Forum Forum finansoweKredyty

Uwaga na Eurobank !!!

Uwaga na Eurobank !!!

kibat / 212.76.33.* / 2006-04-10 15:28
Dzisiaj odebrałem raport o swojej osobie z Biura Informacji Kredytowej. Okazało się, że gdy kilka miesięcy temu starałem się o kredyt gotówkowy, pytałem tylko w kilku bankach o warunki, (nie podpisywałem żadnego wniosku kredytowego) to EUROBANK bez mojej wiedzy przesłał do BIK informacje, że złożyłem u nich wniosek o kredyt w kwocie 30000zł co jest nieprawdą gdyż tylko pytałem na jaki kredyt mogę liczyć. W efekcie złożyłem wniosek o kredyt w innym banku. Okazało się jednak, że dla innego banku nie jestem już wiarygodnym klientem gdyż kilka dni wcześniej EUROBANK odżucił mój wniosek o kredyt (KTÓREGO NIGDY NIE SKŁADAŁEM) lub, że próbuję zaciągnąć kolejny kredyt. W efekcie zostałem bez kredytu mimo, że nie mam żadnych zaległości kredytowych. Przestrzegam przed tym bankiem.
Wyświetlaj:
Adamo1981 / 89.79.138.* / 2008-12-09 20:52
Jestem kolejną osobą która chce przestrzec ludzi przed EUROBANKIEM!!!. Spóźniłem się z płatnością jednej raty, windykator z Eurobanku zadzwonił do mnie do pracy na telefon służbowy, zaczął do mnie walić per po nazwisku, próbował mnie zastraszyć iż, jeżeli w ciągu 2 godzin nie wpłacę zaległej raty w ich oddziale, to już on się postara, abym w ciągu najbliższych 10 lat nie był w stanie wziąć kredytu w żadnym innym banku. Straszył mnie też, że obciąży mnie grzywną w wysokości 1000zł, nie wiem skąd ten jegomość taką kwotę wynalazł, bo w umowie ani słowa nie ma. Straszył też, że przyślę windykatora banku bezpośrednio do domu po pieniądze.
Dodam przy tym, iż ton jego głosu był podniesiony, próbował mnie zakrzyczeć podczas rozmowy, ja mam tą całą rozmowę nagraną na telefonie i zamierzam złożyć doniesienie do prokuratury w tej sprawie.
NIE BIERZCIE KREDYTÓW W TYM BANKU OSTRZEGAM!!!
BIS / 78.157.187.* / 2009-03-18 16:37
SZANOWNI PAŃSTWO TO CO PISZĄ ZŁEGO O EUROBANKU JEST PRAWDĄ W ZESZŁYM ROKU ROZPOCZĄŁEM DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ PRACUJĄC JESZCZE NA ETACIE -POŚREDNICZĘ W SPRZEDAŻY KREDYTÓW I POŻYCZEK RÓŻNYCH BANKÓW MAM W EUROBANKU POŻYCZKĘ W WYSOKOŚCI 18000 -14 RAT TERMINOWEJ SPŁATY JEDNAK W CHWILI OBECNEJ MAM KLOPOTY FINANSOWE PRZESUNIĘTO MI WYNAGRODZENIE Z 10 NA 30 A SPRZEDAŻ POŻYCZEK JEST ZNIKOMA PRAKTYCZNIE STARCZA MI NA OPŁATY DZIAŁALNOŚCI ,FIRMA W KTÓREJ PRACUJĘ GWARANTUJE MI PRACE DO OSTATNIEGO MARCA,NOWY WŁAŚCICIEL JEST ZAINTERESOWANY PRZEJĘCIEM CAŁEJ ZAŁOGI Z DNIEM 01,04,2009 ALE NIKT NIE WIE NA JAKICH WARUNKACH!!! MNIEJSZA Z TYM NIGDY NIE UNIKAŁEM JAKICHKOLWIEK KONTAKTÓW ZE STRONY BANKÓW (POSIADAM JESZCZE KILKA KREDYTÓW M.INNYMI LUKAS BANK, HSBC BANK,DB KREDYT) GDZIE W CHWILI OBECNEJ TEŻ MAM OPÓŻNIENIA MAX 10-DO 14 DNI ZE SPLATĄ -KIEDY DZWONILI NORMALNIE ROZMAWIALI DLACZEGO NIE MA WPLAT DLACZEGO SA OPÓZNIENIA ITD,DOGADAŁEM SIĘ Z NIMI PO LUDZKU
POZA WYJĄTKIEM EUROBANK-PODEJSCIE DO KLIENTA STRASZNE ,MÓWIĘ O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI ODPOWIEDZ KOBIETY BRZMI MNIE TO NIE OBCHODZI, KIEDY-PAN WPŁACI, ODMAWIA PAN ZAPŁATY RATY,CHCĘ ZAPŁACIĆ KOŃCEM MIESIĄCA PO WYPŁACIE-NIE DO 20 MARCA I KONIEC JEŚLI NIE WINDYKACJA KOSZTY CUDA WIANKI SZANOWNI PAŃSTWO TAK WYŁUZDANEJ SUKI DAWNO NIE SŁYSZAŁEM PROSTACTWO ,WIEŚNIACTWO ,ZERO ZROZUMIENIA DLA CZŁOWIEKA ,NIGDY W ŻYCIU NIE PODPISZĘ UMOWY O SPRZEDAŻ KREDYTÓW TEGO BANKU PONIEWAŻ TEGO NIE TOLERUJĘ !!!!
TAK NAPRAWDĘ DLA NICH LEPIEJ BYŁOBY ZDECHNĄĆ BO KREDYT JEST UBEZPIECZONY
lid1506 / 79.163.148.* / 2009-01-06 22:23
JA TEŻ JESTEM KLIENTKĄ EUROBANKU NIGDY NIE MIAŁAM ŻADNYCH PROBLEMÓW Z DZWONIĄCYMI WINDYKATORAMI CHOCIAŻ CZASAMI ZDARZYŁO MI SIĘ SPÓZNIĆ Z WPŁATĄ RATY. MAM TAM KONTO I KARTĘ KREDYTOWĄ . LUDZIE TAM PRACUJĄCY ZAWSZE SĄ MILI I SŁUŻĄ POMOCĄ. JA NIE MAM ZASTRZEŻEŃ . POZDRAWIAM
ZBULWERSOWANA / 83.21.120.* / 2009-02-06 23:09
CO WYPISUJESZ TAKIE BZDURY TO SA GŁABY, NIEKULTURALNE, OBRAZAJACE LUDZI I NIE MOW MI BZDUR ZE SA MILI JAK SIE SPÓŹNISZ, ROBISZ IM REKLAME BO PRACUJESZ U NICH
klient.t / 85.222.86.* / 2009-02-01 23:11
moje pozdrowienia :)
ja równierz nie mam powodów do narzekania...
KASZMIR / 75.101.142.* / 2008-12-11 17:57
Straszy to siďż˝ dzieci potworami,
a windykator pewnie m�wi� o wpisie do Krajowego Rejestru D�u�nik�w - przez przypadek to nikt tam nie jest wpisany...
prokuratura zapewne pouczy �e kredyt zgodnie z umow�
wienib / 212.59.248.* / 2008-12-10 19:44
nie miałam do czynienia z euro bankiem! przeraża to co czytam!! Ja przestrzegam przed getin bankiem! Zamiast 30-tego zapłaciłam kolejną ratę drugiego dnia następnego miesiąca i co !! dostałam płatny monit! 30 zł. A po następnych dwóch dniach było już 30,38 dodatkowo do zapłaty!! Wcale nie miałam złych intencji poprostu wyjechałam i wyleciało mi z głowy.
saksa / 83.13.217.* / 2008-12-11 09:54
było nie wyjeżdżać i nie wylatywać !
rew / 83.18.2.* / 2009-03-06 17:31
właśnie
kacha1 / 83.16.91.* / 2008-12-09 13:32
Współpracuje z tym bankiem od wielu lat. Brałam już u nich 2 kredyty i karte kredytową. Jestem bardzo zadowolona. Wystarczy spłacać w terminie i nie ma najmniejszego problemu. A zapytanie o zdolność kredytową do BIK-u wysyłaja już teraz wszystkie banki więc nie rozumiem dlaczego jeteś tym zdziwiony.
anask / 89.191.147.* / 2008-12-11 20:24
Oczywiście, że wszystkie banki sprawdzają BIK, ale żeby to zrobić muszą mieć podpisaną zgodę na sprawdzenie. Nikt bez pisemnej zgody nie może tego sprawdzić, jeżeli nic nie podpisywałeś, możesz ich pozwać!
kamilasz1 / 80.54.202.* / 2008-12-03 20:37
Witam, jeśli chodzi o raporty z biku to chyba nie ma Pan pojęcia o co w nich chodzi to nie ważne czy składał Pan wniosek czy tylko zapytanie o kredyt jeśli ktoś pyta czy może i ile może wziąść to dane o tym bik również pobiera. Jeśli inny bank w którym Pan starał się o kredyt nie potrafi odczytać raportu biku to chyba nie wina eurobanku. W raprtach wyrażźnie jest zaznaczone czy Pan tylko pytał czy składał wniosek. A niemożliwe jest puszczenie wniosku do sprawdzenia bez Pańskiej zgody. Rozumiem że jest Pan sfrustrowany i bez pieniędzy ale winy trzeba szukać w sobie
klient.t / 85.222.86.* / 2009-02-01 23:35
do kamilasz1 : popieram!!! po przejrzeniu tego forum dochodze do wniosku, ze narzekaja głównie ci, którzy nie maja pojecia o co chodzi, a wydaje im sie , ze zjedli wszystkie mądrośći

klienci niezadowoleni zawsze byli , są i będą w każdym banku

LUDZIE! CZYTAJCIE ZANIM PODPISZECIE, A JAK NIE JEST ZROZUMIAŁE, TO ZADAWAJCIE PYTANIA... bo moze wtedy nie będziecie się zajmować wypisywaniem bzdur
janjal / 83.28.188.* / 2008-11-26 20:30
Witam byłem dzisiaj zapytać się o kredyt w eurobanku chciałem 6000 na 12 mies
z tego co piszą w promocji to miało być 6,9% a wyszło mi 12 rat po 577 zł to daje 6924 zł
to chyba nie 6,9% a chyba 15,2%
Agnieszka Browarna / 2009-02-03 15:56
Eurobank odpowiada:
W ofertach podawane jest nominalne oprocentowanie kredytu bez opłat przygotowawczych, prowizji oraz kosztów ustanowienia zabezpieczeń. Po przygotowaniu oferty Klientowi przedstawiana jest również rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli APR. Jest ona wyższa od oprocentowania nominalnego, ponieważ uwzględnia wymienione wyżej dodatkowe koszty.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
evvva / 89.78.226.* / 2008-12-17 19:49
6,9 % jest oprocentowaniem nominalnym pożyczki, 15,20 % rzeczywistym rocznym oprocentowaniem, jeśli mogę wytłumaczyć na koszt tejże pożyczki składa się nie tylko oprocentowanie właśnie nominalne (promocyjne 6,9) ale również: opłata przygotowawcza, prowizja i ubezpieczenie kredytu np. na wypadek Pana śmierci, żeby rodziny nie obciążać.:) co daje rzeczywisty koszt kredytu, dokładnie tak samo wyglądają pożyczki w innych bankach. Niektórzy zapominają, że bank to nie instytucja charytatywana.
gosia_777 / 2008-12-04 18:17
to żałosne, że ludzie w dzisiejszych czasach nadal nie wiedza na czym polegają kredyty, na Twoim miejscu janjal wstydziłabym się napisać coś takiego, wiesz co to prowizja? opłata przygotowawcza? ubezpieczenie? chcesz kredyt, a nie wiesz co to jest, może zgłoś się po zapomogę , tam nie ma takich kosztów:)
klient.t / 85.222.86.* / 2009-02-01 23:36
brawo!
gosiaXXXX / 62.87.129.* / 2008-12-04 18:15
to żałosne, że ludzie w dzisiejszych czasach nadal nie wiedza na czym polegają kredyty, na Twoim miejscu janjal wstydziłabym się napisać coś takiego, wiesz co to prowizja? opłata przygotowawcza? ubezpieczenie? chcesz kredyt, a nie wiesz co to jest, może zgłoś się po zapomogę , tam nie ma takich kosztów:)
patryk kowalczyk / 77.89.66.* / 2008-11-29 18:53
kolego 6,9 % to oprocentowanie nominalne ;) nie pytales o APR , wiec sam jestes sobie winien ;) masz możliwosc napewno odstąpienia od umowy ;) naucz sie czytac !!!
2134357 / 89.190.93.* / 2008-12-08 12:49
co za idiota broni tego banku pewnie jakiś robol z EUROBANKU
hirrekk / 83.14.194.* / 2008-11-26 20:51
zawsze pytaj ile bedziesz mial do spłaty a nie na ile procent. tak sie nie dasz oszukac
El Caballero / 2008-12-22 22:48
Bank, jako bank nie może wywieść nikogo do lasu i przeciągnąć ze dwieście metrów za samochodem (oczywiście to jest przykład), ale windykator może to zrobić, bo dla windykatora liczy się tylko efekt i dlatego zapewne można wytłumaczyć godne pożałowania zachowanie windykatorów eurobanku. też mam z nimi przygodę, a z ratą spóźniłem się trzy tygodnie i nie pamięam, abym komuś innemu niż eurobank pozwolił na przetwarzanie moich danych osobowych. Dalszą kwestią jest zawartość umowy, której nie przestrzega eurobank. w umowie mam napisane, że po dwóch niezapłaconych ratach bank wyśle do mnie monit o wpłacenie zaległości w ciągu siedmiu dni, albo rozwiążą ze mną umowę. nie ma nic o windykatorach. o jak bardzo ceniłem kredyt w innym banku, gdzie windykator był miły i rozmawiał jak z człowiekiem... niestety eurobank nie może się tym pochwalić. ale pamiętajcie, liczy się tylko cel, a nie droga.
chciałoby się rzec, że należy spłacać w terminie, ale czy nikomu z was nie przydarzyło się niespodziewanie stracić pracę? jeżeli poszedłbym na pośredniak to z miejsca otrzymałbym pracę w PKS za osiemset złotych, a rata w eurobanku wynosi przeszło pięćset.
kjscbkbhcjk, / 87.96.64.* / 2008-11-26 16:35
Witam!
Cieszę się, że mogę się tu wypowiedziec, ponieważ CHCIAŁABYM OSTRZEC WSZYSTKICH PRZED EUROBANKIEM!! a SZCZEGÓLNIE PRZED KREDYTEM HIPOTECZNYM! Ja zostałam zwyczajnie oszukana, bank przyznał mi kredyt po dwóch miesiącach i to tylko 80% wartości mieszkania i ani złotówki na remont!! Mimi ze pani doradca przekonywala ze otrzymam 90 % wartosci i do tego jeszcze pieniadze remont. Zostalam zwyczajnie oszukana!!!!Wycofuje swoj wniosek z EUROBANKU i nikomu nie polecam!!!!Zwykli oszusci!
Agnieszka Browarna / 2009-02-03 16:14
Eurobank odpowiada:
W chwili obecnej Eurobank udziela kredytów hipotecznych maksymalnie do 90% wartości nieruchomości. O wysokości przyznanego kredytu decyduje między innymi zdolność kredytowa i historia kredytowa.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
klient.t / 85.222.86.* / 2009-02-01 23:50
droga pani, rozumiem pani zal, ale to nie bank jako instytucja jest winny, tylko pani doradca... czyli człowiek (może nie był kompetentny?), a kolejnym czynnikiem , który mógł wpłynąć na zaistniałe zdarzenie, jest sytuacja na rynku... w prawdzie na chwile obecna nieco sie poprawiło i ustabilizowało, ale z kredytami hipotecznymi jest trudniej niz kilka miesięcy wcześniej.
Październik i listopad 2008 były najgorszymi miesiacami ... oferty banków zmieniały sie co kilka dni.... wiem o czym mówię, bo jestem doradcą od kredytów hipotecznych, maa w ofercie 12 banków... eurobanku nie mam....
ska / 85.193.255.* / 2008-12-16 22:10
No to teraz znajdź lepszy. Ha, ha, ha.
patryk kowalczyk / 77.89.66.* / 2008-11-23 00:17
Drogi Panie, proszę nie pisać tu takich zdań, które z całą pewnością są dalekie od prawdy! jeżeli Pana dana są w bazie Banku ( niekoniecznie EB) to musiał Pan na to wyrazić zgodę , nikt bez Pana wiedzy nie mógł tego uczynić , pracownik z pewnością Pana poinformował, iż podpisanie wniosku kredytowego jest równoznaczne z przedstawieniem dla Pana indywidualnej oferty, zatem analogicznie - odmowa podpisania wniosku jest tożsama z przedstawieniem tylko ogólnej oferty, zatem proszę wziąć powyższe słowa pod uwagę.
El Caballero / 2008-12-24 08:25
Dlaczego więc w innych bankach windykator potrafi być miły i ugodowy, nie straszyć a doradzać, zaś windykator eb zachowuje się w sposób jaki nie przystoi?
Skoro tak w porządku postępuje, to dlaczego odmówił wystąpienia przed kamerą? A po informacji że nagrywam rozmowę nie pamiętał czym straszył mnie wczoraj?
El Caballero / 2008-12-22 22:55
pan zapewne nie czytał artykułu w "tygodniku siedleckim" pod tytułem:

"jak jeszcze możemy cię wrobić?"

o jednej pracownicy eb, która kilku osobom zafundowała wielomiesięczne użeranie się z windykatorami, tylko dlatego, że sfałszowała ich podpisy i wzięła kredyt na ich nazwiska.
Mała Mi / 83.27.226.* / 2008-12-26 16:00
Nieuczciwi ludzie mogą się zdarzyć w każdym banku! A to, co tu wszyscy piszą o eurobanku, a raczej o "robolach" w nim zatrudnionych bardzo mnie dotyka, bo sama jestem jego pracownikiem, w ten sposób zarabiam na utrzymanie moich dzieci, a jest to praca jak każda inna! Nikt tu nikogo nie oszukuje, tylko niektórzy ludzie nie chcą zrozumieć zasad opartych na prawie bankowym! Jeżeli wziąłeś kredyt, to jasne jest, że trzeba go spłacić, jeśli sam jesteś nieuczciwy, to nie dziw się, że inni tak Cię traktują!
backspace / 83.5.205.* / 2008-11-26 03:20
Ja nie wyraziłem zgody a dzwoniono do mnie 3 razy... wkurzyli mnie.
ktoss / 79.189.61.* / 2008-11-22 22:22
W obecnej sytuacji na rynku finansowym takim firmom jak eurobank bedzie zależało na odzyskiwaniu należności. Wszedzie kładzie się wiekszy nacisk na odzyskiwanie zaleglości a co za tym idzie stosuje sie coraz mniej wybredne metody nacisku na klientów. W najbliższym czasie chamskich zachowań mniej nie będzie!!!
gosia_777 / 2008-12-04 18:29
klient to osoba płacąca za produkt lub usługę, przywłaszczenie sobie obcych pieniędzy to nie jest zachowanie klienta tylko, wiadomo...
aleksja / 83.28.99.* / 2009-01-19 20:49
Lalu, nikt tu nie pisze o przywłaszczaniu, a zaległa rata spłacana jest z odsetkami, więc proszę o traktowanie mnie z szacunkiem, bo nie jestem jakąś zdzirą...
krolowamk / 2008-11-24 07:26
Najlepiej spłacać w terminie. Wtedy nie ma problemów. Jak się pozyczyło trzeba oddać. Czy to takie dziwne?
Uświadomiona / 79.184.40.* / 2008-11-22 03:48
Właśnie zastanawiałam się nad wzięciem kredyty w Eurobanku, ale po tym co tutaj przeczytałam straciłam ochotę. Dziękuję wszystkim za informację, bo byłam nieświadoma w co się mogę wpakować.
niezadowolana / 83.26.175.* / 2008-12-08 12:14
podpisuje sie pod wypowiedziami mi zostal przyznany kredyt wraz z karta kredytowa nawet podpisalam umowe ale kredytu nie otrzymalam poniewaz pan konsultant nie mogl potwierdzic mojego zatrudnienia ktore mial mozliwosc potwierdzenia od godz.8-18 skandal szkoda nerwow na taki bank
podpisuje sie pod wypowiedziami mi zostal przyznany kredyt wraz z karta kredytowa nawet podpisalam umowe ale kredytu nie otrzymalam poniewaz pan konsultant nie mogl potwierdzic mojego zatrudnienia ktore mial mozliwosc potwierdzenia od godz.8-18 skandal szkoda nerwow na taki bank
emerutka o1 / 89.239.117.* / 2008-11-23 19:47
OOOOOOOOO, a ja własnie chciałam podpatrzec jak wyglada sprawa kredytu dla emeryta
ale po tym co tutaj czytam ...sorki bardzo ale dziekuje.....
Prawdziwy Hanys / 2008-11-20 10:21
a ja mam pytanie troche z innej beczki EB wypowiedział mi kartę kredytowąi dziś dzwonił do mnie windykator czy do dzis wpłace niecałe2500zł zaległe do spłacenia z tytułu tej karty wiec zaczoł mnie straszyc jakims komornikiem i aukcja wszystkiego z mieszkania gdzie jestem zameldowany bezwzględu na to czy tam przebywam czy nie.ja chciałem sie ugadać z gościem że najnormalniej spłacezadłużeie w ratach gdyż niema opcji żebym skądś wyciągnoł taką kasę to mnie wyśmiał i sie rozłaczył a wogóle to najpierw wydzwaniał po całej mojej rodzinie nawet tej najdalszej strasząc ich i wyzywając. co mogę w tej sprawie zrobić POMÓŻCIE!!!!!
hagfd / 84.40.197.* / 2008-12-18 21:16
w ustawie jest przepis ze jeżeli kredytobiorca ma zadłużenie można dzwonić po rodzinie wiem- sprawdzałam bo mjiałam taką sytuacje własnie.
http://www.money.pl/forum/temat,14,113794,0,0,0,re;uwaga;na; / 93.105.114.* / 2008-12-12 22:19
kamilj85@wp.pl napisz podaj swoje imię i nazwisko oraz numer umowy ja do nich zadzwonie i powiem co onich myśle i ich spłacie kredytu juz nie ma windykacji nikt ci nie przyjdzie najpier sprawa w sądzie musi być a nie jakiś palant bedzie ci mowił co masz robić straszą ludzi bo myślą ze się boimy niech domnie zadzwonio to powiem ze straszyc tro moze siebie a nie ludzi nie przejmuj się nic ci nie zrobią
grand100 / 81.190.201.* / 2008-12-17 21:22
no musieli by się napier......... kilka razy dziennie, kto to zniesie pozdrawiam !!!
132 / 195.150.76.* / 2008-11-27 14:41
zglosic sprawe na policje zastraszanie jest karane rowniez ujawnianie danych personalnych i Twojej sytuacji finansowej obcym ludzia..
noni / 89.108.251.* / 2008-11-22 21:30
nie martw sie nic Ci zrobić nie mogą ini tak straszą często opowiadają takie banki żeby klient szybko spłacił!!!idz do banku iiii porozmawiaj z doradcą tam możesz napisać prośbe o rozłożenie zadłużenia na raty zawsze jest jakies wyjscie...najważniejsze żebyś miał jakiś dokument w formie pisemnej da sie tak zrobić bo mój znajomy miał podobną sytuacje
klient eurobanku / 83.145.169.* / 2008-11-22 16:00
Zgadzam się z poprzednikiem. Moja rada to nagrywać rozmowy telefonem komórkowym, i przesłać nagrania do mediów np. TVN, TVP. Również miałem podobne zdarzenia już dwukrotnie. Windykatorzy z Eurobanku zamiast informować używają tekstów i tonu głosu,
będących na pograniczu zastraszania, oto niektóre przykłady tekstów usłyszanych
od windykatora eurobanku w rozmowie telefonicznej: "ja już wiem kim Pan jest
!!", albo "czy podpisywał Pan z nami umowę na nieterminowe spłaty ??!!!!", "Panu
nie można wierzyć !!".
dyktafon / 62.111.241.* / 2008-12-01 21:57
Nagrałem "swojego" windykatora - mam też jego nazwisko - ale dał czadu!!!! Jutro składam wniosek do prokuratury!!!! YEA!!!!!
powerxxxxx / 94.42.58.* / 2009-01-22 19:59
wrzuc na youtube i dawaj linka, jak takis madry, bo nie wierze ;)
dyktafon / 62.111.241.* / 2008-12-01 22:15
Dwie firmy windykacyjne z Wrocławia Ultimo i Kruk mają zapłacić odpowiednio 500 tys. zł i ponad 90 tys. zł. - zdecydował UOKiK. Powód? - Zastraszanie, wywieranie presji, nierzetelne informowanie o konsekwencjach niespłacenia długu oraz zawyżanie jego wartości.
Ultimo naruszyło prawo informując konsumentów m.in. o nieprawdziwych, znacznie zawyżonych kosztach procesu sądowego oraz kosztach egzekucyjnych. Formę nacisku stanowiło również informowanie o planowanym zamieszczeniu danych dłużników w Biurze Informacji Kredytowej. A zgodnie z prawem, firmy windykacyjne nie są do tego upoważnione.

Z kolei firma Kruk żądała od konsumentów spłaty kwot uznawanych przez siebie za ich zadłużenie, grożąc jednocześnie wizytami pracowników biura detektywistycznego we właściwych miejscowo oddziałach ZUS-u, co miało pomóc w ustaleniu źródeł majątku dłużników.

Nie jest to pierwsza kara nałożona przez UOKiK na spółkę Kruk. W 2005 r. prezes urzędu uznał za niedozwolone zamieszczanie przez firmę w pismach kierowanych do dłużników haseł, treści i znaków graficznych, które miały na celu zastraszanie odbiorcy.

Na decyzję UOKiK o nałożeniu kary na wrocławskie firmy wpłynął także fakt, iż spółki podpisały tzw. Zasady Dobrych Praktyk (dokument uchwalony przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych), przez co zobowiązały się do działań zgodnych z prawem, zasadami moralnymi, czy też ochrony interesów klienta.

Firmy mogą odwołać się od wyroku Urzędu do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
dziennikarka / 83.238.240.* / 2009-02-07 23:13
Przydałoby się źródło tej informacji, tak dla rzetelności i przyzwoitości - cytowanie tekstów bez podania źródła podchodzi pod plagiat zgodnie z prawem autorskim i jest karalne.
karollllcia / 84.40.197.* / 2008-11-14 23:22
Chciałabym tu troche sprostować nie które wypowiedzi, sama wzięłam kredyt w Euro Bank obsługa miła, doradzają są zyczliwi, każda rate spłacam w terminie wiec nikt mi nie dzwoni:) natomiast moja koleżanka z pracy tez wzięłsakredyt w tym banku i miała trudną sytuacje finansową, poszła do oddziału wyjaśniła o co chodzi, dali jej adres na który wysłała list o odroczenie spłaty raty o miesiąc, bank na to przystał,,,,ludzie wy myslicie ze nie mam pieniedzy to nie płace- trzeba zawsze wyjaśnić sprawe, jasne ze zdarzaja sie ze jest mniej miła obsługa ale chyba każdy może miec gorszy dzien, ja jestem zadowolona z obsługi, z kredytu i warunków tak samo jakmoja kolezanka- wPKO nie pozwolili jej odroczyc raty a tu owszem. No i chyba najważniejsze, wielu ludzi przychodzi i z góry sa juz nastawieni wrogo do obsługi (sama byłam świadkiem) jeżeli ty jestes nieuprzejmy dlaczego druga osoba ma być dla ciebie ) Pozdarwiam i przemyslcie to...
K.K. / 81.190.145.* / 2008-12-16 20:03
Podzielam zdanie koleżanki (mojej imienniczki jak widzę). Od niedawna spłacam kredyt hipoteczny z Eurobanku. Nie było różowo, nie dostałam ile chciałam, oprocentowanie zaraz wzrosło ale przecież tak jest wszędzie, wszędzie znajdą się jakieś kwiatki i nie robię z tego awantury, bo komu? pracownikom? a co oni winni? nie oni podejmują decyzje, nie oni ustalają zasady. Odnośnie płatności 2 razy wpłaciłam za mało, raz opózniłam się o kilka dni. Jestem gapa więc nie raz odbierałam telelfony z banków (nie tylko Eurobank) i nie spotkałam się z zachowaniami opisanymi wyżej. Panie są bardzo miłe informują, że nie wpłaciłam, lub jest za mało, pytają się kiedy wpłacę, mówię że w ciągu 7 dni i jest git. Wydaje mi się, że to co tu przeczytałam to jakieś oszustwa, ponieważ spotkałam się już z opisami podobnych sytuacji ale nie odnośnie banków a zwykłych rachunków życia codziennego. albo jest to już kolejne z rzędu wezwanie do zapłaty... np. 10 mijał termin ale poprzednia nie została wpłacona,....
solveiga / 217.98.38.* / 2009-03-27 11:29
A jak ja powiedziałam w eb, że wpłacę w ciągu 7 dni to osoba dzwoniąca o mało mnie nie zmieszała z błotem. Kazała: natychmiast!!!
Lajus / 83.28.250.* / 2008-11-28 13:33
Ja jestem petentką i mnie można nie mieć nastroju,a pracownik żyje z moich pieniędzy i nie ma mieć złego nastawienia.
Złe nastroje niech przeżywa w domu.Lajus
dziennikarka / 83.238.240.* / 2009-02-07 23:29
Agresja wywołuje agresję. Oto żywy przykład. Każdy, kto pracuje obsługując klientów wie, że jak się widzi z drzwi takie agresywne coś, to się w człowieku natychmiast gotuje, bo ani się z takim cżłowiekiem dogadać, o co mu wogóle chodzi, ani mu wyjaśnić tego, po co przyszedł itd. To moje zachowanie świadczy o mnie, niezależnie od tego gdzie się znajdę. A podejście w stylu "bo on ze mnie żyje" albo "ja go utrzymuję" radzę włożyć między karty historii. Kapitalizm wszak to łańcuch powiązań i zależności międzyludzkich - np. Pan X bierze pensję, bo Pani Y dziś bierze kredyt, za który doposaży swój sklep; zakupy w sklepie zrobi Pan X, a Pani Y będzie mogła dzięki temu spłacić kredyt. I kółko się zamyka. Jak się chce, żeby pracownicy instytucji publicznych przeżywali kryzysy w domu, to najlepiej zacząć od siebie i własnych kryzysów nie przynosić do instytucji publicznych. A jak się wychodzi z domu, tylko po to, żeby sobie ulżyć na kimś z powodu własnych frustracji, to najlepiej zabrać ze sobą worek treningowy. I nie zawracać gitary.
basia pelasia / 79.187.30.* / 2009-02-01 11:36
jak najmniej takich klientów jak Ty Lajus brrrr
gosia_777 / 2008-12-04 18:39
z całym szacunkiem, ale wypowiedzi ludzi na forum zdecydowanie świadczą o tym, że jest na odwrót, to ludzie- 'klienci" żyją sobie za pieniądze tego banku, nie spłacają i są wzburzeni faktem, że ich właściciel żąda zwrotu...dziwne, do tego straszenie, jakby zwyczajnie w świecie nie można by było podarować wszystkim długów, albo niech spłacają w nieskończoność...jak to czytam to się we mnie gotuje, równie dobrze mogą kraść, tu nie płacą, tam by nie zapłacili na jedno by wyszło, nawet lepiej by było z tą kradzieżą,bo nie byli by w Biku:]
ktoooos / 83.6.123.* / 2008-11-20 07:20
ja tez wziełam tam kredyt i co same problemy chamskie wypowiedzi straszenie mnie z powodu zaleglej raty jednej ale tak sie stalo gdyz mialam problemy zdrowotne mije leczenie bylo drogie . wiecej tam nie wezme kredytu i wam tez radze nie brac w eurobankuuuuuuu
dromader / 83.8.213.* / 2008-11-22 20:38
Nie wielka strata dla banku, nie uczciwy klient, którego nie można dażyć zaufaniem.
monda2005 / 194.150.206.* / 2009-10-13 21:29
Puknij się w łep tet bank to nie bank tylko sami walmięci ludzie zwłaszcza windykacja .
klientka / 83.27.87.* / 2008-11-20 19:22
potwierdzam, chamstwo i brak kultury mam kredyt w eurobanku zalegam ze spłatą 10 dni telefon jaki otrzymałam i "DIALOG"jaki przeprowadził windykator jest poniżej poziomu banku nigdy więcej żadnych umów z EUROBANKIEM uważajcie na ten bank zero kultury zero szacunku przecież kredyt jest ubezpieczony i gdyby co to odzyskają swoją kasęwypowiedzi, które sa tutaj napisane to mniemam że piszą ci chamscy bwindykatorzy bo nikt nie zakłada nie spłacenia kredytu ale są takie sytuacje że człowiek wybiera miedzy jednym a drugim brałam kredyty w wielu bankach i bylam w rożnych sytuacjach ale takich z takim chamstwem nie miałam nigdy do czynienia . i jeszcze jedno pomimo spłaty regularniej do tej pory w BIK sa zaległości z dwóch miesięcy i to jest w porzadku
klijentka / 85.221.170.* / 2010-01-06 15:00
Ja tez potwierdzam chamstwo zwlaszcza dla pan z casusa.Brak kultury,arogancja do klijenta.Ja 4 razy opoznilam splate kredytu o 2 dni a zostalam potraktowana jak przestepca .Naliczono mi az 36 dni opoznienia skoro mialam tylko 4.Uwaga ,ich nie obchodzi ile idzie przelew ,poczta moze nawet opoznic 7dni ,a ty juz masz naliczone odsetki ,ja za te 4dni musze im oddac dodatkowo 90 zl,zlodziejstwo.Ostatni raz biore tam kredyt. Odradzam stanowczo EUROBANK ,nie wart jest klijentow..
Agnieszka Browarna / 2009-02-03 16:47
Eurobank odpowiada:
Eurobank oferuje swoim Klientom szeroki pakiet ubezpieczeń. Klienci mają możliwość ubezpieczenia pożyczek, kredytów lub kart kredytowych na wypadek: śmierci, trwałej niezdolności do pracy, utraty pracy oraz poważnego zachorowania. W przypadku zajścia zdarzenia, na wypadek którego Klient został ubezpieczony, spłatę określonej liczby rat przejmuje ubezpieczyciel. Ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji, gdy Klient nie spłaca kredytu, jeśli nie zaszło żadne ze zdarzeń objętych ubezpieczeniem.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
sa gorsi / 77.253.107.* / 2009-09-17 09:21
Witam
Ciekwae słowa pani pisze o tych ubezpieczeniach kredytów itp. Ciekaw jestem dlaczego po 6 miesiącach od zawiadomienia banku o śmierci kredytobiorcy( akt zgonu, umowa z bankiem+ reszta papierków), bank ciągle mnie prześladuje , straszy komornikiem, sądem. Dwa razy był juz u mnie windykator banku, 1-szy otrzymał pełne informacje co się stało i dlaczego jest tak a nie inacze, 2-gi przyszedł po 2 miesiącach po 1-szym, pokazał mi raport pierwszego windykatora i tam było jasno na papierze, nieobecność w domu, telefon kontaktowy stacjonarny był wpisany jakiś z kosmosu(nieposiadam telefonu na lini, tylko komurka), nr tel. komórkowego też był błędny, wyssany z palca, dzwoniłem do BOK-u jaki podany jest w umowie, tam tez mówiłem co i jak i dalej dostaje korespondencję nt. kredytu, tak jak by wogóle nikt tam wam nie wpisywał danych do systemu.
POLECAM TEN BANK JAK CHCESZ MIEĆ DOBRE PROBLEMY:)
nika2008 / 77.45.4.* / 2008-12-13 19:23
ubezpieczenie od niespłacania?ciekawe....rzeczywiscie masz zuuupełnie żadne pojęcie ani o kredytach ani o ubezpieczeniach jakim podlegają...niespłacanie raty przez dziesie dni swiadczy o tym, ze jestes totalnie klientem nie godnym polecenia.a ty masz jeszcze czelnosc obrazac bank, ktory chce odzyskac swoje pieniadze.a jesli chodzi o zglaszanie do biku, to kazdy bank sam decyduje o tym jaka zaleglosc juz moze zgłosic.moze byc to nawet zaleglosc po 7 dniach.radze wiec uwazac na komentarze zwlaszcza od tak mało wiarygodnych klientow banku.
gosia_777 / 2008-12-04 18:46
jaka regularna spłata skoro piszesz że 10 dni zalegałaś? to jedno, drugie to bank jako firma uprzedza inne banki, żeby wiedziały, że regularna spłata to nie jest Twoja dobra strona, a propo ubezpieczenia...czytałaś może umowę, od czego jest ubezpieczenie?????gwarantuje, że nie od wszystkiego....poczytaj:) nieznajomość prawa szkodzi
krolowamk / 2008-11-24 07:28
Chamstwo, to pożyczanie i nieoddawanie.
monda2005 / 194.150.206.* / 2009-10-13 21:32
Idioto a pomyślałeś że ktoś może miec problemy gdy niespłaca
eurodoradca / 83.14.194.* / 2008-11-15 19:26
Jak ktoś spłaca to nie ma z tym bankiem zadnych problemów. Problemy maja głównie ci którzy są sami problemowi. Ja płace zawsze na czas i nie mam problemów.
andziutka / 79.190.182.* / 2008-12-18 08:43
a ja mam do ciebie pytanie. Bank zastrzegł mi kartę, nie wypowiedział umowy o karte tylko zastrzegł kartę. Na tej karcie mam do wykorzystania 3.000 zł, czy to znaczy, że nie moge ich wypłacic w kasie banku?
Agnieszka Browarna / 2009-02-03 16:10
Eurobank odpowiada:
Wypłaty pieniędzy z rachunku karty kredytowej może Pani dokonać wyłącznie przy użyciu karty. Nie ma możliwości wypłaty gotówki w placówce Eurobanku. Nie pisze Pani z jakiego powodu Bank zastrzegł Pani kartę, ale jeżeli nie wynika to z posługiwania się kartą niezgodnie z umową, regulaminem czy przepisami prawa i nie ma Pani zaległości w spłacie, to w każdej chwili może Pani złożyć wniosek o wydanie nowej karty. Przypominam, że zgodnie z § 19 ust. 2 Regulaminu wydawania i używania kart kredytowych Euro Banku S.A. jeżeli zastrzeżona została karta główna i w terminie 90 dni Klient nie złoży wniosku o wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej, Bank może wypowiedzieć umowę.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
wsdsder / 84.40.197.* / 2008-12-18 21:23
z karty nie mozesz wyplacać w kasie banku tylko w bankomatach i ewentualnie operacje bezgotówkowe, zalezy jeszcze z jakiego powodu masz zastrzeżona karte, jezeli dlatego ze nie spłacałaś to lipa a jak z innego powodu to idz do placówki i popros o wydanie karty w miejsce zastrzeżonej pozdrawima:)
wsdsder / 84.40.197.* / 2008-12-18 21:23
z karty nie mozesz wyplacać w kasie banku tylko w bankomatach i ewentualnie operacje bezgotówkowe, zalezy jeszcze z jakiego powodu masz zastrzeżona karte, jezeli dlatego ze nie spłacałaś to lipa a jak z innego powodu to idz do placówki i popros o wydanie karty w miejsce zastrzeżonej pozdrawima:)
Anty-Eurobankowiec / 79.190.182.* / 2008-11-12 08:46
Potwierdzam w 100%! Bank podchodzący do klienta w sposób chamski - jakby byli jedynym bankiem na świecie... Traktują klienta, jak złodzieja! Złożyłem w swoim banku (PKO, a więc też dalekim od ideału...) zlecenie stałe na spłatę rat po ok. 70 zł. Nr konta podałem dobry, tylko jako właściciela konta wpisałem Eurobank - tymczasem powinienem podać siebie, bo dla mnie to konto założono dla spłaty rat. Pierwsza rata poszła w terminie, ale nie zgadzał się właściciel konta, więc wróciła do PKO, czego ja nie zauważyłem. Zdziwiłem się więc ogromnie, gdy po miesiącu zadzwonił jakiś smutny pan i zapytał, czy mam zamiar spłacać ten kredyt! Jeszcze tego samego dnia udałem się do placówki Eurobanku, wszystko wyjaśniłem (pokazałem wydruki z konta) i uregulowałem zaległą ratę. Pracownik nawet nie wspomniał, że mam do zapłaty jakieś koszty dodatkowe, a mnie się wydawało, że nie było w tym mojej winy, więc się ich nie spodziewałem. Dopiero dwa dni temu - starając się o zmianę kredytu liniowego w PKO - dowiedziałem się, że jestem w BIK-u z powodu jakichś 7 zł!!! Nie było żadnego pisma - nic! Po prostu dziadostwo i chamstwo!
poporus / 84.40.197.* / 2008-12-18 21:28
wszyscy co pracuja w eurobanku i/lub go bronią-- nie ma sensu kłócić się z tymi ludźmi oni i tak wszytsko wiedza najlepiej, ja juz dałam spokój, jakby byl to zły bank to nie mielibyuśmy klientów i tyle! a tych nie ma co juz żałować i tak u nas juz nie dostaną kredytów za zaległości-- pozdrawiam wszystkich eurobankowców!!!!!!!!!
xzx / 83.5.62.* / 2008-11-16 15:40
nie no teraz to śię uśmiałam , skoro nie potrafi się poprawnie zlecić "zlecenia stałego" to jak potem można mieć pretensje do banku że domaga się swoich pieniędzy ??? Przecież niee pracują w nim wróżki które zgadują gdzie są pieniądze na spłate kredytu .Ja akurat pracuję w innym banku ale tego co ja juz nasłuchałam sie od klientów niespłacających kredyty ................ mają bardzo ciekawe historie ;) pozdrawiam
mocherowymen / 217.76.116.* / 2008-11-28 21:08
Jak pracujesz w banku (w co wątpie) to powinienes znać procedure PRAWNĄ ! wprowadzenia klienta banku do BIK-u.
Klient musi być poinformowany o powstałym zadłużeniu, powinna być podana data do której ostatecznie to zadłużenie ma spłacić ( bo oczywiste jest, że musie oddać co pożyczył :)) z ew. odsetkami dodatkowymi, karą za zwłokę, opłatą windykacyjną i co tam sobie jeszcze banki potrafią wymyśleć żeby zdoić klienta - oile zapisano takie sankcje finansowe w umowie kredytowej), powinien też być poinormowany na piśmie ( co logiczne - najlepiej poleconym, żeby się nie wyparł) że w razie braku reakcji, zostanie wciągnięty do rejestru nierzetelnych klientów bankowej informacji kredytowej - BIK I DOPIERO WTEDY I TYLKO WTEDY bank ma prawo wysłać dane do BIK a banki - w tym Eurobank (jak pokazuje sytuacja opisana powyżej ) maja to w d.....e, prawo dla nich istnieje jak mają coś do klienta, w drugą stonę olewaja nas i prawo na całego - bo kto bedzie się sądził za 7 złociszy? - u nich prawnik na etacie (tak, tak - ZA NASZE PIENIAZKI ciezko olacany) a ty mosisz wziasc adwokata, wpalacic za sprawe do sadu i jak masz szczescie to JUZ !!!! po jakis 5 - 8 latach bedzie jakis kozystny wyrok.
Wiec oszczedz takich farmazonow i zajmij sie czyms pozytecznym
kamilasz1 / 80.54.202.* / 2008-12-03 21:08
BIK TO NIE BAZA DŁUŻNIKÓW A BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ i widać że nie znasz prawa bankowego. Jeśli ktoś ma kredyt na dowód to tylko dlatego że banko może zajrzeć do biku i dowiedzieć się że ktoś regularnie terminowo spłacał wszystkie swoje zadłużenia. Ludzie macie pretensje do wszytskich ale nie do siebie że nie spłacacie to co wzieliście. Zawsze można sie dogadać podejść do banku spytać jak to załatwić a nie czekać że to może bank bedzię prosił może błagał żeby ktoś spłacał. Prosze was nie róbcie z siebie ofiar w momencie gdy nie jesteście żetelnymi klientami, kiedy pojawia się problem JAK NIE PŁACI SIĘ RAT i kombinowanie z nagraniami na dyktafon a nie lepiej zapłacić????
ppppppppppp / 91.94.184.* / 2008-12-02 22:39
ehh pisza niektorzy bez pojecia-BIK to nie baza dluznikow ale wszystkich kredytobiorcow ktorzy wyrazili zgode podpisujac umowe
w zwiazku z powyzszym nawet jak placisz temrinowo twoje dane sa przesylane ale to akurat wychodzi Ci na dobre bo budujesz swoja historie kredytowa-poza tym jezeli nie wypowiedziano Ci umowy na skutek nieterminowych splat po splacie zobowiazania mozna dane wycofac wycofujac zgode na przetwarzanie danych po wygasnieciu zobowiazania-jak juz ktos chce sie wypowiedziec niech wypowiada sie na temat o ktorym ma pojecie
pati4 / 83.19.38.* / 2008-11-13 18:42
witam wszystkich ja również jestem zainteresowana tym kredytem to ma być mały kredyt ale naprawdę sie obawiam po tym co tutaj ludzie piszą i czy rzeczywiście ten bank jest wiarygodny?????JAK ktoś wie jakieś konkrety to proszę o komentarz.
Żaneta / 93.105.105.* / 2008-11-27 12:52
witam ten bank jest dobry i wiarygodny a ci co nie spłacają swoich zobowiązan to nic dziwnego że maja problemy ja korzystam z usług tego banku od lat i nie narzekam
maja korzystne warunki minimum formalności jest ok
ROTTWEILERS / 213.156.97.* / 2008-11-28 19:18
Żaneta lubi eurobank bo tam jej dają między giery i pieniążki też!
jola9010 / 79.189.187.* / 2008-11-06 09:01
Czy ktoś może brał nowy kredyt w eurobanku na 6,9% ? oferta wydaje mi się atrakcyjna, ale sama nie wiem, czy nie ma tam jakiegoś "haczyka"
eurobank / 83.21.242.* / 2008-11-11 20:10
6,9% oprocentowanie jest na kredyt do 6000 na max 36 miesiecy mozna isc do swojego oddzialu w swoim miescie sprawdzic oferte i poprosic o wydruk oferty na niej sa wyszczegolnione wszystkie dane do pozyczki oprocentowanie jest stale ;)
radziolko / 83.21.132.* / 2008-11-15 16:32
nieprawda. z tej oferty można skorzystać jednocześnie jedynie, gdy skorzysta się z kredytu do 6000 zł i spłaci w okresie 24 miesięcy
Doradca Klienta EUROBANK SB / 62.21.4.* / 2008-11-18 21:03

2008-11-15 16:32:34 | 83.21.132.* | radziolko
nieprawda. z tej oferty można skorzystać jednocześnie jedynie, gdy skorzysta się z
kredytu do 6000 zł i spłaci w okresie 24 miesięcy


to ktos chyba nie doczytal oferty... oferta 6.9% jest do kwoty do 6 tus zlotych na max 3 lata, to fakt ale dopiero odroczenie rat o 3 miesiace jest tylko na 24 raty...
ART73 / 83.28.149.* / 2008-10-30 19:01
Ten "bank" to jedna wielka pomyłka. Moja żona nieszczęśliwie wzieła tam kredyt i to co wyprawiają chamscy pseudowindykatorzy telefoniczni to poprostu skandal. Sam mam kilka kredytów na szczeście w innych bankach i czasami też się spóźniam z ratą nawet do 20dni(rzadko). Ale nikt nikomu nie robi łaski: spłacam zaległość z odsetkami, kosztami upomnień itp. i bank mówi: "dziękuję za wpłatę". A jak czasami zadzwonią to rozmowa prowadzona jest w kulturalny sposób. Nie dziwiłbym się gdyby ktoś nie płacił miesiącami - tego faktycznie można nazwać dłużnikiem lub złodziejem, ale gdy ktoś spłaca swoje zadłużenie systematycznie i ze wszystkimi kosztami to jest klientem - a do klienta należy się szacunek bo dzięki niemu taki bank wogóle istnieje. Ktoś napisał trzeba czytać umowy z bankiem. Faktycznie. A w umowie z Eurobankiem (przynajmniej mojej żony) jest wyraźnie napisane: że bank może wypowiedzieć umowę gdy kredytobiorca zalega ze spłatą dwóch pełnych rat. I niech wypowie gdy taka sytuacja nastąpi. Wtedy sądownie, przez komornika odzyskuje pieniądze lub nie. A do tego czasu powinien zachowywać się w sposób cywilizowany. Jedyna dobrą rzeczą która wynika z ich polityki wobec klientów jest to, że sami odstraszają i tracą klientów. Ja, moja żona i moi znajomi nigdy więcej tam się nie pojawią. A z tego co widzę, czytając te posty osób niezadowolonych jest bardzo dużo. Swoją drogą mam nadzieję, że ktoś jeszcze zajmie się tym "bankiem"...
Kredytobiorca / 77.65.140.* / 2008-11-20 23:10
Najwyzszy czas!! zająć się tym Bankiem...może Pani Redaktor Jaworowicz,na wniosek kredytobiorcow poruszy,to bezczelne chamstwo windykatorow tego Banku...Mam kredyt w tym banku,ale jest to szarpanina nerwow,,,,opóżnienie niewielkie w spłacie jednej raty jest konsekwencja splaty calego zadluzenia i to w ciagu 5 dni? a Bank nie powiadomil pismem o tresci "zerwania umowy kredytowej" ?
eu / 89.108.200.* / 2008-11-13 17:11
to prawda niestety windykatorzy przekraczaja swoj kompetencje ale proszę mieć świadomość że osoba która dzwoni i informuje w beszczelny sposób o zad,łużeniu jest w sumie z firmy zewnetrznej nie ma nic wspólnego z doradca który udziela kredytu.
Trzeba też wiedzieć że osoby te specjalnie są tak szkolone jest to skuteczna forma odzyskania zadłużenia to tak informacyjnie ponieważ mi też się bardzo to nie podoba.
Ale chcę tu zaznaczyć że nie każdego da się uszczesliwic prosze wejsc na fora innych bankow ---na każdy bank jest bardzo dużo negatywnych opinii bo w momencie kiedy przychodzimy do banku i dostajemy kredyt to wtedy jest bank jest dobry itd...ale w momencie kiedy dochodzi do pierwszej spłaty raty albo jak w Pana przypadku opoznienie spłaty wtedy widzimy wady banku żalimy sie znajomym a w większości przypadków jak nóż na gardle wracamy do tego banku po następny kredyt bo wiemy że tam dostaniemy.
nie da się wszystkich zadowolić!!!nie można oceniać banku w całości po telefonie windykatora który tez wypełnia swoja prace.zawsze można złozyyć skarge są na to różne sposoby a nie oceniać cały bank przez windykację...dużo ludzi krytykuje ale duzo tez przychodzi po kredyt wychodza klienci zadowoleni i przychodza po nastepne i cenia ten bank.zreszta proponuje wejsc na fora innych bankow tam tez nie sa szczesliwi klienci po to jest forum zeby napisać co nas boli.eurobankowiec
dociekliwa / 83.238.146.* / 2008-11-14 13:38
Planujemy wziąć kredyt hipoteczny w Eurobanku (zaledwie kilkanaście procent wartości domu, który juz stoi, na wykończnie), oboje pracujemy na etatach, mamy własnościowe mieszkanie, jedno dziecko, bank zażądał informacji o moich urlopach macierzyńskich! Czy ktoś wie, o co w tym wszystkim chodzi?
Agnieszka Browarna / 2009-02-03 16:18
Eurobank odpowiada:
Zgodnie z „Regulaminem udzielania kredytów i pożyczek hipotecznych przez Euro Bank S.A.” w indywidualnych przypadkach Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty:

§ 7. [Weryfikacja]
1. Kredytobiorca zobowiązany jest do informowania Banku o wszelkich okolicznościach mających wpływ na Zdolność kredytową któregokolwiek Kredytobiorcy będącego stroną Umowy, w szczególności do: (…)
1.2. przedkładania na każde żądanie Banku dokumentów i udzielania na piśmie informacji niezbędnych do oceny sytuacji prawnej i finansowej oraz stanu i wartości zabezpieczeń.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
sznikers / 80.53.239.* / 2008-11-08 00:19
śmieszne jest gadanie, że jakiś bank czepia sie nie spłacania rat w terminie... że brak kultury i takie tam... widać, że masz w sobie typową zaściankową naturę (nabytą prawdopodonie od swoich rodziców, których nauczyły czasy PRL-u, że czasem można nagiąć prawo niewinnie). Jak wziąłeś kredyt i go podpisałeś umowę i ZGODZIŁES sie bez przymusu na takie a nie inneterminy rat to odaj to co należy sie bankowi bo po zapadalnosci raty nie jest to juz Twoje, to jest normalne złodziejstwo! nie wazne czy jest to eurobank czy inny bank nie splacasz rat w terminie jestes złodziejem, niestety 90% polskiego spoleczenstwa tego nie rozumie wiec pisza pozniej durne posty w internecie...
mocherowymen / 217.76.116.* / 2008-11-28 21:59
Nooo jednym z tych durnych jestes ty sam !! - sprawdz swoje drzewo geanologiczne - moze u ciebie w rodzinie to ciagnie sie juz od krola cwieczka ( widzisz jak prosto jest komus ublizyc - wystarczy pare klikniec i juz cie zeszmacilem od parobkow panszczyznianych) wiec daruj sobie takie komentarze na poziome schlanego beltem lumpa
A terza do rzeczy
Zlodziejem to sie jest wtedy i tylko wtedy gdy:
1. Sad tak orzeknie - do wyroku jestes tylko podejzanym o ...... :))))))
2. Masz resztki sumienia i gryzie cie, ze wyciagnales portwel staruszce w tramwaju

W przypadku banku i kredytu niesplacenie raty (nie wazne czy jednej - ale o takiej ilosci niesplaconych rat najczesciej jest w postach) czy kilku procedura jest prosta - nie splacasz = bank nalicza odsetki karne, dolicza koszty windykacji ( NADAL JESTES KLIENTEM TEGO BANKU!) itp. itd. - nikt nie ma prawa nazwac cie zlodziejem czy nawet sygerowac czegos takiego - w kraju o nieco latwiejszym dostepie do sadownictwa o deko wyzszych odszkodowaniach za pomowienia (pewnie wiesz o jakim kraju mowie) - nazwanie zlodzieja - zlodziejem, morderce - morderca, gwlaciciela - gwalcicielem - BEZ prawomocnego WYROKU SADU rowna sie pozwowi o naruszenie dobr osobistych i konczy czesto wielomilionowymi odszkodowaniami !
Wiec nie szafuj i ty i ci od windykacji takimi tekstami typu - nie splaciles - jestes zlodziejem - bo mozesz/cie niezle za to beknac
Pozdro
asc / 83.8.213.* / 2008-11-22 20:35
DZIWNE JA MIAŁEM KILKA KREDYTÓW W EURO BANKU I NIE WIEM CO TO WINDYKACJA, BO SPŁACAM JE TERMINOWO, PRZECIEŻ DO TEGO SIĘ ZOBOWIĄZAŁEM. Ciekawe jak byście się zachowywali, gdy osoba której zaufaliscie i pożyczyliście kaśę, by was olewała i nie dotrzymywała terminu. Najpierw trzeba samemu być w porządku i następnie wymagać od innych.
radziolko / 83.21.132.* / 2008-11-15 16:35
chyba odezwał się jeden z tych chamskich windykatorów!
krolowamk / 2008-11-24 07:30
Chyba ten, co uczciwie oddaje, jak pożyczył.
Maga33 / 83.22.198.* / 2008-11-12 09:06
Smieszny to jesteś TY a raczej załosny...Już tyle razy tu pisałam ..ze nie będę się powtarzać. Tylko poszukaj w necie ...i podaj mi stronę o którym banku jeszcze tak piszą jak o waszym eurochamstwie. ja nie widzę by pisano UWAGA na Multibank lub inne. Tylko UWAGA NA EUROBANK. Zapewne w innych też się spózniają z wpłatami ..tylko tam pracują normalni ludzie. A złodziej to ten ...który idzie do sklepu czy prywatnej własności...bierze i nie podpisuje się swoim nazwiskiem . A i złodziej się nie chwali ..ze tam ukradł.. a ja każdemu mówię by przypadkiem do was nie poszedł . Ostatnio kol..mi powiedział ..że sama jestem sobie winna bo nie idzie się do banku ..który sam pożycza pieniądzie by istnieć .Ona są i za chwile ich nie ma... a ludzi biorą z ulicy stąd takie chamstwo...A chamstwa kultury się nie nauczy ..bo CHASTWO nie zna tego terminu...I tak do ciebie pusta głowo nic nie dotrze ..i dalej będziesz obrazał .Ciszę się tylko ..że ja z wami konczę a współczuję tym co zaczęli ..........
ART73 / 83.28.170.* / 2008-11-09 11:18
Śmieszny to jesteś Ty, bo nie potrafisz zrozumieć o czym piszę ja i większość osób na tym forum. Nie chodzi o to że ktoś nie chce zapłacić raty, czy specjalnie ociąga się ze spłatą. Chodzi o to jak normalni ludzie są chamsko i bezprawnie traktowani przez pracowników tego pseudobanku. I jeszcze raz Ci powrórzę jak do Ciebie to niedociera: nikt nikomu nie robi łaski. Umowa jest umową i jak nie spłacę dwóch zaległych rat niech bank wypowie kredyt i dochodzi swoich należności na drodze sądowej. A jeżeli spłacam i czasami tylko spóźnię się z ratą parę dni to niech do mnie nie wydzwania i mnie nie straszy ani nie obraża. Po to są odsetki karne że właśnie w takich sytuacjach należą się bankowi i nikt tego nie kwestionuje. A co do kultury to widzę że Ci jej całkiem brakuje wstawiając teksty i insynuacje o moich rodzicach. Poszukaj roboty w tym pseudobanku, a może już tam pracujesz. Nadawał byś się.
lola27 / 212.76.37.* / 2008-11-10 11:26
bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po przeczytaniu doszłam do wiosku że ten baran chyba faktycznie tam pracuje!!!!!!!!!to wstretny złodziejski bank!
krolowamk / 2008-11-24 07:31
No tak. Złodzieje. Pożyczają, a potem chcą, by im oddać. Kto to widział?
wifiman / 86.148.196.* / 2008-11-04 16:18
Witam ......wiem o czym piszesz bo właśnie teraz doświadczam tego samego co ty i twoja żona. I ja miałem to nieszczęście skorzystać z usug kredytowych eurobanku i wszystko było ok. dopóki nie spózniłem się z ratą.....no i się zaczęło te debile z windykacji dzwonili do moich rodziców i ich straszyli........normalnie jak egzekutorzy z Pruszkowa. To skandal że tacy ludzie znależli miejsce pod skrzydłami szacownej instytucji jaką jest bank. Mam nadzieje że eurobank właśnie strzelił sobie w kolano i jego dni są policzone......
Świadek / 91.203.96.* / 2009-05-21 22:54
Niedawno wszedłem na to forum... Byłem jakiś czas temu w placówce wpłacić ratę znajomemu. Stoję przy jednym stanowisku, a dziadek przy drugim płacze do doradcy, czy po tej wpłacie zaległej raty nikt mu nie polamie nóg, bo pan przez telefon tak mu powiedział... Staruszek w sędziwym wieku, doradca chyba znał jego sytuację, bo pytał się, czy córka juz zdrowa... Nogi mi się ugięły będąc świadkiem tej sytuacji...
kinia30 / 77.253.122.* / 2008-11-25 14:12
Ludzie gdzie wyście pobrali te pożyczki?Czy jesteście pewni że w eurobanku? Ja z mężem też wzieliśmy pożyczkę w eurobanku (dwa razy).Nie raz nam też się zdaża nie zapłacić w terminie,i owszem po kilku dniach dzwoni Pani z pytaniem czy pieniążki zostały wpłacone jeśli nie to kiedy zapłacimy,ale zawsze rozmowa jest grzeczna i miła.Mąż spokojnie tłumaczy dlaczego jest opóźnienie i nikt na nikogo się nie wydziera i nikt nikogo nie straszy.
Terry69 / 83.21.111.* / 2008-12-15 21:00
Zgadzam się z kinia30. Miałam taką samą sytuację. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby osoba, która zadzwoniła była niegrzeczna czy kogokolwiek zastraszała. Rozmowa zawsze przebiegała kulturalnie. Już trzykrotnie brałam w tym banku pożyczkę. Jestem bardzo zadowolona.
Majwi / 83.8.41.* / 2008-11-20 12:48
pokaż mi jaki bank nie stosuje windykacji jak jestes nie wiarygodny i nie splacacsz i myslisz ze pozyczyli ci pieniadze i bedziesz mial to gdzies ze splata to SIE MYLISZ i takich ludzi ktorzy biora ile sie da i nie spcaja powinni gnoic jak sie tylko to dabo po co bierzesz a twoje warunki finansowe nie pozwola na splate tych zoobowiazan jelop!!!
mocherowymen / 217.76.116.* / 2008-11-28 22:20
Jelop - ladnie masz na imie i widze ze sie nawet nie wstydzisz publicznie podpisac :))
Kredyty - najczesciej biora ludzie sredno lub nisko sytuowani - bo ci z wyzszej polki nie musza ich brac - chyba, ze dojda do wniosku, ze zamiast wydac 120 tys na nowe autko gotowka, wlaza ta kase w obrot i zarobia 50 % a kredyt ich bedzie kosztowal 20% - czyli czysty zysk :)))) alo to zapewne ulamek klientow - wiec kredyty biora ludzie raczej nie zamozni - i nie wazne czy z potrzeby czy z kaprysu - fakt ze biora !
Co do splaty zobowiazan - nasza preznie rozwijajaca sie gospodarka ze swietlana wizja przyszlosci pod wodza tego, czy innego swietlanego meza stanu zapewnia nam stabilnosc i zapewnia prace nagradzana wysokimi zarobkami .... zaraz zaraz toc to czyste SF
Nie pomyslales Jelopie, ze ktos kto bral kredyt niekoniecznie bral go z zalozeniem, ze go nie splaci? - moze przez te 24 - 36 miesiecy cos sie zmienilo w jego zyciu, ze teraz nie moze splacic w terminie? - ale to nie oznacza , ze jest zlodziejem i ze trzeba go - jak to elokwentnie napisales - zgnoic!!!
Ty jak za komuny wszystkich pod jedna kreska stawiasz - a czasy sie zmienily i twoje mazenia juz nie wroca Komuna odeszla i nie wroci . Amen
Pozdro
AMULA / 78.30.76.* / 2008-11-04 16:11
JA TEŻ MIAŁAM DO CZYNIENIA Z TYM BANKIEM.NA SWOJE NIESZCZĘŚCIE WZIEŁAM
KREDYT W TYM BANKU,OSTTNIĄ RATĘ MIAŁAM SPŁACIĆ W CZERWCU TEGO ROKU.
PRZY PODPISANIU UMOWY WYRAZIŁAM ZGODĘ NA POBIERANIE RAT Z KĄTA NA KTÓRE CO MIESIĄC WPŁYWAJĄ ŚRODKI.I TAK BYŁO PRZEZ ROK NIE BYŁO ŻADNYCH PROBLEMÓW ZE ŚCIĄGANIEM TYCH RAT,AŻ DO WSPOMNIANEGO CZERWCA KIEDY TO BANK PRZEOCZYŁ POBRANIE OSTATNIEJ RATY I DOPATRZYLI SIĘ WE WRZEŚNIU,BANK POBRAŁ WSZYSTKIE ŚRODKI Z KONTA NA POKRYCIE RATY I ODSETEK I JAK DOWIEDZIAŁAM SIĘ OD PANI KTÓRA NIE BYŁA MI WSTANIE ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE DLACZEGO BANK PRZEOCZYŁ OSTATNIĄ RATĘ ŻE MAM JESZCZE NIE DOPŁATĘ TEGO NIESZCZĘSNEGO KREDYTU PONIEWAŻ ŚRODKI Z KONTA NIE POKRYŁY CAŁEGO ZADŁUŻENIA.20 WRZEŚNIA ZŁOŻYŁAM PIERWSZĄ REKLAMACJIĘ,POTEM JESZCZE DWIE,NIESTETY DO TEJ PORY NIE MAM ŻADNEJ ODPOWIEDZI Z BANKU.TYDZIEŃ TEMU ODWIEDZIŁ MNIE WINDYKATOR.JAK TO MOŻLIWE ŻE BANK PRZEZ PRAWIE TRZY MIESIĄCE NIE ŚCIĄGAŁ ZALEGŁEJ RATY MIMO ŻE CO MIESIĄC NA KONCIE SĄ WYSTARCZAJĄCE ŚRODKI!
madlena3 / 2008-11-02 18:33
witam Was wszystkich :)
czy ktos mógłby mi doradzic w jakim banku najkorzystniej byłoby wziąść kredyt na kwote 25000 na sasmochód i czy samochodowy jest korzystny czy jakiś inny byłby lepszy??? mama stała pracę.
dzięki
mocherowymen / 217.76.116.* / 2008-11-28 22:32
Nie mam dla Ciebie dobrej nowiny - w Polsce nie ma banku w ktorym mozna wziosc TANI kredyt - mimo licznych bankow konkurencji praktycznie nie ma (jak w TPSA :)) )
bo wszystkie maja podobne oprocentowanie - i jak juz sie nawet bija na % to tylko w reklamie - jak policzysz i ti tak wychodzi podobnie - przyklad -EUROBANK - reklamuje ze daje na 6.9 a na prawde wychodzi ponad 16% (moze komus chce sie policzyc dokladnie ? - niech da znac)
Mysle, ze kredyt konsumpcyjny jest tanszy niz gotowkowy - wiec najlepiej wziac go w tym komisie, w ktorym kupujesz auto ( najczesciej wlasciciel, ktory kozysta czesto z uslug danego banku, zna personel i - co najwazniejsze - cala procedure perfekto - wiec zaoszczedzisz duuuzo czasu i nerwow na zalatwianiu formalnosci)
Zgadzam sie z opina kolegi ponizej :))) ze Lukas jest ok - i nie mowie tu o % (bo podobnie jak wszedzie ) ale o podejciu do klienta - a to tez wazne
Pozdro
aga9983 / 2008-11-10 22:20
hej ja proponuje lukas bank ja osobiscie bralam tam nie dawno kredyt i jestem zadowolona maja bardzo korzystne warunki ale odradzam euro bank bo to jest banda oszustow
Majwi / 83.8.41.* / 2008-11-20 12:50
Lukas ma najwyzsze oprocentowanie uwaazjcie sa haczyki!!!!!!!!!!!
ja :) / 87.205.68.* / 2008-11-01 20:03
mówicie że to śmieszny bank? to wy jesteście śmieszni bo nabierzecie sobie kredytów a później nawet spłacać ich nie potraficie. jeśli nie stać was na lepsze życie to nie bierzcie kredytów, prosta piłka :) a tak a propos to w eurobanku można sobie wybrać dzień spłaty raty, wiec jeśli pieniążki was się nie trzymają to polecam raty płacić w dniu wypłaty :)
aga9983 / 2008-11-10 22:27
jestes bardzo madry bo pewnie nie miales chwilowego kryzysu i nie masz dzieci bo jestem ciekawa co bys zrobil jakby ci dziecko ciezko zachorowalo to co bys zrobil ale ty napewno pracujesz u tych kretynow i jestes taki jak pewien pan bo tylko potrafil grozic komornikami o dwa miesiace smiesznego zadluzenia gdy dzisiaj idiocie przelalam 2000 i jeszcze bylo mu malo ale tu wlasnie wychodzi jak biedny jest euro bank powinni go w cholere zamknac
wifiman / 86.148.196.* / 2008-11-04 15:23
Ty to chyba robisz w tym banku że tak gadasz..........oby ciebie spotkało to co tych ludzi.!!!!
GRE3 / 82.160.162.* / 2008-10-29 10:20
nie ma o czym mówić w eurobanku to same chamy pracują a jak spóżniłam się z ratą to na tyle byli beszczelni że nie zadzwonią do mnie tylko wydzwaniają do mojej mamy i teściów gdzie jest jaka ochrona danych a jak zwróciłam uwagę panu przez telefon to mi powiedział że naśle jeszcze jakąś mafie nienormalny bank mam nadzieję że szybko spłacę ten kredyt i nie będę mieć z nimi do czynienia a znajomym nie polecam wcale
nie ma o czym mówić w eurobanku to same chamy pracują a jak spóżniłam się z ratą to na tyle byli beszczelni że nie zadzwonią do mnie tylko wydzwaniają do mojej mamy i teściów gdzie jest jaka ochrona danych a jak zwróciłam uwagę panu przez telefon to mi powiedział że naśle jeszcze jakąś mafie nienormalny bank mam nadzieję że szybko spłacę ten kredyt i nie będę mieć z nimi do czynienia a znajomym nie polecam wcale
alks / 83.238.129.* / 2008-11-12 12:10
zgadzam się. Nie mogę winić całej obsługi eurobanku, ale winykatorzy tam pracujący są naprawde wybitnie chamscy, pozbawieni kultury. po dzisiejszej rozmowie mam wrażenie że dzwonił do mnie jakiś mafioza!!!!!! na pewno tego tak nie zostawie, tymczasem ludzie unikajcie tegp pseudo banku
mogę winić całej obsługi eurobanku, ale winykatorzy tam pracujący są naprawde wybitnie chamscy, pozbawieni kultury. po dzisiejszej rozmowie mam wrażenie że dzwonił do mnie jakiś mafioza!!!!!! na pewno tego tak nie zostawie, tymczasem ludzie unikajcie tegp pseudo banku


zgadzam się. Nie mogę winić całej obsługi eurobanku, ale winykatorzy tam pracujący są naprawde wybitnie chamscy, pozbawieni kultury. po dzisiejszej rozmowie mam wrażenie że dzwonił do mnie jakiś mafioza!!!!!! na pewno tego tak nie zostawie, tymczasem ludzie unikajcie tegp pseudo banku
mogę winić całej obsługi eurobanku, ale winykatorzy tam pracujący są naprawde wybitnie chamscy, pozbawieni kultury. po dzisiejszej rozmowie mam wrażenie że dzwonił do mnie jakiś mafioza!!!!!! na pewno tego tak nie zostawie, tymczasem ludzie unikajcie tegp pseudo banku

radziolko / 83.21.132.* / 2008-11-15 16:43
Obsługa w eurobanku naprawdę miła, ciepło nastawiona do klienta, ale windykatorom przydałoby się trochę ogłady. Windykację można przeprowadzić również w kulturalny sposób. Eurobank jest uczciwym, godnym polecenia bankiem, pod warunkiem, że dłużnikowi wszystko się pięknie układa. Jeden mały kłopot, drobne opóźnienie naraża klienta na chamskie rozmowy. Mnie za tygodniowe opóźnienie ( w ciągu 3 lat regularnego spłacania) zmuszono, abym jechała 40 km do banku, bo jeżeli w dniu dziesiejszym nie znajdą się pieniążki na moim koncie to popamiętam. Przykro jest coś takiego usłyszeć, nie pomogły prośby o to, abym zapłaciaw dniu jutrzejszym. Jutro - usłyszałam od pana to on mnie tak załatwi, że popamiętam i nigdzie kredytu nie dostanę.
sisi / 81.190.195.* / 2008-11-13 19:09
Ja na eurobank też bym bym ponarzekał ale jakoś udało mi się terminowo spłacić zadłużenie.Znowuż z PKO BP zadzwoniła miła pani informując o zadłużeniu tak szybko i niewyraźnie że musiałem pytać 2razy co to za bank a ile zadłużenia to nawet się nie dowiedziałem, bo odłożyła słuchawkę. Skandal - wredna suka pod zatrudniakiem powinna stać albo ulotki roznosić po wieżowcach...
mocherowymen / 217.76.116.* / 2008-11-28 23:06
Hmm wlasnie dzisiaj poprosilem moich synow, zeby rozniesli ulotki reklamujace nowe uslugi w mojej firmie po wiezowcach - nie wiedzialem, ze zrobie z nich wredne suki :))))
DanaZD / 2008-10-26 15:33
miałam tak samo wiec wycofałam zgodę na przetwarzanie danych!!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: