euro banku to zapewnie podstawieni przedstawiciele tegoż banku. Eurobank to jesdna wielka pomyłka - przestroga piszących przed tym bankiem to prawda a nie fikcja!!!
Jestem jednym z byłych klientów tego banku, raz się naciąłem i wystarczy. Wziąłem kredyt (raptem 3000 zł na 24 miesiące). Spłaciłem 7 rat i zdecydowałem się o spłacie całkowitej tego kredytu. I tu zaczęły się problemy. Kwota kredytu do spłaty - była większa od kwoty zaciągniętego kredytu podobno z uwagi na ubezpieczenie, którego do dnia dzisiejszego nie mogę się doprosić zwrotu. Zaświadczenie o spłacie całkowitej kredytu jest nieosągalne, a najlepsze jest to że kierownik oddziału w łodzi przy ul. Rzgowskiej nie jest do niczego kompetentna i nie przyjmie żadnego pisma zewnetrznego od klienta. Reklamację na powyższą obsługę również Ona sama mi podyktuje, bo niby to przedstawiciel banku wie najlepiej co w reklamacji ma być napisane.
Jednym słowem: kredyt spłacony, zaświadczenia o spłacie nie ma, zwrotu pieniędzy z ubezpieczenia nie ma, odpowiedzi na reklamację również nie ma.
TO NIE BANK A ZWYKLI NACIĄGACZE - UWAŻAJCIE LUDZISKA BO MOŻNA STRACIĆ PIENIĄDZE I NERWY.
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:28
Tak to jest jak sie chodzilo na wagary zamiast do szkoly. Czytac nie nauczyli?
omcia / 77.254.52.* / 2009-07-20 15:18
co ty z tym czytaniem?normaliusz od siedmiu boleści.
malgosia1127 / 80.52.153.* / 2009-05-27 14:53
DO NORMALIUSZA
Czytając twoje beznadziejne komentarze, myślę sobie że jesteś totalnym kretynem.
Ja również z Eurobankiem mam nie miłe wspomnienia i już nie skorzystam więcej z ich usług.
A ty jak taki bystry i oczytany jesteś to powinieneś zarabiać na doracdzwie kredytowym a nie ludzi od analfabetów wyzywać.
PS. Do szkoły chodziłam i czytać umiem, czego zaczynam żałować czytając twoje bzdury
kolega z eurobanku / 217.153.194.* / 2009-05-25 13:37
normaliusz ty jesteś chyba p***********
misiek_xxx3 / 94.42.50.* / 2009-05-25 16:11
zostaw go, w Oswiecimiu mieszka i cos go wychylilo, tak zaczal bronic euro, moze jakis manager, czy co... ;)
Agnieszka Browarna / 2009-05-13 14:21
eurobank odpowiada:

Szanowny Panie,

potwierdzenie zamknięcia pożyczki/kredytu może być wydane tylko po całkowitej spłacie pożyczki/kredytu. Jest ono wydawane na prośbę Klienta od ręki w dowolnej placówce eurobanku. Zgodnie z "Regulaminem udzielania pożyczek i kredytów przez Euro Bank S.A." wcześniejsza spłata jest realizowana wyłącznie w dniu raty określonym w harmonogramie spłat pod warunkiem zgłoszenia dyspozycji wcześniejszej spłaty nie później niż w terminie 3 dni przed dniem spłaty bieżącej raty. W sytuacji, gdy Klient spłaci pożyczkę/kredyt przed terminem określonym w umowie, rozliczenie pożyczki oraz zwrot składki ubezpieczeniowej następuje w terminie do 14 dni od dnia zamknięcia pożyczki. Zwrot składki ubezpieczeniowej dokonywany jest na konto osobiste Klienta w eurobanku.


Reklamację może złożyć Pan w dowolnej placówce eurobanku na terenie Polski lub listownie (adres: Eurobank S.A., ul. Św.Mikołaja 72, 50-126 Wrocław, z dopiskiem „Reklamacje"). Odpowiedź uzyska Pani w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zgłoszenia.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
wiki-04 / 193.151.54.* / 2009-05-21 11:13
a co z waszymi wewnętrznymi windykatorami, którzy dzwonią do ludzi i ich zastraszają, terroryzują i wyzywają???!!!
tego się uczy waszych pracowników?!
wstyd moi mili i to wielki, a ja nie wiem czy najbliższej rozmowy nie nagram i nie wyslę do telewizji!!!
Grzegorz 25 / 83.142.127.* / 2010-02-15 12:33
Zgadzam sie Ja też bym ich oddał do telewizji oczywiście eurobank wziołem kredyt i spózniłem sie z płatą o 2 dni ale zadzwoniłem i poinformowałem a oni mnie za 8 groszy uwięzili w biku czy to normalne bo dla mnie chyba nie eurobank to najgorszy jaki może być
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:29
A moze po prostu plac swoje zobowiazania w terminie, to nikt nie bedzie dzwonil? Typowo polskie podejscie: nie place kredytu, a potem zdziwiony, ze ktos domaga sie zwrotu.
dentyl / 83.10.168.* / 2009-05-17 18:37
piękne słowa, tylko w placówkach waszego banku jest zupełnie inaczej. Może musicie bardziej przeszkolić kadrę? a może po prostu jesteście naciągaczami i złodziejami.
Na moją reklamację nie odpisaliście, choć mija już 5 tygodni. Moich pieniędzy też nie ma, choć trzymacie pełną spłatę od tego samego czasu co przyjęcie reklamacji.

Nigdy więcej żadnych powiązań z bankiem Eurobank - to przestroga dla wszystkich internautów. Jeżeli ja mam kłopoty z Wami - jako klient wypłacalny i bezproblemowy, to nie chcę już nawet myśleć co mają klienci którym się powinęła noga (chociażby życiowa).

Nie musi już Pani odpowiadać, bo ja znam realia i sposób działania tego banku,, a Pani słowa to regułki mające na celu przyciągnięcie klienta.
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:31
Aaaaaa, wiec o to chodzi! Bylo sie pracownikiem tego banku, ale zwolnil? To praca z pieniedzmi... Hmmm... Nie to, zebym cos sugerowal.
nicky / 212.67.158.* / 2009-05-12 21:15

2009-05-11 14:03:04 | 212.191.130.* | dentyl
Re: UWAGA NA EUROBANK!!! [0]
Ci co piszą dobrze o euro banku to zapewnie podstawieni przedstawiciele tegoż banku.
Eurobank to jesdna wielka pomyłka - przestroga piszących przed tym bankiem to prawda a
nie fikcja!!!
Jestem jednym z byłych klientów tego banku, raz się naciąłem i wystarczy. Wziąłem kredyt
(raptem 3000 zł na 24 miesiące). Spłaciłem 7 rat i zdecydowałem się o spłacie całkowitej
tego kredytu. I tu zaczęły się problemy. Kwota kredytu do spłaty - była większa od kwoty
zaciągniętego kredytu podobno z uwagi na ubezpieczenie, którego do dnia dzisiejszego nie
mogę się doprosić zwrotu. Zaświadczenie o spłacie całkowitej kredytu jest nieosągalne, a
najlepsze jest to że kierownik oddziału w łodzi przy ul. Rzgowskiej nie jest do niczego
kompetentna i nie przyjmie żadnego pisma zewnetrznego od klienta. Reklamację na powyższą
obsługę również Ona sama mi podyktuje, bo niby to przedstawiciel banku wie najlepiej co w
reklamacji ma być napisane.
Jednym słowem: kredyt spłacony, zaświadczenia o spłacie nie ma, zwrotu pieniędzy z
ubezpieczenia nie ma, odpowiedzi na reklamację również nie ma.
TO NIE BANK A ZWYKLI NACIĄGACZE - UWAŻAJCIE LUDZISKA BO MOŻNA STRACIĆ PIENIĄDZE I NERWY.


jesli splaciles kredyt to zglos sie do oddzialu po zaswiadczenie o splaconym kredycie. teraz taki dokument musza ci wydac.
elo 22222 / 83.6.20.* / 2009-05-09 22:35
Ludzie zal, noramlnie... zastanowcie sie co piszecie. Skoro was nie stac na kredyt po co bierzecie kolejne. Macie mozliwosc ubezpieczenia w EB to nie chcecie korzystac zeby obnizyc sobie koszta. Macie mozliwosc ustalenia sobie daty splacania raty to sie spozniacie. Zastanowcie bo was normalnie jest zal. Korzystam z uslug EB i jakos nie mam problemow. Badzcie fair wobec EB a EB bedzie fair wobec was.
wojtas4455 / 193.25.0.* / 2009-05-09 15:52
do końca to nie jest wszystko tak piekne ...sam mam kredyt w EB i bylo ok.do momentu zwolnienia mnie z pracy...kryzys..powiadomiłem EB o problemie napisałem prośbe o przesunięcie rat o 2 miesiace do czasu ustabilizowania syt.materialnej -po paru dniach dzwoni pracownica EB i mówi ze moja prosbe odrzucono.Pytam dlaczego? odpowiedź -bo nie! tak mi uzasadniła panienka z okienka.A co do biura windykacji chciałbym tak aroganckiego gówniarza zobaczyć w 4 oczy .Ciekawe czy nie można załatwiać tego inaczej?Inny bank w którym mam kredyt np.Citi,Getin po wysłuchaniu przez telefon mojej sytuacji powiedzieli ze beda naliczane odsetki..zgoda moja wina ,ale nie było straszenia,wyzywania...a poza tym dzwonia z ukrytych numerów jak bandyci.
Agnieszka Browarna / 2009-05-19 11:52
eurobank odpowiada:

Panie Wojciechu,
w wyjątkowych sytuacjach życiowych, jeśli Pożyczkobiorca przewiduje problemy ze spłatą, eurobank może przychylić się do wniosku Klienta o restrukturyzację zobowiązania kredytowego. Prośby takie rozpatrywane są indywidualnie.

Ważne, aby w momencie składania wniosku nie było zaległości w spłacie rat i aby Pożyczkobiorca miał dotychczasową dobrą historię spłat. Podpis złożony pod pismem powinien być zgodny z podpisem, który Klient złożył w placówce na karcie wzoru podpisu. Klient składający tego typu prośbę powinien ją umotywować aktualną trudną sytuacją finansową oraz udokumentować tę trudną sytuację, uniemożliwiającą spłatę raty o określonej wysokości. Jeżeli pożyczka jest ubezpieczona na wypadek zdarzenia, na które powołuje się Klient, bank doradza Klientowi zgłoszenie roszczenia ubezpieczeniowego.

Możliwe, że podczas składania wniosku nie spełnił Pan jednego z wymienionych warunków. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowego: agnieszka.browarna@eurobank.pl.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
hivaoa / 2009-05-21 15:20
Pani ekspert, a co w przypadku jeśli kredyt zaciągniety na 4 lata spłacilam juz po miesiacu, niestety nie została mi zwrócona cała kwota ubezpieczenia...nie wiem czym to jest spowodowane??? pan w okienku nie potrafił odpowiedzieć w jaki sposób kredyt został rozliczony...odesłał do ubezpieczyciela.
Z pewnoscią pani ekspert wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi(?)
Agnieszka Browarna / 2009-05-28 15:00
eurobank odpowiada:

W sytuacji, gdy Klient spłaci pożyczkę/kredyt przed terminem określonym w umowie, rozliczenie pożyczki oraz zwrot składki ubezpieczeniowej następuje w terminie do 14 dni od dnia zamknięcia pożyczki. Zwrot składki ubezpieczeniowej za niewykorzystany okres dokonywany jest na konto osobiste Klienta w eurobanku.
Jeżeli ma Pani wątpliwości odnośnie sposobu wyliczania zwrotu ubezpieczenia, może Pani złożyć reklamację. Prośbę o wyjaśnienia zostanie od Pani przyjęta w dowolnej placówce eurobanku na terenie Polski, listownie (adres: Eurobank S.A., ul. Św.Mikołaja 72, 50-126 Wrocław), telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta (19000) lub mailowo: agnieszka.browarna@eurobank.pl.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
odważna / 195.189.55.* / 2009-05-12 12:45
Takiego cwaniaczka łatwo można namierzyć, tylko trzeba chcieć.
wrobel10000 / 94.193.76.* / 2009-05-09 16:30
mam pytanko. Jestem aktułalnie za granica... i mam konto w euro banku. ale chcial bym miec dostep online do swojego konta jak mam to zrobic przez internet...
don diego / 89.171.21.* / 2009-06-03 21:31
Zapraszam na www.sklepowicz.pl. Wspólnie coś wymyślimy. To banki potrzebują nas a nie
my ich.Pozdrawiam;
don diego / 89.171.21.* / 2009-06-03 21:33
Podać przykład...wystarczy, że pozamykamy konta!!!!
Ellli / 92.235.164.* / 2009-05-07 16:15
Tak uwazajcie na EB .Przeczytalam posty i zgadzam sie ze wystarczy 2 dni opoznienia w splacie a juz wydzwaniaja i to w tak chamski sposob ze jeszcze nie spotkalam sie z taka obsluga.Sama doznalam takiego potraktowania a wrecz jakis "malolat" nakrzyczal na mnie wyzwal od zlodziei i powiedzial ze .....jedno tylko moge powiedziec zachowal sie jak"bohater" z filmu "Dlug" wiecej nie bede komentowala to chyba mowi za wszystko.
**** / 213.238.64.* / 2009-05-23 17:03
LUDZIE SPŁACAJCIE RATY W TERMINIE TO NIE BĘDZIE PROBLEMU!!!
ludz / 83.22.139.* / 2009-10-16 14:49
to niebedziesz miał pracy łosiu
misiek_xxxxxx / 89.174.118.* / 2009-05-24 09:03
powiedz mi dlaczego jak klient bankowi cos wisi, to od razu chamskie telefony, monity, itd, a jak to bank klientowi cos wisi, to cisza, mozna czekac miesiacami na rozpatrzenie reklamacji? zyjesz w sredniowieczu? upomnienie od klienta ma na celu wyludzenie od klienta dodatkowych pieniedzy za monit czy telefon. klient majacy klopoty finansowe jest bardziej skubany. 2 dni mozna chyba poczekac? rozumiem 7 dni i stanowcze dzialania, ale 2 dni? jak ktos na wsi mieszka i ma mozliwosc wplacenia kasy tylko na poczcie, to co? prezes banku jest zadowolony, bo kaska leci, ludzie sa wyszydzani przez telefon, jest cool-turka ogolnie ;)
myśl a nie zginiesz / 88.199.83.* / 2009-06-02 01:19
Mam pytanie- czy zadałeś sobie choć tyle trudu aby spojrzeć na TOiP eurobanku? Jeśli tak, to może zdradzisz, w którym punkcie odnalazles opłatę za windykację elefoniczną?! ... bo ja jakoś doszukać się nie mogę.. Jeśli chodzi o opłaty windykacyjne- płatne są listy oraz wizyty windykatora terenowego, do czego, jak mniemam, dochodzi trochę później dochodzi niż po dwóch dniach... hmm... coś tu się nie zgadza.. i albo bank z tysiącami klientów akurat na Ciebie się uparł i Ci monity po dwóch dniach wysyła, albo Ty troszeczkę oszukujesz i opóźnienie jednak trochę dłuższe jest, co?
alicja_npx / 94.42.55.* / 2009-06-02 07:16
komentarz miska jest prawidlowy. klient, ktory dostal telefon windykacyjny jest informowany, ze powinien wplacic 5 zl wiecej za telefon. pracownik widzi, jaka jest kwota zaleglosci w systemie... klientowi mowi sie, iz ma wplacic wieksza sume za telefon. nie ma tego w toip, znam ta tabele, bo codziennie wreczam je klientom. takze nie wszystko wyglada tak, jak w toip, choc to w panstwie 'prawa' wlasciwie niemozliwe. jak nie jestes pracownikiem tego banku, to lepiej na niektore tematy sie nie wypowiadac, bo nawet knf klientom nie moze pomoc. to tak z relanych historii klientow...
........ / 80.53.16.* / 2009-05-12 11:27
zgadzam sie z tym Panem,obsługa w EB jest fatalna ,a kientow traktuje sie jak złodzieji !!! moze ktos z zarzadu przeczyta te opinie i wkoncu zrobi porzadek !!!bo jest rzecza niedopuszczalna wydzwanianie do klienta poznym wieczorem ze spoznił sie ze spłata i staszenie go windykacja!!ten bank to jakas pomyłka
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:33
Pewnie! Najlepiej wziazc kredyt i go nie splacac. Co za glupawe myslenie.
kobieta pracująaca / 95.48.186.* / 2009-05-05 08:54
zgadzam się a do tego pan z działu windykacji nieuprzejmy wręcz chamski.
___kamilka___ / 212.59.244.* / 2009-04-27 18:41
Każdy przed podjęciem decyzji kredytowej przez bank jest "prześwietlany" w BIKu. To baza gdzie jest każdy z pozytywną czy też nie, historią kredytową.
Być może Twój dochód nie pozwalał na zaciągnięcie kredytu w tak dużej kwocie, o tym wcale nie decyduje tylko historia kredytowa, ale wiele innych czynników.
Eurbank czy inny, każdy Cię prześwieti czy Ci się to podoba czy nie:)
Pozdrówka i powodzenia
maromba / 91.94.185.* / 2009-04-28 21:36
a ja mam pytanie z ,,innej beczki,,. po jakim czasie wzięciu kredytu w eurobanku będzie widać w biku,że wzięłem ten kredyt?
gosiulek / 89.239.65.* / 2009-04-28 16:30
gadasz głupoty euro bank nie ma prawa ,,prześwietlić'' BIKU nikogo bez wniosku pozwalającego na przetważanie danych. Pracuje w biurze kredytowym i na tym sie znam euro bank też mamy i podstawą wprowadzenia wniosku jest podpisanie przez kredytobiorce wniosku o przetwarzanie danych osobowych.
masakrycznakobieta / 94.42.62.* / 2009-04-28 17:10
podstawa czego? kobieto! daj mi swoj pesel, po 30 dniach pobierz raport z biku, to zobaczysz co mozna zrobic, i to bez twojej 'dziwnej' zgody ;)
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:34
Bzdura. Klamiesz jak bura suka.
nowygość / 77.254.84.* / 2009-04-26 12:44
Przeczytałem te posty i założyłem konto w Eurobanku. Nie zamierzam brać kredytu, ale skoro są tam tak waleczni (może i chamscy) bankowcy to z pewnością zadbają aby długi były oddawane i moje konto pewne. Pozdrawiam spłacających inaczej.
obysbylzadowolony / 94.42.50.* / 2009-04-26 21:01
hehe, jak zalozyles konto online, to tobie wspolczuje... notoryczne spoznianie sie banku z ksiegownaiem przelewow przychodzacych oraz widoczne saldo z dnia poprzedniego w dniu biezacym to standard, a podobno nagrode za ten system dostali... hehe. zycze milego korzystania z kontka ;)
wiecejrozumu / 193.108.194.* / 2009-05-20 11:28
Ja jakos tam mam konto i nikt mi sie nie spoznia...??? a mam juz dwa lata tam konto online. Wielokrotnie dostaje przelewy i wszystko dziala jak nalezy. Owszem sa opoznienia ale jak ktos nie zna mechanizmu dzialania przelewow ELIXIR i rozliczen krajowych to dlatego wypisuje takie durnoty. SESJE ELIXIRU sa to wyznaczone godziny wysylki i otrzymania danej paczki z przelewami od lub do danego Banku od lub do KIRU i pozniej dana paczka z przelewami moj drogi jest przez system bankowy mielona odbywaja sie tak zwane ksiegowania wewnetrzne w danym banku po kazdym z rachunkow z reguly dwa razy sie to odbywa. I dopiero ci sie pojawiaja srodki na rachunku i widzisz fizycznie dany przelew w historii operacji. Zwroc uwage ze czesto np sesja jest powiedzmy przychodzaca jest na przyklad o 18 a srodki pojawiaja ci sie dopiero ok 20 na rachunku, albo dopiero nastepnego dnia rano zaleznosci od tego jak dany bank traktuje ta operacje ale to jest zapisane w regulaminie. Nie spotkalem sie z wiekszymi opoznieniami niz 3h do ktorych nie mam zadnych zastrzezen bo wszystko jest OK!
obysbylzadowolony / 94.42.61.* / 2009-05-28 09:36
wlasnie tu sie mylisz, kazdy normalny bank moje pieniadze, wyslane np.o 7 rano, zaksieguje do godz. 14 na moim innym rachunku w obcym banku. euro czesto sie spoznia. jak tobie przychodzi 1 przelew z wyplata w miesiacu, to nie masz powodow do narzekan. euro nie przyjmuje z KIRu przelewow o 18, radze sprawdzic godziny. jak twierdzisz ze przelanie w niektorych przypadkach pieniedzy trwa 3 godziny, to moze to byl przelew wewnetrzny? ;)
wiecejrozumu / 193.108.194.* / 2009-07-08 10:49
raczej ty sie mylisz. Albo sam masz konto w dwoch bankach i biadolisz glupoty. Zaden bank nie przetrzmuje kasy. Jak wychodza srodki o Generalnie powinno byc tak ze jezeli wychodza pieniadze 1sesja elixiru to 1 sesja elixiru przychodzacego powinny byc zaksiegowane. Natomiast roznice godzinowe (obejrzyj sobie tabele sesji elixirowych) sa takie ze np MBANK wysyla juz rano o 5:55 i to jest pierwsza sesja elixiru a BGZ, BOS, MILLENNIUM, o 9:30 , sesje przychodzace zaczynaja sie juz nawet od 9:00. wtedy wiadome jest ze moze sie tak zdarzyć że nie zdazy sie to zaksiegowac poprawnie i srodki wyslane 1 sesja elixiru dotra do drugiego banku dopiero 2 sesja elixiru. Wielokrotnie testowalem tego typu przelewy i czesto jest tak ze zwykly przelew elixirowy moze zajac 3-4 h. Przelew wewnetrzny trwa 5min max. Nie chce mi sie juz dyskutowac z Toba bo i tak jestes anty nastawiony i pewnie nie masz tam konta ani kredytu albo kiedys miales i teraz tylko glupoty wypisujesz. Zgodze sie tylko z jednym EB nie jest charytatywna instytucja i ma wiele roznych glupich ukrytych oplat . za jakies p******* niestety. Ale samo konto i ksiegowanie dziala ok.
Zainteresowany321 / 95.41.116.* / 2009-04-30 14:13
Jestem bardzo zainteresowany założeniem sobie tego konta, więc czy można się dowiedzieć, co rozumiesz pod pojęciem spóźniania się z księgowaniem przelewów przychodzących?
Podać jakieś przykłady, z godzinami aby można było łatwiej zrozumieć co masz na myśli.
KRZYSZTOF iLNICKI / 94.158.230.* / 2009-05-13 14:05
to znaczy, że posiadają już pieniądze im przelane ale zwlekają nawet tydzień z ich zaksięgowaniem. Za okres między terminem terminem wplaty i, dokonanym przez siebie, opóźnionym zaksięgowaniem pobierają odsetki karne.
To jeden ze sposobów dorabiania tych ZŁODZIEI
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:36
Klamiesz jak pies. Nie masz pojecia o bankowosci. Ciekawe ile ci placa za takie klamstwa? A te umiejetnosc wyssales z mlekiem matki czy nabyles od ojca czyli sasiada?
omcia / 77.254.52.* / 2009-07-20 15:45
ty to chyba prowizje od euro banku dostajesz bo tak bardzo ich bronisz.
xdffdgdfgdfgf / 94.42.36.* / 2009-05-25 21:32
idiota czy wszyscy w Oswiecimiu sa tacy? normaliusz, lecz sie, ale na nogi, bo z glowka to juz niewiele zrobia.
Ulla / 89.74.179.* / 2009-05-22 21:34
"Wychodząc z banku on-line" po raz pierwszy (choć korzystam z usług EB od lat) weszłam na ten "wrzask" i muszę powiedzieć, że jestem zszokowana! NIGDY (właśnie w EB) nie zdarzyło mi się, aby choć jeden dzień było spóżnienie w odebraniu czy przesłaniu pieniędzy (czego doświadczam w innym banku gdzie przychodzą Męża pieniądze). Nie wiem czy ktoś "zainteresowany" skłonieniem ludzi do pokazania pleców temu bankowi to robi? JA PO PROTU NIE POTRAFIĘ POJĄĆ tej "gorącej przysługi". Powiem więcej, pewnego dnia, wcześniej niż to było umówione przyszli do mnie FACHOWCY więc nie miałam innego wyjścia (i oni też) jak zapłacić przelewem z konta. Następnego dnia zadzwoniłam podziękować za wykonaną pracę, a właściciel firmy poinformował mnie, że o dziwo pieniądze ma już na koncie od wczoraj! tzn., że zaraz po wysłaniu przelewu EB go zrealizował. Powiedział, że JEST TO PIERWSZY TAKI PRZYPADEK, a z działalnościa EB tak naprawdę nigdy nie miał do czynienia. "Życzliwy" człowieczku nie pisz więc głupot, bo jest akurat odwrotnie niż to piszesz. A nie zastanowiłeś się, czy przypadkiem to dokonujący przelewu na twoje konto nie "nawalają"? A biorący pożyczki... ja się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że bank to nie instytucja charytatywna, a ponadto NALEŻY CZYTAĆ TO CO SIĘ PODPISUJE i być uczciwym wobec banku. Jak wy będziecie uczciwi to i bank będzie uczciwy wobec was. Od wielu lat mam w EB konto i jestem z niego bardzo zadowolona. A jak jest... można przecież spróbować założyć tam konto i porównać z innymi. Moje konto w innym banku jest "od parady", ale jest natomiast z konta w EB korzystam stale dokonując przelewów, za które nic nie płacę.
BREdzisz / 94.42.37.* / 2009-06-23 17:55
od wielu lat masz konto? wow! to cos ci sie pomylilo, bo euro dopiero 5 latek ma, a internetowe duzo krocej kontko... wiec nie zmyslaj. moze to od regionu zalezy, ze w zachodniopomorskiem przelewy sa opozniane, a w mazowieckiem juz nie? hehe, rozsmieszylas mnie na wieczor i dzieki. nie ma to, jak pozytywne myslenie, gdy z lipy sie korzysta ;)
obysbylzadowolony / 94.42.43.* / 2009-04-30 14:22
zdarza sie, choc rzadko, ze bank nie zaksieguje twojego przelewu w dniu, w ktorym on przyszedl, tylko w nastepnym, ale to bardzo rzadko. natomiast - duzo przelewow mi przychodzi na konto - czesto spozniaja sie. np. pierwsza sesja to przelew powinien byc do 12 na koncie (teoria - wiadomo, ze czasem pozniej, jak w innych bankach), a jest np. dopiero po 17. raz mialem przypadek, ze wyslalem do nich z innego mojego konta przelew, wkurzylem sie bo nie mialem tych pieniedzy, na 2 dzien sie okazalo, iz pieniadze zostaly zaksiegowane o 19:07, wiec juz po zamknieciu oddzialow. zlikwidowalem konto, bo takie cos mnie nie zadowalalo. natomiast co do internetu, to po prostu bank nie uaktualnia sald na bierzaco, tylko chyba raz dziennie, stad te szopki. powiedzmy ze nawet sam sobie kase wplacisz w oddziale o 8 rano, widzisz ja w internecie dopiero na 2 dzien rano.
anek55 / 87.105.66.* / 2009-04-22 19:26
jestem stałym klientem banku,raty spłacam terminowo pozostała mi końcówka kredytu jakieś trzy tygodnie chciałem dobrać gotówkę okazało się,że nie ma dla mnie oferty kredytowej,po tygodniu przy okazji przelewu w tym banku pani powiedziała,że jest dla mnie oferta na siłe mi wydrukowała symulacje ale ja wtedy nie byłem zdecydowany,po przemyśleniu za tydzień wybrałem się do oddziału jednak po kredyt i okazało się,że brak dla mnie oferty kredytowej.Kpiny,marnowanie czasu i jak tu współpracować z takim bankiem? Z tymi wstępnymi wnioskami faktycznie jest cos na rzeczy gdyż wiele moich znajomych po takiej akcji nie może dostać kredytu w innym banku.
slwia / 83.6.156.* / 2009-05-09 00:08
JA mam 2 kredyt w eurobanku i nie mam powodu do obaw. W momencie gdy kończyłam spłacać 1 ban zaproponował mi kolejny i podobnie jak Ty nie zdecydowałam się od razu ale dopiero po miesiącu i kasa czekała, teraz go spłacam i zdarzało mi sie przez głupie roztargnienie zapomnieć wpłacić bo robie to pod koniec msc, i wtedy dzwonili zaraz na 2 miesiącu wpłaciłam rate z tyg opóźnieniem i nikt nie dzwonił. Pozwalniali ich???")))
A co do kredytu w innym banku to ja tez chciałam bardzo nie wielką kasę pożyczyć od Lukas i odrzucili mój wniosek, nie drążyłam tego tematu bo poradziłam sobie inaczej obeszło sie bez kredytu, ale ciekawe jest to co p piszecie odnośnie BIKu musze sobie to sprawdzić.
Sylwia
madzik150899 / 212.76.37.* / 2009-04-24 08:36
Mój mąż złozył wniosek przez internet, miało byc szybko bez zaświadczeń. Na miejscu okazało się , że potrzebne jest zaświadczenie z pracy, mąż doniósł je , podpisano wczoraj umowę i pani powiedziała, że w ciągu 24 godzin poinformuje go bo jeszcze muszą to zweryfikować( nie wiem po co ta podpisana umowa). Przy mężu dzwoniono do pracodawcy, a potem mąż dowiaduje się , że jakiś pan z Eurobanku nachodzi pracodawcę , szuka go w domu wydzwaniado niego i chcę zobaczyc umowę o pracę. Pracodawca się wkurzył i powiedział mu, że nie ma czasu na takie spotkania, że po to wystawił zaświadczenie mężowi i potwierdzał je telefonicznie, że nie będzie wyciągał żadnych dokumentów i z nikim się spotykał - tak odpowiedział pracownikowi z Eurobanku.
Dodał jeszcze , że mój mąż kazał przekazać że rezygygnuje z ich kredytu.
I co myślicie - żart jakiś?
emilka199 / 188.33.50.* / 2009-05-22 16:46
Mam ten sam przypadek!!!Śmieszne zaświadczenia,kontrole u pracodawcy,spotkania z księgową,milion telefonów!!!Umowę o pożyczkę podpisałam i co...WIELKIE G...strata mojego czasu,nerwów!!!Ciekawe czy za miesiąc ten OSZUST eurobank nie zażąda ode mnie spłaty bo wcale bym się nie zdziwiła!!!Na chłopski rozum to umowę podpisuje się po zatwierdzeniu kredytu a nie przed jakąkolwiek decyzją!Przecież to szkoda papieru(umowa liczy 9 kartek+9 kartek na umowe o kartę kredytową)PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!OSTRZEGAM KAŻDEGO PRZED EUROBANKIEM KTO CHCE WZIĄĆ KREDYT BO TO STRATA CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:39
Oj, nie badz taka sfrustrowana. Ty bys chcial przyjsc do banku z metka od majtek i na tej podstawie dostac kredyt. Bank ma prawo sprawdzic twoja wiarygodnosc i to robi, bo dba o SWOJE pieniadze. A ty bys dala obcej osobie z ulicy kredyt bez sprawdzenia? Zacznij wreszcie myslec!
marysia1976 / 94.42.59.* / 2009-04-27 08:28
umowe pracownik podpisal, bo zapewne chodzilo o wieksza sume. no, ja tez moge telefonicznie powiedziec, ze ktos u mnie pracuje, a w rzeczywistosci nie pracuje. dziwne jest to narzekanie. pracodawca po prostu pokazuje, czy oplaca skladki zus itd i loozik. calosc trwa nie wiecej, jak 3 minuty, o ile papiery ma sie w porzadku. co do reszty, to rzeczywiscie dziwne. wydzwanianie, pokazywanie umow o prace itd. pracownik w oddziale nie ma prawa weryfikowac zatrudnienia klienta, on jedynie przyjmuje dokumenty, to tak na marginesie.
j. krawczynska / 89.76.165.* / 2009-05-13 18:14
ty jak nic jestes z banku ,znasz cala procedure najscia,ja sobie niewyobrazam nawet zeby jakis typ nachodzil moich pracodawcow , od czego sa te pieczatki nipy itd nie mowiac juz o telefonach no wybacz jakby wszystkie banki zaczely w ten sposob to niezla bylaby pielgrzymka wspolczuje kadrowym.
anulka1978 / 213.199.219.* / 2009-04-28 13:20
bank nie ma prawa żądać wglądu w umowę o pracę ,pamietajcie Państwo ze często są opatrzone umowy klauzulą tajemnica przedsiębiorstwa lub przedsiębiorcy
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:41
Nie wypowiadaj sie o sprawach, o ktorych nie masz pojecia.
madzik150899 / 212.76.37.* / 2009-04-28 09:00
chodziło o kwote 5 tys zł.Umowa jest legalna, składki też. Eurobank na nie...
marysia1976 / 94.42.59.* / 2009-04-22 21:10
jako pracownik euro powiem tak, sama czasem jestem zdziwiona, ale... wchodze w konto klienta odnosnie oferty... jakas tam jest wygenerowana kiedys tam, odswierzam ja.. i wtedy okazuje sie, iz klient pozyczki wziac nie moze. nie jest to dziwne, bo odswierzajac oferte zaczytuje mi sie aktualny raport z BIKu. blad pracownika polega na tym, iz pierw informuje klienta, iz jest oferta, potem sprawdza i okazuje sie, iz to juz nieaktualne.
euronie / 195.189.55.* / 2009-04-28 11:58
Błąd pracowników polega też na tym, że mówią przykre rzeczy na mój temat gdy do mnie dzwonią. Nawet nie pytają skąd wzięła się zaległość 170zł na moim koncie. Ciekawe czy w cztery oczy też są tacy wygadani?
marysia1976 / 94.42.52.* / 2009-04-28 12:46
w 4 oczy nie, bo jak jednego pies dorwal, to az policja przyjechala, ale z butami na czyjas chate sie nie wchodzi, taka prawda. przez telefon tylko sa tacy madrzy ;) slyszalam taka historie.
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:43
Hehehehehehe... Teraz to mnie ubawilas. Chcialbym zeby mnie kiedys tak pies dorwal. Toz to wakacje dla calej rodziny z odszkodowania od wlasciciela psa.
dodebilazoswicimia / 94.42.36.* / 2009-05-25 21:36
odszkodowanie dałnie to mozna dostac, jak dzialasz zgodnie z prawem, wejscie z buciorami komus na chate, kto sobie tego nie zyczy,i to przy swiadkach sasiadach, nie jest najmadrzejsze. chyba nigdy w polskim sadzie nie byles. jak pies zaatakowal goscia u niego na chacie czy na podworku, to ubezpieczyciel zapewne jeszcze w sadzie pomagal, aby jak zwykle ubezpieczenia nie wyplacic.
euronie / 195.189.55.* / 2009-04-28 13:09
Wypadało by kiedyś wejść na chatę takiego cwaniaka i porozmawiać w cztery oczy.
anek55 / 87.105.66.* / 2009-04-22 22:38
no właśnie czego można się spodziewać po pracownikach euro skoro na forum publicznym piszą z błędami ortograficznymi.Dziękuje za wyjaśnienie,ale wcale nie rozwiało to moich wątpliwości i rozgoryczenia wobec banku.
marysia1976 / 94.42.38.* / 2009-04-23 09:04
ales ty idealny, heheh. skrotowo; po prostu w miedzyczasie cos nabroiles i kredytu dostac nie mogles. proste?
były klient / 89.78.93.* / 2009-04-22 17:39
pracownicy eurobanku pozostawiają dużo do życzenia brak im kompetencji a o bankowości wiedzą tyle co o zeszłorocznym śniegu!!!
przykro mówić ale podstawowych pojęć nie znają. mówią tylko to co im system pokazuje nie są wstanie sami tego zweryfikować. może gdyby firma porządnie ich przeszkoliła a nie tylko rozrywki w hotelach zapewniała...
noramliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:44
A ty co potrafisz? Co, odmowili kredytu, bo sie jest dluznikiem, to teraz fajnie napluc tak publicznie?
nicky / 212.67.158.* / 2009-05-12 21:11

2009-04-22 17:39:08 | 89.78.93.* | były klient
Re: UWAGA NA EUROBANK!!! [1]
pracownicy eurobanku pozostawiają dużo do życzenia brak im kompetencji a o bankowości
wiedzą tyle co o zeszłorocznym śniegu!!!
przykro mówić ale podstawowych pojęć nie znają. mówią tylko to co im system pokazuje nie
są wstanie sami tego zweryfikować. może gdyby firma porządnie ich przeszkoliła a nie
tylko rozrywki w hotelach zapewniała...



a ty jakie masz nieprzecietne zdolnosci?? czy tylko krytykowac umiesz??
maryska8976 / 188.33.37.* / 2009-04-24 11:06
To fakt,pracownicy eurobanku to zero profesjonalizmu i chamstwo,biora ich chyba z lapanki,dotyczy to rowniez infolinii.poza tym oferty tego banku to tylko i wylacznie zerowanie na naiwnosci ludzi.beznadzieja
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:45
Ty, maryska, trzeba bylo sie uczyc, a nie pic wino z kolegami w krzakach, to moze tez bys miala szanse na prace w banku.
tomasz668 / 77.115.210.* / 2009-04-22 14:33
Euro bank jest taka niepowarzna instytucja finasową, ponieważ decyzje podejmowane o przyznaniu kredytu są chyba na 1 godzinę a poźniej się jedzie do oddziału i juz brak oferty, narażanie ludzi na strate czasu i pieniędzy, a sprobujcie niespłacic w terminie kredytu to cię zjedzą przez telefon. MOIM ZDANIE GBURY DO KWADRATU A EKONOMI TO SIĘ CHYBA UCZYLI W AFRYCE. POZDRAWIAM ANALITYKÓW EUROBANKU, jaja to se róbcie ale na wielkanoc
Grażyna Bloch / 95.41.212.* / 2009-04-21 09:06
Szczerze to uważam że na tym forum piszą ludzie którzy nie mówią całej prawdy a chcą oczernić naprawde dobry bank. Pytanie który bank oddaje ubezpieczenie????Ja znam tylko EB i naprawde niektóre posty są grubymi nićmi szyte i naciągane że hej.
kasia zeman / 78.28.9.* / 2009-04-29 17:22
Ubezpieczenie zwraca również Lucas Bank ,Deutche Bank,Mbank a Eurobank o ile mi wiadomo zwraca tylko 80 procent.Poza tym
normaliusz / 93.105.45.* / 2009-05-23 08:46
To zle ci wiadomo. Najpierw sprawdz zanim zaczniesz klamac bo sie osmieszasz.
kasia zeman / 78.28.9.* / 2009-06-03 23:07
Sam kłamiesz,sprawdz warunki w poszczegolnych bankach a przestaniesz szczekac
dodebilazoswicimia / 94.42.36.* / 2009-05-25 21:40
debilu z oświecimia, ty tam pracujesz na rynku głównym,czy twoja stara tam sprząta? troszke spokojniej może, klienci na ten bank sie skarżą, a ty bronisz, jakbyś placówkę jakąś miał.
anulka1978 / 213.199.219.* / 2009-04-28 13:22
eurobak oddaje ubezpieczenie bo ma podpisaną umowę z Alian bamkiem sama korzystam z ich uimów
inna kwestoa to aktualizacja danych w bik
euronie / 195.189.55.* / 2009-04-28 12:04
Zapłać ratę 2 dni po terminie to zaraz do ciebie zadzwonią. Przekonasz się jak rozmowa wygląda i zmienisz zdanie.
LASKA12345 / 83.13.54.* / 2010-11-11 19:58
WIEM COŚ O TYM TEŻ MAM TAM KREDYT I SPÓŻNIAM SIĘ ZE SPŁATAMI;
TO JACYŚ DEBILE,JAK TY NIE ODBIERASZ OD NICH TELEFONÓW TO PO SĄSIADACH DZWONIĄ,A NAWET DO SOŁTYSA JAK MIESZKASZ NA WSI;
TO SĄ PSYCHOLE,TERAZ ŻAŁUJĘ ŻE SKORZYSTAŁAM Z ICH PROPOZYCJI
afro_bank / 79.163.5.* / 2010-11-12 10:06
Jak dzwonią do sąsiada to skarż ich do GIODO - to jest złamanie ustawy o ochronie danych osobowych !!! . Im więcej osób będzie się skarżyć to może ich u***** wreszcie !!!
mario1224 / 85.14.84.* / 2009-05-23 16:22
to wiem bo nie raz się o tym przekonałem jak zapłaciłem po terminie . płaciłem po terminie w różnych bankach ale tak beszczelnych świń jak w E.B w dziale windykacji to jeszcze nie spotkałem
Grażyna Bloch / 95.41.212.* / 2009-04-21 08:55
Nie uwieże w take bzdury biore kredyt w EB od początku jak istnieje i uważam że jest najlepszym bankiem i ma najbardziej jasne zasady.I jedynie co BIK odnotował to zapytanie czyli wniosek że Pan pytał o taką kwote dlatego sprawdzają jaką Pan ma przeszłość kredytową ale to nie znaczy że Pan ten kredyt dostał dlamnie to oczywiste Ja również zanim zdecyduje się na kredyt sprawdzam inne banki.
baisa_xxx / 94.42.48.* / 2009-04-21 09:01
i dlatego grazynko przeplacasz tylko 27% w skali roku, smiac mi sie chce, ze sprawdzasz inne banki. raczej chodzi o to, ze gdzie indziej ci nie dadza, bo twoja historia w bik jest watpliwa.
Grażyna Bloch / 95.41.212.* / 2009-04-21 09:20
Baisaxxx a tu się mylisz ja poprostu spłacam długi i dostane wszędzie ale w EB mogę dodatkowo negociować oprocętowanie.Ja nie biorę kredytów byle gdzie a sprawdzam bo analizuje najbardziej dogodne warunki dla siebie np.długo kredytowania ,wysokość rat. I nie będę wdawała się w dyskusje bo wyraziłam tylko swoje zdanie
waderpoland / 2009-04-21 10:32
a ja wyraze swoje, tez mialem do czynienia z tym bankiem i nie powiem, jak dla kogos oprocentowanie jest atrakcyjne, to taka osoba ma takie pojecie o finansach, jak ja o chodowli golebi. negocjujesz oprocentowanie? to napisz mi ile ostatnio wzielas i jaka placisz rate? napisze tobie ile w rzeczywistosci rocznie oddajesz. bo to, co piszesz, to troszke mi sie naciagane wydaje. stanelas w obronie banku, jak lwica. prosze, napisz tylko kwote i ile placisz?
six / 212.67.158.* / 2009-05-12 21:34

a ja wyraze swoje, tez mialem do czynienia z tym bankiem i nie powiem, jak dla
kogos oprocentowanie jest atrakcyjne, to taka osoba ma takie pojecie o
finansach, jak ja o chodowli golebi. negocjujesz oprocentowanie? to napisz mi
ile ostatnio wzielas i jaka placisz rate? napisze tobie ile w rzeczywistosci
rocznie oddajesz. bo to, co piszesz, to troszke mi sie naciagane wydaje.
stanelas w obronie banku, jak lwica. prosze, napisz tylko kwote i ile placisz?


a Ty masz pojecie chociazby o polskiej ortografii??
Ola26 / 89.229.218.* / 2009-05-11 11:45
Stanęła w obronie banku bo pewnie jest jego pracownikiem. Albo poprostu jest klientem VIP tego banku i ma dużo kasy dlatego bank robi wszystko, żeby takiego klienta nie stracić. Jej kredyt da po niższym oprocentowaniu to paru biedniejszych w bambuko muszą zrobić, żeby wyjść na swoje.
monika dąbrowska / 87.105.232.* / 2009-05-22 09:01
Nie trzeba być Wipem żeby EB traktował klienta po ludzku , miałam kredyt na 3000 tys z ubezpieczeniem , spłaciłam wczesniej , dostałam zwrot 100% ubezpieczenia i zaswiadczenie o spłacie kredytu ,i wcale nie musialam prosić o nic pracownika , nie polecam tyko zakładania konta osobistego maja stanowczo za duże prowizje przy wyplatach z innych bankomatów , a na marginesie załóżcie sobie konto w pkobp dopiero się przekonacie jaki cyrk może z tego wyjść na wycofanie wniosku kredytowego czekalam równy miesiąc , notorycznie blokują mi kartę na poczatku miesiaca ,bo ponoć spóźniam się z miesięczną ratą kredytu który defakto sami potrącaja mi automatycznie po wpłacie wypłaty dwa dni przed treminem spłaty , płatności kartą w sklepach księgują po 48 godzinach a wynagrodzenie po 24 dociera na konto tak samo jest z usługą bankowości elekrtonicznej płacę rachunki tydzień przed terminem bo na zaksięgowanie i przelew trzeba czekac 5 dni do okienka obsługi trzeba poświęcicć minim dwie godziny bo panie owszem miłe ale na zasadzie ,,a wiesz marysiu tu mi nie wychodzi a wpisałam...." zespół jak się patrzy ale wolny bardzo jescze tylko 12 rat i na pewno zmienię bank na mniej stresujący, tak że z kredytem w eurobanku nie miałam żadnych przykrych niespodzianek , a na pracowników windykacji sposób by się pewnie znalazł wystarczyłoby kilka oficjalnych skarg do zarządu EB i mysle że zwróciliby uwagę na kompetencję osób które zatrudniają do [pracy z ludźmi w końcu polak potrafi więc drodzy narzekający co właściwie zrobiliście żeby nadać sprawie oficjalny bieg bo oczekiwanie że zarząd czyta posty na internecie to trochę za mało
tośka / 83.26.60.* / 2009-05-20 23:08
Ludzie przecież prostą sprawą jest że bierzemy kredyty, bo potrzebujemy pieniędzy. Róznie bywa czasem sytuacja nie jest zawiniona przez nas, a powinie nam się noga.Nie znaczy to jednak, że jakiś człowiek ma nas traktować po chamsku i mieszać z błotem. Za tego typu działania firmy windykacyjne (jak np kruk ) zostały ukarane karami pieniężnymi. Eurobank naprawdę opóźnia księgowanie wpłat i przelewów. Windykacja nie współpracuje z infolinią więc na temat zadłużenia i statusu klienta na info niczego się nie dowiecie, mimo iż pracownicy na info są bardzo mili. Co innego beszczele z windykacji...
Dzwonią po 21 i reprezentują swoim zachowaniem czyste chamstwo i brak wychowania.
PULPET / 79.163.217.* / 2009-07-03 19:39
TO PRAWDA CO DO WINDYKACJI EUROBANKU TO HAMY!!OCZERNIAJĄ CZLOWIEKA.GNOJĄ JAK PSA.ŻAŁUJĘ ŻE KIEDY KOLWIEK WZIOŁEM KREDYT W TYM BANKU.SPÓZNIŁEM SIĘ 6 DNI PONIEWAŻ BYŁEM CHORY.A WINDYKACJA DZWONIŁA,GNOIŁA.I ŻUCAŁA SŁUCHAWKĄ NIE DAJĄC SIĘ WYTŁUMACZYĆ.
mloda23 / 83.22.255.* / 2009-04-14 23:41
Wiecie co my z mężem wzięliśmy pożyczkę w eurobanku półtora miesiąca temu...tylko ŻAŁUJĘ, że nie widziałam tego forum wcześniej bo normalnie strach się bać.
Teraz będziemy żyć pod strachem 48 miesięcy;-(
six / 212.67.158.* / 2009-05-12 21:36
Wiecie co my z mężem wzięliśmy pożyczkę w eurobanku półtora miesiąca temu...tylko ŻAŁUJĘ,
że nie widziałam tego forum wcześniej bo normalnie strach się bać.
Teraz będziemy żyć pod strachem 48 miesięcy;-(

Jesli ma Pani zamiar nie splacac to zawsze bedzie sie czego bac:)
marcin12a / 80.238.97.* / 2009-04-19 19:01
nie wiem skąd te narzekania... Artykuł nie do końca jest uczciwy, bo biorąc kredyt w EB podpisuje się w pierwszej kolejności zgodę na sprawdzenie w BIKu.... Ja w EB miałem 3 kredyty, wszystkie 3 spłaciłem wczesniej, bez problemów ze strony banku.... i zamierzam korzysta z ich usług, póki będę mógł.
ilona1000 / 213.158.196.* / 2009-04-18 20:05
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak narzekaja,jest chyba logiczne ze jak biore pozyczke to musze ja splacic i to w terminie ! Obsluga mila ,kredyt dostalam szybko i bez zadnych klopotow
euronie / 195.189.55.* / 2009-04-28 12:08
Obyś się nigdy nie spużniła z ratą, bo zmienisz zdanie na temat miłej obsługi pana z infolini np.
racista / 83.8.160.* / 2009-05-14 20:28
Przykro czytac takie bzdury.Brac potraficie ale trzeba tez potrafic spłacac.
Kazdy bioracy kredyt jest dobry ale mysli tylko jak uciec od spłaty.Ja moge wystawic opinie
obiektywną.Obsługa miła i profesjonalna,odsetki na poziomie jak w kazdym banku
oczywiscie za wysokie,ale sa jeszcze inne banki.Okazuje sie ze dla tych piszacych kazdy bank jest zły bo trzeba spłacac.Na Swiecie nic niema za darmo.
Wez kredyt u lichwiarza a on nauczy cie splacac raty.
czarek b. / 79.191.70.* / 2009-04-10 09:10
Dzsiaj zadzwonił do mnie facet z Eurobanku. Nie przedstawił się tylko na dzień dobry zapytał o datę urodzenia w celu identyfikacji klienta. Powiedział, żebym oddał ich pieniądze bo jak nie to będę miał problemy. Jeszcze jedno dał mi czas do 12.00. To że był chamski i próbował cwaniakować nie wspomnę. Dzisiaj jest 6 dzień opóźnienia. Rzecz jasna straszył mnie, że mnie do BIKu wciągną, że w żadnym banku w Polsce nie wezmę kredytu itd. itd. Celowo nie podaję nazwiska gościa, bo nie chcę mu psuć świąt. Pozdrawiam wszystkich klientów Eurobanku.
sddddd / 83.16.144.* / 2009-05-08 16:11
Jeżeli się nie przedstawił to skąd znasz nazwisko???
marza / 83.23.11.* / 2009-04-22 15:38
ja spłaciłam rate w placówce eurobanku w dniu jej wymagania a następnego dnia rano facet dzwoni(zero kultury) z pretensjami, że nie płace rat i naśle na mnie windykatora! jak to możliwe że płacąc rate w ich placówce nie mają jej od razu na koncie? zwykli naciągacze żałuje że wzięłam tam kredyt! Natomiast ten kto zatrudnia i szkoli tych ludzi powinien jak najszybciej iść na badania psychiatryczne.
fUNIO / 89.78.44.* / 2009-04-27 22:14
A mnie dzisiaj wydarzyła się dziwna historia. W skrzynce na listy znalazłam pismo z Eurobanku, w którym napisane było, że zalegam z kwotą 32 zł. Podany został też telefon w celu jakichkolwiek pytań. Zadzwoniłam zdziwiona, ponieważ raty sumiennie spłacam zgodnie z harmonogramem. Przed połączeniem spisali mnie z " numeru kołnierzyka, numeru buta itp". Po czym wulgarna Pani poinformowała mnie, że nie zapłaciłam jednej raty kredytu w lutym i z tego tytułu mam naliczone odsetki karne. Na moje argumenty, że mam przed nosem potwierdzenie wpłaty odpowiedziała mi bardzo nie miłym tonem głosu, że ona mi "gwarantuje, że nie spłaciłam raty za luty". Rozłączyłam się i zadzwoniłam jeszcze raz ,po czym odebrał Pan, który poinformował mnie, że raty sumiennie są płacone tylko zapomniałam o ubezpieczeniu 4 złote miesięcznie, a dali mi harmonogram spłat, w którym myślałam, że jest ta kwota 4 złotych wliczona do raty. Pismo zostało wysłane, czy napisane 23.04.2009, dzisiaj mamy 27.04.09. Zamiast 32 złotych musiałam zapłacić 55 już....a pismo dzisiaj przyszło z wezwaniem do zapłaty. Powiem tak: nigdy więcej kredytu W TYM BANKU, BANDA OSZUSTÓW I KRĘTACZY. Traktują człowieka jak bandytę lub oszusta, zero kultury osobistej. Osobiście wstydziłabym się w takiej instytucji pracować. Szybko się pojawili i szybko znikną jak tak dalej będą robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gregor545 / 83.31.9.* / 2009-04-16 23:23
uwaga uwaga!!!!!eurobank!!!!!
w poniedzialek poszedlem po kredyt do eurobanku po kreyt wyliczyli mi zdolnosc na 19000zl,ale musze dostarczyc zaswiadczenie o zarobkach,w wtorek donosze zaswiadczenie o zarobkach-pan odmawia udzielenia poniewaz niepotrafi wprowadzic nowego nipu firmy ktory jest od stycznia tego roku,kaze zglosic sie jutro,przychodze sroda trafiam na tego samego z laska pomaga mu kolega z sasiedniego biurka nip wprowadzono,czekamy na werfikacje 1godzine poczym kaze zglosic sie dzis w czwartek,ide w czwartek pan powiada jest odmowa a moja zdolnosc analityk wystawil na 2000-,a chcialem 4000na 36 miesiecy a wiecie jaka rata 199,98-w lukasie o 40zl mniejdsza
Stokrotkadg / 83.22.37.* / 2009-04-20 19:01

est odmowa a moja zdolnosc analityk wystawil na 2000-,a chcialem 4000na 36 miesiecy a
wiecie jaka rata 199,98-w lukasie o 40zl mniejdsza


Tak kolego, w Lukasie o 40 zł mniejsza, a ile mniej dostaniesz na rękę po odjęciu wszystkich kosztów?? Bo nie uwierzę, że całą sumę....
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
lukasik_ik / 94.42.55.* / 2009-04-17 09:04
po pierwsze Rysiu, jak zatailes, ze masz jakies kredyty, to nie dziw sie, ze twoja zdolnosc kredytowa spadla. po drugie, widocznie w takiej firmie pracujesz, iz bank uznal, ze pozyczyc pracownikowi tej firmy pieniadze, to za duze ryzyko. ciesze sie, ze lukas tobie pomogl ;) w koncu mozna sie udac do konkurencji.
sudety / 78.8.107.* / 2009-04-16 13:47
Re: UWAGA NA EUROBANK !!!
Dziś zadzwonił Pan z Eurobanku.Opłacam raty w terminie choć ostatnio zabrakło ok 1 PLN do całej należności. Naciągnięto mnie na 18zł upomnienia + 2 zł odsetek karnych. Wczoraj minął termin spłaty kolejnej raty. Wyznaczył termin do uregulowania należności "DO JUTRA - w przeciwnym wypadku kredyt zostanie skierowany do windykacji"". JEDEN DZIEŃ opóźnienia i od razu windykacja? Mimo, że umowa mówi o zaległości "Dwóch kolejnych rat, w dwóch pełnych okresach spłat". To nie tylko nieuprzejmość ale także brak znajomości umowy z klientem.
Agnieszka Browarna / 2009-04-16 16:49
eurobank odpowiada:

Opisane przez Pana/Panią działanie jest zgodne z § 8 „Regulaminu udzielania pożyczek i kredytów przez Euro Bank S.A”, który jest integralną częścią umowy kredytowej:

„1. Po upływie terminu spłaty określonego w Umowie albo po upływie okresu wypowiedzenia Bank może podjąć działania windykacyjne w celu wyegzekwowania swoich wierzytelności przy wykorzystaniu przyjętego zabezpieczenia. O kolejności i zakresie realizacji zabezpieczeń decyduje Bank.
2. Koszty poniesione przez Bank, a powstałe z przyczyn leżących po stronie Pożyczkobiorcy/Kredytobiorcy, w szczególności Koszty windykacji, obciążają Pożyczkobiorcę/Kredytobiorcę.”

Informacje o dodatkowych opłatach znajdują się w ‘Tabeli opłat i prowizji pożyczki/kredytu.’ Nie jest jednak prawdą, że jeden dzień opóźnienia w spłacie zobowiązania powoduje naliczenie opłaty 18 PLN za wysłanie monitu listem poleconym.

Jeżeli ma Pan/Pani zastrzeżenia w związku z procesem windykacji prosimy o przesłanie maila na adres: agnieszka.browarna@eurobank.pl. Wyjaśnimy każdą zgłoszoną sprawę możliwie jak najszybciej.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
Dario555 / 77.115.121.* / 2009-05-20 12:26
Mam pytanko. Straciłem pracę, kredyt był ubezpieczony. Kredyt wiozłem w eurobanku. Zalegam już z kilkoma ratami. Czy te raty nie powinien zapłacić ubezpieczyciel? Gdzie powinienem z tym się zgłosić?
Agnieszka Browarna / 2009-05-22 10:29
eurobank odpowiada:

Szanowny Panie,
w sytuacji utraty pracy, gdy pożyczka jest ubezpieczona na wypadek utraty pracy, może Pan złożyć roszczenie z tytułu wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Roszczenie może złożyć Pan w dowolnej placówce eurobanku. Wymagane dokumenty to: ostatnie świadectwo pracy, dokument stwierdzający status osoby bezrobotnej z prawem do zasiłku dla bezrobotnych, odcinek lub wyciąg bankowy potwierdzający wypłatę zasiłku Pożyczkobiorcy (dostarczane co miesiąc przez caly czas korzystania z ubezpieczenia). Szczegółowe informacje na temat zgłaszania roszczenia uzyska Pan w każdej placówce eurobanku lub telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta (tel. 19000). Warunki ubezpieczeń pożyczki/kredytu dostępne są m.in. na stronie internetowej eurobanku: www.eurobank.pl.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
euronie / 195.189.55.* / 2009-04-28 12:23
A wyjaśni mi pani dlaczego pan (nie będę podawała nazwiska) z windykacji obraża mnie i krzyczy na mnie,nawet nie pytając jaka jest przyczyna mojej nie duże zaległości. Każe mi NATYCHMIAST oddać JEGO (nie banku) pieniądze.
madzik150899 / 212.76.37.* / 2009-04-28 16:08
Pan z windykacji krzyczy , bo to jest firma zewnętrzna, poprostu chamstwo.
Dowiedziałam się o tym wczoraj gdy zadzwoniłam na numer windykacji Eurobanku z zapytaniem czy doszły moje wpłaty, bo pan który do mnie wydzwaniał jakoś ich nie widzi.
Miła pani poinformowała mnie że tak, a moją sprawą zajmuje się firma zewnętrzna.
Uregulowane mam wszystko, tylko zastanawia mnie czy bank może podawać moje dane osobowe bez mojej zgody jakieś nieznanej firmie, czy nie powinni mnie o tym poinformować? Gdzie w takim razie ochrona danych osobowych? Może zaczną wynajmywać panów od czarnej roboty...
winetoo / 94.42.50.* / 2009-04-16 14:21
bylo frajerowi powiedziec, ze niech kieruje do windykacji, tylko niech pierw poda podstawe prawna. by sie frajer zamknal.
Rafałł / 83.20.31.* / 2009-04-14 16:30
Miałem podobną sytuację. Pogróżki na wszystkie telefony. Spóźnienie 1 dzień sobota wieczór. Złożyłem reklamację w Eurobanku. Od miesiąca żadnej odpowiedzi mimo że termin na reklamację to 14 dni. W tym tygodniu składam doniesienie do nadzoru finansowego i prokuratury. Żyjemy w końcu w praworządnym kraju. Mam kredyty w innych bankach i nigdy nie spotkałem sięz takim chamstwem i prostactwem jak w Eurobanku.Prostactwo można znieść, ale gdy zaczynają się podróżki, należy zrobić z tym porządek. Jeśli komuś jeszcze grożono lub stał się ofiarą Eurobanku, proszę o e-maila na rafal@suns.pl. Razem bardzo szybko slikwidujemy ten proceder.
anulka1978 / 213.199.219.* / 2009-04-28 13:27
polecam Panu polbank ja tam spłacam ray i uśmiałam się jak przyszło mi wezwanie do zapłaty na kwotę 80 pln co się okazało ze bank zapomniał mnie poinformować o podwyższeniu raty oczywiście naliczył karę za wpłatę cześci raty uśmiałam się po czym pani z indfolinii napisała w moim imienu reklamację któą rozpatrzono pozytywnie co się okazało anulowali kare ale wcześniej wysłali raport do bik
bnastępny bałagab to db kredyt Ci to biją innych na łopatki w tej chwili czekam na raport z bik i podejrzewam że to droga prezez mękę będzie aby wyprostować wszystkie sprawy
madzik150899 / 212.76.37.* / 2009-04-24 08:19
Ja też mam taką sytuację w Eurobanku. W styczniu złożyłam wniosek o karencje kredytu, bo mąż stracił prace i sama musiałam utrzymywac dom. Odpowiedź dostałam telefonicznie 21 .04.09 , że decyzja jest odmowna( gdzie termin?). Pozatym spłacałam te raty , czasami z opóżnieniem dwutygodniowym łącznie z dodatkowymi kosztami. Najlepsze było to, że przed świętami w trasie o godz 20.30 dzwoni do mnie pan z windykacji, który straszy mnie, żąda bym w tej chwili poszła do banku i wpłaciła ratę. Żadne tłumaczenia, że zrobię to zaraz poświętach , bo teraz to jest niemożliwe ( sobota wielkanocna), nie wchodza w grę. Oni nie negocjuja , straszą, wyzywają, sami stawiaja warunki.
Wszystkich klientów wrzucaja do jednego wora- tych co się opóźniają i tych co wogóle nie spłacają.
Kres moich wytrzymałości pojawił się kiedy to znowu ten pan zadzwonił i powiedział, że nie ma wpłaty o godz 16., a ja dzień wcześniej wpłacałam kwote przelewem w banku i żądał hamsko , że do godziny 20.00 pieniądze maja być na koncie. Wogóle nie przyjmował do wiadomości , że niemożliwe jest że ich nie mają , bo ja trzymam rachunek w ręku.Zaczął mi grozić, krzyczeć, wyzywać od trutni itp.. tak się wkurzyłam że powiedziałam , że nagrywam rozmowę i mu tego nie popuszczę . Wtedy wpadł w szał, że się nie zgadza , coś tak krzyczał, więc się rozłączyłam , bo podniósł mi ciśnienie.
Wydzwania do pracy , do męża, i do mnie o godz. 22 z informacja , że podjął juz odpowiednie kroki.Złożyłam reklamacje w eurobanku telefonicznie- i co usłyszałam.?
Ze każdy bank ma swoje sposoby, że taka jego praca. Pan z reklamacji nie rozumie chyba, że ja wiem jaka jest praca windykatora, ale powinien doskonale wiedziec co mu wolno- napewno nie zastraszać, wrzeszczeć, wyzywać i wydzwaniać po nocach.
Jeśli maja taki problem to niech wyslą sprawe do sądu- wtedy wszystko będzie zgodne z prawem.
Wysłałam , tez skargę pisemnie i zastanawiam się nad nadzorem bankowym i prokuratura, bo to jakiś koszmar i bezprawie. Zaden bank tak nie postepuje.
madzik150899 / 212.76.37.* / 2009-04-24 07:55
...............
TicTac / 88.156.82.* / 2009-04-15 17:38
jak jesteś baran i nie potrafisz płacić w terminie to masz

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: